Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 406 HDi 110KM - spadek mocy

davciu 23 Mar 2009 23:26 11690 9
    davciu
    Level 11  
    Witam wszystkich.
    Od pewnego czasu mam delikatny spadek mocy w swoim lwie. Wygląda to tak, jakby ktoś delikatnie wcisnął hamulec w trakcie jazdy, czuć że silnik ciężej pracuje, przy takim samym gazie prędkość spada. Dzieje się tak tylko, gdy tracę odczyt prędkościomierza - wskazówka prędkościomierza spada do zera, przebieg dzienny jak i całkowity się nie zmienia, działa jedynie obrotomierz, nie pojawiają się żadne błędy - tzn. nie zapala się check engine. Gdy po jakimś czasie załączy się prędkościomierz to można odczuć lżejszą pracę silnika, samochód zaczyna przyspieszać.
    davciu
    Level 11  
    Diagnostyki na razie nie robiłem, gdyż nie zapal się check. Częstotliwość takiego zdarzenia - raz na 3-5 dni.
    Michu10
    Level 32  
    No widzisz czkając na kontrolkę to za wiele nie wskórasz
    davciu
    Level 11  
    Znajomy ma bodajże ELMa 317, może tym uda się coś zczytać. Chyba, że w ogóle odradzacie używanie tego typu sprzętu.
    User removed account
    User removed account  
    davciu
    Level 11  
    Doszła jeszcze jedna przypadłość. Mianowice zapala się check, mam odczucie jakby wyłączyła się turbina, dzieje się tak przy prędkości powyżej 110km/h (ale nie za każdym razem, po pewnym czasie - dłuższej jeździe - kontrolka sama gaśnie), odczyty z zegarów wszystkie są.
    Kody błędów:
    P0243- Elektromagnes zaworu A upustowego spalin turbosprężarki (ogranicznik ciśnienia doładowania) - wadliwe działanie
    P0510- Przełącznik informujący o zamknięciu przepustnicy - wadliwe działanie
    rado75
    Level 2  
    Witam.
    Szukam pomocy 406 D9 2002r. kod po CDIF skan skrzyni biegów AL-4 coś mi kica czasem a jest po remoncie mechaniki, spalona była wymieniono także elektrozawory sławetne i teraz znalazłem takie błędy:P 2092 - błąd sygnalizacji prędkości wyjściowej oraz P 1BBB który został nierozczytany przez CDIF. Proszę o interpretację.
    Dano001
    Level 1  
    davciu jak skończyła się twoja przygoda ze spadkiem mocy w połączeniu z brakiem prędkościomierza???- mam identyczne objawy w Partnerze 1.6 hdi