Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eagle - problem z otworem

pajhiwo1 24 Mar 2009 00:06 2798 9
  • #1 24 Mar 2009 00:06
    pajhiwo1
    Poziom 9  

Mam problem polegający na tym, że potrzebuję dodać miedzi wokół otworu który będzie podłączony do masy. Chciałem to zrobić w ten sposób, że zrobiłem "package" w postaci ringa o wymaganych przeze mnie wymiarach ale nie mogłem przypisać mu numeru pada, przez co nie moge go połączyć z masą. Jak to zrobić?
    To samo tyczy się sytuacji podobnej..czyli np. rysuję sobie np. kwadrat 2x2mm miedzi na płytce a następnie chcę ją przypisać do określonego sygnału np. VCC

Nie jestem stałym użytkownikiem Eagle'a, w moim "naturalnym" programie nie ma takich ograniczeń :). Szukałem na forum ale nie znalazłem tego problemu...

Dodano po 2 [minuty]:

aha..bym zapomniał...ring wokół otworu ma być tylko na jednej warstwie dlatego nie mogę wykorzystać opcji "Pad" stosowanej przy budowie footprintow dla elementów przewlekanych

0 9
  • #3 25 Mar 2009 08:09
    pajhiwo1
    Poziom 9  

no niestety...eagle z takim czyms sie wyklada..i nie wiem jak to zrobic. Musze to zrobic inaczej czyli zastosowac chyba normalnego "pada". Moje pytanie teraz jest takie: Jaka bedzie roznica kiedy wstawie "pada" a kiedy "hole'a" (płytka ma 2 warstwy wiec dywagacje o wewnetrznych warstwach mozemy pominac) w Eagle'u od strony technologicznej. Czy oba otwory są metalizowane?

0
  • #4 25 Mar 2009 08:28
    BC313
    Poziom 17  

A czytałeś tą ściągawkę co Ci podałem w linku. Wszystkie komendy i ich znaczenie są tam opisane np:

Pad - pole lutownicze
    Hole - otwór montażowy

i jeszcze to:

Polygon - rysowanie wielokąta otaczającego. Możliwe tworzenie obszarów zabronionych dla autoroutera. Narzędzie często stosowane dla stworzenia warstwy miedzi podłączonej do masy we wszystkich nie wykorzystanych na ścieżki miejscach. Użycie polega na narysowaniu wielokąta (ten sam punkt początkowy i końcowy). Domyślnie wyświetlana jest jedynie linia obwiednia zaznaczonego obszaru. Cały obszar ulegnie wizualizacji po wykonaniu komendy Ratsnest. Dodatkowe parametry to oczywiście warstwa, sposób załamywania linii,
    Width - szerokość lini (powinna być równa szerokości najcieńszych poprowadzonych ścieżek);
    Isolate - odległość obszaru Polygon od pozostałych elementów na danej warstwie;
    Spacing - gęstość linii w przypadku gdy obszar nie jest jednolity, lecz wykonany jako siatka. Pozostaje jeszcze sześć ikonek odpowiedzialnych za sposób rysowania obszaru:
    - Solid - obszar jednolity;
    - Hatch - siateczka;
    - Thermals On/Off - sposób podłączenia punktów lutowniczych i obszaru Polygon, jeśli należą do tej samej warstwy;
    - Orphans - możemy sobie wyobrazić sytuację, gdzie odległości pomiędzy punktami lutowniczymi są tak małe, że nie można już pomiędzy nimi poprowadzić obszaru Polygon. Wtedy mogą powstać obszary całkowicie odcięte od całości. Aby uniknąć tego rodzaju przypadków ustawiamy ten parametr na Off.

Po narysowaniu takiego obszaru należy mu nadać nazwę (Name) taką samą jak połączenie do którego ma należeć (np. GND).

0
  • #5 28 Cze 2009 00:49
    blue_17
    Poziom 32  

Wybierasz via nakładasz na pin i ustawiasz w parametrach wielkość otwru i grubość obrysu najprymitywniej ale najprościej.

0
  • #6 27 Lut 2010 09:41
    piotruuch
    Poziom 14  

Witam.

Mam powiedzmy podobny problem... Potrzebuję żeby wokół otworów od rezystorów było więcej miedzi próbowałem znaleźć coś ale nic w tym kursie wyżej nie znalazłem. Albo nie widzę zmian. Chodzi mi o to że gdy wiercę otwory pod rezystory, kondensatory, diody np. wiertłem 1mm to zostaje mi naprawdę niewiele miedzi wokół a czasami nawet jest podrywana do góry...

proszę o pomoc
    Pozdrawiam Piotrek

0
  • #8 27 Lut 2010 09:56
    piotruuch
    Poziom 14  

a jak wejść do tych ustawień?

a jak zmienić tylko wokół rezystorów, kondensatorów, tranzystorów?

0
  • #10 27 Lut 2010 10:01
    piotruuch
    Poziom 14  

ok wielkie dzięki;) będę próbował...

pozdrawiam Piotrek

0