Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PB5512B421C wymiana szczotek

steti 24 Mar 2009 10:55 9268 11
  • #1 24 Mar 2009 10:55
    steti
    Poziom 9  

Mam pytanie chodzi o szczotki do w/w pralki czy można je samemu wymienić i jaki tam rodzaj tam pasuje? W serwisie twierdzą że trzeba wymienić cały silnik nie da rady wymienić samych szczotek.

0 11
  • Pomocny post
    #2 24 Mar 2009 11:04
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

steti napisał:
    Mam pytanie chodzi o szczotki do w/w pralki czy można je samemu wymienić i jaki tam rodzaj tam pasuje? W serwisie twierdzą że trzeba wymienić cały silnik nie da rady wymienić samych szczotek.

Bzdury mówią . Wymontuj silnik , szczotkotrzymacze i zmierz jakie tam są i do sklepu po nowe.Kup dwuwarstwowe - chyba 5 x 12,5, ale najlepiej zmierzyć.

1
  • #3 24 Mar 2009 21:12
    marcinelektronik123
    Poziom 11  

Czy w pralkach nie stosuje się silników bezszczotkowych (jednofazowych klatkowych z kondensatorem rozruchowym)?

0
  • #4 24 Mar 2009 21:16
    karol5608
    Poziom 28  

Obecnie mało jest produkowanych pralek z silnikami bez szczotkowymi. Wcześniej było odwrotnie. Pozdrawiam

0
  • #5 25 Mar 2009 00:41
    steti
    Poziom 9  

Wymontowałem właśnie szczotki z silnika mają wymiary 5x12,5x? nie wiem jaka długość była orginalnie. Na szczotce są oznaczena L93MF7 i 0203 nie wiem co znaczą. Tak jak kolega wcześniej pisał są dwuwarstwowe teraz mnie czeka dobór takich szczotek ale jak ktoś wie coś na ten temat i ma namiary z czego pasują to proszę o pomoc za która z góry dziekuję.

1
  • Pomocny post
    #6 25 Mar 2009 00:45
    luk_jag
    Specjalista AGD

steti napisał:

I tak i nie!!! Można i owszem wymienić same szczotki ale pytanie czemu te szczotki się skończyły? Jak wygląda komutator? Czy klatki nie są powypalane? Jeśli wirnik jest kiepski to szkoda kasy i zabawy.

0
  • #7 25 Mar 2009 09:02
    steti
    Poziom 9  

Komutator wygląda ok. Nie wiem jak sprawdzić wirnik wzrokowo jest ok nie widać śladów przegrzań. A szczotki to element niewymienny nie mogą sie skończyć?

0
  • Pomocny post
    #8 25 Mar 2009 09:05
    staszekf
    Poziom 32  

Nie zapomnij doszlifować szczotek do obwodu komutatora to bardzo ważne.Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #9 25 Mar 2009 11:22
    ROBSON33
    Moderator AGD

steti napisał:
    A szczotki to element niewymienny nie mogą sie skończyć?

Wymienny

0
  • #10 25 Mar 2009 14:07
    steti
    Poziom 9  

Wiem że wymienny koledzy już wcześniej napisali tylko luk_jag napisał że to dziwny objaw że się wytarły. Mam pytanie jak doszlifować szczotki.

0
  • Pomocny post
    #11 25 Mar 2009 17:38
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

steti napisał:
    Wiem że wymienny koledzy już wcześniej napisali tylko luk_jag napisał że to dziwny objaw że się wytarły. Mam pytanie jak doszlifować szczotki.

Jak będziesz miał szczotki dwuwarstwowe to raczej nie trzeba (skosy). .Wyczyść komutator.

0
  • #12 27 Mar 2009 18:51
    steti
    Poziom 9  

Wymieniłem szczotki na zwykłe węglowe nie znalazłem na szybko dwuwarstwowych na razie praleczka hula zobaczymy jak dalej. Kosztowało mnie to 20 zł i trochę czasu.Dzięki wszystkim za pomoc.

0