Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alpine IDA-X300 subwoofer + naglosnienie nissan micra k11

Demano 24 Mar 2009 12:01 3738 15
    Demano
    Level 11  
    witam , zakupiłem takie radio . z opisów znalezionych w internecie wynika ze to radio posiada :

*Regulacja poziomu subwoofera

Radio posiada jedną pare wyjsc RCA. Chciałbym do tego auta podlaczyć subwoofer. Teraz pytanie , czy moge bezpośrednio pod to wyjście podpiąć subwoofer czy też musze pod to wyjscie RCA podlaczyć wzmacniacz i pod niego dopiero subwoofer? W dziedzinie car audio jestem laikiem , wobec czego proszę o wyrozumiałość.
    matiaudio
    Level 35  
    Pod rca od razu sub? Przecierz trzeba połaczyć wzmacniacz z radiem poprzez kabelek a następnie od wzmacniacza kable do suba. Poczytaj troche tematów to zrozumiesz wszystko.
    Demano
    Level 11  
    Hm , ok rozumiem. W takim razie ta funkcja dotyczaca regulacji poziomu subwoofera jak ma dzialac , skoro sygnał bedzie puszczony przez wzmacniacz , ktory to i tak przesteruje audio na swój sposób ?
    matiaudio
    Level 35  
    Masz regulacje w radiu. Elektronicznie regulujesz sub. Do zwiększania basu czy tam głośności na subie masz odzielny regulator. A do ogólnego sterowania basem ( na wszystkie głosniki) jest oddzielna regulacja.
    bambino_81
    Level 23  
    Witam.No to zalezy ile masz funduszy.Ci którzy tych funduszy mają mało albo wcale oczywiście podłączają suba pod radio.Oczywiście radio nie da tyle mocy co wzmacniacz ponieważ moc radia to około 4x17rms także bardzo mało.Zatem na razie takie zastosowanie może być.Oto link do takiego tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1254155.html
    Demano
    Level 11  
    hmm a w takim razie podlaczenie aktywnego subwoofera w cenie 250zł , rozwiąże ten problem ? mysle o czymś takim , jest pare sztuk takich wynalazkow na allegro... tylko czy tego typu sprzęt będzie obsługiwać wzbudzenie z radia czy bedzie trzeba to za kazdym razem włączać ręcznie ? Dodam tylko ze to wyjscie RCA ma sluzyc tylko do subwoofera , pozostałe głośniki pozostaną podłączone za pośrednictwem oryginalnej kostki ISO dostarczonej z radiem. Oraz jeszcze jedno pytanie : na wyjsciu RCA sa 2 wtyczki biała i czerwona , czy np biała wtyczka na swoim obwodzie ma ten sam " sygnał " co w środku ? czy jest to zrobione tak jak np chincze do podłączenia aparatu foto z telewizorem < na zewnątrz masa w środku sygnał >
    djfiodor
    Level 11  
    Zakup aktywnego subwoofera pomoże. Jak podłączysz niebieski przewód wychodzący z radia do REM w subwooferze to będzie Ci się włączał automatycznie. Co chodzi o 2 wyjścia RCA z radia to jest tam podawany sygnał stereo. < na zewnątrz masa w środku sygnał >
    Demano
    Level 11  
    Czyli np białe wyjscie RCA kanał lewy a czerwone wyjscie RCA , kanał prawy ? Jesli tak , to temat instalacji subwoofera juz zrozumiałem ;-)

Teraz inne pytanie : czy oplaca się pod to auto instalowac subwoofer wraz ze wzmacniaczem , czy lepiej zainwestowac w 4 dobre głośniki < 2 przód oraz 2 tył> bezposrednio poprowadzone z tego radia ? Lubie głęboki bass i czysty dzwiek , ale nie lubie jak całe auto "podskakuje" przez bass...
    Brian16
    Level 14  
    Na moje oko najlepszym rozwiązaniem będzie na przód odseparowany zestaw + sub. ze wzmacniaczem.
    Powinieneś być zadowolony.
    Demano
    Level 11  
    Ok , dzieki za pomoc wszystkim :) na razie zrezygnowałem jednak z subwoofera i doszedłem do wniosku ze zainwestuje w 4 dobre głośniki :)
    luklas944
    Level 12  
    Witam wszystkich. Chciał bym odświeżyć temat.
    Mam radio jak w temacie + subwoofer i wzmacniacz sony. Czy jest możliwość, aby głośnikom podłączonym bezpośrednio z iso odciąć bass? Teraz efekt jest kiepski, bo gdy za głośno pogłośnie to głośniki w drzwiach trzeszczą. Chciał bym aby głośniki w drzwiach grały tylko wysokim i średnim pasmem.
    Sarever
    Level 19  
    Po przeczytaniu manuala, wyraźnie widzę opcje "Filtr górnoprzepustowy" popularnie zwany HP, co oznacza że radio ma taką możliwość.
    luklas944
    Level 12  
    Z tym że filtr działa również na zewnętrzny wzmacniacz. No nic chyba najlepszym rozwiązaniem będzie dobranie odpowiedniego kondensatora do każdego z głośników.
    Sarever
    Level 19  
    To raczej pewne że filtr HP nie odcina pasma subwooferowi... to byłoby bez sensu.
    luklas944
    Level 12  
    Nie powiedział bym że bez sensu, przecież wyjścia sygnału nie są robione tylko i wyłącznie po to żeby podłączać subwoofer.
    Sarever
    Level 19  
    Filtry na pewno są do włączenia/wyłączenia, więc bez problemu możesz sterować i decydować co podepniesz pod dane wyjście. Dodatkowo piszesz że chcesz odciąć dolne pasmo głośnikom podłączonym bezpośrednio do radia. Na przód ustawiasz HP, a na pewno filtr nie będzie działał na wyjściu RCA jeśli będzie przełączone na pozycje "Subwoofer", bo chyba tak zdaje się to działa w tej alpinie.