Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czajnik elektryczny firmy Holden (m. CZ-54) przestał grzać

24 Mar 2009 12:17 7348 3
  • Poziom 25  
    Problemem jest to ze jest jeszcze nowy (niestety brak gwarancji) i przestał grzać.

Sprawdziłem następujące rzeczy:
    1. włącznik - działa
    2. przerwa na grzałce - nie stwierdziłem
    3. przerwy w przewodach - nie stwierdziłem

Jedynie nie byłem w stanie sprawdzić jednej rzeczy i to ona prawdopodobnie jest przyczyną awarii (zaznaczyłem ja strzałką).

Całość wygląda mniej więcej tak:

Czajnik elektryczny firmy Holden (m. CZ-54) przestał grzać

Co mogę jeszcze sprawdzić aby zdiagnozować problem? Co mogło się uszkodzić? Ile będzie mnie kosztować wymiana (naprawa)?
  • Poziom 22  
    To co zaznaczyłeś to doprowadzenia do ślizgacza obrotowego.
    Jeśli faktycznie wszystko jest ok tak jak napisałeś i grzałka jest dobra to do sprawdzenia podstawka czajnika -a dokładnie jej styki i połączenie z czajnikiem (częsta przyczyna usterek - pęknięta blaszka na którą naciska bolec z podstawy czajnika)
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    ten element co zaznaczyłeś to termostat grzałki i on ulega awarii najczęściej.
  • Poziom 25  
    Dodam ze element, o którym wspomniałem to termostat. Dziękuję za prawidłową nazwę użytkownikowi frank 68.

Zdjąłem ślizgacza obrotowego (tutaj również dziękuje za nazwę). Rzuciłem okiem na termostat, który był pod nim i moje pomysły na temat, jak to sprawdzić się skończyły.

Z tego co pamiętam termostat jest na 3 śrubeczkach, więc da się go w łatwy sposób wymienić. Jak można go zdiagnozować i stwierdzić ze jest uszkodzony?
    Gdzie mogę go dostać i ile będzie mnie kosztowała taka część? Czy ktoś z was wie na jakiej zasadzie działa ten termostat? Może da się go jakoś naprawić?

Sprawdziłem napięcie na podstawce było takie jakie powinno być. Blaszce w podstawce się nie przyjrzałem. Jeśli chodzi o bolec osadzony na ślizgaczu (część czajnika) to jest ruchomy i nie widać by było uszkodzony.