Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WHIRLPOOL AWG 334-800 Pierze i nagle zaczyna wirować ...

BigMiki 24 Mar 2009 13:15 2817 9
 • #1
  BigMiki
  Level 10  
  Witam, mój problem jest następujący: podczas nastawienia dowolnego programu prania na programatorze wszystko jest ok. tzn do czasu. Pralka pobiera wodę, proszek i zaczyna prac, po kilku minutach nagle wchodzi na cykl ... wirowania wraz z wodą. Dostaje takich obrotów, że woda wylewa się z niej, a obroty potrafią tak wzrosnąć, że spada pasek... i po praniu. Za rozwikłanie zagadki niespodziewanego ... wirowania pralki dziękuje.
 • #2
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Witam.
  Sprawdź "tacho" na silniku.
 • #3
  sujka5
  Level 26  
  Jeśli tacho będzie ok to obawiam się że to może byc programator...
 • #4
  Kubus1842
  Level 14  
  Może warto sprawdzić czujnik poziomu wody
 • #5
  BigMiki
  Level 10  
  Witam ... przeczytałem właśnie wskazówki i już biorę się do sprawdzenia..... odpiszę co i jak. Dziękuję za już....
 • #6
  BigMiki
  Level 10  
  Witam... A wiec troszkę pracy w tą naprawę włożyłem; silnik i szczotki na silniku sprawdzone, prądniczka tachometryczna sprawdzona, kondensator sprawny, czujnik poziomu wody sprawdzony, drożności odpływu wody z pralki + pompka, wszystko sprawne...a praleczka swoje.... A wiec czas na programator.... Ale to już na dzisiejszą noc zadanie. Napisze, co i jak. Pozdrawiam

  Dodano po 1 [minuty]:

  Zapomniałem: amortyzatory i sterownik tez sprawdzone ...sprawne.
 • #7
  BigMiki
  Level 10  
  Witam, mój problem jest następujący: podczas nastawienia dowolnego programu prania na programatorze wszystko jest ok. tzn do czasu. Pralka pobiera wodę, proszek i zaczyna prac, po kilku minutach nagle wchodzi na cykl ... wirowania wraz z wodą. Dostaje takich obrotów, że woda wylewa się z niej, a obroty potrafią tak wzrosnąć, że spada pasek... i po praniu. Za rozwikłanie zagadki niespodziewanego ... wirowania pralki dziękuje... tak było w dn. 24 marca 2009 r gdy o tym pisałem .... i dalej tak jest ... biorąc sobie porady: autorów - Paw_el , sujka5, Kubus 1842 - wykonałem to co mi radzili, a pralka dalej swoje jak w opisie. Jedno co zauważyłem nowego - pralka pierze bezbłędnie jak ma w bębnie tylko samą wodę, wtedy jest ok. cały cykl prania na poszczególnych programach wykonuje prawidłowo i w całości, ... ale jak ma już wsad w postaci bielizny i wodę ... to jak w temacie.... Za rozwikłanie tej zagadki i okazaną już pomoc ... dziękuję.

  Moderated By mrhari:

  Scaliłem

 • #8
  schnauzerman
  Home appliances specialist
  Sprawdź dokładnie czy nie poluzował się magnes prądniczki tachometrycznej, jakość styków i ciągłość okablowania od prądniczki do samego modułu (może być złamany, przetarty przewód).
 • #9
  BigMiki
  Level 10  
  Witam ... Dziękuję za okazaną pomoc w temacie jak wyżej: jeszcze raz cała instalacja pralki została poddana szczegółowemu przeglądowi - wymieniłem profilaktycznie triak w module sterującym z dobrego na ... nowy i szczotki na silniku, więcej dla zasady niż z konieczności ... i pralka śmiga jak nowa. Wszystkie zakłócenia minęły. Wszystkim życzę spokojnych i "Wesołych Świąt"...
  Zamykam temat.
 • #10
  Tomek1966
  Level 10  
  Korzystając z tego że, że temat zamknięto tak, że nie zamknięto - dla potomnych postanowiłem poprawić jedną rzecz. Rozumowanie było słuszne, ale przyczyną był właśnie triak z przebiciem z bramki. Nie był więc on dobry tylko uszkodzony. Triaki niestety uszkadzają się w różny sposób.