Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

California Access 2700T - uruchomi się i momentalnie wyłącza

Proserwiscom 24 Mar 2009 14:09 1614 2
    Proserwiscom
    Level 10  
    Mam problem z uruchomieniem laptopa CA 6700 model 2700T. Lap gdy jest zimny uruchamia się normalnie i pracuje około 1min po czym gwałtownie się wyłączy i już nie da się uruchomić dopóki nie ostygnie. Nie reaguje na przycisk power. Świeci się tylko lampka zasilania. Nie jest to sprawa temperatury procesora. Dzieje się tak przy zasilaczu jak również na baterii. Żaden układ specjalnie się nie grzeje. Może ktoś spotkał się z tym problemem i coś mi podpowie.
    S_Goryl
    Level 13  
    Czyściłeś wentylator?
    Wewnątrz zespołu chłodzenia są żeberka, które mają zwyczaj zabijać się kurzem. Trzeba odkręcić radiator procesora, rozebrać go i przedmuchać sprężonym powietrzem.
    Jeżeli nie pomoże, to może dopadła laptopa typowa przypadłość tego modelu (rozwarstwianie się chipsetu). Na krótki okres pomaga wygrzanie, ale to tylko przedłużenie agonii :(
    23264
    Level 11  
    Miałem takie objawy w ca 6700 jak za grubo była nałożona pasta termoprzewodząca na procesorze. Wyczyszczenie i nałożenie nowej rozwiązało problem. Dodam też że pasta arctic silver 5 NIE nadawała się na ten procesor, nie wiem dlaczego, ale laptop nie chciał się z nią pracować, dopiero jakaś zwykła pasta załatwiła sprawę. Może chodziło o skład pasty.