Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 28gr9670/22b czarny pasek na ekranie.

24 Mar 2009 14:38 1161 2
  • Level 10  
    Witam.
    Mam problem z moim Tv Philips 28gr9670/22b, otóż po transporcie w telewizorze po włączeniu na ekranie w dolnej części pojawił się czarny pasek o szerokości ok 6cm. zauważyłem również że jak tv "pochodzi" z jakieś 1,5 h to pasek zmniejsza się dwukrotnie, niestety później już się
    nie pomniejsza a po wyłączeniu i odczekaniu po ponownym włączeniu pasek znów ma szerokośc tak jak na początku.Ten pasek ściśla obraz na dole, a obraz powyżej tego paska jest przez to rozciągnięty w górnej części ekranu.

Z tego co czytałem wina najprawdopodobniej leży w układzie odchylania,
    nie znam się jednak na tym na tyle dobrze aby poprawnie wskazać miejsce usterki, w związku z tym mam prośbę do osób które się na tym znają aby pomogły mi zlokalizować przyczynę usterki.
    Najlepiej gdyby ktoś wskazał mi które elementy trzeba wymienić, żebym sam mógł spróbować go zreperować bo nie uśmiecha mi się wozić go do serwisu. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
  • Level 27  
    Jak piszesz tv uszkodził się w transporcie jeśli masz miernik to podaj napięcia zasilania ale na początek prze lutuj płytę bo pewnie punkty lutownicze popękały.
  • Level 10  
    Właśnie niedawno wlutowałem nowy kondensator C2506 który jest odpowiedzialny za układ odchylania poziomego, jednak bez żadnych zmian pasek nadal jest. Więc mam pytanie gdzie mógł się pojawić ten tzw. "zimny lut", lub co innego może być przyczyną owego problemu. Pozdrawiam.