Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odpowietrzenie instalacji paliwa Volvo s40 2006 r.

24 Mar 2009 17:45 9966 2
 • Level 34  
  Witam czy ktoś zna procedurę odpowietrzenie układu paliwowego w Volvo S40 2.0D (136km) z roku 2006.

  Problem pojawił się po wymianie filtra paliwa, auto przestało odpalać.

  Proszę o rady.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 36  
  A filter paliwa zalałeś paliwem podczas wymiany?Ja odpowietrzałem bez problemu układy paliwowe ciągników takich jak trudny do odpowietrzenia Fegurson oraz ciągniczek ogrodniczy TK 14 w ten sposób iż w zapasowym metalowym korku wlewu paliwa wywierciłem otwór i wlutowałem zawór z dętki wraz z wentylem.Tak wykonany korek mocowałem na zbiorniku paliwa zakładając na wlutowany zawór dętki wężyk pompki nożnej pompowałem powietrze do zbiornika a sprężone powietrze w zbiorniku paliwa pozwalało mi na szybkie odpowietrzenie układu paliwowego.Tym sposobem nie zdarzyło mi się abym nie był w stanie odpowietrzyć układu paliwowego.Takiego sojusznika w odpowietrzaniu układów paliwowych można wykonać praktycznie do każdego każdego samochodu i ciągnika. A procedura.Odpowietrz filter paliwa a następnie pompę wtryskową.Możesz również poluzować nakrętki przewodów na wtryskach w celu szybszego odpowietrzenia a następnie pokręć rozrusznikiem aby uzyskać efekt odpowietrzenia.Jak już będziesz miał paliwo na poluzowanych rurkach na wtryskiwaczach ,dokręć nakrętki i odpalaj fure.
 • Level 34  
  No właśnie problem jest tego typu, że pompy wtryskowej nie mogę za cholerę odpowietrzyć bo jakiś elektrozawór blokuje albo coś innego. Ten motyw z dętką też odpada jako, że ma dwa zbiorniki paliwa (jeden normalny drugi do wyliczeń średnich spalań (5L)). Coś czytałem na forach o aktywacji procedury automatycznego odpowietrzenia ale nie bardzo mi to wychodzi...

  Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

  Udało się. Pomogło rozkręcenie przewodu idącego z pompy wtryskowej do listwy wysokociśnieniowej, wcześniej odkręcałem zasilanie wytrysków.

  Po wyładowaniu akumulatora i ponownym naładowaniu; po kilku obrotach rozrusznika silnik załapał. Pojawiła się co prawa informacja "konieczny serwis silnika" ale po przejechaniu 10 km zgasła i wszystko wygląda ok.