Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka USB, komputer LPT<przejściówka

24 Mar 2009 21:00 5214 12
  • Poziom 10  
    Mam HP 845C pod USB i komputer z LPT. Szukam jakiegoś kabla żeby to podłączyć ale nic nie mogę znaleźć. Czy jest to w ogóle możliwe?
  • PCBway
  • Poziom 32  
    Przyznam, że nigdy nie spotkałem się z takim rodzajem przejściówki - z LPT -> USB :| .

Pzdr.
  • Poziom 23  
    temat był już poruszany , poszukaj . Pzdr
  • PCBway
  • Poziom 32  
    :arrow: sebono : bądź tak uprzejmy i wrzuć tu zdjęcie tej jedynej przejściówki co to o niej piszesz a nikt takiej na oczy nie widział.

Pzdr.
  • Poziom 31  
    Jeśli komputer jest tak stary, że nie ma portów USB (musi być naprawdę wiekowy!), to pozostaje tylko dodatkowy kontroler PCI z portami USB.
    Inna sprawa, to czy system operacyjny poradzi sobie z obsługą takiej karty?!

Pozdr!
  • Poziom 10  
    Poszukałem tej karty i są takie do kupienia z obsługą od Windows 98/98SE w górę. Jest dołączona płyta ze sterownikami. Jest to np karta pci na układzie VIA. Niby USB 2.0 5 portów. Nie chce mi się wierzyć, że 2.0 no ale mi wszystko jedno. Zamówiłem. Jak będzie działać to wam powiem.
  • Poziom 23  
    wladek83 napisał:
    :arrow: sebono : bądź tak uprzejmy i wrzuć tu zdjęcie tej jedynej przejściówki co to o niej piszesz a nikt takiej na oczy nie widział.

Pzdr.
    Panie informatyk proszę bardzo. Musiałem specjalnie go wygrzebać dla niedowiarka :

na tym kabelku podłączam ip 11 i starsze
  • Poziom 10  
    sebono napisał:
    wladek83 napisał:

Pzdr.
    Panie informatyk proszę bardzo. Musiałem specjalnie go wygrzebać dla niedowiarka :

na tym kabelku podłączam ip 11 i starsze

Ale to jest... do komputera z USB i drukarki LPT :P a ja mam na odwrót. Drukarka USB komputer z LPT :P
  • Poziom 32  
    :arrow: sebono - ty celowo czy z braku wiedzy wprowadzasz ludzi w błąd co do posiadania przez ciebie przejściówki ze złącza LTP w komputerze na USB w drukarce ? To co załączyłeś na foto tym nie jest :!: . Przeczytaj ponownie temat i pisz bez złośliwości ...
    Nadal twierdzę, że nie ma lub jest bardzo trudno osiągalna przejściówka z LPT w PC -> USB w drukarce.

Pzdr.

:arrow: sebono - czy ty musisz pisać same złośliwości nie związane z poruszanym tematem :?:
    Nic we wtykach nie skrosujesz, konieczne jest przetworzenie sterującego sygnału szeregowego na równoległy. Należałoby zbudować układ elektroniczny do takiej konwersji. Jak go zbudujesz, oprogramujesz, to daj znać na Forum.
  • Poziom 31  
    Skrosowanie kabli nie wystarczy. Potrzebna jest elektronika, która da port USB host. Pozdr
  • Poziom 11  
    Witam kupiłem taki kabel na alledrogo i niestety nie udaje mi się nic wydrukować
    Drukarka OKI 6W
    z komputera wyjście USB
    Może mi ktoś podpowiedzieć co pokombinować żeby zadziałało ?
    Sprzedawca kazał zamienić port na wirtualny USB 3 zamieniałem wszystkie porty i nie drukuje