Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung CK 5342 at - paski przesuwajace obraz w poziomie

agencik 22 Kwi 2004 18:22 1712 13
  • #1 22 Kwi 2004 18:22
    agencik
    Poziom 10  

Mam pewiem problem .... mianowice w owym telewizorze na niektorych kanalach ( nie na wszystkich) w poziomie jakis czas temu pojawily sie paski ktore szarpią obraz w lewa strone na ok 1 - 1,5 cm
    paski te sa roznej grubosci ... od 0.5 cm do nawet na innych programach 3-4 cm
    czasem jest jeden gruby na srodku banki a czasem 2 ciensze na dole i na gorze obrazu ...
    co lezy ???
    ale prosze o wyrozumialosc gdyz nie jestem zaawansowany w tv....
    z gory dziekoje

0 13
  • #2 23 Kwi 2004 15:33
    agencik
    Poziom 10  

cos sie nie kwapicie zeby pomoc ....
    prosze o pomoc bo nie moge tv przez to ogladac ....
    i niech sobie ktos nie pomsli ze to sa zaklucenie do dostrojenia ... ;) bo tak nie jest ..... ;)

0
  • #3 23 Kwi 2004 19:04
    DiZMar
    Poziom 43  

Przyczyny szukałbym w antenie. Najlepiej sprawdzić podłączając Twój TV do pewnej anteny lub pewny TV do Twojej anteny. Gdyby usterka leżała jednak w TV do podstawiłbym głowicę w.cz. (tuner) bo tylko w niej mogą powtawć zakłocenie nie nawszystkich programach.

0
  • #4 23 Kwi 2004 20:05
    goralandrzej
    Poziom 24  

Na 90% jest to uszkodzony zasilacz antenowy konkretnie kondensator 100 lub220 mikro

0
  • #5 23 Kwi 2004 20:59
    DiZMar
    Poziom 43  

Masz rację goralandrzej jeżeli używa wzmacniacza antenowego. Tylko wymana elektrolitów to chyba niewiela da. Wystarczy zastosować zasilacz z regulacją napięcia zaslana i znaleźć optymalną wartość. Wiele razy to pomagało na moim terenie.

0
  • #6 24 Kwi 2004 04:56
    agencik
    Poziom 10  

sytuacja jest taka .... przez pewiem czas byl podlaczony wzmacz ktory jest uzywany do wzmacniania sygnalu tv kablowej na wejsciu do bloku a wyjscia byly na ok 20 mieszkan ... ( kumpel go wyrwal z piwnicy ze skrzynki bo mu odcieli kablowke i sie zdenerowal a potem w spadku przypadl mi ...) ( moj brat go wpiol przed tv).. drugi tv nie ma tych zaklocen.. sygnal z widea poprzez av na tv nie ma zaklocen ....
    zauwazulem ze przy dotyku pewnej cewki w tunerze to znika .....
    da sie wyregulowac trymerem kubelkowym czy jak sie on nazywa .... ale na 2 gora 3 dni bo znowy to wraca .... ktory to trymer napisze za 2 dni kiedy bede w domu i zajrze o tego sprzeta.....
    a jesli chodzi o kondki ... to prosze o dokladniejsze dane gdzie one sie znajduja ....
    tez podejrzewalem ze to przez ten wzmacniacz bo wkoncu on ma duza moc ......... ale nie wiem co od niego moglo pasc .....
    podstawilem pewny tv i jest ok....
    mam kablowke wiec zasilacza natenowego nie uzywam ....

0
  • #7 24 Kwi 2004 06:46
    DiZMar
    Poziom 43  

Jak wywnioskowałem z Twego dość chaotycznego opisu to drugi TV na tej samej antenie odbiera OK. To jak pisałem wyzj należałoby podstawić tuner w tym TV

0
  • #8 24 Kwi 2004 06:49
    agencik
    Poziom 10  

tylko ze nie mam skad wziosc ..... ile moze kosztowac nowy ??

0
  • #9 24 Kwi 2004 06:56
    DiZMar
    Poziom 43  

Cena nowego w zależnosci od sklepu, typu i producenta (pasuje zwykle wiele różnych) 20-70zł. Warto bywziąść ze sobą wyjęty z TV. Ważne soą 3 parametry.
    1.Mechaniczny rozstaw końcówek
    2. Napięcie zasiania (mogą być 5V, 9V ale najczęściej 12V)
    3.Musi bć z w Twoim przypadku z pasmem kablowym i pasmem hyperbend)
    Oczywiscie jak dostaniesz iedentyczny model jaki na nim pisze to tymi 3 w/w pktami nie musisz się przejmować bo będą ok.

0
  • #10 24 Kwi 2004 09:56
    darko12
    Poziom 16  

Ja raz jak miałem taki przypadek w samsun gu to pomogło wymienienie elektrolita chyba 4,7 w puszce od pośredniego

Napisz czy strojenie przebiega prawidłowo (czy się zaczymuje tam gdzie jest najleps zy sygnał)

0
  • #11 25 Kwi 2004 22:21
    agencik
    Poziom 10  

tak na tych programach co jest oki dostraja sie prawidlowo .. co do tych co sa paski to dostraja sie do koloru ostrosci dzwieku ... ale paski sa ....

0
  • #12 25 Kwi 2004 22:51
    agencik
    Poziom 10  

tak na tych programach co jest oki dostraja sie prawidlowo .. co do tych co sa paski to dostraja sie do koloru ostrosci dzwieku ... ale paski sa ....

0
  • #13 27 Kwi 2004 16:42
    agencik
    Poziom 10  

ma ktos z was jeszcze jakies sugestie odnosnie tematu ??

0
  • #14 02 Maj 2004 17:05
    agencik
    Poziom 10  

widze ze temat wydaje sie byc wyczerpany ... :(
    a moze jednak ktos wie dokladnie co padlo a nie domysly ??
    niemoge za bardzo rozgrzebac tego tv.. dlatego zalezy mi na w miare trafnej diagnozie ...

0