Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór z astry i hotbirda na Cyfra+

Spikegs 24 Mar 2009 22:11 6698 7
  • #1 24 Mar 2009 22:11
    Spikegs
    Poziom 10  

Witam.

Posiadam instalację satelitarną Cyfry+ rozdzieloną multiswitchem blue line 9/8, z użyciem splitera bezprzewodowego i 4 dekoderów Ferguson. problem leży w odbiorze kanałów na dekoderze oryginalnym z Cyfry - Philips PVR HD 7201/91, z tego co wiem nie posiada on diseq. Na dekoderach fergusona odbiera kanały z astry i hotbirda, na philipsie po zamontowaniu multiswitcha i podaniu sygnału z dwóch satelit na jednym kablu - brak odbioru. Jaka jest możliwość odbioru na takim dekoderze philipsa z dwóch satelit. A może jest jakieś urządzenie które specjalnie dla tego tunera rozdzieli mi sygnał z jednego kabla na dwa, bo dekoder ten posiada wejścia na dwie satelity. Proszę o podpowiedź.

0 7
  • Pomocny post
    #2 24 Mar 2009 22:55
    rj22
    Poziom 20  

Witam
    zamień kable i zrób sobie hot birda na wejściu A w fergusonach poprzestawiaj i będzie ok

0
  • Pomocny post
    #3 24 Mar 2009 23:03
    romeok01
    Poziom 35  

Podobno Philips 7021 obsługuje diseqc ale w takiej konfiguracji:
    A-hotbird
    B-astra

0
  • #4 24 Mar 2009 23:05
    dareczekss
    Poziom 13  

Witam. Nie miałem tego tunera, ale jeśli nie obsługuje on diseq to pewnie operator nie udostępni w nim listy kanałów na Astry. A skoro tak by było to podłączenie Astry nic ci nie da. Pozatym jeśli to jest PVR to do obydwóch wejść anteny satelitarnej musisz doprowadzić niezależny sygnał z hodbirda.

0
  • #5 24 Mar 2009 23:45
    Spikegs
    Poziom 10  

Cytat:

Witam
    zamień kable i zrób sobie hot birda na wejściu A w fergusonach poprzestawiaj i będzie ok

mogę prosić o jaśniejszy opis... co i gdzie dokładnie poprzepinać i co dokładnie tym osiągnę?

Dodano po 2 [minuty]:

Cytat:
    Witam. Pozatym jeśli to jest PVR to do obydwóch wejść anteny satelitarnej musisz doprowadzić niezależny sygnał z hodbirda.

z tego co mi wiadomo to właśnie tak jest, ale co zrobić jeśli do tego pokoju leci mi tylko jeden przewód... można go rozgałęzić jakimś rozgałęźnikiem i będzie działaś? Czy ten podwójny sygnał potrzebny jest do nagrywania na dysku twardym? bez tego podobno nie działa.

Dodano po 6 [minuty]:

Cytat:
    Podobno Philips 7021 obsługuje diseqc ale w takiej konfiguracji:
    A-hotbird
    B-astra

czyli wystarczy że przepnę przewody w multiswitchu? czyli partię przewodów z dwóch konwerterów quatro zamienić miejscami, tak żeby 4 przewody z konwertera hotbird były na gniazdach oznaczonych satelita 1 ?? Czy w taki sposób to będzie działać czy się mylę?

0
  • Pomocny post
    #6 24 Mar 2009 23:49
    Doominus
    Poziom 34  

Tak jest rozgałęźnik nazywa się konwerter multi band.
    To dwa urządzenia na jednym końcu wpinasz dwa kable od anteny multiswicha , do drugiego urządzenia biegnie sygnał po jednym kablu i jest potem rozdzielony.

Koszt to chyba 400 zł , nie pamiętam ale coś koło tego.

Dodano po 1 [minuty]:

http://akcesoria.n.pl/component/page,shop.pro...id,0/option,com_virtuemart/Itemid,2/vmcchk,1/

0
  • #7 24 Mar 2009 23:56
    dareczekss
    Poziom 13  

Do poprawnej pracy dekoder potrzebuje korzystać z obydwóch wejść, więc wychodzi na to, że będziesz musiał doprowadzić jeszcze jeden przewód i skorzystać z dwóch konwenterów uniwersalnych i dwóch czasz albo z jednej czaszy z konwenterem typu TWIN

0
  • #8 26 Mar 2009 00:08
    Spikegs
    Poziom 10  

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Sprawa już załatwiona, wystarczyło podłączyć konwertery w takiej konfiguracji jak napisali koledzy romeok01 i rj22. Pozdrawiam i temat zamykam.

0