Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana Poduszki Skrzyni Laguna I

24 Mar 2009 22:45 21976 18
  • Poziom 28  
    witam
    Chcialbym wymienic poduszke skrzyni.
    Zlokalizowalem ^^jedna tylko nie jestem pewien czy to ta jest do wymiany czy moze jest jeszcze jakas??

Z gory dzieki :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    Sprawdze ale juz nie dzisiaj ;p
    A ta guma co jest w poduszce powinna byc mieka czy twarda ??
    Bo jak ruszalem ta poducha to cala chodzila w boki do przodu do tylo .Guma wyglada juz na zyzyta WA wydaje mi sie ze powinna byc twarda...
  • Poziom 11  
    powinna byc twarda ale nie dokonca jak bedziesz ja wymienial to wymien tez ta od silnika . no i po czym poznałes ze jest do wymiany, objawami zuzycia sa glownie przekazywanie drgan na gałke zmiany biegów , trzepotanie autem bądz na jadąc na najwyzszym biego V słychać dzwiek jakby ocieranie sie gumy o metal z udzialem wody
  • Poziom 28  
    rbiesiada napisał:
    Tacy doradcy widac na tym forum. Nawet nie napisali w jaki sposób masz sprawdzić czy to ta poducha akurat. Mnie się wydaje że masz krzywe alusy z przodu lub wybabulone opony i dlatego czujesz wibracje.

Drgania i huczenie nie wiem jak to jeszcze nazwac Tez sa na postoju I to na bank jest spowodowane silnikiem nie zawieszeniem
  • Poziom 28  
    Ze samochod stoji :)
    Siedze w nim daje gazu i nie chiodzi cicho tylo wyje I czuc drgania miedzy 2,5 a 3 tys obr Az na siedzeniu i przy nogach czuc drgania ;/
    I tak samo sie dzieje jak jade samochodem do 90km jest ok powyzej do 110 km dzieje sie tak samo Tak jakby silnik byl przykrecony do karoserii i trzasł samochodem A juz jak jade powyzej 110km jest normalnie
  • Poziom 11  
    dokładnie pita 1988 ja mam to samo w renault kangoo na postoju , na swiatłach jak sie stanie to wszystko sie trzesie siedzenie cała kabina a jadąc na najwyzszym biego V słychać dzwiek jakby ocieranie sie czegos
  • Poziom 20  
    Co się dzieje z lewarkiem zmiany biegów przy hamowaniu silnikiem oraz przy szybszym- gwałtownym przyspieszaniu ?
    Laguny lubią nim mocno bujać - to też objaw między innymi tej poduszki, często " handlarze" wtykają tam gumy usztywniając tą poduszkę i to o dziwo działa.
    Ta poduszka lubi się przesuwać tył-przód wtedy lewarek cieka, a jak już ruszy na boki to nawet przenosi drgania na budę.
    Poduszkę dość łatwo sprawdzić, ale sprawdź resztę!
  • Poziom 28  
    Lewarek biegow chodzi przod tyl I jak jade ujme gazu i pozniej dodam to tak samo chodzi do przodu i do tylu.
    Reszte sprawdzic czyli co ??
    A poduche jak sprawdzic?? w mojej jest mieka guma i jak lapie za poduche i nia ruszam to chodzi w kazda strone...
  • Poziom 20  
    Kolego, poduszka często jest oberwana i widać to gołym okiem lub pod działaniem "breszki". Zaciągnij ręczny i na zmianę niech ktoś rusza do przodu i do tyłu a ty z kanału obserwuj co się dzieje z tą poduszką. Weż pod uwagę , że jak jedziesz to jeszcze są zakręty i silnik idzie na boki...
  • Poziom 28  
    Popróbuje tak jak mi to doradziliscie
    Mysle ze dobierał sie ktos bo byl wymieniany rozrząd ;/
    Jak to sprawdzic czy zle jest zamontowane ??
  • Poziom 20  
    Rozrząd a koło zamachowe to trochę inna robota. Co do kolegi " rbiesiada" - do dobrze gada, ale często usztywniając tą poduszkę - ma w gumie otwory, wkładając sprytne uszczelki przemysłowe - silikonowe efekt z bujaniem lewarka znikał i nic na budę nie przenosiło- sprawdzone na dwóch lagunach 1,8 w rocznikach koło 97- . były
  • Poziom 28  
    To jak mam sie do tego zabrac zeby te kolo sprawdzic :D
    Dwuch lewych raczek nie mam Tylko zeby mi ktos wytlumaczyl to sobie poradze ;)

Edit@ Nie zauwazylem odpowiedzi kolegi...Juzwiem gdzie tego kola szukac
    Ok nagram moze po odsluchu wyjasni sie o co tutaj chodzi bo ja juz mam metlik w glowie ;/
  • Poziom 1  
    Witam jestem w trakcie wymiany tej poduszki i napotkalem pewien problem śruba która wkrecona jest w karoserie kręci się w koło i nie wykreca się, jest jakiś sposób żeby ją wykręcić? pozdrawiam