Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RL34EGSW - ciągła praca, zaniżona temperatura

murgrabia 25 Mar 2009 02:11 4246 3
 • #1 25 Mar 2009 02:11
  murgrabia
  Poziom 18  

  Dwa dni temu zakupiłem lodówkę No Frost Samsung RL34EGSW. I mam z nią same problemy. Przy pierwszym uruchomieniu zdziwiły mnie od razu wskazania termometru. W górnej komorze pokazywał 28 stopni. Natomiast w zamrażarce pokazywał 18 stopni. A była przecież ogrzana do temperatury pokojowej ( w tym wypadku 21). Raczej powinien pokazywać aktualną prawdziwą temperaturę. Postanowiłem powkładać termometry dla sprawdzenia zadanej temperatury. Przy ustawieniu dla góry 4 stopni, termometr na samej górze lodówki wskazuje -2. Natomiast na dole lodówki 2 stopnie. Na górnej półce zamarza szklanka z wodą. A masło muszę rozbijać dynamitem. W zamrażalniku przy zadanej temperaturze -14 jest -20. To raczej chyba coś nie tak? I problem drugi, bardzo dokuczliwy. Agregat lodówki pracuje praktycznie cały czas. W te 2 dni wyłączył się tylko 2 razy na ok. 3-4 minuty. Pracuje bardzo głośno. Słychać tyrkotanie, buczenie w całym domu. Przy tak ciągłej pracy agregatu i poborze lodówki 250W to nie wyrobię na prąd. 24hx250W=6kWh. A na miesiąc wyjdzie ze 180kWh. Do tego jeszcze wydobywa się z niej lekki swąd jak by spalonego oleju. To chyba od agregatu. Jest bardzo gorący. A na jego górnej części przylepiona jest jakaś gumowa izolacja. Może mi ktoś doradzić co mam zrobić? Dzisiaj kontaktowałem się z serwisem. Ale jeden mądry Pan powiedział, że to jest nowa lodówka. I musi tak być przez kilka dni. Oraz że musi się ustabilizować. I jeszcze jedno. Na półkach w zamrażarce zbiera się lekki szron. Co mnie naszło na Samsunga....

  post był raportowany, jednostki poprawiłem. mrhari

  2 3
 • #2 25 Mar 2009 07:28
  ROBSON33
  Moderator AGD

  Witam
  Czytając twój opis to na pewno jest coś nie tak jest na gwarancji masz ją dopiero 2 dni więc albo serwis i naprawa albo sprzedawca i wymiana na drugi egzemplarz wolny od wad.

  0
 • #3 05 Kwi 2009 01:37
  murgrabia
  Poziom 18  

  A może ktoś wie na jakiej zasadzie, ten model ma rozwiązane ustawianie zadanej temperatury? Druga sztuka już pracuje o wiele lepiej. Tylko znowu mnie zastanawia jej działanie. Jak np. ustawię temperaturę w chłodziarce na 6 stopni. To lodówka zbija do temperatury 1-2 stopnie a potem na dłużej się wyłącza. Aż do momentu uzyskania tych 6 stopni. Temperatura utrzymuje się przez dłuższy czas. Potem po przekroczeniu 6 znowu zbija w dół i tak w kółko. Tak samo w zamrażalniku. Ustawiony np. na -14, zbija do -17/19. I tak samo potem czeka do tych -14. I tak w kółko. A może ta seria ma jakąś wadę fabryczną?

  1
 • #4 05 Kwi 2009 21:46
  samsu100
  Poziom 22  

  Proponuję jeszcze mierzyć czasy pracy i postoju sprężarki oraz rozkład temperatur na poszczególnych poziomach i głębokościach półek i porównywać to ... no właśnie z czym?
  Temperatura wskazywana na wyświetlaczu jest średnią temperaturą w produkcie który schłodzony przechowywany jest w chłodziarce. Skoki temperatur w trakcie pracy i postoju układu chłodniczego nie mają znaczenia gdyż produkty mają bezwładność cieplną i tak szybko ani się nie ogrzeją ani nie wystygną. Aby pomiar wykonywany był bliższy rzeczywistości proponuję włożyć termometr do szklanki napełnionej wodą postawionej na np środkowej półce w chłodziarce i tam odczytywać temperaturę.

  0