Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG5000 z Compaq Presario R3000

jachin 25 Mar 2009 10:48 2004 3
 • #1
  jachin
  Level 2  
  Witam, planuje podłączyć laptopa do telewizora LCD. Ponieważ jestem całkowitym laikiem w tych kwestiach proszę o pomoc jak to zrobić (rodzaje okablowania) aby obraz był na jak najwyższym poziomie. Konfiguracji tej będę używał do gier i oglądania filmów. Poniżej wejścia i wyjścia. Czy istnieje możliwość podłączenia bezprzewodowej klawiatury lub padu do Laptopa?

  42’LG5000
  WEJŚCIA/WYJŚCIA
  AV-wejście
  S-Video
  Wejścia HDMI/HDCP -2 (480i/480p/576i/576p/720p/1080i/1080p) 1.3 ver - 1 Port PC Mode
  USB 2.0
  RF-antenowe
  Component (Y,Pb,Pr)
  Scart 1
  Scart 2
  DVI-I
  RGB D-sub (15pin)
  RS-232C
  Cyfrowe wyjście audio (optyczne)  Compaq Presario R3000
  WEJŚCIA/WYJŚCIA
  słuchawki
  mikrofon
  TV-OUT
  3x USB 2.0
  1x VGA 15-pin
  1x RJ45
  1x RJ11
  1x FireWire IEEE-1394
  złącza 6-in-1 card reader MMC,SD,SM,MS,MS Pro,xD)

  Dodatkowo posiadam kino domowe LG HT-762PZ, które na chwile obecną mam podłączone tylko za pomocą złacza Eurozłacza (SCART). Jakich złącz powinienem użyć aby wydobyć naprawdę rewelacyjny obraz i dźwięk.

  Złącze HDMI (Up-Scaling do 1080p)
  HD Synchronizacja A/V
  SIMPLINK (HDMI-CEC)
  USB Plus (MP3, JPEG, DivX)
  Portable Audio In (3.5 Stereo In)
  Euro (SCART),
  A/V In,
  Component,
  Optical-In


  Proszę poprawić tytuł tematu, żeby nie "krzaczył". [Mirek Z.]
 • #2
  Seba312
  Level 20  
  Jeśli chodzi o obraz ,laptopa możesz połączyć za pomoca VGA 15 pin<=> D-SUB 15 pin a kino domowe do TV za pomocą HDMI.Co do dżwięku to zbyt wielkiego wyboru nie masz.
  Laptop =>TV musisz wykorzystac wyjście słuchawkowe.Czyli przewodem z dwóch stron zakończonym wtykiem mini jack stereo (taki jak w słuchawkach)łączysz wyjście słuchawkowe laptopa z wejściem PC/audio w TV
  TV =>Kino domowe możesz wykorzystać cyfrowe wyjście optyczne .
  Możesz też laptopa podłączyc bezpośrednio do kina domowego za pomocą AV in (wykorzystując tylko wejścia audio)z pomoca przewodu mini jack -chinch.
 • #3
  jachin
  Level 2  
  Wielkie dzięki za pomoc

  Upłyneło juz troche czasu i na wielu stronach znalazłem sugestie aby S-Video łaczyć z S-Video - myslisz ze to lepsze rozwiazanie od vga-div? Kolejną zagadką jest fakt ze ja w laptopie s - video mam 7pinowe a w tv- 4 pinowe i nikt niejest mi w stanie powiedzieć jaki sygnał traciłbym wykluczajac 3 piny w połaczeniu 4pin do 4pin. a może jest jakas przejściówka 7pinna 4pin+ np dzwięk????

  Pozdrawaim
 • #4
  Seba312
  Level 20  
  Chociaż sygnał S-video z pewnością zapewnia wyższą jakość niż standardowe CVBS czyli zespolony sygnal wideo to z pewnością nie może się równać z D_SUB gdzie przesyłane sa juz podstawowe kolory RGB i impulsy synchronizacji .Wynika to z tego ,że sygnał RGB nie wymaga już żadnej dodatkowej obróbki ,natomiast zarówno CVBS jak i S Video czyli osobno przesylana luminancja i chrominancja )podlegają obróbce w celu uzyskania z nich podstawowych sygnałów R G B.NIe ulega więc kwestii że chcąc uzyskać lepszy obraz powinieneś wykorzystac złącze D-SUB.
  Jeśli chodzi zas o HDMI to jako złącze cyfrowe jest dużo bardziej "odporne"na wszelkiego rodzaju zakłócenia i tzw odbicia powstające w wyniku niedoskonałości przewodów sygnałowych.