Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unita Diora Ślązak - brak głosu

25 Mar 2009 13:49 2330 11
  • Poziom 10  
    Witam
    Dostałem takie oto radyjko od sąsiadki, po podłączeniu zaświeca się żaróweczka podświetlająca skalę ale z głośnika nic nie słychać, tak jakby był odłączony lub zepsuty. Głośnik sprawdziłem podłączając pod walkmana - działa więc to nie jego wina. Prosiłbym o pokierowanie mnie krok po kroku co mogło się zepsuć.
    Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    Zacznij od sprawdzenia bezpiecznika. Żarówka jest podłączona do innego uzwojenia transformatora, więc się nie sugeruj.
  • Poziom 10  
    Bezpieczniki sprawdzone, wymiana na nowe nic nie dała, po włączeniu radio cichutko buczy ale to buczenie prawdopodobnie nie pochodzi z głośnika
  • Poziom 15  
    Przełącz radio na magnetofon , gramofon dotknij gniazda powinno słychać buczenie jeśli nic nie słychać to walnięty jest układ scalony UL1402 m.cz .
  • Poziom 10  
    nie słychać nic, podłączyłem pod to gniazdo walkmana i też nic, jakby głośnik był martwy
  • Poziom 43  
    Zanim zaczniesz cokolwiek naprawiać, SPRAWDŹ NAPIęCIA !!!
    Zacznij od układu UL1402 i podaj, jakie napięcia zmierzyłeś na poszczególnych nogach: 1 - ...V, 2 - ...V ... itd.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie
    Miałem problemy z dostępem do internetu, dlatego nie odpisywałem. Rozumiem że jeden kabel miernika połączyć mam z masą, a drugim kolejno dotykać nóżek układu?
    Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Widzę że masz talent,ale...
    Jak dotkniesz którejś z nóżek 1402P to przy podgłośnionym potencjometrze powinien zacząć buczeć głośnik(jak nie to brak zasil,{ok 16V nóżka12 }. na ten ukł. lub uszkodzony).czynności pomiarowe jak pisałeś.
    Może być też rozkalibrowany punkt pracy wzm. pcz.
    Pokręć podkówką R22(47KΩ),jak zacznie szumieć to ustaw na największy szum(o ile ją ruszysz, często wymaga wymiany)
  • Poziom 10  
    Pomierzyłem napięcia tak jak kazaliście, wyszło mi coś takiego:
    1 - 2,36
    2 - 8,80
    3 - 0,00
    4 - 0,00
    5 - 8,66
    6 - 1,46
    7 - 0,28
    8 - 0,00
    9 - 0,28
    10 - 0,28
    11 - 1,34
    12 - 16,70

przy dotykaniu 1 i 2 nóżki słychać w głośniku trzaski, to wszystko, obrócenie R22 nie sprawiło mi kłopotów, jednak nic to nie daje, nadal w głośniku nic nie słychać
  • Poziom 15  
    Sprawdż też układ scalony UL 1211 p.cz dotknięcie punktu 5 powoduje szum w głośniku a w punkcie 2 powinno być napięcie 2.1V .
  • Poziom 21  
    Kolega Rzuuf dał ci schemat razem z napięciami wiec usiądź trochę nad tym i pomierz napięcia. Jak jakieś ci się nie będą zgadzały ze schematem to napisz które i dopiero będziemy myśleć;0 Te napięcia mierzysz z w stosunku do masy;) Jak by co to 5 nóżka układu UL1402P to jest wejście wiec po podaniu sygnału na ta nóżkę powinno grac:) tak samo po podpięciu się pod tą nóżkę powinien być na niej sygnał;0