Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica G5E3.32ZpVm kuchnia gazowa kopci

adwier 25 Mar 2009 14:44 11998 6
    adwier
    Level 10  
    Witam wszystkich mam problem z kuchenką gazową która strasznie kopci mi garnki wymieniłem reduktor i dysze ale to nie pomogło co może być tego przyczyną wcześniej tego nie było kuchenka jest zasilana gazem z butli nie jest to wina gazu bo próbowałem już gaz z wielu źródeł. dziękuję z pomoc.

Moderated By mrhari:

post był raportowany- regulamin pkt.11. zalecam lekturę regulaminu. temat poprawiłem.

• Helpful post
    RC-BOY
    Level 16  
    Drogi przyjacielu wina tkwi w duraluminiowych palnikach tego typu amici, wymień kopcący na nowy i będzie dobrze. Problem dotyczy zwłaszcza kuchni na gaz (butlowy).
    adwier
    Level 10  
    A w tej kuchence nie ustawia się powietrza?
  • Helpful post
    RC-BOY
    Level 16  
    Nie nie ma takiej możliwości. Palnik pobiera stałą określoną ilość powietrza dzięki swojej konstrukcji spod siebie. Jak wystąpi jakaś deformacja palnika (przegrzanie ) zaczyna on kopcić.
  • Helpful post
    emass92
    Level 12  
    Przede wszystkim powodem kopcenia palnika jest zabrudzona miseczka pod palnikiem gdzie jest wkręcona dysza.Należy w tych miseczkach zachować czystość i utrzymać dysze w należytej czystości. zabrudzone lub zalane miseczki powodują kopcenie a w konsekwencji deformacje palnika, który już puźniej naddaje się tylko do wymiany.
  • Helpful post
    kopoc
    Level 12  
    Przyczyna kopcenia tkwi w nakładkach palnika (kołpak palnika), jego wymiana załatwi sprawę.
    kruszyna 2
    Level 18  
    Często przyczyną kopcenia jest jakość gazu ,jeśli chodzi o gaz z butli gazowych