Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica G5E3.32ZpVm kuchnia gazowa kopci

adwier 25 Mar 2009 14:44 11656 6
    adwier
    Level 10  
    Witam wszystkich mam problem z kuchenką gazową która strasznie kopci mi garnki wymieniłem reduktor i dysze ale to nie pomogło co może być tego przyczyną wcześniej tego nie było kuchenka jest zasilana gazem z butli nie jest to wina gazu bo próbowałem już gaz z wielu źródeł. dziękuję z pomoc.

Moderated By mrhari:

post był raportowany- regulamin pkt.11. zalecam lekturę regulaminu. temat poprawiłem.

Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    RC-BOY
    Level 16  
    Drogi przyjacielu wina tkwi w duraluminiowych palnikach tego typu amici, wymień kopcący na nowy i będzie dobrze. Problem dotyczy zwłaszcza kuchni na gaz (butlowy).
    adwier
    Level 10  
    A w tej kuchence nie ustawia się powietrza?
  • Helpful post
    RC-BOY
    Level 16  
    Nie nie ma takiej możliwości. Palnik pobiera stałą określoną ilość powietrza dzięki swojej konstrukcji spod siebie. Jak wystąpi jakaś deformacja palnika (przegrzanie ) zaczyna on kopcić.
  • Helpful post
    emass92
    Level 12  
    Przede wszystkim powodem kopcenia palnika jest zabrudzona miseczka pod palnikiem gdzie jest wkręcona dysza.Należy w tych miseczkach zachować czystość i utrzymać dysze w należytej czystości. zabrudzone lub zalane miseczki powodują kopcenie a w konsekwencji deformacje palnika, który już puźniej naddaje się tylko do wymiany.
  • Helpful post
    kopoc
    Level 12  
    Przyczyna kopcenia tkwi w nakładkach palnika (kołpak palnika), jego wymiana załatwi sprawę.
    kruszyna 2
    Level 18  
    Często przyczyną kopcenia jest jakość gazu ,jeśli chodzi o gaz z butli gazowych