Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Brava 1.2 - dziwne objawy

tomsprin 25 Mar 2009 17:45 4032 12
  • #1 25 Mar 2009 17:45
    tomsprin
    Poziom 11  

Mam fiata brava z silnikiem 1.2. Od jakichś 2 dni dzieje się z nim tak że tak do 2 tyś obrotów chodzi płynnie a później nie chce przekroczyć tej barjery jakby mu paliwa brakowało lub jakby dostawał za dużo powietrza. Ciśnienie paliwa jest jak książka pisze 3,5 bara. Sprawdziłem go kts i jest ciągle błąd regulatora biegu jałowego (w tym aucie nie jest sam krokowiec tylko ten 7 pinową wtyczką ) ale czasem jak ściągnąłem wąż dolotowy do przepustnicy i zasłaniałem mu ręką to dziwnym trafem wchodził na obroty ale to już się skończyło teraz jest tak jak na początku. Sonda jest chyba padnięta bo ma ciągły odczyt 0,46 więc tak jakby jej nie komputer nie widział, nawet ją podmieniłem z innego auta bo bo jest 4 pinowa. wymieniłem świece i kable ale to też nic nie dało. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o radę

Dodano po 4 [minuty]:

jeszcze zapomniałem wspomnieć że na tym silniku krokowym coś już było robione bo kawałek obudowy osłaniający elektronikę znajdującą się w nim jest oderwany i napewno wilgoć weszła bo w błędzie jest napisane zwarcie do masy i boję się że skoro ten błąd jest na stałe i odczytu z sondy nie ma to może coś się z komputerem silnika stało. Jutro przyjdzie silnik krokowy to sprawdzę czy coś się zmieni. Ale obstawiam że może też być coś nie tak z cewką ale skoro normalnie chodzi do 2 tysięcy obrotów to chyba jest wszystko ok.

0 12
  • #2 25 Mar 2009 17:45
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 25 Mar 2009 17:46
    tomsprin
    Poziom 11  

tak dokładnie jak piszesz

0
  • #4 25 Mar 2009 17:49
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 25 Mar 2009 17:59
    tomsprin
    Poziom 11  

czyli tą wtyczką 7 pinową co idzie do krokówki, bo ona ma w sobie cały nastawnik. Ale jak już wspomniałem to jak tak się bawiłem i dawkowałem ręką powietrze ze zdjętym krokowcem to pare razy zdarzyło się tak że normalnie weszedł na obroty i normalnie sobie wtedy gazowałem.

0
  • #6 25 Mar 2009 18:01
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 25 Mar 2009 18:01
    tomsprin
    Poziom 11  

jutro będe miał nową krokówkę to założę i zobaczę czy będą błędy czy nie i spróbuję wtedy uruchomić adaptację ktsem bo na tym co jest w odczycie wartości rzeczywistych w polu adaptacja biegu jałowego napisane było: błędna i nie mogłem nowej adaptacji wykonać

0
  • #8 25 Mar 2009 18:03
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 25 Mar 2009 18:04
    tomsprin
    Poziom 11  

fakt że to nie krokowiec bo on mierzy położenie przepustnicy i ustala bieg jałowy. A na jakie napięcie należy zwrócić uwagę ?

0
  • #10 25 Mar 2009 18:56
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 26 Mar 2009 14:01
    tomsprin
    Poziom 11  

nastawnik przemierzony i tak jak pisałem przez tą dziurę w obudowie dostała się woda i zrobiła zwarcie. dzisiaj został wymieniony i wszystko chodzi super. Dziękuję za pomoc

0
  • #12 26 Mar 2009 15:04
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 26 Mar 2009 15:29
    tomsprin
    Poziom 11  

ok . dzięki za pomoc. temat można uznać za zamknięty

0