Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką pralkę kupić? - kontynuacja

kriss53 08 May 2011 13:45 618569 1515
Bosch
    ..Asia..
    Level 10  
    ..Asia.. wrote:
    zamawiałąm w internecie.
    O tu http://www.megamarket.com.pl/bosch-pralka-bosch-wlm-24440pl,id-92442

przesyłkę wzięłam 79 zł, bo wolałabym nie płacić z góry, tylko przy odbiorze.

ale najpierw obejrzałam ją sobie dokładnie w sklepie....Boże !!!! jakie oni tam mają strasznie wysokie ceny!!!

Może cos powiem o pralce,bo już trochę już zdążyłam przetestować.

Jest cicha, absolutnie nie porusza się przy wirowaniu nawet na 1200 (mam ją ustawioną na konstrukcji stalowej,która jest taką szafką zrobioną na zamówienie - pralka nie ruszyła się nawet milimetr)

Fajne programy,mogę sobie dowolnie wybrac czas prania (tu wybieram progrma i pokazuje mi czas), wirowanie, dodatkowe płukanie (dla mnie todośc ważna opcja) i takie tam.
    Ubrania sa ładnie wyprane, nie pogniecione (większość nie muszę prasować).

jeśli ktoś będzie zainteresowany, to służę pomocą :)
  • Bosch
    mllodzian
    Level 1  
    witajcie!

a co myślicie o pralce lg? LG WD-10390NDK . kusi mnie cichą pracą. i w większości sklepów polecają pralki LG. pranie raz/dwa na tydzień. macie jakieś info o awaryjności? czy lepiej coś takiego Bosch WLX 20462PL? tylko to nie jest ten model co ma łożyska zespolone? że jak padną to złom? proszę o pomoc
  • Bosch
    w1paula
    Level 10  
    ..Asia.. wrote:
    ..Asia.. wrote:
    zamawiałąm w internecie.
    O tu http://www.megamarket.com.pl/bosch-pralka-bosch-wlm-24440pl,id-92442

przesyłkę wzięłam 79 zł, bo wolałabym nie płacić z góry, tylko przy odbiorze.

ale najpierw obejrzałam ją sobie dokładnie w sklepie....Boże !!!! jakie oni tam mają strasznie wysokie ceny!!!

Może cos powiem o pralce,bo już trochę już zdążyłam przetestować.

Jest cicha, absolutnie nie porusza się przy wirowaniu nawet na 1200 (mam ją ustawioną na konstrukcji stalowej,która jest taką szafką zrobioną na zamówienie - pralka nie ruszyła się nawet milimetr)

Fajne programy,mogę sobie dowolnie wybrac czas prania (tu wybieram progrma i pokazuje mi czas), wirowanie, dodatkowe płukanie (dla mnie todośc ważna opcja) i takie tam.
    Ubrania sa ładnie wyprane, nie pogniecione (większość nie muszę prasować).

jeśli ktoś będzie zainteresowany, to służę pomocą :)

widzę, że zadowolona jesteś. No to super
    revela
    Level 12  
    Właśnie teraz to jest fajne w pralkach, że prawie ich nie słychać. Rolowanie, kołysanie te wszystkie przemienne ruchy bębna sprawiają taki mini hałas.
    andrew01
    Level 11  
    Witam wszystkich,

zapoznawszy się z opiniami na temat pralek, zdecydowaliśmy się na polecną tutaj firmę Bosch. Dokładnie to zakupiliśmy model WAE24363PL. Po dzisiejszym, pierwszym dniu użytkowania wszystko jest ok, ale zastanawia mnie jej dosyć głośna praca, wyraźnie słychać raczej głośny świst/gwizd szczotek silnika. Czy to kwestia tego, że jest to nówka i musi się troszkę wyrobić, czy raczej te pralki już tak mają?

Pozdrawiam
    Andrzej
    zwykły człek
    Level 20  
    To teraz módl się żeby ci coś fartucha niechcący nie uszkodziło bo zapłacisz jak za pełen bak paliwa :).
    andrew01
    Level 11  
    zwykły człek wrote:
    To teraz módl się żeby ci coś fartucha niechcący nie uszkodziło bo zapłacisz jak za pełen bak paliwa :).

zwykły człeku - jeśli to odpowiedź do mnie, czy mógłbym prosić troszkę jaśniej? :)
    DarekNH
    Level 1  
    Witam. Mam problem jak większość tutaj na forum. Potrzebuje kupić pralkę oto z takimi specyfikacjami:

- ładowana od frontu,
    - głębokość do 45 cm
    - wirowanie powyżej 800
    - pojemność bębna (na pewno większy niż w tych super cienkich candy :P)
    - aby miała funkcje przyśpieszonego prania
    - w razie awarii rozbieralne podzespoły (chodzi o tańsze koszty naprawy)
    - od 1000 zł do 1500 zł

Śledzę już to forum od tygodnia. Wiem że wybór na pewno padnie pomiędzy Electrolux Bosch Gorenje

Jakbym musiał podjąć decyzje to wybrał bym tą pralkę Electrolux EWS 126410W co sądzicie o niej ?? macie lepsze typy ??

Dziś byłem w sklepie i spodobała mi się pralka Indesit Eco Time IWSD 5125 (EU). Też zapytam co o niej sądzicie. Atrakcyjna cena, dobre parametry i z tego co czytałem to pozytywne komentarze.

Z góry bardzo dziękuję za poradę i Pozdrawiam :*
    ..Asia..
    Level 10  
    andrew01 wrote:
    Witam wszystkich,

zapoznawszy się z opiniami na temat pralek, zdecydowaliśmy się na polecną tutaj firmę Bosch. Dokładnie to zakupiliśmy model WAE24363PL. Po dzisiejszym, pierwszym dniu użytkowania wszystko jest ok, ale zastanawia mnie jej dosyć głośna praca, wyraźnie słychać raczej głośny świst/gwizd szczotek silnika. Czy to kwestia tego, że jest to nówka i musi się troszkę wyrobić, czy raczej te pralki już tak mają?

Pozdrawiam
    Andrzej

WItam.

Ja mam też Bosch'a , co prawda inny model, ale pracuje cicho. Słychac ją tylko przy wirowaniu.
    zwykły człek
    Level 20  
    andrew - chodzi mi o to, że serwis i częsci są dosyć drogie, a i z ich dostępnością jest różnie.
    wolfram55
    Level 12  
    Z drogich rzeczy w pralce: elektroniczny programator, jednorazowy komplet bęben/zbiornik (łożyska -rzecz naturalna). Omijając przynajmniej częściowo wydatki kupić pralkę z rozbieralnym zbiornikiem. Niektóre elektroluxy i gorenje mają takie.

Potrzebuję pralkę do pracy (5 osób). Priorytety niezawodność, naprawialność. Mechaniczny programator, brak modułu do silnika, obroty 500 starczą (mamy suszarnię). Coś a la Polar Luna (którą mieliśmy ok 20 lat), ale z nierdzewnym zbiornikiem. Do kupienia oferują nam Rex Jetsystem z przepływową grzałką i 2 pompkami (trochę nietypowa), mastecook pf-43 (nie znam wnętrza). Poproszę o opinie/propozycje.
    bartlomie
    Level 1  
    witam wszystkich
    proszę o radę przy zakupie pralki do 1500 zł(stara Gorenje ledwo zipie),częste pranie i w większości przypadków lekko zabrudzona bielizna,
    zastanawiam się nad Gorenje WA72125 lub którymś modelem Boscha-co wybrać?
    User removed account
    User removed account  
    Damian060709
    Level 12  
    Witam.
    Padła mi pralka ARISTON. strasznie waliła. okazalo się,ze lozysko do wymiany, tylko, ze w tej pralce wymienia sie to razem z bębnem! koszt-350zł. moim zdaniem juz nie warto pchac sie w naprawe 10letniej pralki.
    Proszę was,doradzcie jaką pralke szukac do 1300zł, ktora ma mozliwosc wymiany samego lozyska. Chodzi mi o bezproblemowa eksploatacje przez kilka lat.musze na gwalt cos znalezc. bede wdzieczny za pomoc.pozdrawiam
    martabaj24
    Level 2  
    U mnie żywot zakończyła pralka Whirpool, i to po pół roku :-(
    Muszę coś wybrać, ale nie wiadomo na co patrzeć?
    guja
    Level 9  
    witam , szukam pralki do kawalerki czyli max 45cm , cena tez gra role.

Co sądzicie o pralce beko model WBM 51211F - 5kg , 1200obr, A+ cena w granicach 700zł. Czy lepiej dołożyć do czegoś droższego ?
    pawel.ccc
    Level 14  
    zwykły człek - mam do Ciebie pytanie - czym kierujesz się zachwalając jednorazówki Electroluxa "made in France" ? Zainteresowałem się tematem z racji tego, że po 5 latach eksploatacji padła w ewt 832 elektronika i żaden fachowiec nie potrafi naprawić. Moduły elektroniczne w każdym modelu są inne a i w jednym modelu mogą być różne w zależności od rocznika i producenta. Do tego koszt modułu wynosi od 276 do 476 PLN, za granicą rzadko gdzie kosztują poniżej 100 EURO a zdarza się i 212 EURO, do tego nie masz pewności, że to co kupisz akurat będzie pasowało do pralki którą masz. Zmywarka Electroluxa padła mi po 3 latach , fachowiec od AGD orzekł, ze można ją wyrzucić na złom i tylko dzięki kolegom z forum elektroda.pl, którzy pomogli, udało mi się uratować zmywarkę od złomowania. Sorry, ale wyroby Electroluxa to jest już nie to samo co było 10 i więcej lat temu, podobnie jak Volvo serii dwucyfrowej nie jest produktem ze Szwecji. Proponuję poczytać wypowiedzi użytkowników z działu AGD Serwis. Spory procent opisywanych problemów dotyczy tej, niby "wyższej półki" elektroniki pralek Electroluxa. Wygląda na to, że elektroniki tych pralek nie da się naprawić i jak padnie moduł to pralka jest do wyrzucenia. Jeżeli chodzi o ceny to akurat w klasie pralek ładowanych od góry, wyroby tej marki zaczynają być warte tyle, ile kosztują tj. 10 procent więcej niż najtańsze pralki na rynku.
    zwykły człek
    Level 20  
    paweł nie wiem za bardzo do której wypowiedzi się odnosisz, więc jeśli możesz to wklej linkę. Co do cen części to pisałem nie raz, że u większości "zachodnich" i dobrze postrzeganych firm płaci się duuużo więcej niż za części rodzimych marek. Czy są to produkty lepsze? Nie zawsze, ale w głowach ludzi jest coś innego. Pisanie znowu ogólnika, że wszystkie produkty Eluxa są do doopy to też niemałe nadużycie, więc od przyznania ci racji też jestem daleko. Teraz nie ma produktów długowiecznych i nie będzie. Ta era już się skończyła i pewnie już nie wróci. Co do topów to ja bym wolał kupić mastercooka i wiele razy już pisałem na ten temat. Tyle.
    pawel.ccc
    Level 14  
    zwykły człek - uważasz, że dwa buble na zakupione dwie sztuki wyrobów marki E... to jest OK ? Dla mnie to jest sto procent bubli :( . Jeżeli chodzi o pralki to w zamieszczonym na początku tego wątku, rankingu można wyczytać http://www.pro-test.pl/article_article/6067,0...+pralk%C4%99_Jak%28%C4%85%29+wybra%C4%87.html , że Miele deklaruje trwałość na 25 lat, przedstawiciel firmy Bosch deklaruje trwałość swoich wyrobów na 10-15 lat więc 5-6 lat życia włosko-francuskich wyrobów spod znaku elux trochę cienko wygląda a jak się poczyta fora internetowe to poza Electroluxem świat pralek nie istnieje. Ciekawe czemu miłośnicy marki Peugeot/Citroen nie pieją z zachwytu nad jakością wyrobów "made in France" ? Może przesadzam, ale ostatnie przygody z E... zdyskwalifikowały tę firmę w moich oczach i ustawiły ją w rzędzie wyrobów "made in PRC" i argumentacja "bo wszyscy produkują tandetę" mojego zdania nie zmieni.
    Jeszcze na temat topów ... no właśnie, skoro Elux odpada to co dalej ? Z niektórych wypowiedzi wynika, że Mastercook i Bosch w tym segmencie to praktycznie to samo to może zdecydować się na krajową wersję B. czyli Mastercook ?
    zwykły człek
    Level 20  
    paweł - ten artykół jest z 2004 r. i ma się nijak do obecnej sytuacji na rynku. Dużo sie przez ten czas zmieniło, żeby nie powiedzieć bardzo dużo. Np. Amica już nie produkuje pralek - sprzedała fabrykę samsungowi a sama ciągnie z chin. Co do topów to nie wiem dlaczego piszesz wersję B. Jak pisałem juz wyżej dla mnie to jest wersja A. Powiem więcej uważam, że master ma o niebo lepsze fronty od topów, ale tu odezwie się cała rzesza boschowchwalców itp., którzy zostali z wiedzą o masterze ładnych parę lat temu, a rozpisują się jak wyrocznie albo porównują modele najtańsze, których nawet w cenniku nie ma do średniej półki innych marek.
    Owszem golasy mastera nie powalają, ale średnia półka jest uważam bardzo dobra i ma relatywnie dobre ceny. Za to wysoka półka niejednego by wręcz zawstydziła.
    wolfram55
    Level 12  
    Skoro o wstydzie:
    1- jaki model pralki obecnie produkowanej z wsadem od frontu ma łożyska w krzyżaku na zewnątrz zbiornika?
    2- ba, jaki model pralki obecnie produkowanej ma rozbieralny zbiornik?
    3- gdzie postronny obywatel może dostać schemat/instrukcję serwisową swojej pralki? (tymczasem za 10 euro można takowe kupić w necie do wielu pralek bosch/siemens!
    4- może tak zrobić uniwersalny programator elektroniczny (choćby osobny dla każdej firmy), z różnym wsadem dla różnych typów pralek [przeca ceny to z sufitu, bo każdy trzeba od nowa zaprojektować i serie małe]
    pawel.ccc
    Level 14  
    zwykły człek "krajową wersje B" miałem na myśli Bosch a nie klasę jakości :) . Po prostu, po wyeliminowaniu elux-a pozostaje mi do rozważenia wybór pomiędzy Boschem i Mastercookiem. Niestety, tylko top wchodzi w rachubę ze względu na ilość miejsca w łazience. Jeszcze jedno - jak zrozumiałem z niektórych wypowiedzi w internecie, top-y Boscha produkowane są w Polsce - właśnie u Mastercooka i w Niemczech, wiec po co przepłacać za nalepkę Bosch albo kupować w tej samej cenie pralkę w uboższej wersji ?
    kurczak_siwa
    Level 2  
    Witam,
    moja pralka amica odmówiła posłuszeństwa po 12 latach (padł silnik). Jutro idę kupić pralkę. Wymagania:
    Do ceny 1300 zł, co polecacie?
    Wymiary i głośność obojętne, bo będzie stała w pralni, czy ładowana z góry czy z frontu też rybka. Min obrotów na minute 1000, pranie delikatne wymagane (bielizna), z małym wsadem (w sensie zużywa mnie h2o). Energooszczędność może być B/A/A++/A+++ rybka.
    Wsad 5-6 kg
    Zastanawiam się nad firmą Electrolux/Bosch nad modelami:
    1. Electrolux EWS126410W
    2. Electrolux EWS126540W (wiem, ta jest trochę droższa)
    3. Jakiś Bosch??

Chyba, że polecacie coś innego??
    Z góry dzięki za odpowiedź :)
    tonyhawk
    Level 11  
    Ja niedawno nabyłam Siemensa WS10X46APL (http://www.promoceny.pl/letak/4741/p/2/ na dole po lewej) i jestem bardzo zadowolona. Co prawda wsad to tylko 4,5 kg ale za to jest wąska, a to było dla mnie najważniejsze.
    kurczak_siwa
    Level 2  
    Dla mnie gabaryty nie mają znaczenia, bo mam dużą pralnie przeznaczoną na takie "rzeczy" w domu ^^
    Trabi
    Level 36  
    kurczak_siwa, miałem poprzednio HOOVER'a, ale padł (rozleciało się mocowanie łożysk; nie do naprawienia). Po wielu poszukiwaniach i pytaniach m.in. tu na forum, wybór padł na Electrolux EWB105205W. Spisuje się znakomicie. To już drugie urządzenie z tej samej firmy - lodówka była pierwsza, i też jest rewelacyjna. Jak tak dalej będę zadowolony, to kolejne urządzenie ze stajni Elektrolux to będzie zmywarka :) . Zaczynam się przekonywać do tej firmy.
    kurczak_siwa
    Level 2  
    Ktoś coś jeszcze poleci?? Do 15:00 mam czas :)
    BLADY73
    Level 11  
    Drodzy Forumowicze. Dzięki Waszej pomocy wybrałem sprzęt do kuchni i wszystko jest OK :) Teraz czas na remont łazienki i zmianę pralki. Wybrałem taki model :
    http://www.ceneo.pl/Pralki;szukaj-ariston+291+u

Moje priorytety to:
    -wąska, będzie zamontowana pod blatem
    -otwierana od przodu w PRAWO
    -załadunek min 5kg
    -cena jest do przyjęcia :)
    Proszę powiedźcie coś na temat tej pralki. Niestety na rynku jest mało pralek otwieranych w prawo, a tylko taka pasuje do koncepcji łazienki wg mojej lepszej połowy. Z tego co czytałem w necie, marka ta jest raczej dobrze odbierana. Może jakieś inne propozycje?
    Pozdrawiam
    pawel.ccc
    Level 14  
    Dla jasności - electrolux przeniósł produkcję pralek i zmywarek do Polski. Od 2007 roku pralki montowane są w zakładach electrolux-a w Oławie http://agdrtv24.pl/informacja,972,fabryka-pra...ctrolux-w-olawie-najbezpieczniejsza-w-europie , tak, że w tej chwili Whirpool, Mastercook, częściowo Bosch, Samsung http://biuroprasowe.netpr.pl/pr/186894/samsung-zwieksza-inwestycje-w-sektor-agd?rss=true produkują sprzęt AGD między Wisłą a Odrą. Czy to dobrze czy źle ? W każdym razie warto wiedzieć, że praktycznie cały sprzęt AGD w segmencie "budżetowym" jest albo będzie montowany w Polsce.