Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
FotowoltaikaFotowoltaika
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić? - kontynuacja

kriss53 27 Lip 2011 02:24 595700 1515
    INSOMNIA_fM
    Poziom 12  
    Whirlpool stanowczo odradzam z serii 6 zmysł. Zakupiłem nową po 3 miechach padł programator, pralka sobie robiła co chciała, oczywiście pan serwisant przyjechał, naprawił. Po jakimś czasie pralka znów miała problem gdyż nie działała na wszystkich dostępnych wariantach, znów została naprawiona. Po 3 razie już nie zadzwoniłem do serwisu tylko zakupiłem nową
  • FotowoltaikaFotowoltaika
    uzeb
    Poziom 12  
    Witam.
    Piszę tylko informacyjnie i nie mam zamiaru nikogo przekonywać do sposobu mojego działania. Od 3 tygodni czytałem ten dział forum itp. na tema tego jaką pralkę kupić. Moja 12 letnia Amica powoli zaczęła dochodzić do końca swych dni i przez 3 tygodnie czytałem różne opinie na tym portalu i innych co w tej chwili warto kupić itp. Oczywiście MIELE o ile kogoś stać, ale. I tu właśnie pojawił się p. Andrzej. Człowiek prowadzący od 30 lat punkt naprawy AGD. Człowiek ok. 65 lat. poszedłem i się pytam. Miałem pralkę 12 lat z 2 naprawami łożysk na bębnie i chciałbym coś kupić w tym stylu za rozsądne pieniądze. Pan Andrzej na to: kup najtańszą jaka będzie w sklepie bo w tej chwili wszystkie prali są policzone na 5-6 lat użytkowania i po tym czasie bez względu na markę zacznie się z tą pralką coś dziać. To nie jest to co było kiedyś że wszystko można rozebrać, naprawić itp. Nie wnikam w kompetencje p. Andrzeja ale skoro robi w tym tyle czasu to stwierdziłem że może mieć rację. Poszedłem kupiłem najtańszą jaką znalazłem w sklepie (nie podam firmy żeby nie robić krypto reklamy) taką która nie ma wyświetlacza i innych bajerów które mogą się zepsuć, zadzwoniłem na infolinie do producenta i za 170 zł opłaty otrzymałem pełne 5 lat gwarancji na wszystko. W tej chwili od tygodnia piorę i nie wnikam, jeśli coś się stanie mam 5 lat gwarancji. A po tym czasie zrobię dokładnie to samo. Kupię następną najtańszą z taką gwarancją. Nie mówię że jest to złoty środek czy coś ale skoro producenci potrafią zrobić plastykową osłonę bębna bo będzie taniej itp. to może jest to jakieś rozwiązanie. Pralka działa i pierze tak jak powinna. Wszystko się zgadza itp. A to że wygląd tak a tak, producent ten czy ten ?!.............. nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Mam nadzieję że p. Andrzej wiedział co mówi. pozdrawiam
    pikut
    Poziom 13  
    Witam
    Proszę o poradę.
    Chcę kupić pralkę na nowe mieszkanie. Od jakiegoś czasu czytam forum i już się.
    troszkę gubię.
    Wytyczne :
    Cena to jakieś 1200 - 1300 zł.
    Wymiary nie mają znaczenia. Może być pełnowymiarowa.
    Głośność pracy nie ma znaczenia.
    Otwierana z boku.
    Dobrze jak by była pojemna.
    Jak najmniejsza awaryjność.
    Oszczędność energii nie jest najistotniejsza.
    Myślałem o Gorenje z serii WS. Choćby dlatego ze autoryzowany serwis mam za oknem.
    A co powiecie o tym : BOSCH WAE20467ME. Poważnie nad tym się zastanawiam. Jest teraz promocja za 999 zł
    Mundoverse
    Poziom 9  
    Witam.
    Moja Polar Diana po ponad 20 latach w końcu się poddała.
    Potrzebuję pralki do 50cm głębokości, lepiej jakies 45cm.
    Cena do 1000zł
    Pranie 1-2 razy w tygodniu. Bez jakichś szczególnych wymagań.
    Ma działać i tyle.
    jozkos
    Poziom 9  
    Witam,

Szukam pralki ładowanej od góry (warunek konieczny),
    wybrałem dwie pralki:
    1. Bosch WOR16152PL
    2. Electrolux EWB 105405 W

jednak przedział cenowy może być nieco wyższy (1300PLN).

Czy któryś z podanych przeze mnie modeli jest godny uwagi?
    Czy to prawda, że Bosch ładowany od góry to Mastercook ?
    Mundoverse
    Poziom 9  
    Ponawiam prośbę, ponieważ chcę kupić pralkę w ciągu kilku najbliższych dni.
    Cena do 1000zł, głębokość max 50 (lepiej koło 45), wsad ~5kg.

Obecnie AMICA ma promocję na 5 lat gwarancji. Czy te modele są warte uwagi?
    AWO410D
    AWE510L
    AWE410L
    AWA510D

Czy też może jakiś Siemens?
    piterrrxd
    Poziom 9  
    Witam.

Potrzebuję pralki ładowanej od góry, obecny Polar po 14 latach odmówił pracy. Mój budżet to 1000 zł, ale jeśli warto mogę dopłacić do 1300 zł. Natrafiłem na takie modele jak:

Polar PTL 1109
    Whirlpool AWE 7615/2

Jednak z kilku wypowiedzi wnioskuję, że bardzo szybko łapie je korozja.

Z góry dziękuję za pomoc ponieważ jestem w kropce.

Pozdrawiam.
    Trabi
    Poziom 36  
    Daruj sobie Polara. Przestaw się na Electrolux. Ładowany od góry dostaniesz już za 999zł. Z tego co widzę, to sporo osób pozytywnie się wypowiada o tej marce; sam tez z tego skorzystałem i jestem zadowolony. Cena "budżetowa", jakość super.
    ~wac
    Poziom 20  
    Mastercook Ptde 106 jest również bardzo dobry.Sam użytkuje i polecam.W ciagu 2 lat można wykupić 5 letnia gwarancje za 150 zł
    Trufel28
    Poziom 2  
    Po przestudiowaniu tego forum, przeanalizowaniu for niemieckich oraz stron konsumencki de kupiłem.....
    Siemens WM14s743PL cena 2140,-zł brutt + transport i płatność przy odbiorze wyszło 2185,-zł. Za pomoc przy wniesieniu kolejne 15 zł / pracę każdego człowieka należy docenić jak i uprzejmości których nie muszą robić / Całość 2.220,-zł

Jest już tydzień u mnie. Prań około 12. Jestem zadowolony! a to już bardzo dużo jak na mnie;)
    Pierze bardzo dobrze, płucze świetnie / można zaprogramować kilka cykli płukania/ cichutka , świetnie tłumi wibracje, dobrze wiruje.

Obsługa prosta, programów dużo - użyteczne, opcje skrócenia czasu prania jak i oszczędności energii.

Warto zastanowić się nad tą propozycją.

Życzę długiego użytkowania Waszych pralek:")

Maciej

Dodano po 3 [minuty]:

Trufel28 napisał:
    Po przestudiowaniu tego forum, przeanalizowaniu for niemieckich oraz stron konsumencki de kupiłem.....
    Siemens WM14s743PL / co najważniejsze Made in Germany - takiej szukałem/ cena 2140,-zł brutt + transport i płatność przy odbiorze wyszło 2185,-zł. Za pomoc przy wniesieniu kolejne 15 zł / pracę każdego człowieka należy docenić jak i uprzejmości których nie muszą robić / Całość 2.220,-zł

Jest już tydzień u mnie. Prań około 12. Jestem zadowolony! a to już bardzo dużo jak na mnie;)
    Pierze bardzo dobrze, płucze świetnie / można zaprogramować kilka cykli płukania/ cichutka , świetnie tłumi wibracje, dobrze wiruje.

Obsługa prosta, programów dużo - użyteczne, opcje skrócenia czasu prania jak i oszczędności energii.

Warto zastanowić się nad tą propozycją.

Życzę długiego użytkowania Waszych pralek:")

Ps: odnośnie Gorenje - macałem oglądałem i zrezygnowałem ze względu na "dziwną" deformację bębna - przy procesie produkcji blacha jest jakoś dziwnie formowana i faluje - zagniata się w kilku miejscach. Niby nic a jednak coś.

Maciej
    maciek88wpr
    Poziom 10  
    Po 2 latach użytkowania pralki Indesit WITE127 stwierdzam, że jest to w miarę dobry produkt. Pralka dostępna za przystępną cenę w różnych sklepach. Więc dla tych co szukają pralki, która ma prać a nie kosztuje za dużo jest w sam raz. Jednak jest małe ale radzę dokupić sobie gwarancję na 5lat z chyba 175zł. Ja swoją dokupiłem podczas 1 naprawy gwarancyjnej. Pan z serwisu powiedział, że te pralki tak mają. Po jakimś czasie gdzieś kapie woda przez co pralka nie obraca bębnem. Poprawił jej uszczelnienie jednak było już za późno i za kilka dni musiał wymienić jej elektronikę. Od tej pory pralka śmiga cały czas i nie narzekam na nią. Pierze naprawdę bardzo dobrze a używam przeważnie programów bawełna w 50min oraz dłuższego1h 18 min. Następną pralkę jaką kupię kiedy ta padnie po gwarnacji (Zostało jej jeszcze 3lata) będzie jakaś pralka ładowana od frontu być może też Indesit a jak nie to jakaś inna marka
    ro_bb
    Poziom 10  
    Amica ma promocję w ramach której oferuje 5 lat gwarancji. Jednak oferta ta nie dotyczy pralek serii AWE i AWO, co możnaby wywnioskować z ulotki. Sam padłem ofiarą nie doczytania regulaminu.
    maciek88wpr
    Poziom 10  
    Pralki nie kupuję bo jak pisałem wcześniej na chwilę obecną jestem posiadaczem sprawnej pralki ale widziałem na allegro dość ciekawy model pralki Miele a dokładnie W933. Jestem ciekawy opinie odnośnie tego modelu co prawda nie jest on najnowszy ale mi się spodobał.
    gugu2
    Poziom 13  
    polecam pralki Mastercook jesli chodzi o te od gory.
    zas od przodu to lg samsung bosch siemens indesit candy i beko.::)
    naprawiam sprzet agd:),.....
    Brencik
    Poziom 26  
    gugu2 napisał:
    naprawiam sprzet agd:),.....

indesit candy i beko.::)

No tak, widać że masz duuużo pracy chyba...
    gugu2
    Poziom 13  
    "brenciku" naprawiam pralki wszystkich firm a te ktore wymienilem sa najmniej awaryjne.
    przydalo by ci sie czytanie ze zrozumieniem........

Dodano po 2 [minuty]:

polecam pralki Mastercook jesli chodzi o te od gory.
    zas od przodu to lg samsung bosch siemens indesit candy i beko.
    naprawiam sprzet agd wszystkich firm!
    a te ktore sa wyzej wymienione sa naj,miej awaryjne.
    tomno
    Poziom 11  
    Moja obecna pralka Candy GO 4 106, kupiona niecałe 3 lata temu, od mniej więcej pół roku zaczęła głośniej odwirowywać. Na dzień dzisiejszy wyje tak głośno, że ciężko się przy niej rozmawia. Do wymiany jest cały zbiornik. Koszt zbiornika i wymiany to prawie cena najtańszej pralki na rynku. A muszę dodatkowo wspomnieć, że podczas oględzin okazało się, że wyje również silnik. O koszt naprawy/wymiany silnika już nie pytałem.
    Pytanie brzmi: która pralka (ładowanie od przodu, głębokość do 45cm) ma wymienne łożyska w sposób cywilizowany? Nie chcę sam wymieniać, bo wolę dać zarobić serwisowi, ale niech to będą części do wymiany, a nie podzespoły.
    gugu2
    Poziom 13  
    W obecnym czasie każdy sprzęt jest robiony tak, a żeby się psuł po nie długim czasie, więc jeśli będziesz miał możliwość wymiany łożysk to i tak z czasem padnie moduł warty pół pralki jak nie więcej. Co za tym idzie, i tak kupisz nowy sprzęt.
    jesli cos to Amica ma wymienne lozyska ale elektronike .... srednia. mysle ze samsung bylby najlepszy:)
    gugu2
    Poziom 13  
    mysle ze samsung jest lepszy bo ma w pelni rozbieralny zbiornik a bosch tylko w niektorych modelach...:) naprawiam pralki wiec wiem.
    Brencik
    Poziom 26  
    A kto podczas prania rozbiera zbiornik? I w ogóle o jaki zbiornik chodzi?
    tomno
    Poziom 11  
    Brencik napisał:

A kto podczas prania rozbiera zbiornik? I w ogóle o jaki zbiornik chodzi?

Chodzi o zbiornik, w którym jest woda podczas prania i bęben, który się kręci. I wszystko jest pięknie i nie trzeba go dotykać, ani na niego patrzeć, dopóki nie klękną łożyska na których zamocowany jest bęben. Jeżeli ten nieszczęsny zbiornik jest nierozbieralny, tak jak w mojej p.$@%@%.j pralce, to zamiast wymienić łożyska za powiedzmy 30 zł, trzeba wymieniać ów zbiornik, który kosztuje od 500 do 800 zł + robocizna. W takim razie wolę kupić nową pralkę, pomimo, że moja nie skończyła jeszcze trzech lat życia.

Napaliłem się na na Elektroluxa, bo postanowiłem kupić coś lepszego i cenionego, ale zrobiłem mały wywiad i okazało się, że wiele modeli też ma nierozbieralne zbiorniki.
    Bosh to samo i dodatkowo straszna kupa podobno.

Szukam dalej ...
    gugu2
    Poziom 13  
    drogi tomno!
    polecam ci samsunga. on ma w 100% rozbieralny zbiornik.
    discoket
    Poziom 10  
    Electrolux seria EWP nawet pompę wody ma zatopioną w zbiorniku!No cóż promocyjna seria, podobnie jak WAA Bosha.Z daleka omijać
    tomno
    Poziom 11  
    gugu2 napisał:
    polecam ci samsunga. on ma w 100% rozbieralny zbiornik.

Rozumiem, że każdy model ? Oglądam ofertę Samsunga i nie powiem, nawet ciekawie to wygląda. Zresztą, wszędzie ładnie wszystko wygląda, dopóki się nie kupi ;)
    Nie potrzebne mi wodotryski, a kryteria podałem wcześniej, więc patrzę sobie na model WF9602N5W. A może lepiej dołożyć parę złotych i kupić coś lepszego ?
    Swoją drogą, dzięki za zainteresowanie moim problemem :)

discoket napisał:
    Electrolux seria EWP nawet pompę wody ma zatopioną w zbiorniku!

To jakaś paranoja. Chyba, że są pewni jakości swoich produktów, że aż tak ryzykują.

PS. Mówcie głośniej, bo hałas z mojej pralki jest już tak ogromny, że nawet telewizor muszę ustawiać prawie na maksa :)
    discoket
    Poziom 10  
    Zamiast tego Samsunga lepiej kupić pralkę SIEMENS WS 10F261PL .Jest to oryginalna niemiecka produkcja.Sprzedaję tego typu Siemensy i Boshe od ponad 11 lat i zapewniam,że nie zdarzyło mi sie jeszcze spotkac niezadowolonego posiadacza owych pralek.

Dodano po 3 [minuty]:

Oczywiście chodzi mi o płytkie(44cm głębokości) Siemensy jak i Bosh,bo to praktycznie to samo

Dodano po 3 [minuty]:

Tomno oni są pewni,że jak ci pójdzie pompa to kaplica
    gugu2
    Poziom 13  
    tak tomno samsung ma wszystkie rozbieralne.
    i sa malo awaryjne
    co do siemensa fakt ze jest tez spoko ale ja mam osobiscie samsunga od 4 lat i nic sie nie dzieje. wedlug mnie siemens ma brzydka linie wzornicza ja bym wzial samsunga:) albo lg to to samo:)

Dodano po 6 [minuty]:

a propo ten model tomno ktory napisales jest spoko ja bym nawet wzial prostszego bo wszystkie sa spoko a siemens wedlug mnie jest brzydki ale decyzja nalezy do cb. a po za tym siemens i bosch nie pr. codziennego:) a samsung ma:) jak cos to pisz to odp.:)
    discoket
    Poziom 10  
    Brzydki Siemens?To kwestia gustu.Według mnie wygląd jest ok,zresztą ta cecha pralki jest najmniej decydująca w mojej ocenie
    dawid198805
    Poziom 9  
    A wybierając miedzy pralkami Bosch to który model najlepiej wybrać z serii Maxx 7.
    Podobno ta seria jest najlepsza z tańszych modeli bo można je naprawić w razie awarii. Nie są jednorazówkami jak seria Clasixx. W dużej mierze zależy mi na cenie i ekonomi użytkowania.