Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić? - kontynuacja

kriss53 03 Wrz 2011 16:36 600863 1515
    gugu2
    Poziom 13  
    Pralki Amica z serii Navigator sa rownie dobre(lepsze) od tych np. Pa.
    Candy Candy GO4 1274L, ma klejony zbiornik tak wiec lepsza bylaby Amica.
    odp. do Pawel G. ogolnie wymienne lozyska maja Amica ale ta Navigator
    wszystkie modele whirlpoola Mastercooka i Indesita:) pozdrawiam.
    a po za tym jak pisalem wczesniej najlepiej kupowac urzadzenia ktore maja opcje przedluzenia do 5 lat gwarancji:) niezaleznie od firmy.
  • TermopastyTermopasty
    Paweł#G
    Poziom 15  
    Z listy która wcześniej przedstawiłem wylatują pralki Amica i Bosch, bo te modele nie mają wymiennych łożysk. Według gugu2 powinno dać się naprawić:
    indesit iwe7108
    mastercook pfe1165
    mastercook pfe 104
    indesit iwsd 4105
    mastercook pfe 104
    whirpool awo / c 61010
    a co z pralkami:
    beko, simens, samsung
    W sumie z towaru dostępnego na miejscu najbardziej cena/oferowane parametry(+łożyska o które pytałem) pasuje mi indesit iwe7108, ale czy niema tam jakiś pułapek przy ewentualnym serwisie i jak z dostępnością części (pompka wody i tym podobne ? -łożyska to jakieś normalne dostępne od ręki, czy jakiś wynalazek?).
    Osobiście nigdy się nie interesowałem pralkami najwyżej czami naprawiałem (z ojcem ) najpierw Wiatkę a potem pralkę Ignis która właśnie się kończy. Ogólnie tendencja jest nieciekawa, bo wiatka wytrzymała 15 lat, Ignis 10, a nowe pewnie są zaprojektowane na 5 lat i dołożono starań żeby nikt tam nie zaglądał i nie odratował jej.
    gugu2
    Poziom 13  
    weż mastercooka bo indesitom szybko siadaja moduly. a jesli juz koniecznie indeist to bez wyswietlacza.:) a i amica navigator ma wymienne lozyska:) nie wiem kto wprowadza cie w blad:)
    Paweł#G
    Poziom 15  
    Pralki Amica, miałem na myśli modele z mojej listy (inne niż Nawigator). A na co się zdecydować, to im więcej czytam tym mniej wiem :D. Padające moduły wyświetlacza to tylko kwestia czasu, czy to raczej sporadyczne przypadki?
    gugu2
    Poziom 13  
    kwestia czasu:) indesity sa raczej kiepskie. wez sobie mastercooka i juz.:)
    wentylek
    Poziom 10  
    To i ja się podłączę z moim zapytaniem, właśnie wyzionęła ducha Bosch WAA24260PL po czterech latach ( łożyska, później luzy na krzyżaku i przetarta obudowa bębna). Co teraz w zamian ? Ładowana od przodu, najlepiej więcej niż 5 kg wsadu, ale może z jakimś systemem wyważania - swego czasu pamiętam jak były prane np. dwie pary spodni w tym martwym boschu to przy wirowaniu prawie chodziła sama po łazience . Obsługuje generalnie 4 osoby dorosłe i dwoje dzieci.
    Budżet - 1300-1500. Najlepiej z rozkręcalną obudową bębna -choć w sumie obecnej nie za wiele to pomogło, w sumie trochę z mojej winy, ociągałem sie z zaglądnięciem do niej..

Najlepiej jeszcze jakby można było przedłużyć gwarancję...

Doradźcie coś....Patrzę na Siemensa, ale tez Beko- do 30 wrzesnia 5 lat gwarancji producenta-7-8 kg w miarę optymalne pod warunkiem wywazania bębna
  • TermopastyTermopasty
    uaciata_kroofka
    Poziom 10  
    Beko od dłuższego czasu ma te promocje z 5-letnią gwarancją za free na wybrane modele (nie tylko pralek). Co kwartał ta lista się zmienia.

Kilka miesięcy temu też zastanawialiśmy się nad już konkretnymi modelami Beko, Siemensa i Samsunga (5 kilo, cena trochę powyżej 1k pln). W kilku sklepach odradzano nam Samsungi i Siemensy, a jeśli Beko, to sugerowano modele właśnie z tą dłuższą gwarancją.

Sprzęt jak na razie sprawuje się bez zarzutu. Ma tylko jedną wadę: nie rozwiesza sam wypranych rzeczy ;)
    Brencik
    Poziom 26  
    uaciata_kroofka napisał:
    W kilku sklepach odradzano nam Samsungi i Siemensy

To chyba się domyślam co to za sklepy..
    wentylek
    Poziom 10  
    Przewertowałem ten temat i mam mętlik - Beko, Siemens, Mastercook, Gorenje..... chyba będę rzucał kostką albo zrobię losowanie
    uaciata_kroofka
    Poziom 10  
    Zamiast losować to weź tę, która najbardziej podoba Ci się z wyglądu :D:D Lepiej już tak, niż całkiem przypadkowo. ;)
    ZIBO1
    Poziom 12  
    Witam, właśnie też muszę zakupić nową pralkę ponieważ w moim indesit wie 107 po 3 latach padł moduł sterujący i nie opłaca się naprawa, co sądzicie o Beko WMB 61242 PT, proszę opodpowiedź
    wentylek
    Poziom 10  
    ja już chyba znam mój wybór BEKO WMB 71242 PT LA, jak nie znajde to wezme 8kg 81241 LM
    lorthin
    Poziom 2  
    Witam

Przymierzam się do kupienia pralki i w związku z tym przeczytałem ostatni rok wpisów tego tematu. I pewnie jak większość mam mały mętlik w głowie ;)
    Wydaje mi się że warunkiem koniecznym jest przedłużona gwarancja producenta np. 5 letnia.

Chciałbym usłyszeć opinię specjalistów na temat pralek (ładowanych od frontu) Mastercook. Kilka osób pisało, że ostatnio są niezłe a ew. naprawy nie rujnują budżetu. Ich cena jest atrakcyjna a programy wystarczające.

Interesują mnie zwłaszcza modele:
    - Mastercook PFD 1437 ET
    - Mastercook PFD 1237

W tej chwili na stronie producenta jest promocja na 7 letnią gwarancję - jednak w regulaminie wyczytałem że przedłużona gwarancja dotyczy tylko bębna, silnika i grzałki.
    Czy warto się na to skusić? Czy też te elementy nigdy się nie psują, a po 2,5 roku pójdzie elektronika?
    Czy te modele mają rozbieralny zbiornik? Wymienne łożyska?

Bardzo proszę o radę od osób które znają się na temacie od strony technicznej.

Wielkie dzięki

P.S.
    A jak nie Mastercook to jaka pralka o podobnych parametrach?

Może Amica AWM 712D z 5-letnią gwarancją producenta (promocja) albo
    Beko WMB 81241 LM lub WMB 71242 PT LA z 5-letnią gwarancją (promocja) ?
    Czy jeszcze jakiś producent proponuje w tej chwili przedłużoną gwarancję?
    Chagi_7
    Poziom 10  
    Witam

prosze o pomoc w wyborze pralki, zastanawiam sie nad trzema modelami Electroluxa

EWT9125W
    EWT105210W
    EWT105510W lub EWT135510W

wszystkie opinie i sugestie mile widziane, moze ktos uzytkuje którys z podanych modeli

pozdrawiam
    lorthin
    Poziom 2  
    gugu2 napisał:
    wez mastercooka jest przyzwoity :D

Dzięki za odpowiedź :) Ale może mógłbyś rozwinąć temat?
    Jak z elektroniką w tych modelach? Psuje się? jakie są koszty naprawy?
    Czy te modele mają rozbieralny zbiornik? Wymienne łożyska?

A jak na tym tle wypadają LG? np. LG WD-10391TDK
    Jak wychodzi porównanie awaryjności, łatwości naprawy i kosztów naprawy LG WD-10391TDK i Mastercook PFD 1437 ET ?
    emeryt
    Poziom 21  
    Ja nie będzę Ci radził, jaką pralkę kupić. Napiszę, jaką ja kupiłem (dwa lata temu). Mam Samsunga WF7522S8V. Ma elektroniczny programator, wyswietlacz LCD, ceramiczną grzałkę i Silver Nano. Jestem baaaaaaardzo zadowolony, a jeszcze bardziej zadowolona jest moja żona. Oczywiście z pralką nic absolutnie się nie dzieje (poza tym, że pierze). Mam do Samsunga duze zaufanie, jako do producenta AGD. Rozważ taką mozliwość.
    gugu2
    Poziom 13  
    o matko :D ciezko jednoznacznie powiedziec co jest lepsze. czy lg czy mastercook. wszystkie marki ktore istnieja sa dobre. a to kiedy sie i co zepsuje trudno przewidziec. najlepiej jest kupowac z najmniejsza iloscia elektr. bo zawsze ona najczesciej siadaa. a co do lozysk to najlepiej uzywac max 800 obr/min wtedy lozyska nie siadaja :D
    mattip1987
    Poziom 2  
    Witam

Potrzebuje pomocy w wyborze pralki może ktoś doradzi fachowo?
    wymagania:
    - ładowana od góry
    - cena koło 1000zł (jak coś interesującego to do 1200zł)
    - nie są wymagane żadne bajery byle się dobrze sprawowała

Prosiłbym o polecenie konkretnych modeli :)
    c_m
    Poziom 1  
    Witam.
    Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z pralką Bosch Classixx 5 WLF20261PL ?
    Chodzi mi o awaryjność, głośność, użyteczność. Czy warto przedłużać gwarancję do 5 lat?
    B E L F E R
    Poziom 1  
    Witam! Planuję zakup tej oto praleczki: Samsung WF 9602 N5W Ma ktoś może z nią doświadczenia? A może kierunek jaki obrałem (SAMSUNG) nie jest dobrym wyborem?

Dodano po 4 [minuty]:

c_m napisał:
    Witam.
    Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z pralką Bosch Classixx 5 WLF20261PL ?
    Chodzi mi o awaryjność, głośność, użyteczność. Czy warto przedłużać gwarancję do 5 lat?

Co do pierwszej części pytania nie pomogę, ale jeśli chodzi o przedłużenia gwarancji to jak najbardziej polecam. Śpisz spokojnie przez 5 lat. Przedłużenie gwarancji to nic innego jak ubezpieczenie jej na 5 lat (w przypadku EURO AGD RTV) w Hestii. Praleczka nawali to masz ją ubezpieczoną a nawet nie ty tylko sklep i to on dochodzi praw.
    nimbex
    Poziom 2  
    Witam,
    Ja mam problem następujący, potrzebuję pralki do 50cm, jak najbardziej pojemnej, czyli 5-6kg, oczywiście oszczędnej i bezawaryjnej i na polu bitwy pozostały dwa egzeplarze:
    - Bosch WLM 20440PL
    - Samsung WF0602WJV

Uprzedzając komentarze, nie za bardzo mnie interesuje gdzie co jest produkowane, bo zarówno w Chinach, jak i w Niemczech można produkować dobre rzeczy i gówniane. Wiem też, że płacąc za markę tak naprawdę płacimy za ten stopień niezawodności (w przypadku Miele będzie to jakieś 10 produktów wadliwych na 1mln, w przypadku Boscha pewnie ze 100, a Candy z 1000), więc kupując nawet najgorsze pralki mamy dosyć sporą szansę, że będziemy zadowoleni.

Wracając do tematu, o Boschu wiem wiele i normalnie bym się nie zastanawiał, tylko, że Samsung jest ładowniejszy, ma skuteczniejsze wirowanie, ma eco bubble (troche marketing, ale to nie jest tajemnica, że bez wody pierze się lepiej i ubrania mniej się niszczą) no i jest tańszy o jakieś 150PLN. A do tego zaczyna być traktowany bardzo poważnie nie tylko w świecie elektroniki RTV, ale również AGD. Jak wygląda żywotność i ewentualne koszty napraw w porównaniu z innymi producentami. A może ma ktoś którąś z wymienionych pralek i może podzielić się opinią?

Zadałem to pytanie w innym wątku, ale ten wydaje się trafniejszy - moderatorów przepraszam za zaśmiecanie.

Z góry wielkie dzięki.
    Brencik
    Poziom 26  
    A co sądzicie o Siemensie model WM16S743PL? Mam na niego chrapkę. Czy może jakiegoś Samsunga?
    el.kolendo
    Poziom 9  
    Witam,

Poszukuję niedrogiej pralki (z przesyłką - lub w sklepie poniżej 1500zł), musi być dość płytka (całkowita głębokość do 45cm)
    Moje typy:
    - Gdyby nie wsad tylko 4.5kg, to bym sie pewnie zdecydował na coś 'made in germany': siemens WS 10F27RPL, WS 10F261PL, czy WS 10X362PL lub Bosh: WLF 20261PL, WLX 20462 PL
    - Inny typ to coś z Beko (choć o Beko to już raczej umiarkowane opinie krążą): WKL 51011 EM, WKB 51031 PTM, WKD 23500 T, WKD 73580; tutaj 5 kg wsadu + jeszcze trochę płytsze
    - Kolejnym typem są pralki Candy z serii GO4 lub GOY (te już wybitnie płytkie) ale tutaj opinie o nich już w ogóle słabe :/ ich zaleta to rozmiar i wsad
    - Jest jeszcze kilka elektroluxów, ale chyba średnio popularne, bo nawet na skąpcu są dostępne w 3 sklepach tylko: EWS 105210 A, EWS 105410A, EWS 125210A

No i to w sumie tyle, Indesit-u, czy Ardo nie biorę za bardzo pod uwagę? Ktoś poleci któryś z modeli? Albo jakaś inna opcja? Oczywiście chciałbym, by była to pralka niezawodna, a reszta kryteriów podana wyżej ;)

pzdr
    tomno
    Poziom 11  
    nimbex napisał:
    Ja mam problem następujący, potrzebuję pralki do 50cm, jak najbardziej pojemnej, czyli 5-6kg, oczywiście oszczędnej i bezawaryjnej i na polu bitwy pozostały dwa egzeplarze:
    - Bosch WLM 20440PL
    - Samsung WF0602WJV

Jakiś miesiąc temu miałem podobny problem, ale wybierałem między LG a właśnie tym Samsungiem. Wybrałem Samsunga WF0602WJV.
    Po ponad trzech tygodniach użytkowania nie mogę wydać jakiejś miarodajnej opinii, a jedynie odczucia na gorąco.
    Pierwsza rzecz, jaką zauważyłem, to całkowity brak wędrowania pralki po łazience (poprzednia ponad dwu letnia Candy lubiła sobie potańczyć). Przy najszybszym wirowaniu stoi tak, jakby nic się nie działo :) Może to teraz norma, ale do tej pory żadna moja pralka nie była tak spokojna podczas wirowania.
    Jeżeli chodzi o jakość prania, to faktycznie dosyć ładnie dopiera w niskich temperaturach (eco buble), stosując te same (najtańsze) proszki co wcześniej.
    Programator jest na tyle czytelny i intuicyjny, że praktycznie bez czytania instrukcji można ustawić parametry prania. Ja jednak polecam lekturę instrukcji, bo są tam opisane ciekawe rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.
    Rewelacyjne są szybkie programy, które stosowane do codziennych gaci sprawdzają się znakomicie, a pranie trwa tylko 15 minut (wcześniej nie miałem takich wynalazków) :)
    Jedno co jest dla mnie trochę irytujące, to dziwny dźwięk podczas wirowania, jakby dźwięk silnika odrzutowca. Słyszałem podobny w kilku innych modelach różnych firm u znajomych, ale jakoś nie zwracałem na to uwagi. Dźwięk jest może taki sam, ale ponieważ mam w łazience akustykę jak w filharmonii, to pewne dźwięki są bardziej słyszalne.

Na koniec chciałbym jeszcze zwrócić wszystkim uwagę na wymiary. Do sklepu najlepiej pójść z miarką i samemu sprawdzić, jakie wymiary mają pralki. Moja poprzednia Candy miała rewelacyjnie małą głębokość. I wszystko się zgadza, pod warunkiem odpowiedniego podejścia do samego pomiaru. Otóż, Candy podaje głębokość samego górnego blatu, a na przykład Samsung, podaje wartość mierzoną razem z drzwiami. Gdy zmierzyłem swoją poprzednią pralkę Candy razem z drzwiami, to wyszło to samo, co Samsung. Ot taki mały myk marketingowy.

Reasumując: nie namawiam do zakupu tego modelu Samsunga, bo sam jeszcze jestem w fazie testów, ale na tą chwilę, nie mam za bardzo na co narzekać.

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru w doborze pralki, co nie jest w dzisiejszych czasach takie proste :)
    emeryt
    Poziom 21  
    Dodam tylko jeszcze do mojej poprzedniej wypowiedzi: Samsung, którego użytkuję, też nie "chodzi" po łazience. Ma jakiś układ, który "pilnuje" wyważenia bębna podczas wirowania. Wielokrotnie zauważyłem, że jeśli pralka rozpoczyna wirowanie i zaczyna trzepać bębnem, silnik zwalnia i ponownie przewala ładunek na wolnych obrotach, po czym podejmowana jest próba przejścia na wyższe obroty. I tak do skutku. Jeśli czujnik (układ) stwierdzi, że ładunek jest rozłożony równomiernie, rozpoczyna się powolne przyspieszanie do pełnych obrotów, których ta pralka wykonuje 1200.
    yethwa
    Poziom 13  
    Co myślicie o pralce Hoover VisionHD VHD33 510 ? Chodzi mi o jakość, czy wytrzyma parę lat, a jak z użytkowaniem pralki która ma zaledwie 33cm? Czy to możliwe żeby była tak wąska? Dużo misek na takiej już nie postawi :D.

Zastanawiam się jeszcze nad elektrolux EWF127413W - 7kg 600x600, 1200obr, 54/76db. Martwi mnie tylko te 7kg, na dwie osoby to chyba za dużo? Którą z tych dwóch byście wybrali?

Czy wyświetlacze lcd w tych pralkach czesto sie psują? Ile lat taka zabawka może wytrzymać? Może nie warto przepłacać i kupić coś za 600zł i po gwarancji kupić nowszą?
    Brencik
    Poziom 26  
    yethwa napisał:
    Martwi mnie tylko te 7kg, na dwie osoby to chyba za dużo?

Ale nie ma przymusu ładowania pralki na maxa przecież... JA też mam samochód któy wyciąga 250km/h a tyle nigdy nim jeszcze nie jechałem.
    yethwa
    Poziom 13  
    No niby tak, ale jak pralka pracuje na pół gwizdka to może nie jest tak efektywna i się szybciej zużywa?