Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić? - kontynuacja

kriss53 19 Gru 2011 20:35 566678 1515
  • #1321 19 Gru 2011 20:35
    karroryfer
    Poziom 10  

Niby jest - ale co to za test. 12 pralek w takim teście to żart. Tyle modeli to powinno być samej wadze ciężkiej ( powyżej 8kg) - pralek 5-6 kg powinno być przestestowane przynajmniej po 2 ( ekonomiczna i topowa) danego producenta. A to daje minimum ze 40 modeli.
    ( sam sprawidziłem przez tydzień parametry ze 20 - jestem pewnie że przy takim podejściu nie nie sprawdzili wiele więcej niż papierowe parametry.
    Może się rozwinie ale na razie to namiastka - do tego wcale nie tania.

• Fibaro
  • #1322 20 Gru 2011 12:51
    lulus69
    Poziom 2  

Witam wszystkich urzytkowników forum,

ja czytająć min. to forum zamówiłem pralkę BEKO WMB 61231 PTMS za 1050 zł, dostałem potwierdzenie, że jutro u mnie będzie, wtedy podzielę się wrażeniami.

Przemówiły do mnie parametry ( głębokość 45 cm, 1200 obrotów, wsad 6 kg i głośność przy wirowaniu 72 db) no i cena - zobaczymy jak będzie się spisywać, podzielę się wrażeniami. :D

• Fibaro
  • #1324 20 Gru 2011 15:09
    lulus69
    Poziom 2  

No troce szkoda, ale mam nadzieje, ze to nie zle wróży żywotnosci tego modelu :)

• #1325 22 Gru 2011 09:04
    Domarm
    Poziom 2  

Witam wszystkich :)

Od kilku miesięcy jesteśmy z mężem na zakupie pralki - do zeszłego tygodnia byliśmy praktycznie zdecydowani na pralkę BOSCH typu slim, model Bosch WLX 20462 PL lub ewentualnie model z klejonym bębnem (choć nie bardzo) Bosch WLX 2048 KPL - jednak po ostatniej wizycie w Media, by się upewnić naocznie w swym wyborze i zakupić taniej w necie pan sprzedawca polecił nam pralkę (którą rzekomo sam użytkuje z powodzeniem) Ariston AQSD 291 U - no i zaczął się problem, bo pralka ta mimo, że slim ma 6 kg wsadu, ogromne drzwiczki, lepsze programy, cichsza itp itd, w sumie dość fajna (ładna jak dla kobiecego oka), do małżonka przemówiły parametry techniczne , silnik indukcyjny, oszczędność, no i elektronika. Proszę o poradę, czy się zdecydowąć na BOSCHA kosztem wiekszego bębna, lepszych programów a mieć "gwarancję" teoretycznej niemieckiej niezawodności czy zaryzykować Aristona. Ceny są zbliżone, gwarancje również...

http://www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/1912763_komentarze/
    http://www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/681833_komentarze/
    http://www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/711364_komentarze/

• Fibaro
  • #1326 22 Gru 2011 23:52
    VIOLATOR-DM
    Poziom 12  

Z tego co słyszałem tutaj na forum i od kilku serwisantów Ariston to jedne z najgorszych pralek jesli chodzi o awaryjność no i trudność z naprawa :).

Tutaj sporo pani znajdzie o pralkach :).
    http://jak-wybrac-pralke.wieszwszystko.com/ranking.php
    Od siebie dodam ze mam Beko i nie narzekam. Długa gwarancja i najtańsze części zamienne.

• #1327 23 Gru 2011 11:01
    Brencik
    Poziom 25  

Ariston, Beko, Candy itp to szmelc a nie pralki. Omijać szerokim łukiem.

• #1328 23 Gru 2011 20:52
    Domarm
    Poziom 2  

Tak właśnie myślałam - mąż w sumie napalił się na tego Aristona, a do mnie jakoś lepiej "przemawia" Bosch - i chyba zostanie na Noschu - pierwszy wybór jest najlepszy ...

• #1329 23 Gru 2011 21:51
    Brencik
    Poziom 25  

Zamiast Boscha możesz wybrać jeszcze lepiej - Siemensa. Niedawno kupiłem WM16S743PL i raczej nic innego obecnie bym nie chciał.

• #1330 23 Gru 2011 22:28
    VIOLATOR-DM
    Poziom 12  

Brencik napisał:
    Ariston, Beko, Candy itp to szmelc a nie pralki. Omijać szerokim łukiem.

Brencik a Ty Beko nie miałeś a wypowiadasz się jak byś miał,widzę ze lubisz tutaj na forum byle co pisać,aby tylko pkt zbierać. Obecnie 3/4 automatów ma plastikowe zbiorniki wiec jeśli jakiejś nie miałeś to nie pisz ze coś jest szmelc.
    Bo akurat Beko nie jest nadzwyczaj awaryjna jak podają serwisanci a ma tańsze części i można kupić z 5 letnia gwarancja.Po okresie gwarancji czyli po 5 latach zbiornik do niej kosztuje 400zl a np do Electroluxow które tez padają jak i inne 1000 zl.
    I kupujący musi zadać sobie pytanie czy chce kupić pralkę na podobnym poziomie taniej o 200-250 zł z 5 letnia gwarancja czy pralkę ze znaczkiem bardziej znanej firmy która już nie ma tej renomy co kiedyś bo obecnie często produkowane sa w chinach.
    Ja od czasu gdy po roku padł mi odkurzacz Electrolux i to taki lepszy przestałem patrzeć na znaczek ale na to co dany produkt ma,średnia bezawaryjność i długa gwarancje,wiec jak coś czymś argumentujesz to podaj podstawy.

• #1331 26 Gru 2011 19:35
    gugu2
    Poziom 13  

Droga "Domarm"
    Pisałem juz wczesniej aby nie patrzec na firme lecz na parametry techniczne i opinie.
    A wiem co mowie poniewaz od 15 lat naprawiam sprzet agd.
    I ariston i bosch bedzie dobrym wyborem.
    pozdrawiam:)

• #1332 27 Gru 2011 21:36
    Zaworek
    Poziom 21  

W rodzinie zlecono mi poszukanie nowej pralki z wsadem powyżej 6KG w rozsądnej cenie. Ponieważ z pralkami mam tyle do czynienia co z tańcem towarzyskim :) muszę się tutaj poradzić.
    Na znanym portalu reklamują ostatnio INDESIT IWE 7108 w cenie 700zł.
    Czy warto ładować się w zakup tego urządzenia?
    Jak z awaryjnością i ewentualną dostępnością części zamiennych?

• #1333 27 Gru 2011 22:09
    gugu2
    Poziom 13  

Zrobisz jak zechcesz ale ja bym proponowal Pralka
    BEKO WMB 81241 LMB :) pozdrawiam ps. jak wezmiesz taka sama tylko w kolorze bialym to bedzie o 200zl tansza :)

• #1334 27 Gru 2011 22:16
    Zaworek
    Poziom 21  

Model BEKO który zaproponowałeś to przedział 1300 (biała) do 1500zł.
    Sądzę że to cena, która jest dla nich zbyt wysoka.

Czekam na dalsze sugestie i szukam dalej.

• #1335 27 Gru 2011 22:44
    PETER5ON
    Poziom 9  

Po wielu latach ok 10 pralka bosha która według mnie była pancerna jak czołg, wyzionęła ducha, nie było mnie przy tym ale jakimś cudem spadł rękaw z bębna, po oględzinach uważam że niema sensu jej naprawiać, rękaw jest porwany a wewnątrz pralki pełno kamienia, ostatnio też pompa wody zaczęła głośno pracować, odwaliła kawał porządnej roboty więc pora na emeryturę.

[img:570e4c17ea]https://img716.imageshack.us/img716/4660/bemben.th.jpg" alt="Jaką pralkę kupić? - kontynuacja" title="Jaką pralkę kupić? - kontynuacja" />[/img]

Chciałbym kupić pralkę tej samej firmy jednak podobno część modeli jest produkowana w chinach i teraz pytanie, czy jest tak jak z resztą produktów typu wzmacniacze itp że kiedyś wszystko było lepsze? I stawiano na jakość i wytrzymałość a teraz tylko cięcie kosztów i używanie mniej trwałych materiałów?

Czy byłby w stanie ktoś doradzić mi jaki model kupić tak do około 1500 zł. Na razie zastanawiam się nad Bosch WLM 24441PL jednak właśnie ten model podobno jest składany u skośnookich...

• #1336 27 Gru 2011 22:59
    Brencik
    Poziom 25  

PETER5ON napisał:
    PL jednak właśnie ten model podobno jest składany u skośnookich...

O ile Łódź leży w ChRL...

• #1338 28 Gru 2011 17:42
    Brencik
    Poziom 25  

gugu2 napisał:
    Hotpoint-Ariston WMD722B EU

Ludzie, opamiętajcie się.
    Jak można na forum technicznym proponować takie "cuda"?
    Rozmawiajmy poważnie.
    Równie dobrze jest proponować użytkownikowi komputera zasilacz Codegena lub Linkworlda a posiadaczowi auta zakup opon zimowych marki Nexen...

• #1339 28 Gru 2011 18:08
    Makaron-25
    Poziom 7  

Witam. Poszukuję pralki do ok 1100zł.
    Dotychczas miałam pralkę POLAR ale dwukrotnie sie spaliła i już nie nadaje się do użytku.
    Interesuja mnie pralki mało awaryjne. (czy do końca roku zdążę z promocja Beko?)

• #1340 29 Gru 2011 17:34
    gugu2
    Poziom 13  

...Cóż "Brenciku " to jest twoje zdanie, a to jest moje.
    Chociaż patrząc na to co wypisujesz to chyba nie masz doczynienia z tymi urzadzeniami....
    ..mimo wszytko pozdrawiam..

Dodano po 2 [minuty]:

Drogi Makaron-25
    Mysle ze zdazysz:) Beko jest jednym z najmniej awaryjnych pralek tak wiec polecam:)

• #1341 31 Gru 2011 01:10
    faro666
    Poziom 9  

Witam
    wysłużony Polar (12 lat) odszedł po cichu, zostawiając rodzinę w potrzebie :-(

budżet na nową pralkę to plus minus 1600 zł ( może być mniej może być troszkę więcej o 200 zł)
    zastanawiam się nad AEG Lavamat 76260 TL. Rodzice korzystają z pralki tej firmy i są bardzo zadowoleni. Zależy mi na cichej pracy, prostej/szybkiej obsłudze, opcji prania delikatnego (w celu zastąpienia prania ręcznego;-P) i oczywiscie na stosunkowo niskiej awaryjności. Co byście polecili?
    Pozdrawiam

• #1342 31 Gru 2011 21:32
    irekl
    Poziom 10  

Witam,
    czy model EWF 106410W ma klejony bęben ?
    wyczytałem że EWS 106410W ma (modele te różnią się głębokością oraz kilkoma programami).
    oraz czy ten model EWS 126540W ma klejony bęben??

dzięki za informację.

• #1343 01 Sty 2012 11:38
    gugu2
    Poziom 13  

Drogi irekl. wszelskie modele electroluxa EWF maja rozbieralne pozdr :)

• #1344 01 Sty 2012 22:28
    artq96
    Poziom 9  

Ponieważ sam ostatnio kupowałem nową pralkę i zasięgnąłem opinii w serwisie który mi naprawiał starą pralkę więc:
    -kupujemy pralkę najtańszą o jak najdłuższej gwarancji a to ze względu na unifikację części, czyli np droższa pralka ma te same części co tańsza (tego samego producenta)ale uruchomione na elektronice parę opcji więcej,więc nie ma co przepłacać,
    -zwracamy uwagę co obejmuje gwarancja. Ma być na całość działania pralki i obejmować wszystkie podzespoły a nie np. 10 lat na bęben bo wiadomo , że on wytrzyma nawet 15 lat.
    -tzw.energooszczędność to kit bo jest zrealizowana np tylko na jednym programie,
    -oszczędzanie wody; czy można wyprać pranie bez wody? Na pewno nie wypłukać więc proponuję do tego podchodzić ostrożnie
    -wszystkie nowe pralki mają elektronikę w środku( nawet te bez wyświetlacza elektronicznego,
    -wszystkie nowe pralki mają budowę modułową ( chodzi o bęben, łożyska )ze względu na koszty montażu i serwisowania,
    -generalnie większe pralki są lepsze od mniejszych np. te o głębokości 50, 55 czy 60 od tych 45cm.Np. firma Miele robi tylko pralki głębokie od lat.
    -nie ma polskich pralek , Amica to Samsung, a Polar to Whirpool, dodatkowo Samsung kupuje części od Beko,
    -Bosh , to nie ten sam Bosh co 10 lat temu i niczym dobrym się nie wyróżnia
    -najlepsza firma to Miele ale też najdroższa , części też drogie , więc nie wiem czy warto kupować pralkę od 4tys zł jak można kupić za 1tys bo też się psuje,
    -no i ode mnie- serwis- ważne żeby był blisko bo sam dojazd do usterki kosztuje nawet 110zł,
    -producenci konstruują pralki na ok 4 lata żywotności,
    -większość ludzi kupuje prakę firmy XXX bo ta pracowała od np 12 lat bezawaryjnie. Nowa pralka tej firmy to na pewno nie będzie już pralka tej samej jakości (oprócz Miele- ale cena) .
    Mam nadzieję , że pomogłem.

• #1345 02 Sty 2012 21:29
    kris2
    Poziom 11  

ogólnie rzecz biorąc kolega wyżej ma rację a raczej serwis, tam wiem czy opłaca się w ogóle kupować pralki np. Miele może i rewelacja ale jest to sprzęt jak każdy inny wszystko się psuje, gwarancja w takim Miele to standardowe 2 lata chyba że się mylę, w razie czego części również drogie jak do taniego badziewia, kupując pralkę za 4 tys. +, nie zastanawiałbym się jeśli daliby rzeczywiście ze 20 lat pełnej gwarancji, w przeciwnym wypadku jak dla mnie lepsza jest opcja kupienia 4 pralek za ok. 1000zl z jakąś 5 letnia gwarancja, za te same pieniądze taki sam okres prania a może i większy ( bo grom wie czy taki Miele nie zepsuje się np. po 7-10 latach a naprawa okaże się być dość droga )

• #1346 02 Sty 2012 22:41
    ve.lo
    Poziom 10  

Ja od poczatku bylem najbardziej pozytywanie nastawiony do Boscha czy Siemensa, ale jak czytam rozne posty o cenach czesci zamiennych to wiem jedno. Ze wzgledu na ceny czesci kupie na pewno wyrob jednej z firm: Amica, Mastercook, Beko i przedluze gwarancje do 5 lat. Na dzien dzisiejszy najbardziej pozytywnie jestem nastawiony do Beko, ale zobaczymy jeszcze jak odbiore mieszkanie. Generalnie lubie popierac polskie firmy, wiec bardzo chcialbym dac zarobic Mastercookowi, lub Amice. Coz - zobaczymy.

A moze jeszcze jakies firmy maja tanie czesci zamienne ?

• #1347 02 Sty 2012 22:56
    Brencik
    Poziom 25  

ve.lo napisał:
    ale jak czytam rozne posty o cenach czesci zamiennych to wiem jedno.

Możesz zacytować czy to tylko czcze gadanie?
    Drogie znaczy się jakie? Wolę dać za dobrą część do dobrej pralki 500zł niż 200zł do jakiegoś Ardo, Beko, Candy czy Aristona. Choć często te pralki są nienaprawialne ze względu na nieopłacalność naprawy i brak możliwości -jednorazówki.

• #1348 03 Sty 2012 00:05
    ve.lo
    Poziom 10  

Nie bede ci tego szukal, bo nic to nie wniesie do syskusji, ale watkow o cenach czesci zamiennych do pralek jest pelno w necie. Sęk w tym zeby te Electroluxy, Boshe i inne z drogimi czesciami rzeczywiscie byly warte cen tych czesci. Bo w to ze wytrzymaja dluzej niz takie Beko to raczej nie wierze. Szczerze mowiac wole kupic pralke za 900 zl, dokupic gwarancje i po 5 latach wymienic na nowa. To chyba bedzie najtansze.

Obecnie mam Diane P65 z cos okolo 84 roku. Co do napraw raz miala wymieniane amortyzatory, 2 razy programator, 1 raz fartuch i 1 raz klapke od zamkniecia. I to wszystko w prawie 30 letniej pralce. Ceny tych napraw tez byly na tyle rozsadne ze koszty raczej sa pomijalne. Na nowe mieszkanie chcialby wlasnie tak dobra pralke, ale oczywiscie za rozsadne pieniadze, tzn tak do 2 tys zl. Poniewaz takiej nie ma na rynku to na nowe mieszkanko wybiore wariant tani.

• #1349 03 Sty 2012 02:54
    lajosz3
    Poziom 8  

Też jestem przed wyborem nowej pralki bo kilka dni temu właśnie "skończyła" mi się pralka.
    Była to (baczność i cześć jej pamięci) pralka firmy Ardo, konkretnie model Ardo A400.
    Pracowała bezawaryjnie przez 18 lat.
    Była to jedna z pierwszych pralek tej firmy jakie trafiły na polski rynek i w ogóle pierwsza pralka jaką kupiliśmy.
    Tak naprawdę, to ona nadal jest sprawna bo okazało się, że to tylko jedno z łożysk bębna się posypało.

Wymieniłem obydwa łożyska i pralka nadal jest sprawna.

Jednak moja pani tak bardzo chce już mieć nową pralkę, że ta Ardo poszła (na razie do garażu) na zasłużoną emeryturę.

Ciekawostką niech będzie fakt, że po wyjęciu bębna (ta cześć która się kręci) nie było na nim w ogóle nawet śladu kamienia, a w środku komory na bęben (emaliowana) kamień był, ale w śladowej, prawie niewidocznej ilości.
    Nieco więcej kamienia (na oko około 0.5mm) było na grzałce, ale to normalne.
    Nigdy, ani razu nie dodawaliśmy do prania żadnego kalgonu i innych tego typu środków, a woda u nas (dolnośląskie) jest wyjątkowo twarda.
    Sam nie wiem jak ten fakt wytłumaczyć, ale to prawda.
    --------------------------
    Teraz stoję przed wyborem nowej i chyba wiem co to będzie.
    Otóż parę dni temu byliśmy u znajomych którzy jakieś 2 miesiące temu kupili pralkę LG F1292QD.
    Zaczęliśmy o tym rozmawiać, ze też musimy coś kupić i zapytaliśmy jak się sprawuje ich nabytek.
    Wypowiadali się w samych superlatywach, ale wiadomo, dla jednych coś jest dobre, a dla innych już tylko takie sobie.
    Znajoma specjalnie dla nas nastawiła pranie (które i tak miała zamiar prać).
    Moja pani po zapoznaniu się z obsługą stwierdziła, że bardzo jej pasuje, a ja (jak to facet) posiedziałem nieco dłużej przy tej pralce przyglądając się jak pracuje i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.
    Przede wszystkim jest niezwykle cicha, a już wirowanie (1200 obr) naprawdę zaskoczyło mnie w tym względzie in plus.
    Niewiele głośniej niż przy praniu, a przy tym stoi stabilnie i ani drgnie.
    Nie wiem, być może to tylko przypadek, że pranie akurat tak dobrze się ułożyło przy wirowaniu, że było tak cicho i stabilnie, ale jest tak jak piszę.
    Oczywiście z wiadomych względów nie miałem możliwości porównania z innymi markami, ale w tzw. międzyczasie miałem okazję obserwować Polara (nowy model) u rodziców i Amicę u innych znajomych i w porównaniu z nimi ta LG, to bardzo, bardzo dobry produkt. Przynajmniej pod względem ciszy.
    Ja osobiście nie potrzebuję jakichkolwiek bajerów typu wyświetlacz, brzęczyki, melodyjki, opóźniony start.
    Są to dobrze. Nie ma, jeszcze lepiej.
    Wydaje mi się, że kupię właśnie ten model bo jest po prostu cichy.

Jeśli jest tu ktoś kto ma taką pralkę i może podzielić się spostrzeżeniami, to bardzo proszę o opinie bo być może o czymś nie wiem albo oglądałem wyjątkowo udany egzemplarz.

Jestem ciekaw również innych propozycji (mile widziane uzasadnianie) bo jak wiadomo, tylko krowa nie zmienia poglądów i być może ktoś przekona mnie do innego produktu.

• #1350 06 Sty 2012 19:09
    gugu2
    Poziom 13  

Drogi Brenicku! NIe wiem dlaczego jestes tak uprzedzony do beko aristona czy candy. to sa dobre firmy :) wiem co mowie. Jedynie zgodze sie z tb ze Ardo nie jest najlepsze. :) pzdr

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo