Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką pralkę kupić? - kontynuacja

kriss53 31 Jan 2012 17:52 621083 1515
SterControl
    ve.lo
    Level 11  
    zimack wrote:
    Natomiast odradzał ze względu na koszty ewentualnych napraw pogwarancyjnych właśnie Electrolux.

Jezeli zalezy nam na niskich kosztach napraw to chyba pozostaje tylko Amica, Mastercook i Beko. Jak dla mnie to wlasnie Mastercook z gornym zaladunkiem jest dosyc ciekawy.
  • SterControl
    zimack
    Level 11  
    A możecie koledzy wypowiedzieć się coś na temat Siemens? Moim zdaniem proste pralki, bez zbędnych bajerów. Prosty wygląd.
    gugu2
    Level 14  
    siemens jak najbardziej ok . bardzo dobre pralki ale czesci ogromnie drogie
    LongmanPL
    Level 10  
    A jak jest z samsungami, części, serwis ciekaw jestem jak to wygląda? Z kolei BEKO do marca kusi 5 letnią gwarancją.

Jeszcze może ktoś podpowie jaki producent wiedzie prym wśród pralek slim? bo chyba niektórzy producenci nawet nie mają takich w ofercie.
  • SterControl
    konrado9
    Level 11  
    a regulamin gwaranci przeczytałeś ? może i być na 10 lat zależy tez na co
    zimack
    Level 11  
    LongmanPL wrote:
    A jak jest z samsungami, części, serwis ciekaw jestem jak to wygląda?

Też prosiłbym o wypowiedź kogoś na ten temat.

gugu2 wrote:
    siemens jak najbardziej ok . bardzo dobre pralki ale czesci ogromnie drogie

Ktoś napisał, że to to samo co Bosch, a czytałem opinie, że Bosch obecnie to już nie to samo co kiedyś, prawda?
    Piszesz, że części drogie, ale czy awaryjność ich jest tak duża?
    Pralka będzie używana 1-2 razy w tygodniu. Ubrania 2 dorosłych osób.

makaronmc wrote:
    omyślam się, że jeżeli producent daję na nie 5 lat gwarancji to są "wyższej bezawaryjności" ?

No właśnie ciekawe skąd taka duża gwarancja. Czy po prostu to chwyt marketingowy, bo ludzie kupią, a firma i tak z góry zakłada, że pralki nie są za dobre i będzie je naprawiać.
    gugu2
    Level 14  
    Bosch i Siemens to jest to samo. Mozna sie tego domyslec chociazby po wzornictwie tych urzadzen. Pralki sa malo awaryjne ale jak juz to czesci jedne z najdrozszych.
    Ktos pytal jak wyglada sprawa serwisu u samsunga. :p
    NO wiec wyglada tak samo jak u Amici;d czyli nawet db. (Samsung produkuje pralki dla siebie oraz dla Amici)
    A i ktos jeszcze pytal jakie pralki dominuja w przypadku slim. Otóż dominuja Candy i Hoover jesli chodzi o slim. I candy i hoover to a sama firma. pzdr :D
    karol14789
    Level 2  
    Sugerując się kupnem pralki należy zacząć od tego która pralka ma wymienne łożyska!!! W większości pralek łożyska są zintegrowane z resztą obudowy i jak takie łożysko się zepsuje pralka do wyrzucenia, ponieważ koszta naprawy przewyższają koszta takiej pralki lub odpowiadają kosztom pralki standardowej. Obecnie na rynku Polskim mamy (około)*3* firmy których pralki mają wymienne łożyska jest to Bosch, Siemens oraz gorenje. Bosch przeważnie jest już nazywany "tandetą" nie trzeba daleko szukać żeby usłyszeć opinie negatywną o Boschu (mojemu wujkowi się już spier****** około czterech razy. Simens słyszałem że jest odpowiednikiem Boscha (ponoć to to samo) dokładnie tej firmy nie znam na tyle żeby się wypowiadać. Najbardziej ponoć bezawaryjne i dobre pralki to gorenje sam mam model:gorenje wa 73129 i widzę co są warte: produkowane w UE mają dobre wykonanie: Blacha stalowa ocynkowana i lakierowana, program SterilTub który czyści sam pralkę z osadów, bakterii itd. Polecam każdemu tą pralkę kto chce mieć pralkę na "lata" a nie tylko w okresie gwarancyjnym. :D
    LongmanPL
    Level 10  
    gugu2 wrote:
    I jak "Czarna fg"
    kupilas ta pralke ?;d

Dołączam się do zapytania, ponieważ kryteria wyboru miałaś prawie takie same jak ja.
    szumu
    Level 12  
    Mam takie nietypowe wymaganie: która (polecana) pralka umożliwia wirowanie na max obrotach niezależnie od ustawionej temp. prania.

Moja przednia Ariston AMD109 przy wybraniu programów kolorowych blokowała możliwość wirowania do max 800, a białe programy trwały zbyt długo i trzeba by było za każdym razem 'wyklikać' (zmniejszyć) zadaną temperaturę. Fajny panel pokazujący czas do końca (czasem miałem wrażenie że pralka miała zakrzywienie czasoprzestrzeni), ale ergonomia mierna...

Czyli bym chciał, żeby dało się ustawić szybkość wirowania (każdą) do dowolnej temperatury bez klikania - raz ustawione powinno być gotowe do następnego prania.
    A jeszcze lepiej, żeby była pamiętana każda ustawiona poprzednio opcja. Pralka ma być po prostu do prania....

Wydaje mi się że pralki z mechanicznymi przyciskami i dwoma pokrętłami by tu podpasowały, ale może możecie coś polecić.
    zimack
    Level 11  
    A może mi ktoś powiedzieć, jak wygląda sprawa z ustawieniami obrotów w pralkach Siemens? A dokładniej Siemens WM10A262PL, chodzi mi o to, czy z jest do wyboru np. 400,800, 1000, czy może można sobie wybrać 200,300,400, 500, 600?

Panie domu z którymi rozmawiałem to mówiły, że nigdy nie prały jeszcze z prędkością większą niż 800 obr./min. Przeważnie to 400-600, ponieważ im wyższe obroty tym bardziej niszczą ubrania.
    szpila555
    Level 10  
    zimack wrote:
    A może mi ktoś powiedzieć, jak wygląda sprawa z ustawieniami obrotów w pralkach Siemens? A dokładniej Siemens WM10A262PL, chodzi mi o to, czy z jest do wyboru np. 400,800, 1000, czy może można sobie wybrać 200,300,400, 500, 600?
    .

Możliwość regulacji i zmniejszenia temperatury oraz obrotów jest w pralce AMICA AWN612D.
    Można zmniejszać ustawienia maksymalne "w dół" czyli od wyższej temperatury do niższej, od wyższych obrotów do niższych.
    czarna_fg
    Level 10  
    ja zdecydowałam się na aristona wmd 722b jeszcze nie zakupiłam ale na pewno w weekend to zrobię na żadne inne już nie patrze, nie dokonałam zakupy tylko z powodu przeprowadzki i braku czasu, teraz trochę go będzie więc mam zamiar jutro albo po jutrze zamówić
    LongmanPL
    Level 10  
    czarna_fg wrote:
    ja zdecydowałam się na aristona wmd 722b jeszcze nie zakupiłam ale na pewno w weekend to zrobię na żadne inne już nie patrze, nie dokonałam zakupy tylko z powodu przeprowadzki i braku czasu, teraz trochę go będzie więc mam zamiar jutro albo po jutrze zamówić

No to w końcu decyzja podjęta:). JA z kolei zdecydowałem się na model SAMSUNGA WF0602WJV, w weekend najprawdopodobniej dokonam zakupu, czy ktoś może coś jeszcze dopowiedzieć o tym konkretnym modelu.
    gugu2
    Level 14  
    Droga czarna fg i drogi Longmanie napiszcie tu na forum jakie macie wrazenia po 1 uzytkowaniu;d pzdr;d;dd;
    gugu2
    Level 14  
    Drogi makaronmc!
    Nie ma znaczenia gdzie jest skladane dane urzadzenie, tylko wazne jest z czego ono jest skladane. Np.zalozmy ze masz jakies urzadzenie z czesciami do d**y, a bedzie skladane w Niemczech. Chyba miejsce tego "skladania" nie jest tak wazne :) Siemens i Bosch sa skladane w Niemczech lub Polsce ale na niemieckich czesciach :) pozdrawiam :D
    konrado9
    Level 11  
    SIEMENS składa tam gdzie bosh juz był ten temat na forum tylko naklejki są zmieniane
    GrzegorzTe1
    Level 10  
    Chcę kupić pralkę od góry ładowaną, jaką wybrać, która jest wytrzymała, energooszczędna i tania w naprawie. Do 1500 zł. Proszę o poradę. Może to być półautomat lub w tym rozmiarze zwykła.
    malik321
    Level 2  
    Witam , także szukam pralki do 1500zł , bezawaryjnej :). Obecnie mam 8-letnią Amicę ale od początku nie podobała mi się gdyż nie chciała odwirować 1szt. rzeczy np.bluzy, a teraz przy wirowaniu słychać ją na km. Mam takie pytanie, czy teraz pralki mają możliwość podłączenia do ciepłej wody, bo moja stara Amica ma i jeszcze jedno, dlaczego pralka z A+ pobiera energii np. 194kW a samo A 167kW ? Pozdrawiam !
    konrado9
    Level 11  
    Bezawaryjna na lata to chyba tylko miele ceny od 3500zł, czasy dobrze i tanio minęły
    tak to bosh simens aeg Gorenje - słowianska a w cale nie ustępuje jakością niemcom obecnie zastanowić się tylko pozostaje jaki model
    alltech2
    Level 21  
    Poszukaj na aukcjach internetowych tam coś znajdziesz .
    gugu2
    Level 14  
    Drogi malik321
    !
    W odpowiedzi na twoje pytanie : obecnie sa w pralkach mozliwosci podlacznia do cieplej i zimnej wody. Np. w mastercookach. :)
    A co do poboru pradu o ktore zapytales to sprawdz na jakim programie podaja ta klase energetyczna. Sa takie przypadki , ze np. Jeden producent napisze ze urzadzenie jest w klasie energet. A++ na programie szybki. a inny poda ze jest tez w klasie a++ ale na programie np. bawelna 60. wiec sprawdzaj co na tych nalepkach jest. :)
    a i jesli chodzi o producenta jest to raczej drugorzedna sprawa. :) wszyscy producenci mniej wiecej jada na tej samej jakosci ;d ale z tego co wiem MIELE jest najlepsze. ;p pzdr

a i DROGA CZANA FG i jak ten hotpoint ariston ? ;d
    ve.lo
    Level 11  
    Tez mialem ten problem. Jak bardziej wniknac w temat to pozostaje tylko Electrolux albo Mastercook.
    andrewer
    Level 9  
    Ja może podpowiem aby porównać przeceny - czasami można naprawdę fajnie kupić sprzęty w sklepach.
    A tutaj jest porównywarka sprzętów z której korzystam:
    Link