Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką pralkę kupić? - kontynuacja

kriss53 13 Aug 2009 16:06 620186 1515
SterControl
    Bodzio72
    Level 10  
    dr_Fell wrote:
    Czytałem tu gdzieś że Electrolux w Polsce fabrykę zbudował i że z Polski pochodzą... A co z Polski miałbym kupić ? Jednak te pralki mają lepsze opinie niż np. taki Polar.

To prawda pralki electroluxa sa robione wpolsce.

A co myslicie o silnikach indukcyjnych? Czy to ma sens?

No i co myslicie o takiej pralce:

http://www.aeg-electrolux.de/node146.asp?ProdID=25454

A może w tej cenie ( 450 EUR ) będzie miele?

Pozdrawiam
  • SterControl
    Jan_Werbinski
    Level 33  
    Bodzio72 wrote:

A co myslicie o silnikach indukcyjnych? Czy to ma sens?

Mam doświadczenie z Franią i uważam, że silnik indukcyjny w pralce sprawdzi się lepiej od spalinowego.
    pol7000
    Level 9  
    Witam użytkowników tego forum.Bywam tu sporadycznie,kiedy mam jakiś dylemat.Tak jak dziś.Przeczytałem wiele postów i nadal nic nie wiem.Jeżeli mogę mieć prośbę do serwisantów o wypowiedzi to bardzo dziękuję i z pewnością wezmę je sobie do serca.Mój problem:
    Potrzebuję pralki max do 1500pln:
    -wolno stojącej
    -ładowanej od frontu
    -ładowność 6,7 kg
    -rozmiar standard(85x60x60)
    -prędkość wirowania 1000-1200
    -mała awaryjność
    -w miarę tani serwis(jeśli trzeba wymienić jakąś część to bez konieczności wymiany połowy pralki bo jest zintegrowana z czymś innym)
    Wiem, że nie jeden uśmiechnie się pod nosem i powie że każdy by chciał taką pralkę,ale ja nie grzeszę nadmiarem środków płatniczych więc muszę się trzymać właśnie takich kryteriów.
    Problem polega też i na tym, że to co było sprawdzone kiedyś, nie zawsze musi być dobre dziś:mój kolega ma CANDY CSBL 1000 już 5lat i jest zadowolony(żadnej usterki),ale słyszałem że CANDY dziś to już nie to samo co kiedyś.
    Tak więc proszę zarówno serwisantów jak i użytkowników o rady.Mam czas na zakup do końca sierpnia.
    Z góry wszystkim którzy zechcą podzielić się ze mną swoimi opiniami bardzo dziękuję.
    pol7000
    User removed account
    User removed account  
    Jan_Werbinski
    Level 33  
    W tej cenie bez problemu na internecie Bosch 7kg.
  • SterControl
    User removed account
    User removed account  
    Jan_Werbinski
    Level 33  
    Kupiłem wiele sprzętów Bosch i Siemens nie patrząc na kraj produkcji. Nie mam żadnych danych potwierdzających tą teorię. Jeżeli posiadasz, to się podziel.

Zawsze są tzw. urban legends. W tym roku jest to mit różnicy jakości. Kiedyś wieszano CD na lusterku w celu ochrony przed radarami. Niedawno podobno solarium było zdrowsze od słońca.
    Podobno...
    ramzesbb
    Level 12  
    Ja bym się zastanowił nad Boschem,samo że marka i nie są aż tak awaryjne, ale co najważniejsz to długośc gwarancji,i jak daleko serwis też na przyszłoś trzeba wiedziec
    User removed account
    User removed account  
    pawel.ryznar
    Level 1  
    ile osób tyle opinii :) i problemów z wyborem ;)
    ja zmieniam kilkunastoletnią Wiatkę na coś nowego

koszt tak do 1100zł, pranie 2-3 razy w tygodniu [5 osób]

w necie do tej ceny znalazłem np Bosch WAA20162PL i Electrolux EWF10040W
    w sklepach polecają Gorenje WA50080 i bądź tu mądry :D

czy ktoś z forumowiczów może ewentualnie doradzić :?:
    popey111
    Level 21  
    pawel.ryznar wrote:

Zastanów się nad jakiś beko z możliwością przedłużenia gwarancji za free albo gorenje ale np wa60109 ja mam osobiście sentyment do gorenje ale w domu jak na razie pierze amica:(
    adam1444
    Level 10  
    popey111 wrote:
    pawel.ryznar wrote:

Zastanów się nad jakiś beko z możliwością przedłużenia gwarancji za free albo gorenje ale np wa60109 ja mam osobiście sentyment do gorenje ale w domu jak na razie pierze amica:(

Jak do pralki użyli takich materiałów jak do lodówki w której wszystkie mocowania boczne półek się rozsypały w mak to... :|

Też mam Amice, i chyba najlepsza pralka to taka która ma długą gwarancję i dobry serwis :), tego na razie Amice odmówić nie mogę, choć 3 silnik ( 4 łącznie z fabrycznie zamontowanym ) i 2 sterownik ( 3 łącznie z fabrycznie zamontowanym ) nie nastraja super pozytywnie, ale też nie była to droga pralka, zastanawiam się, czy po skończeniu sie gwarancji nie wziąść po prostu najdroższego modelu od Amici i gwarancja na 5 lat. Boje się brać jakieś inne bo poprzedni Ariston to były np. 30 dniowe oczekiwania na części.
    Myślałem o Electroluxie, jednak boje się usłyszeć potem, że cześć trzeba ściągać z nie wiadomo skąd i miesiąc czekania.
    pol7000
    Level 9  
    Panowie dziękuję za dotychczasowe opinie,ale po rozmowie z fachowcem od remontów muszę zmienić wielkość pralki na SLIMA czyli 44 cm głębokości.Po zgłębieniu tematu chciałbym wiedzieć co sądzicie o takich modelach jak:
    [b]MASTERCOOK-PFSD 1244 SLIM
    GORENJE -WS53121
    GORENJE -WS52125(ZBIORNIK CARBOTECH)
    może jeszcze jakiś ELEKTROLUX?
    popey111
    Level 21  
    pol7000 wrote:
    Panowie dziękuję za dotychczasowe opinie,ale po rozmowie z fachowcem od remontów muszę zmienić wielkość pralki na SLIMA czyli 44 cm głębokości.Po zgłębieniu tematu chciałbym wiedzieć co sądzicie o takich modelach jak:
    [b]MASTERCOOK-PFSD 1244 SLIM
    GORENJE -WS53121
    GORENJE -WS52125(ZBIORNIK CARBOTECH)
    może jeszcze jakiś ELEKTROLUX?

Gorenje to będzie według mnie wybór najrozsądniejszy. A przy tych różnicach cen pytanie tylko która bardziej się spodoba.
    20nomysz07
    Level 2  
    Witam!!!
    Właśnie kupuję nową praleczkę.Muszę zakupić Slima o dużej ładowności,po długich debatach z małżonką wybór padł na Elektorluxa EWS 12470 w lub EWS 12670 W, albo Hoover`a VHDS 612 (3D albo 4D).
    Ja stawiam na Elektroluxa,żonie bardziej podoba się Hoover-większe drzwi,lepszy deisgn,niby cichszy i oszczędniejszy.Co wybrać???
    morfi84
    Level 13  
    Electrolux jest robiony w chinach a wiec powodzenia w bezawaryjnej eksploatacji :)
    User removed account
    User removed account  
    adam1444
    Level 10  
    morfi84 wrote:
    Electrolux jest robiony w chinach a wiec powodzenia w bezawaryjnej eksploatacji :)

Bardzo wiele film, nawet niektóre uważane za ekskluzywne mają fabryki w chinach, chiny kraj jak każdy inny, jakość zależy od wymogów jakie narzuci zamawiający, jeśli to nie jego fabryka,
    odziwo chińczycy mają lepszy sprzęt w fabrykach, bardziej wydajny i ogólnie są w stanie zrobić naprawdę świetne rzeczy, ale tak jak pisałem wyżej, wszystko zależy od zlecenia,

a jeśli fabryka jest własnością producenta, to raczej niczym nie różni się od takiej fabryki w niemczech, oprócz o wiele niższych kosztów, a jeśli spada jakość to tylko i wyłącznie z winy producenta a nie umiejscowienia fabryki.
    pawelira
    Level 16  
    Może być że taka sama pralka będzie lepszej i gorszej jakości. Pewne modele do sieci supermarketów np. MediaMarkt są "tańsze materiałowo" aby sprostać wymogom cenowym tych sklepów ( głównie chodzi tu o modele promocyjne i gazetkowe ) niż do sklepów niezależnych.
    adam1444
    Level 10  
    pawelira wrote:
    Może być że taka sama pralka będzie lepszej i gorszej jakości. Pewne modele do sieci supermarketów np. MediaMarkt są "tańsze materiałowo" aby sprostać wymogom cenowym tych sklepów ( głównie chodzi tu o modele promocyjne i gazetkowe ) niż do sklepów niezależnych.

Bardzo możliwe, tym bardziej że nie będąc wielkim ekspertem od pralek, ale mogąc porównać Boscha u znajomego w Niemczech a Polsce, widać od razu po plastkiach że te Polskie to odpadek jakiś.

Jednak nie sądzę aby firma otwierała osobną fabryka, po prostu z jednej fabryki może wyjść i 10 różnych jakościowo produktów więc nie wiem czemu od razu mówić ze jak z chin to złom :).

Dlatego rozsądniej było by się kierować doświadczeniem innych.

Chciałem się dowiedzieć wyżej jak wygląda serwis Electroluxa... ale nikt chyba na forum tego nie wie :( .
    Polarpredom
    Level 12  
    Mam problem, muszę kupić nową pralkę, ponieważ stara 16 letnia pralka Polar PDG 585 już się sypie, polecacie gorenje, używane miele oraz aeg i electrolux, doradzcie mi jaką mam kupić, bo narazie żadnej pralki nie szukałem, a góra prania rośnie, a stara pralka nie kreci bebnem i cieknie oraz nie wylewa wody.
    morfi84
    Level 13  
    Inne pralki robione sa np w Polsce a Electrolux w Chinach, więc Ja tej marce podziekowałem. Wole mieć cos produkcji Polskiej a nie Chińskiej.
    P.S Za pare lat wejdą tez na rynek samochody chińskie, tez sobie je kupcie.
    Ja robie co moge aby unikac Chinskich produktów, mam dosyć zalewania nas fala tanich i złych jakościowo produktów.
    pol7000
    Level 9  
    Dzięki "popey" za odpoowiedż,ale może kilka słów więcej na temat poparcia dla GORENJE.Słyszałem ze kiedy wchodzi nowy model na rynek to po pewnym czasie trudno dostać części zamienne do modelu poprzedniego.
    A co myślisz o LG - SLIMACH?.
    Od ciotki dowiedziałem się że w USA cieszą się dobrą opinią,a i u nas chyba też.
    keert
    Level 2  
    Witam.

Chcę kupić pralkę za około 1000zł.

W tym temacie znalazłem wcześniej taką pralkę za około 1300zł
    Siemens WM10E361PL
    http://www.ceneo.pl/;0151790565-10.htm

Co myślicie? Warto ją kupić czy może coś innego?

Ta pralka ma podobno gwarancję 5lat ale nie obejmuje to kupna przez sklep internetowy także takie jeszcze pytanie czy ktoś wie gdzie ją można w miarę tanio kupić w Krakowie?
    Polarpredom
    Level 12  
    keert wrote:
    Witam.

Chcę kupić pralkę za około 1000zł.

W tym temacie znalazłem wcześniej taką pralkę za około 1300zł
    Siemens WM10E361PL
    http://www.ceneo.pl/;0151790565-10.htm

Co myślicie? Warto ją kupić czy może coś innego?

Ta pralka ma podobno gwarancję 5lat ale nie obejmuje to kupna przez sklep internetowy także takie jeszcze pytanie czy ktoś wie gdzie ją można w miarę tanio kupić w Krakowie?

Broń boże simens, moja ciocia miała simens przez 5 lat i 9 razy przyjeżdżał serwis w ciągu gwarancji, spłonął w niej kondensator i spalił moduł oraz silnik podczas prania, nigdy wiecej simens

Dodano po 7 [minuty]:

Co sądzicie o pralce Gorenje WA50089?
    keert
    Level 2  
    A co myślicie o
    Bosch WLX20361PL
    http://www.ceneo.pl/;0031805175;02313.htm
    http://www.bosch-home.pl/produkty/pralki-i-su...-cm-g%C5%82%C4%99boko%C5%9Bci/WLX20361PL.html

Gdzie najlepiej w Krakowie byłoby ją kupić?

http://www.mixelectronics.pl/?mod=produkty&action=zobacz&id=19748&id_kat=267&partner=c2
    Tutaj pisze, że koszt transportu jest 0 PLN brutto a przy zamówieniu pojawia się:
    Rodzaj płatności: Gotówka - Przy odbiorze od Kuriera UPS (max. 5000 PLN)
    Rodzaj dostawy: Kurier UPS
    Koszt: 147 zł.
    lub:
    Rodzaj płatności: Przelew na konto
    Rodzaj dostawy: Kurier UPS
    Koszt: 118 zł.

Więc jak to jest?
    Polarpredom
    Level 12  
    bosh, hmm, boshe nawet dobre są jeśli chodzi o niezawodność, wytrwają te 6-7 lat.
    olinka_ni
    Level 2  
    Kochani bardzo proszę o pomoc! Szukam już od dwóch miesięcy pralki! Na stanie mam chyba już antyk produkowany w Popradzie, niestety zepsuta :( Interesuje mnie wąziutka praleczka taka najlepiej do 40 cm głębokości, obroty 1000-1200, prosta w obsłudze, wsad 5 kg, i niestety tania taka do 1100-1200. Który model, którą firmę wybrać najlepiej?
    Bardzo proszę o radę, ja mam już głowę pełną wątpliwości!
    popey111
    Level 21  
    olinka_ni wrote:
    Kochani bardzo proszę o pomoc! Szukam już od dwóch miesięcy pralki! Na stanie mam chyba już antyk produkowany w Popradzie, niestety zepsuta :( Interesuje mnie wąziutka praleczka taka najlepiej do 40 cm głębokości, obroty 1000-1200, prosta w obsłudze, wsad 5 kg, i niestety tania taka do 1100-1200. Który model, którą firmę wybrać najlepiej?
    Bardzo proszę o radę, ja mam już głowę pełną wątpliwości!

Pomyśl o gorenje ws40109 troszkę głębsza niż piszesz ale uważam że lepszej przy twoich wymaganiach nie znajdziesz.