Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką pralkę kupić? - kontynuacja

kriss53 11 Mar 2009 14:36 621080 1515
SterControl
    raton laveur
    Level 19  
    Koolo wrote:
    Ja staram się kupować rzeczy Polskie, produkowane w Polsce lub firm które produkują w Polsce ...

tez tak mialem, jak lecialo to haslo?-"Teraz Polska" zdaje sie...
    wyleczylem sie po zakupie "Gracji" Polara w 1993 roku :twisted:

ale fakt, ze gornoladowana Brandt byla jeszcze duuuuuzo gorsza, najgorsza pralka, z jaka mialem do czynienia, i w dodatku o malo co mi nie podpalila domu (silnik zapalil sie w trakcie wirowania) :evil: :evil: :evil:

wole przednioladowane, ale jak gornoladowana to tylko Miele, AEG albo Electrolux moim zdaniem (i doswiadczeniem :twisted: )

ale kazdy pozniej sam bedzie zadowolony albo bedzie sie uzeral z pralka ktora wybierze, jak to mowia "madry Polak po szkodzie" :roll:
  • SterControl
    adam_zg
    Level 13  
    ~wac wrote:
    A pralki Bosch ładowane z góry to gdzie i przez kogo są produkowane????

Pozdrawiam
    a
    Od końca 2007 roku w nowej fabryce Mastercooka we Wrocławiu.
    pozdrawiam
    RC-BOY
    Level 16  
    Słuchaj no przyjacielu pralka jak pralka czasem ktoś kupi ostani badziew i będzie prał przez lata , a Tobie trafi trafi się mercedes wśród pralek i nawali zaraz. To nie jest do przewidzenia. Choć trzeba przyznać Bosch-om, że mają dość trwałą i wytrzymałą elektronikę choć drogie części zamienne. Tyle mogę Ci poradzić a wybrać musisz sam.:D
    TomekCarlos
    Level 26  
    Za tę cenę nie zastanawiałbym się tylko brał odrazu.
    azatunia
    Level 12  
    Ja akurat nie lubię ładowanych od góry, ale jak bym miała wybierać to Mastercooka bym wzięła. A czy te ładowane od góry też mają programy dla alergików? Bo jakoś słyszałam tylko o tych ładowanych z przodu.
    novella
    Level 11  
    Za te pieniądze to chyba najlepsza będzie ta LG. Nie jest droga. Czytałam na stronie LG, że jest bardzo prosta w obsłudze, ma szerokie drzwi i cicho pierze. Jej wygląd chyba nie pozostawia nic więcej do życzenia.
  • SterControl
    ~wac
    Level 20  
    Hoover to Candy.Całkiem przyzwoite pralki.Łożyska są w nich dobre.
    Jeśli chodzi o elektronike to tak jak z każdą.Zależy jak sie uda

Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Moja znajoma ma pralke LG 5 lat.Po pierwszych dwóch miesiącach padła elektronika.Ogólnie jest zadowolona mimo że od 3 lat cos sie z niej czasami leje.
    zwykły człek
    Level 20  
    popey111 wrote:
    Jeżeli twierdzisz że fakt iż bosch kupuje pralki od fagora ma świadczyć o ich jakości to sorki ale nie skomentuję. A jeżeli już to nie wiem czy ktoś w polsce jeszcze Brandtem handluje ale lepsze ceny ma chyba niz cała reszta marek które wymieniłeś. A z tego co wiem to w tyc electroluxach też są silniki szczotkowe więc różnica leży w konstrukcji zawieszenia.Dodatkowo konstrukcja bębna przy mastercookach itd, z wyjmowanym jednym zbierakiem jakoś do mnie nie przemawia(duża dziura w bębnie zatkana kawałkiem plastiku)Chyba że się mylę to niech mnie ktoś oświeci.

popey111 przyjacielu, cenię sobie Twoje wypowiedzi, ale w tej kwestii stanę po stronie Twojego oponenta. Co do konstrukcji bębna, o której piszesz, to Master ma najwiecej otworów w bębnie na rynku topów to raz, a dwa to ta "dziura w bębnie zatkana plastikiem" służy do dostania się do filtra i nie jest to pojedyńczy zbierak, bo ich pralki nie mają grawitacyjnej recylkulacji tylko wyposażone są w pompę i ciśnieniowe spryskiwanie prania umieszczone po bokach bębna (stąd też dobre wyniki prania - czasy + parametry). Co do szkoleń to ubawiliście mnie obaj. Może warto by właśnie pujść i potem się tym chwalić, ale na takie serwisowo-testowe, żeby pogrzebać w bebechach. Ileż mniej byłoby tu niedomówień. Zachęcam do czytania testów konsumencich (tych niemieckich i francuskich), bo są najbardziej wiarygodne. Większość produktów nawet Mastercooka ma tam swoje odpowiedniki pod inną nazwą np. Brandt we Francji lub Fagor w Hiszpanii. Design jest prawie identyczny więc łatwo znależć odpowiedniki. Tam są też topy Bosch'a, czyli też jak zauważyłeś Mastercook. Niestety żyjemy w globalnej wiosce i prędzej czy później tego typu kooperacji będzie coraz więcej. Pozdrawiam.
    Birkhof
    Level 11  
    Witam,

Stary indesit padł i przyszedł czas na zakup na nową pralkę ...

cechy, które są dla mnie ważne:
    - cena do max 1300 PLN
    - otwierana od przodu
    - SLIM
    - wystarczy 1000 obr
    - oszczędność wody
    - klasa energ. A+ ew. A

Z pralki w sumie będzie korzystać jedna osoba kilka razy w tygodniu ...

po przewertowaniu tego forum i licznych innych i oglądnięciu chyba wszystkich pralek większości producentów wyłuskałem takie modele:

Gorenje WS 43100
    Electrolux EWS10470W / EWS10410W / WES10710(tej niestety nie ma w żadnym sklepie)

I czym sam się zdziwiłem przemówiła do mnie Amica AWSN10DA ... dają 5 lat gwarancji .. i ma dużo przydatnych moim zdaniem funkcji ... ale po tym co tu przeczytałem mam trochę mieszane odczucia

Patrzyłem również na Siemensy .. ale przeczytałem, że nie mają funkcji doboru ilości wody do zapełnienia bębna .. a często piorę tylko ręcznik po siłowni, albo koszulkę i spodenki ...

Czy w tej cenie znajdę coś lepszego od zaproponowanych przeze mnie ? A jeśli nie to którą z powyższych wybrać ?

Kupno używanej Miele odpada ... nie znam się na pralkach i nie chcę kupić w złym stanie...

Z góry dziękuję za rady i odpowiedzi ...
    Birkhof
    Level 11  
    Czy ktoś mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć moim wyborom ?

Tak myślę, że jak kupię Amicę to przez PIĘĆ LAT nie dołożę 1 zł do niej bo ma gwarancję taką długą ...

A jeśli Electrolux klęknie po dwóch latach po gwarancji to już kolejne koszta .... bo mercedesy też się psują .. prawda ...
    szumek5837
    Level 11  
    za ok 1400 do konca marca mozesz tez wyrwac Boscha WLX 20361 z 5 lat gwarancji
    vipy.eu
    Level 2  
    polecam SIEMENS slim
    sam kupilem na promocji w sklepie za 1400 zl bo chcialem miec gwarancje 5 lat (promocja do konca marca 09) inaczej kupilbym przez internet bo roznica w cenie jest spora. Kupilem w RTV AGD i porownywalem z Media Markt - w Krakowie maja zblizone ceny ale nie ma tu innych konkurentow i to oni dyktuja cene. Najlepiej na netcie.
    Birkhof
    Level 11  
    vipy.eu wrote:
    polecam SIEMENS slim
    sam kupilem na promocji w sklepie za 1400 zl bo chcialem miec gwarancje 5 lat (promocja do konca marca 09) inaczej kupilbym przez internet bo roznica w cenie jest spora. Kupilem w RTV AGD i porownywalem z Media Markt - w Krakowie maja zblizone ceny ale nie ma tu innych konkurentow i to oni dyktuja cene. Najlepiej na netcie.

Pojechałem kupić dzisiaj do euro ten model:
    www.euro.com.pl/pralki/siemens-ws10x461pl.bhtml
    tyle że z końcówką BY - różni się tylko ponoć językiem na obudowie - jest ang.

I na infolinii powiedzieli mi, że do 5 tys. to na raty 30x0% dwa dokumenty w tym dowód więc pojechałem .. i co .. i lipa ... Pani zaczęła mnie pytać gdzie pracuję i ile zarabiam i jaką mam umowę, a że mam umowę zlecenie która nie spełnia warunków takich że jest na czas określony dłuższy niż 30 miesięcy lub na czas nieokreślony to mi Pani powiedziała do widzenia ...

Więc spytałem czy jak rodzice wypełnią wszystkie formalności w Bełchatowie gdzie mieszkają czy będę mógł odebrać tutaj we Wrocławiu tą pralkę usłyszałem "Nie ma takiej możliwości" .. czyli generalnie o kand... to potłuc .. co to za polityka ... człowiek chce kupić u nich sprzęt za 1600 zł i nie pójdą na rękę ... masakra ....
    vipy.eu
    Level 2  
    ja kupilem SIEMENS slim (40cm) ale juz full wypas
    tu nie masz wiele programow ale to dobra pralka - maly wyswitlacz
    cena b.dobra.
    tylko ze w sklepie internetowym nie dosteniesz od BOSCHa gwarancji na 5 lat. dlatego sklepy zwykle sie cenia.
    Ale nie sluchaj bajerow ze oni maja lepszej jakosci pralki niz sklepy internetowe bo to wielka sciema.
    Obie firmy biora od producenta - sklepy wirtualne nie maja kosztow jak sklepy i dlatego maja super niskie ceny
    pozdr
    Birkhof
    Level 11  
    Pralka WS10F27RPL ... czym się różni od
    WS10X461PL ? ... bo ja nic nie mogę znaleźć .. a jest tańsza z tego co widzę ...
    silverek123
    Level 1  
    witam=)zakupiłam ostatnio pralkę z LG, jest świetna ... ale mam problem z jej ustawieniem, podczas wirowania, przesuwa się .... co z tym zrobić ?
    JejoX
    Level 11  
    Wystarczy znaleźc na necie sklep ktory ma tez sprzedaz w swojeje siedzibie i tyle.

Ja taki znalazłem i kupuje WLX24361pl za 1350zł. W RTV euro AGD 300zł drożej
    azatunia
    Level 12  
    Dosyć praktyczne są pralki parowe. Program odświeżania parowego zastępuje prasowanie, para rozprostuje każde zagniecenie.
    dziakmak
    Level 1  
    kochani poszukuję pralki ładowanej od frontu,do 1200 zł ze zbiornikiem ze stali nierdzewnej.
    parametry: klasa energetyczna A, A+, ładowność 5-6 kg, 1000 obr/min, Zużycie wody na cykl poniżej 5 l
    co polecacie??
    rozales
    Level 24  
    Ja kupiłem Elektroluxa. Polecam zdecydowanie. Niekoniecznie z wyświetlaczem(choć ładny i dość przydatny) i niekoniecznie 1300 obrotów(prawie suche wszystko).Parę setek w kryzysie można oszczędzić
    manial
    Level 12  
    No wiec wlasnei, jakie sa opinie o pralkach electrolux? Caly czas nastawialem sie na bosch, a gdy przyszlo co do czego wybralem sobie o takie cos Electrolux EWS 12470 W, narazie wisi w zamowieniu, jeszcze moge odwolac :)
    JejoX
    Level 11  
    Witam,

Od dłuższego czasu czytam forum w poszukiwaniu opini na temat roznych pralek i początkowo byłem zdecydowany na pralke typu slim.W tej kategorii moim skromnym subiektywnym zdaniem niekwestionowanym liderem jest Gorenje WS43121 ze Względu na mnogość funkcji i stosunek jakość/cena.

Po przyjrzeniu się kilku modelom pralek w rożnych sklepach doszedłem do wniosku ze pralka slim to jednak dla mnie zbyt mało i rozpocząłem poszukiwania na nowo. Chciałbym aby ktoś pomógł mi wybrać te najlepsza. Po godzinach poszukiwan znalazłem takie oto pralki:

AEG Lavamat 64840
    http://www.aeg-electrolux.pl/node146.asp?ProdID=15462

Gorenje WA63120
    http://www.gorenje.pl/15038?aid=9468

BOSCH WAE24361PL
    http://www.bosch-agd.pl/?5=WAE24361PL

Electrolux EWF 12670
    http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productId=30435
    rozales
    Level 24  
    Za tę kasę znajdziesz sporo lepszych.Włoskich nie polecam
    ws799
    Level 10  
    Kup pierwszą lepszą, jak najtańszą, wszystkie wytrzymują góra 5 lat.
    reeshe
    Level 10  
    To poleccie mi cos tak w cenie tej candy
    Mam male dziecko czesto robie pranie
    Mialam wczesniej whripola i nie bylam zadowolona 2 tug po skonczonej gwarancji zepsula sie podczas prania otworzyl sie beben i polamał :|
    naprawa 500zl a wiec sie nie oplacalo
    Zależy mi na pralce ladowanej od góry
    5 lat gwrancji maja teraz pralki wszystkie po doplacie w rtv agd