Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką pralkę kupić? - kontynuacja

kriss53 01 Oct 2009 10:48 618542 1515
Bosch
    lokiw
    Level 10  
    Witam. Właśnie noszę się z zamiarem kupna nowej pralki, tylko nie wiem jaką wybrać.
    Z pralki będą korzystały 2 osoby, otwierana będzie od frontu, wysokość około 85 cm, szerokość około 60 cm.
    Za wszelką pomoc jestem wdzięczny.
  • Bosch
    ania-elk
    Level 10  
    Właśnie sprawdziłam i okazało się, że promocja na Mastercooka była do 30 września :( A co byście powiedzieli na pralkę Electroluxa EWF 12670W Time Manager albo EWF 10670W Time Manager? Bardzo mi się spodobały, coraz bardziej skłaniam się do zakupu jednej z nich.

Edit.
    Znalazłam jeszcze jedną electroluxa EWF 10771W, co prawda cena tej jest już wyższa od pozostałych dwóch, ale ta z kolei jest bardzo ekonomiczna i ma wszystko to, czego szukam.

Pomocy :D
    marmoc
    Level 2  
    Witam

Prosiłbym o radę jaka pralkę kupić?

Najważniejsze dla mnie to:
    -Głębokość 40cm
    -Cena coś ok 1200 zł
    -żeby była niezawodna.

Im bardziej oszczędna tym lepiej choć wiem, że za tę cenę to czegoś super nie znajdę. Patrzałem po Bosch'u bo słyszałem, że jest dobrą firmą. Amicki się troszkę obawiam, nie wiem czy słusznie, a beko czy mastercook wydaja mi się mało solidne. Oczywiście są to tylko przypuszczenia.

Pozdrawiam Mariusz
    conrad9210
    Level 24  
    witaj, osobiście polecam electrolux ewt13620 - posiadam ją już rok czasu i nie miałem żadnych problemów. Jest ładowana od góry i uważam to za zaletę gdyż pranie nie wypada na podłogę i bęben jest łożyskowany w dwóch punktach a nie w jednym. Poza tym jest dość oszczędna. Pozdrawiam
    Polarpredom
    Level 11  
    żadnych beko ani zadnych amik a broń boże masterkuk, te pralki działają tylko przez okres gwarancji, a bosch podziała jeszcze kilka dobrych lat po gwarancji
  • Bosch
    adam_zg
    Level 13  
    Mastercook przedłużył promocję do końca roku i tak 5 lat gwarancji obowiązuje na 8 modeli pralek front, serie 66 i 77 oraz pralki top z serii Eco box oraz DOSE no i lodówki z no frostem.
    pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Polarpredom wrote:
    żadnych beko ani zadnych amik a broń boże masterkuk, te pralki działają tylko przez okres gwarancji, a bosch podziała jeszcze kilka dobrych lat po gwarancji

Ta nigdy żadnych innych tylko BOSCH tylko powiedz mi gdzie Bosch produkuje swoje pralki od góry ładowane?
    Beat
    Level 15  
    Zastanawiam się pomiędzy pralką Miele używaną a Gorenje nową.
    Czy wart pakować się w używaną? Która byłaby cichsza? Czy serwisanci tychze pralek mogliby mi odpowiedzieć jak z awaryjnością tych pralek. Jestem młodą gospodynią (profil z forum jest męża)i to byłaby moja pierwsza pralka a nie chciałabym potem latać po serwisach dzięki za pomoc :)
    Polarpredom
    Level 11  
    oczwyiście, używane miele zawsze jest dobre pod warunkiem, że nie jest uszkodzone ;]
    Beat
    Level 15  
    Poprzednio nie otrzymałem fachowej odpowiedzi.
    Prosze servisantów o pomoc.

Coraz poważniej myśle o zakupie używanej pralki miele np. W933, W985, W961 czy W307.

1.Gdzie mógłbym znalęźć ich dane zdjęcia instrukcje ?
    2.Jaki hałas emitują podczas prania i wirowania (nie moę tego znaleźć) ?
    3.Jaką mają średnice otworu na pranie ?
    4.Które modele mają możliwość upgradu komputerowego programów ?
    5.Jakiego rzędu są koszta servisowe w porównaniu do innych firm ?

Gorenje - zastanawiam się jeszcze nad modelami WA 72125, WA63121, WA 63120:
    1. WA 72125-ma system namaczania 4D - odpowiednik direct spray ? (lepsza skuteczność i szybkość prania?) i system silent (cichy silnik wytłumienie?), łożyska i wytrzymałość na 7kg (chyba).
    2. WA 63121-ma system prysznic jak w starszych modelach, system silent (cichy silnik wytłumienie?), czujnik czystości wody, aqua stop.
    3. WA 63120 - ma system prysznic jak w starszych modelach, zubożona wersja o powyższe- tańsza.

Czy automatyka wagowa w Gorenje jest udawana ? Czy wystarczy dokupić wąż AquaStop żeby go mieć (czy Gorenje mają wsparcie AquaStop) ?

W co warto inwestować ?
    Proszę o odpowiedzi fachowców i serwisantów.
    RafWro22
    Level 1  
    Witam,

jestem zainteresowany tą pralką : Bosch WLX24461PL Link

Może ktoś mi coś powiedzieć czy to jest dobry wybór? Ewentualnie może jakieś sugestie z innych modeli, w cenie max 1800 zł.

Dziękuję z góry za odpowiedzi,

Pozdrawiam
    Polarpredom
    Level 11  
    możesz brać ten sprzęt, ma bardzo dużo różnych funkcji i programów oraz 1200 obr. ;] i w dodatku bosch to nawet wytrzymała marka ;]
    zwykły człek
    Level 20  
    RafWro22 wrote:
    Witam,

jestem zainteresowany tą pralką : Bosch WLX24461PL Link

Może ktoś mi coś powiedzieć czy to jest dobry wybór? Ewentualnie może jakieś sugestie z innych modeli, w cenie max 1800 zł.

Dziękuję z góry za odpowiedzi,

Pozdrawiam

A ja nawiążę do tego co napisał adam zg. Kup Mastercook'a PFD-1066 (1000 obr.) lub 1266 (1200 obr.), 6 kg w A+, 5 lat gwarancji, program OptiA45 (mało która pralka to potrafi, a już na pewno nie za takie pieniadze). No i jak widzę wsparłbyś firme, ktora daje prace ludziom w twoim miescie :).
    Polarpredom
    Level 11  
    mastercook ma te 5 lat gwarancji, ale liczy się wytrzymałość, ponieważ jeden egzemplarz może się psuć podczas trwania gwarancji, a drugi egzemplarz może działać bezawaryjnie po gwarancji ;]
    marmoc
    Level 2  
    jeszcze raz proszę o pomoc bo póki co dalej nie wiem co wybrać pralka głębokość 40 cena ok 1200 zł

Dzękuję Mariusz
    ania-elk
    Level 10  
    Jak z wytrzymałością pralek Electrolux? Polecacie? Odradzacie?
    zwykły człek
    Level 20  
    Aniu, generalnie uciekaj od ogólników, podaj raczej modele które cie interesują, bo jedne modele danej firmy są dobre a inne nie.
    Polarpredom
    Level 11  
    to prawda, zależy od modelu, jeden model może się systematycznie psuć a drugi model może trzymać ponad 5 lat bez awarii ;]
    ania-elk
    Level 10  
    Modele:
    EWF 12670W Time Manager lub EWF 10670W Time Manager

Raczej ta pierwsza, ze względu na 1200 obrotów.
    popey111
    Level 21  
    marmoc wrote:
    jeszcze raz proszę o pomoc bo póki co dalej nie wiem co wybrać pralka głębokość 40 cena ok 1200 zł

Dzękuję Mariusz

Kup gorenje :)
    5wirek
    Level 10  
    Witajcie!

Szukam pralki dla 3-osobowej rodziny. Oto moje typy:
    1 LG WD-12391TDK
    2 Siemens WM10E460PL
    3 Siemens WM10E360PL
    4 Bosch Maxx for Kids WAE2047KPL
    5 Bosch Maxx6 WAE20160PL

Pralki wybrałem po ustaleniu moich priorytetów. Teraz potrzebuję porady na temat bezawaryjności tych modeli oraz brakach problemów z ewentualnym serwisem w czasie i po gwarancji. Do wybranej pralki chcę dokupić przedłużenie gwarancji (czy sądzicie, że się nie opłaca?)

Chcę kupić w EURO, ponieważ mają dobre raty (30x0%). Chyba, że wy macie jakiś lepszy pomysł to proszę o sugestie.

Z góry dzięki!
    zwykły człek
    Level 20  
    Ania. Ujmę to tak: zwykłe pralki, które nie powalają niczym szczególnym. Jak miałbym ci coś polecić to weź sobie mastercooka PFD-1266 lub PFD-1277. Obie maja optiA45 i 5 lat gwarancji, dodatkowo dobre parametry i krótkie czasy prania.

5wirek - ty też możesz skorzystać z mojej rady.
    center78
    Level 11  
    Witam.
    Zastanawiam się nad zakupem pralki. Po poszukiwaniach wybór padł na model bosch maxx6 wae20361PL (funkcje jakie ma w zupełności wystarczają). Teraz pytanie czy opłaca się go kupić czy wybrać coś z modeli mastercook?
    Farstone
    Level 12  
    hellypton wrote:
    Witam,
    Szukam pralki ładowanej od przodu koniecznie max. 40cm głębokości (najlepiej jeszcze mniej, ale takie są tylko Candy i Samsung). Po wnikliwej lekturze tematu zdecydowałem się na Boscha 40cm mając na oku takie modele:
    WLX20361PL - w RTV Euro powiedzieli mi że już jej nie ma bo to stary model, ale jest jeszcze z tego co patrzyłem w Saturnie
    WLX24362PL - Link

Czy to dobry wybór? Czy może jeszcze ktoś zasugeruje inny model?
    Poza tym prosiłbym o poradę gdzie lepiej kupić (z dostawą i wniesieniem do domu) we

WLX śmiało możesz kupować, użytkuję tę pralkę i jest w porządku, nie robi kłopotów. Sporo było pozytywnych opinii na jej temat.
    de99ial
    Level 12  
    5wirek - ja bym wziął LG. Dokupiłbym jak już tylko rok ekstra bo 90% awarii następuje po zakończeniu zwykłego okresu gwarancyjnego i jeśli nastąpią - masz podstawę. A jak nie nastąpią to raczej ich już nie będzie.
    Lusie
    Level 11  
    Witam. Wybrałam sobie 2 modele pralek Gorenje. Niedługo planuję zakup nowej pralki. Poczytałam sporo na forum. Pomóżcie mi proszę wybrać między WS 53121 a WS52125. Ta druga jest z blachy ocynkowanej, wydaje mi się ogólnie lepsza. Zależy mi na bardziej oszczędnej, z programem szybkiego prania oraz łatwości w obsłudze i stopniu hałasu. Byleby nie miała zintegrowanego zbiornika i nie rwała ubrań...W sumie obydwie mają podobne parametry dlatego pytam... Dziekuję za odpowiedź.
    krzysmir
    Level 10  
    Witam.
    Podobnie jak wiele innych osób planuję zakup pralki, podobnie jak inni: przeczytałem temat na forum (ten i inne o zakupach/sugestiach) i wybrałem wstępnie pralki, które wydaje mi się, że byłyby ok.
    Od razu powiem, że wybrałem pralki firmy Bosch, a to tylko dlatego, że Boscha użytkuję już ładnych paręnaście lat i działa bardzo pozytywnie (jedna drobna awaria sprawnie usunięta przez serwis, wiadomo że odpłatnie, ale po ponad 10latach nie ma co się dziwić, że coś zaszwankowało). Nie jest powiedziane, że musi być Bosch, ale do tej firmy jestem przekonany (nawet jeśli jadą teraz tylko "na opinii" i że "Bosch to już nie ten sam Bosch co kiedyś").
    Ok, jaka pralka jest mi potrzebna?
    - 40-45 cm głęboka (dlatego stary Bosch niestety się nie nadaje),
    - ładowana od frontu,
    - ważnym punktem jest możliwość zabudowy pod blatem (jak się nie da to ostatecznie będzie blat na blacie - blat w sumie jest półtora metra długi, w dalszej części blatu jest wpuszczona umywalka z szafką pod spodem. chciałbym więc wsunąć pralkę pod ten już zrobiony blat),
    - aby sama się domyśliła ile ma prania itd (wagowo, ile potrzebuje wody, proszku itd) ;)
    -chciałbym mieć program, który pozwoli szybko "odświeżyć" ubrania (programy 'klasyczne' naturalnie też musiały być, ale uważam, że raz założonej koszuli pod marynarkę nie muszę później 'wygotowywać'),
    - jakieś zabezpieczenie przeciw zalaniu byłoby miłe.
    - klasa energetyczna A+, inne klasy także mogłyby być wysoko,
    - wirowanie 1000 obrotów (minimum),
    - póki co dzieci nie mam, ale prędzej czy później będę chciał być szczęśliwym tatusiem :) więc pralka mogłaby mieć jakiś znośny i sensowny wsad (z tego co się zorientowałem to takie 4,5kg jest raczej ok),
    - ogólnie najlepiej jak najlepsze parametry i łatwość obsługi :)

Co sobie wybrałem we własnym zakresie?
    Jak już nadmieniłem: Boscha:
    - WLX 24460PL
    - WLX 24461PL
    - WLX 24462PL
    (różnią się tylko jednym programem?)

- WLM 20440PL
    - WLM 24440PL
    (różnia się chyba tylko szybkością wirowania?).

Ogólnie pierwsze trzy wyglądają na identyczne, jedyna różnica jest tylko w jednym programie (o ile dobrze przeanalizowałem dane techniczne na stronie producenta).
    Jest to dość mocno przez was polecana pralka (właściwie cała seria WLX znajduje uznanie w waszych oczach). Co do WLX 2446xPL jestem raczej przekonany (nie wiem jeszcze tylko jakby co to którą wziąć).
    Moje zainteresowanie skierowałem także do dwóch ostatnich modeli, jako że to nowości tej firmy (link o informacji o premierze był podany na stronie czy dwóch wcześniej). Nic o nich nie wiadomo, ponieważ nie ma danych technicznych ani na stronie polskiej, ani niemieckiej... Czyżby się producenci wstydzili?
    Wg. katalogu Boscha na 2009 (gdzie oczywiście także ich nie ma) to są one podobne i z wyglądu, i z 'części składowych' do kilku modeli o klasycznej głębokości. Przy tamtych wychwalają VarioSoft i większy wsad, Aquastop, jeszcze większą oszczędność... Ale nie wiem jak wygląda syt. ze ściaganiem blatu? W tych klasycznych można, a wg zdjęć tej 45cm to chyba nie bardzo (panel przedni jest jakby po całości do samej góry, chociaż dalsza część wygląda tak jakby można było ją ściągnąć). Do tego nie mam przekonania do 'made in PRC' :-/
    Z drugiej strony nie wiem gdzie są produkowane te WLX (słyszałem, że w Polsce i w Niemczech). Nic nie ujmuję naszym rodakom, ale byłbym spokojniejszy kupując produkt naszych zachodnich sąsiadów (stary Bosch jest "made in Germany", a siostrowa pralka Bosch z Polski atrakcyjnie odmówiła współpracy już sporo temu - może to bardziej egzemplarz niż ogólna tendencja, ale wiadomo).

Czy mógłbym liczyć na jakieś opinie nt. w/w pralek, zwłaszcza tych najnowszych modeli? Albo może całkowicie zmienić producenta i odpuścić sobie Boscha? Aha: wolałbym jednak kupić coś w sklepie (internetowy brzmi także dobrze, tak kupiłem lodówkę, odkurzacz, lcd i inną drobnicę i moja ładniejsza Połowa się już przekonała, że to nie jest taki zły sposób, dodatkowo można sporo zaoszczędzić. Na zakup używki jednak nie mam co liczyć (nie zgodzi się, już to przerabiałem kiedyś), więc Miele odpada raczej w przedbiegach).

z góry dziękuję wszystkim za uwagi/komentarze :)
    pozdrawiam serdecznie
    Krzysmir
    Lusie
    Level 11  
    Tez się interesowałam ostatnio Boschami, ale zniechęciła mnie informacja o możliwych zintegrowanych zbiornikach z tworzywa sztucznego, które są nierozbieralne (podobno niewszystkie). Gdy chcesz wymienić np. łożyska to wtedy musisz wymienić całość, a to podobno słono kosztuje...A serwis Boscha jest drogi...Pewnie już opłacałoby się bardziej kupić nową pralkę w tej sytuacji...