Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić? - kontynuacja

kriss53 19 Sty 2010 11:31 593999 1515
    krwin
    Poziom 2  
    Mam pytanie do tych bardziej obeznanych. Czym się różnią dwa podobne modele pralki, bo z tego co znalazłem, to w zasadzie nie ma różnic, poza jedną - cena 200 pln.
    Electrolux EWF10475W
    Electrolux EWF10470W
  • Relpol przekaźniki
    popey111
    Poziom 21  
    Jest jeszcze jedna ewf10475 ma opisy programów po polsku a ewf10470 ma piktogramy:)
    krwin
    Poziom 2  
    Znaczy, że na jednej są obrazki a na drugiej obrazki i literki i płaci cię za to 200 PLN?!?!?!
  • Relpol przekaźniki
    przerysowany
    Poziom 9  
    Witam potrzebuje kupić małą pralkę dla 1-2 osób i nie mam pojęcia co wybrać, do wydana mam do 1200 zł szukam czegoś co nie rozpadnie się po kilku praniach i najlepiej w wersji slim :)
    popey111
    Poziom 21  
    krwin napisał:
    Znaczy, że na jednej są obrazki a na drugiej obrazki i literki i płaci cię za to 200 PLN?!?!?!
    Dokładnie:)

Dodano po 6 [minuty]:

przerysowany napisał:
    Witam potrzebuje kupić małą pralkę dla 1-2 osób i nie mam pojęcia co wybrać, do wydana mam do 1200 zł szukam czegoś co nie rozpadnie się po kilku praniach i najlepiej w wersji slim :)
    Gorenje lub jakiś elektrolux, coś z LG(nowe modele z direct drive) np f1086ld. Pozdr.
    Jerzy Bartnicki
    Poziom 23  
    Witam
    Ja mam juz druga pralkę ładowaną od góry, poprzednia pracowała 10 lat i nie miałem z nią problemów. Myślę że z tym typem pralek jest mniej problemów ponieważ bęben jest podparty w dwóch miejscach.
    Jerzy
    Trudno mi zabrać opinię która lepsza, czy markowe czy nie poprzednia była Ardo teraz jest Whirpul pierze codziennie.
    pawmoro
    Poziom 10  
    Zanim kupicie pralkę sprawcie lepiej ile kosztuje w danym modelu wymiana łożyska. Jest to koszt od 140 do 300zł. Nawet więcej jak traficie na plastikowy bęben w którym nie da sie wymienić łożyska i trzeba kupić cały bęben.
    przerysowany
    Poziom 9  
    popey111 chodziło Ci o LG F-1068LD?? Możesz napisać coś więcej o tym modelu bo nie ma żadnych komentarzy w necie o nim a ma ciekawa cenę w porównaniu z electroluxem i gorenje gdzie nic ciekawego w slimach nie ma do 1200 zl.
    popey111
    Poziom 21  
    przerysowany napisał:
    popey111 chodziło Ci o LG F-1068LD?? Możesz napisać coś więcej o tym modelu bo nie ma żadnych komentarzy w necie o nim a ma ciekawa cenę w porównaniu z electroluxem i gorenje gdzie nic ciekawego w slimach nie ma do 1200 zl.
    Od lg wd10390ndk różni się brakiem wyświetlacza cyfrowego i mniejszą ilością programów, poza tym praktycznie to samo.
    popey111
    Poziom 21  
    Niezłe parametry za rozsądną cenę i niebrzydkie :)
    przerysowany
    Poziom 9  
    szczerze obudowa tej candy wygląda bardzo tandetnie wiec boje sie zapytać co prezentuje srodek:) a w tej cenie mamy lg wd10390ndk nad którą się zastanawiam i wychwalane przez marketingowców na ceneo electroluxy
    popey111
    Poziom 21  
    przerysowany napisał:
    szczerze obudowa tej candy wygląda bardzo tandetnie wiec boje sie zapytać co prezentuje srodek:) a w tej cenie mamy lg wd10390ndk nad którą się zastanawiam i wychwalane przez marketingowców na ceneo electroluxy
    Co grubości blach w candy to się zgodzę. Ale czy ktoś będzie ją kopał czy w niej prał to już inna historia :) Candy ma niepodważalny atut czyli największy bęben w pralkach 40 cm, największy pod względem objętości i wielkości wsadu. LG i electroluxy też mają swoje zalety. Zastanawiam się tylko ile opinii na tema electroluxów to opinie użytkowników:)
    Casian
    Poziom 9  
    Witam!
    Na początku witam wszystkich. Mój pierwszy post więc przepraszam za błędy merytoryczne. Przeczytałem kilkadziesiąt stron forum o pralkach i jestem bardziej zielony niż byłem na początku. Więc może pomożecie z doborem pralki. Kwota max 1200 - 1300 (choć nie jest to kryterium obligatoryjne).
    Nasza pierwsza pralka więc chciałbym aby za chwilę się nie popsuła. Głębokość pralki musi niestety mieścić się max 40-45 cm otwierana od czoła na lewą stronę. W planach mamy powiększenie rodziny więc pralka powinna mieć wystarczający wkład na 3-4 osoby. Klasa zużycia energii A - w górę, co do obrotów tu nie mam pojęcia, zużycie wody fajnie żeby było jak najmniejsze, myślę że chciałbym posiadać program dla dzieci i taki program "szybki" na krótkie i szybkie prania. Kolor nie ma dla mnie znaczenia. Bajery mnie nie interesują raczej stawiam na niezawodność. Choć gadżety ułatwiające życie też są mile widziane.
    To chyba tyle..

Jeżeli ktoś mógłby pomóc bądź doradzić to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam
    przerysowany
    Poziom 9  
    popey111 napisał:
    przerysowany napisał:
    Co grubości blach w candy to się zgodzę. Ale czy ktoś będzie ją kopał czy w niej prał to już inna historia :) Candy ma niepodważalny atut czyli największy bęben w pralkach 40 cm, największy pod względem objętości i wielkości wsadu. LG i electroluxy też mają swoje zalety. Zastanawiam się tylko ile opinii na tema electroluxów to opinie użytkowników:)

to tez napisałem ze to opinie producenta jednak idąc dalej jakby znalazł się jakiś niezadowolony klient to byłyby tam jakieś negatywne wpisy lub komentarze a takich nie widziałem
    Warson
    Poziom 11  
    Witam Serdecznie, Przed Momentem zepsuła mi się pralka, tzn bęben jest zardzewiały i od dołu wylewa wodę. Pralka ogólnie stara nie opłaca się naprawiać myślę o kupnie Nowej.

A więć proszę o Pomoc, z powodu ograniczonych funduszy, Jaką kupić Pralkę:

Co mnie interesuje:

- Cena do 1000zł
    - Koniecznie Ładowana od Góry

z góry pięknie dziękuje za pomoc.
    orion81a
    Poziom 2  
    Kupiłem przez internet pralkę Bosch WLM20440PL i po jej dostarczeniu okazało się, że pralka ma wąż dopływowy o długości 1,5 metra, a zatem jest za krótki do naszej łazienki, co wiąże się z dodatkowymi kosztami - poprowadzenia rury lub ewentualnej wymiany węża na dłuższy.. Dostawca poinformował nas, że węże w pralkach z systemem aquastop są krótsze od standardowych i taka informacja rzekomo widniała WYRAŹNIE na stronie internetowej Euro Rtv Agd (gdzie ją zamówiliśmy). Przyjęliśmy porady dostawcy jak poradzić sobie z problemem (oszacował koszt na około 400 zł), po czym wszedłem na stronę www producenta (bosch) oraz na stronę sklepu internetowego i ŻADNEJ informacji o długości węża tam nie ma... Mam pytanie- czy rzeczywiście węże w pralkach z systemem aquastop są krótsze, czy też jest to standardowa długość węży we wszystkich pralkach?
    popey111
    Poziom 21  
    Warson napisał:
    Witam Serdecznie, Przed Momentem zepsuła mi się pralka, tzn bęben jest zardzewiały i od dołu wylewa wodę. Pralka ogólnie stara nie opłaca się naprawiać myślę o kupnie Nowej.

Co mnie interesuje:

- Cena do 1000zł

Kup jakiegoś mastercooka np. PTE1036
    Warson
    Poziom 11  
    Cytat:

Co mnie interesuje:

- Cena do 1000zł

Kup jakiegoś mastercooka np. PTE1036

Sorki że tak mące ale naszła nagła zmiana planów i jednak zdecydowałem się na praleczkę w teym samym przedziale cenowym ale ładowana od frontu, z tym że z małą głębokością max 50cm. co możecie polecić?
    andi12

Poziom 13  
    Witam wszystkich
    Mam podobny dylemat.
    Podoba mi się Samsung WF8500NMW ,czy ma ktoś opinię na jej temat ?
    Casian
    Poziom 9  
    Casian napisał:
    Witam!
    Na początku witam wszystkich. Mój pierwszy post więc przepraszam za błędy merytoryczne. Przeczytałem kilkadziesiąt stron forum o pralkach i jestem bardziej zielony niż byłem na początku. Więc może pomożecie z doborem pralki. Kwota max 1200 - 1300 (choć nie jest to kryterium obligatoryjne).
    Nasza pierwsza pralka więc chciałbym aby za chwilę się nie popsuła. Głębokość pralki musi niestety mieścić się max 40-45 cm otwierana od czoła na lewą stronę. W planach mamy powiększenie rodziny więc pralka powinna mieć wystarczający wkład na 3-4 osoby. Klasa zużycia energii A - w górę, co do obrotów tu nie mam pojęcia, zużycie wody fajnie żeby było jak najmniejsze, myślę że chciałbym posiadać program dla dzieci i taki program "szybki" na krótkie i szybkie prania. Kolor nie ma dla mnie znaczenia. Bajery mnie nie interesują raczej stawiam na niezawodność. Choć gadżety ułatwiające życie też są mile widziane.
    To chyba tyle..

Pozdrawiam

Podbije temat. Może ktoś się wypowie za czym najlepiej się rozglądnąć ...

Pozdrawiam
    popey111
    Poziom 21  
    andi12 napisał:
    Witam wszystkich
    Mam podobny dylemat.
    Podoba mi się Samsung WF8500NMW ,czy ma ktoś opinię na jej temat ?

Jak się podoba to kup:) Za te pieniądze cudów nie ma więc wystarczy że ma dobre parametry i się podoba:)

Dodano po 9 [minuty]:

Casian napisał:
    Casian napisał:
    Witam!
    To chyba tyle..

Pozdrawiam

Podbije temat. Może ktoś się wypowie za czym najlepiej się rozglądnąć ...

Pozdrawiam
    Hotpoint-Ariston z serii aqualtis.
    ja_22
    Poziom 10  
    moje przemyślenia:

szukałem pralki
    1. max 45cm bo .. bo tak - po co ma mi zagracać pół łazienki

2. ładowanej z boku - bo lubię widzieć co się dzieje z rzeczami, ew dolewać wody itp
    rozumiem ze łatwiej a więc solidniej jest zrobić bęben trzymany po obu stronach (czyli pralka ładowana od góry) ale pomyślałem sobie, że skoro takie bębny trzymają w pralkach 60cm to tym bardziej w 33-40cm nawet tez z boku będzie ok. Jeżeli jest jakiś doświadczony serwisant to chętnie poznam opinię specjalisty - jak to wygląda w praktyce... bo czuję że i tak inne awarie są powodem częstszym

3. chciałem mieć możliwość sterowania ilością obrotów, temp - a nie tylko być zdanym na pomysły programatora

4. z założenia nie jakaś droga (początkowo zakładałem max 1tys zł , potem na zasadzie "dołożę trochę i mam sporo lepszą, i jeszcze trochę" rozpatrywałem do 1,4tys ;) (cena grała rolę ale raczej mentalną, nie miałem twardego limitu na budżecie (zamożny singiel) ;). Chodziło mi raczej o myślenie "i tak sie zepsuje jak każdy szajs teraz produkowany" za 1tys zepsuje się za 2 lata, za 2 tys za 3 ;)) zysk żaden

5. chciałem żeby miała szybki program i jeszcze lepiej zraszanie od góry i pranie butów
    ale traktowałem to bardziej jako miły dodatek niż konieczność

6. zwracałem też uwagę na głośność ( wyjątkowo nocy tryb życia)

na rynku jest trochę ciekawych praleczek ale:

1. amika - opinie niemal jednoznaczne - robią dobre ...kuchenki... i tyle ;))

2. indesit, ariston, hotpoint - miałem uprzedzenia z lodówek - indesitowi nie wierze za cholerę ;) choć pralki miał ciekawe i tanie. Niestety zatrzymały się one kilka lat temu (przynajmniej to co jest w sklepach). Nie mają elektroniki - co może być +. Co dziwniejsze o pralkach indesitu słyszałem dobre opinie (użytkowników) szczególnie o serii prime.

3. candy - wygrywają jednym - duża ładowność i 33cm !!! czasami 40 oraz szeroki bęben!! długo się nad nimi zastanawiałem. ale odstręczała mnie trochę cana (serie goy 1300-1400) i jakaś analogia ze to włoskie - a wiadomo włochy to takie made in china tylko europejskie.

4. na placu boju został samsung. Nie napiszę nic nowego jeżeli powiem że są ładne (ale pisze to facet który w natury nie zwraca uwagi na takie rzeczy mając świadomość że nawet najpiękniejsze za 3 miesiące będzie niezauważalne) ale widziałem panie które oglądając pralki dochodziły np do modelu wf7452 lub z podobnym frontem i ... już ich nie interesowało pozostałe 60 wystawionych pralek do obejrzenia ;))).
    Rozmyślałem nad wfs1061 bo : tania (1tys) ładna, mała. trochę źle że max 3,5kg, ale to i tak złudne o czym potem.
    podobała mi się 7452 ale olałem jako "przebajerzoną" i choinkę ;))
    Przeglądałem internet i opinie i wyszło mi jednak, że 1061 nieco za uboga, głośna itp (słabe opóźnianie prania było też ważne i brak szybkiego programu)

W salonach pojawiły się lg z serii direct drive (cichy silnik bezpośrednio na bębnie). fajna rzecz tylko jakoś szlag mnie trafiał na jak zwykle "obiektywną i prawdziwa" propagandę ze taki system jest nieskończenie lepszy od tego "z paskiem" (ze silnik indukcyjny jest cichszy i lepszy niż ze szczotkami to uwierzę, ale opowieści, że jednym z głównych źródeł hałasu w pralkach jest pasek klinowy... i jak go nie ma to jest przez to tak duuuzo ciszej ... szczególnie jak wyciśniesz z producenta normy hałasu tych pralek (dla waszej informacji - lg pokazuje takie ładne małe modele miniaturowe gdzie różnica głośności jest ogromna - realnie jest to różnica 1-2 dB!). Ogólnie jest to na pewno jakiś krok do przodu w konstrukcji, ale podobnie jak z "diamond" bębnem ... to już zupełne robienie idiotów...
    tak czy tak LG ma u mnie dobre notowania. Pralki f1068ld, qd, 1268 sa tanie (1100-1200) 5kg 1-1,2tys wirówka, dobre programy

koniec końców o zwycięstwo biły się lg i samsung
    tutaj chyba lepsza technologia, nowsze rozwiązania a samsung dość dobre opinie na internecie, ładny wygląd (no ok - to lg było nieładne a nie samsung piękny :) ), i szybki program z antybakteryjny (ciuchy do biegania, skarpety) ;))
    szalę przeważyła ... promocja jaką znalazłem w internecie na 7452suv (1100zl z dostawa do domu)

kilka przemyśleń:
    1. samsung i lg (szczególnie ten 1) ostatnio robią dobra elektronikę, a w pralkach jej coraz więcej

2. widziałem pralki z opcją wyjątkowo cichego prania ale niestety były to tylko duże modele przez co wykluczone

3. Nie kierować się ładownością podawaną przy pralkach. candy ma 5kg, ale jak zajrzysz w tabelę programów (dopytaj sprzedawcy bo wyjmują z pralek - specjalnie chyba ;) ) to ma 5 kg ..dla 1 programu. reszta to 1,5-2kg!!!. inne firmy podobnie choć akurat tutaj w samsungach to było ewidentne przegięcie.

4. podobno aristony są wytłumiane ale nie spotkałem za dobrych opinie co do jakości

5. jak pralka dla kobiety to kupić samsunga z serii silver nano i ... bedzie zachwycona ;))). ładna, nowocześnie wyglądająca, dużo funkcji (a przy tym całkiem niezła)

6. mimo, że to nieekologiczne: niech ilość pobieranej wody nie będzie fetyszem - różnice są rzędu 6-7l. jak robi ktoś 2 prania na tydzień to po roku różnica będzie nieco ponad pół metra sześciennego wody... czyli całe 3-4zł !!!!. przyjmując, że życie pralki to 5-6 lat to daje poniżej 20zł. już dużo więcej robią różnice w poborze prądu.

7.a i tak głównym kosztem będą ceny napraw pogwarancyjnych;)

chętnie przeczytam opinie SERISUJĄCYCH na temat jakości szczególnie na temat modeli:
    ariston sqsl109
    candy goy105 (d, txt), cos 125d
    lg f1268ld, 1068ld
    samsung wfs1061, wf7452suv

z uwzględnieniem awaryjności, co siada najczęściej (cenowo też), ile te pralki wytrzymują średnio (pewnie 1 pranie na tydzień, może w porywach 2)
    przerysowany
    Poziom 9  
    ja_22 wszystko fajnie ale gdzie sie podzialy electroluxy i boshe ???
    evanmaster
    Poziom 2  
    Witam forumowiczów, mam pytanko odnośnie pralki oczywiście. Co można powiedzieć o pralkach LG? Szukam pralki w cenie ekonomicznej i skłaniam sie ku LG WD-10481NP (989zł w sklepie) lub Samsung WF7522SUV (1125zł z internetu z przesyłka).
    ja_22
    Poziom 10  
    podziały się w pkt 1 założeń. Nie widziałem sensownej pralki elektroluxa w tych wymiarach (o ile jakąkolwiek widziałem ;) )

a gdzie sie podziała jakość boscha z poprzedniej dekady to ... o to pytają od pewnego czasu wszyscy. Bosch był topowa firmą 10lat temu, ale od pewnego czasu jedzie tylko na opinii (akurat teraz wyrosło pokolenie które pamięta że bosche to dobra firma) a robi coraz gorsze rzeczy i tylko cenowo nadal sie odróżnia od pozostałych producentów.

Jest z nią trochę jak z liebherem - robił super lodówki (też dla miele) ale 10 lat temu ... teraz jeszcze jego najdroższe modele trzymają poziom, ale te w segmencie popularnym poniżej 3tys to już tylko nalepką się rożnia od lg, samsunga czy whirlpoolów...

natomiast takie przemyślenie mam teraz:
    polar (whirlpool) czy amica są produkowane w Polsce. Poza oczywistym i ważnym dla mnie argumentem wspierania własnego kraju to:
    w razie awarii części są łatwo dostępne i tanie, każdy serwis zna je i umie naprawić czyt: taniej i prościej, łatwiej znaleźć
    i drugi argument: bardziej wierze w jakości czegoś co jest złożone w Polsce niż w chinach.
    popey111
    Poziom 21  
    evanmaster napisał:
    Witam forumowiczów, mam pytanko odnośnie pralki oczywiście. Co można powiedzieć o pralkach LG? Szukam pralki w cenie ekonomicznej i skłaniam sie ku LG WD-10481NP (989zł w sklepie) lub Samsung WF7522SUV (1125zł z internetu z przesyłka).
    pomyśl o tej LG F-1068LD-nowe modele z napędem directdrive
    evanmaster
    Poziom 2  
    Obie pralki są porównywalne cenowo tzn samsung i lg. W rodzinie jest juz ten Samsung i jak na razie sobie chwalą. Nie znam opinii o pralkach LG (telefony takie średnie robią). Dlatego pytam ludzi którzy się znają. W sprawie tego napędu, to znaczy ze nie ma paska napędzającego??
    ja_22
    Poziom 10  
    popey111 napisał:
    pomyśl o tej LG F-1068LD-nowe modele z napędem directdrive

mogłbyś rozwinać wątek tutaj lub na priv please?
    czemu akurat lg
    rozumiem że są to nowsze modele niż samsung który jest już chyba ze 2-3 lata na rynku (7452, 7422) ale np. lg mimo tego directdrive jest ...glośniejszy od samsunga (przynajmniej wg specyfikacji producentów)

i ponowna gorąca prośba do serwisantów ;) co sie % często psuje ;)) (oczywiscie prosze wziac poprake na ilosc danego sprzetu na rynku;)
    szczególnie właśnie lg kontra samsung;)
    i mniej więcej na ile trzeba obliczać taką pralkę ;)) (przy założeniu 1-2 prań tygodniowo - bo wydaje mi się, być może błędnie, że jest to na tyle mało, że pralka powinna bez problemu wytrzymać 5-6 lat i nie chcę przedłużać gwarancji u ubezpieczycieli)

także 3 pytania:
    1. czemu lg
    2. % psucie się sprzętu, szczególnie po 2 latach
    3. czy przy 1 praniu tygodniowo jest konieczność/sens dopłacać 20-25% ceny na przedłużenie gwarancji do 5 lat
    Augustam
    Poziom 1  
    Witam!
    Mam pytanie jak w tytule :)
    Potrzebuje duzej, pojemnej, mocnej pralki, nie mam ograniczen wielkosciowych o tyle, ze w ktoras strone musi miec max 60 cm aby przez drzwi przeszla. Szukam modelu funkcjonalnego, nie interesuje mnie wyglad ( bedzie stala w przyziemiu). Mam kilka psow w domu, musi wytrzymac pranie ciezkich poslan psich, kocy itd. Ma byc to pralka na kilka lat. Cena do 3000 zl.
    Czyli twardy , mocny, trwaly! model.