Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić? - kontynuacja

kriss53 09 Kwi 2010 12:08 582053 1515
  • #721 09 Kwi 2010 12:08
    krzysmir
    Poziom 9  

Witam serdecznie :)

I od razu - bez owijania w bawełnę - chciałbym ponownie prosić Was o pomoc w wyborze pralki. Tamten wybór, dokonany w październiku (także w tym temacie) był więcej niż ok, jestem bardzo zadowolony z dokonanego zakupu (kupiłem wtedy Bosch WLX 20441 PL) - za co raz jeszcze dziękuję. Jest to też powód dla którego tutaj powróciłem dzisiaj licząc na to, że polecicie mi coś równie dobrego.
    Jako że zostałem poproszony przez rodziców o wsparcie, a tej mojej pralki niestety nie można nigdzie już dostać (ani u oficjalnego dystrybutora, ani w sklepach stacjonarnych, tym bardziej nie ma go także w internetowych - a tak kupiłbym ją w ciemno, bo trafia idealnie w gusta rodziców) postanowiłem ponownie przekopać kilkanaście stron wstecz oraz strony producentów/porównywarki/strony z testami itd.

Ale po kolei:
    Jakie są rodziców oczekiwania:
    - przede wszystkim głębokość 40-45 cm,
    - ładowana od frontu,
    - pewnym plusem byłaby możliwość zabudowy pod blatem,
    - 'inteligentna' (aby wiedziała ile potrzebuje wody, proszku itd),
    - fajny byłby program, który pozwoli szybko "odświeżyć" ubrania,
    - jakieś zabezpieczenie przeciw zalaniu byłoby miłe,
    - aquastop jako taki byłby także poważnym plusem,
    - klasa energetyczna A+, inne klasy także mogłyby być wysoko,
    - wirowanie 1000 obrotów (minimum),
    - i coś co podaję na końcu, a tak właściwie to jest punkt, na którym padło kilka wyborów: musi być biała (nie wchodzą w rachubę nawet wstawki srebrno-aluminiowo-chromowane, nie mówiąc już o czarnych czy innych niebieskich/szarych/... :( ). Więc waga tego jest prawie identyczna jak głębokość...

Pralki, które na ten moment udało mi się zlokalizować, ale które nie wywołały okrzyków zadowolenia (w ostateczności, jak nic lepszego nie znajdę/nie zaproponujecie to będą musiały wywołać ;) ):

Bosch WLX 24462 PL - wygląda prawie jak kopia mojej WLX 20441, tyle że nie ma aquastopu, ma szybsze wirowanie, ale wada główna: wstawki srebrne (drzwiczki, pokrętło i taki paseczek na szufladzie), (już przez chwilę rozważałem wymianę drzwiczek i szufladki i jakby się dało to i pokrętła na te z mojej pralki, bo mi takie szarości by nawet pasowały, ale to już tracę gwarancję itd, bo podejrzewam, że jeszcze tak jak wymiana szufladki i drzwi kłopotliwa nie jest, to samego pokrętła już tak),
    Akcja na zasadzie oddaję moją pralkę i kupuję sobie taką nową nie bardzo mi się także uśmiecha (zależy mi na aquastop-ie by nie gmerać przy zaworach, no i targanie 60kg z czwartego piętra w dół i na górę u rodziców też nie jest za fajne),

Bosch WLX 24362 PL - cała biała (mega plus), nie ma aquastopu, wirowanie akceptowalne (1000obr.), nie ma sporej części programów, które moja mama uważa za przydatne (które występują chociażby w tej wcześniej wymienionej) i to rzutuje, wielkość wyświetlacza nie przeszkadza,

Bosch WLM 24440 PL - ładna, ale jakaś taka srebrna... no i Chiny nie bardzo pasują (rodzice uparli się na Boscha z Niemiec), tutaj naturalnie zaletą jest wielkość bębna, aquastop i ogólnie prawdopodobnie cała nowoczesna elektronika (o ile się nie zepsuje jak to czasem w tych najnowszych wypustach bywa),

AEG-ELECTROLUX Lavamat S62840L - biała, ładna, programów masa... dwie wady: nie dość że front jest cały po angielsku (a moi rodzice tego języka niestety nie znają i byłoby to dość kłopotliwe latać z listą i deszyfrować), to jeszcze jest cały jakiś taki mało czytelny (nawet jak dla mnie). No chyba że występują także z polskimi napisami? bo się nawet podobała mimo tych zawiłości...

Oglądałem na stronach producentów Siemensy, Samsungi itd itp, większość od razu odrzucałem z powodu kolorystyki (skoro to jest główny punkt to odpuszczałem sobie studiowanie specyfikacji i przekonywania, że 'ta właśnie jest megasuper') i ogólnie nazwę to futurystycznego designu.

Jeśli chodzi o zakup używanych pralek (Miele itd): rodzice na to nie pójdą, i tak z trudem udało mi się przekonać ich do zakupów przez internet :)

Może byłaby taka szansa by ktoś z osób zorientowanych w temacie pochyliłby się nad moim problemem i coś doradził? Będę wdzięczny :)

pozdrawiam
    Krzysmir

---
    edit: dodałem jeszcze pralkę Boscha WLM, którą także widziałem i analizowałem...

• Relpol
  • #722 14 Kwi 2010 10:56
    armark
    Poziom 8  

Mam takie pytanie i wątpliwość...
    Przymierzam się do zakupu pralki i w sferze moich zainteresowań są dwa modele Boscha:
    WAS 28472PL
    WAS-287x1EU

i tak na prawdę, poza różnicą odnośnie jakiegoś jednego programu, nie mogę znaleźć nic innego, co by uzasadniało taką różnice w cenie (500 PLN...)
    Czyżbym coś omijał ?

Byłbym wdzięczny za pomoc...

• #723 15 Kwi 2010 18:01
    soundscape
    Poziom 11  

armark napisał:
    Mam takie pytanie i wątpliwość...
    Przymierzam się do zakupu pralki i w sferze moich zainteresowań są dwa modele Boscha:
    WAS 28472PL
    WAS-287x1EU

i tak na prawdę, poza różnicą odnośnie jakiegoś jednego programu, nie mogę znaleźć nic innego, co by uzasadniało taką różnice w cenie (500 PLN...)
    Czyżbym coś omijał ?

Byłbym wdzięczny za pomoc...

Ten pierwszy model to nie przypadkiem masz na myśli WAS28742PL ??

Porównując te dwa modele:
    WAS28742PL
    -ma polskie napisy,
    -silnik bezszczotkowy,
    -okrągłe przetłoczenia ścianek bocznych, kolor biały
    -opcje VarioPerfect - możliwość skracania i wydłużania prawie każdego programu

WAS-287x1EU
    - angielskie napisy + piktogramy,
    - silnik komutatorowy,
    - proste przetłoczenia ścianek bocznych, kolor srebrny
    - standardowe opcje dodatkowe - pranie wstępne, odplamianie, dodatkowe płukanie, mniej zagnieceń

Porównując bardziej ogólnie WAS28742PL jest modelem nowszym. Okrągłe przetłoczenia pojawiły się dopiero w zeszłym roku, w zamiarze mają redukować hałas podczas pracy urządzenia, jak jest w rzeczywistości niestety nie wiem. Podobnie jest w przypadku silnika bezszczotkowego, które z założenia charakteryzują się dość dobrą wytrzymałością - wyeliminowane są zużywające się szczotki, dużym momentem rozruchu i w miarę cichą pracą. Na niekorzyść tych rozwiązań wpływa fakt, że są niedawno wdrożone, dlatego też ciężko stwierdzić jak zachowają się po kilku latach eksploatacji.
    Warto też wspomnieć o programach prania - tutaj jest dość duża różnica w czasie trwania podstawowej Bawełny (zgodnie z instrukcjami Bawełna 60C - 2:02 dla EU i 2:40 w polskim modelu), jednakże może to być modyfikowane opcjami. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie producenta.

• Relpol
  • #724 17 Kwi 2010 23:36
    aquajac
    Poziom 10  

Electrolux EWT 10410W jakie jest wasze zdanie o tej pralce

• #725 22 Kwi 2010 11:21
    kondzi2003
    Poziom 1  

Witam forumowiczów,
    proszę o podpowiedź którą z tych pralek wybrać:

Hotpoint-Ariston AQ-SF 29U(EU) czy Elektrolux EWS 12670W

za Aristonem przemawia cena ( w sklepie internetowym 1.400), dodatkowa bezpłatna gwarancja do 5 lat i silnik trójfazowy - ale nie znam opinii na jej temat, natomiast za Elektroluxem pozytywne opinie znajomych. Jest oczywiście dużo więcej parametrów, które mi odpowiadają, ale w obu przypadkach są podobne. Niestety musi to być pralka głęboka max. 45 cm.

• #726 22 Kwi 2010 14:08
    capriman
    Poziom 2  

Witam Wszystkich-to mój pierwszy post na tym forum choć od dawna korzystam z tej składnicy wiedzy :)
    Cel-jak najcichsza pralka do kuchni(połączonej z salonem) ładowana od przodu,najlepiej pod zabudowę i za rozsądne pieniądze..Nie potrzebne żadne wodotryski i wyświetlacze-najważniejsza głośność..
    Postawiłem na Hotpoint-Ariston AWM 129 EU bo z tego co czytam od dłuższego czasu to faktycznie w czasie prania słychać jedynie guziki uderzające o drzwiczki..Naczytałem się też,że to europejski chińczyk i że aristony są najbardziej awaryjne-ale nie widzę na rynku w zbliżonej cenie decybelowej konkurencji..Żona też się napaliła widząc na youtubie filmiki jak cichutko chodzą aristony...
    1)Czy coś przegapiłem?(jeśli jest konkurencja wśród tych nie pod zabudowę to i z zabudowaniem takiej w ostateczności dam radę)
    2)Czy ta awaryjność nie jest przesadzona niechęcią użytkowników,którzy po 10 latach doszli do momentu kiedy pralka wymagała nieopłacalnych inwestycji i lepiej było kupić nową pralkę?Zdaję sobie sprawę,że to nie jest sprzęt na 10 lat i,że za 5 będę musiał szykować pieniądze na coś lepszego na co mnie obecnie nie stać..Czytałem nawet o tym,że naprawa i oczekiwanie na części trwa długo a ludzie nie mają w czym prać-ze względu na najmłodszego członka rodziny pogodziliśmy się z tym,że obecnego whirlpoola z łazienki(ładowany od góry)zamiast odsprzedawać musielibyśmy wstawić do piwnicy żeby go przeprosić jak ariston się popsuje..
    3)Czy można liczyć na to,że te 5 lat przepracuje bez napraw(no chyba,że jakiś felerny egzemplarz,który może sie trafić każdej firmie)no i to co mnie najbardziej przeraża to czy szanse na zalanie(bo awaria pralki często się z tym wiąże)w ciągu tych 5 lat są dużo większe niż w przypadku innych pralek w zbliżonej cenie(nie chcę popaść w paranoję i przed każdym wyjazdem na weekend zakręcać zawory)?
    4)co się psuje najczęściej?
    5)czy jest sens dopłacać za przedłużenie gwarancji czy tego co może paść i będzie najkosztowniejsze przy wymianie gwarancja nie obejmuje?ktoś kilka stron temu w 3 letnim aristonie musiałby zapłacić 600pln za łożyska i zrezygnował z pralki..
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

• #727 22 Kwi 2010 15:24
    gmel
    Poziom 9  

Witam. Moja stara pralka (Brandt WTM0611k) wyzionęła ducha, więc zastanawiam się nad kupnem nowej pralki. Monter polecił mi abym kupił Zanussi ZWQ 580 lub 590. Niestety nigdzie ich nie mogę dostać. Jakie pralki polecacie?

Wymagania pralki:
    - ładowność ok 5kg
    - oszczędność klasy AA
    - ładowana od góry
    - programowanie ręczne (bez bajerów typu ekran LCD)
    - w miarę cicha
    - cena max 1500 zł
    - nie zawodna

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

• #729 23 Kwi 2010 13:19
    gmel
    Poziom 9  

~wac napisał:
    Weź pralke Electrolux model : EWT10115W

Ma ona rozbieralne zespoły piorące?

• #730 26 Kwi 2010 18:51
    pols34
    Poziom 9  

Witam serdecznie proszę o podpowiedzenie z jaką pralkę kupić teraz żeby można było podpiąć ją pod ciepłą wodę którą mam z zasobnika , czy nie zwariuje jej elektronika miałem tak podłączoną lunę ale powoli dobiega jej żywot końca.Ciepła wodę podawałem lunie do pierwszego prania z proszkiem potem cyk zaworem i do płukania dostawała juz zimną, czy z dzisiejszymi pralkami można zrobić taki myk , co o tym sądzicie.Pozdrawiam.

• #731 26 Kwi 2010 21:44
    RNIC
    Poziom 14  

Witam.

Może troszkę nie w temacie, bo nie wskażę żadnego modelu pralki.
    Kolego "soundscape" zastanawiasz się czy silniki indukcyjne będą niezawodne ? Na 99% bardziej niż zwykłe "szczotkowce". I tu dochodzę do sedna. Otóż nasza rodzima firma POLAR, w czasach gdy robiła NASZE STARE DOBRE pralki (począwszy od PS 663) pchała do nich silniki indukcyjne. Dopiero jak została przejęta przez Whirpoola zaczęła "trzymać europejskie standardy" czyli pchać do środka dziadostwo. A w chwili obecnej "światowe" firmy jako NOWOŚĆ montują silniki indukcyjne. KPINA KPINA KPINA.

Przepraszam za wielkie litery ale tak ma być.

• #732 27 Kwi 2010 21:29
    Tenor88
    Poziom 1  

Witam.
    Dziś po raz pierwszy trafiłem na tą stronę i jak widzę będę tu częstym gościem. :)
    Jestem tradycjonalistą stroniącym od zakupów, dlatego nie przykładam wagi do ,,bajerów" tylko do trwałości. Niestety niezawodność współczesnych produktów jest słaba, firmy starają się skupić głównie na marketingu i reklamie zapominając o jakości. Wiem coś o tym, bo od 15 lat pracuje w fabryce telewizorów (właśnie w dziale jakości) i ze zgrozą obserwuje co się dzieje. :(
    Mam zamiar kupić pralkę i to dosyć szybko (13 letni Polar zaczyna odmawiać posłuszeństwa). Zastanawiałem się nad Elektroluxem, ale w sklepie zauważyłem, że Zanussi ma dokładnie taki sam bęben, pojemniki na proszek. Sprzedawca potwierdził mi, że to są bliźniacze firmy. Może ktoś wie czy Zanussi używa tych samych silników, mocowania bębna, sterowania (elektroniki) i innych ważnych komponentów. Z doświadczenia (ze swojej firmy) wiem, że fabryki produkują prawie ten sam produkt, ale o różnej nazwie by później sprzedawać go taniej (nieraz na inne rynki). Nie chciałbym wyjść na idiotę i kupić takiej samej pralki o parę stówek drożej. Dlatego jeśli okaże się, że Zanussi jest zrobiony z tych samych części co Elektolux, zmontowany w tej samej fabryce, przetestowany przez tą samą kontrolę jakości, to kupię tą tańszą i zostanie mi jeszcze trochę pieniędzy żeby wyskoczyć gdzieś z żoną (pralka + dobra kolacja = żona w niebowzięta) :)
    Jeśli ktoś wiedziałby dokładnie czym różnią się w budowie te dwie marki (oczywiście w podobnych modelach) będę wdzięczny. Pozdrawiam.

• #733 27 Kwi 2010 22:39
    kasiaa334
    Poziom 2  

Witajcie,

Jak wszyscy zainteresowani zakupem nowej pralki miotam się po sklepach, przekopuję internet. Moja stara pralka AEG padła po 11 latach owocnej współpracy (silnik wyzionął ducha). Mam taki mały koncert życzeń co do nowej pralki, nie wiem na ile realny, może pomożecie 'kobiecie w potrzebie' -pranie zaczyna mi sie już spiętrzać w łazience, zatem czas nagli...
    PRALKA ŁADOWANA OD GÓRY
    -wsad 5-6 kg
    -obroty min 1200
    -wyśiwtlanie czasu pozostałego do końca prania
    -możliwość ustawienia dodatkowego wirowania (jako oddzielnego procesu)
    -możliwość pauzy np dołożenia czegoś do pralki i dalszej kontynuacji prania (niektóre pralki po pauzie wypuszcają wodę i zaczynają proces od nowa)
    -program pranie bez zagnieceń
    -sygnał dźwiękowy po zakónczeniu prania (to już szczyt marzeń)
    -dostepność częsci w Polsce, cena tych części
    -wykonanie (oby nie klejone bębny)
    -raczej cicha
    cena do 2500

co proponujecie?

mnie zainteresowała pralka AEG 48540 Lavamat a moze cos tanszego zaproponujecie?

będę wdzięczna za wszelką pomoc

• #734 29 Kwi 2010 14:15
    morfi84
    Poziom 12  

Myśmy do nowego mieszkania kupili Whirlpool AWE 6729/P

• #735 13 Maj 2010 21:13
    dario527
    Poziom 9  

Witam.Którą pralkę kupić;Amica AWCN 10 DA czy BEKO WML15086.Pralkę będą używać starsze osoby.Która z tych pralek ma rozbierany bęben bo czytałem że teraz większość pralek ma bębny klejone i w przypadku awari łożysk trzeba wymieniać cały bęben.Pozdrawiam i dziękuję z góry za podpowiedż.

Spacje się kłaniają!
    [_P_]

• #736 13 Maj 2010 22:41
    ~wac
    Poziom 20  

Weź Amice AWCN 10 DA. Ma ona rozbieralny bęben i tanie części.

• #737 17 Maj 2010 11:51
    darajavahus
    Poziom 12  

~wac napisał:
    A pralki Bosch ładowane z góry to gdzie i przez kogo są produkowane????

Pozdrawiam

Przez Mastercook, który z kolei kupił Brandt.

To ciekawe co piszecie, że jakiś sprzęt jest bezawaryjny. Ja nie słyszałem o tym, aby jakakolwiek marka nie psuła się. Niektórzy po prostu mają mniej szczęścia. Czy jak kupujecie telefon komórkowy, samochód, komputer to też oczekujecie, że będziecie go użytkować przez najbliższe 10/20 lat ??

• #738 17 Maj 2010 13:11
    ~wac
    Poziom 20  

Ja nie sądze ,że 10 czy 20 lat dzisiaj sprzęt wytrzyma.Poprostu pytałem z ciekawości.

Co sądzicie o pralce Gorenje WA 60129??
    Wydaje mi się ,że to dobry wybór.
    Jak uważacie??

• #739 17 Maj 2010 14:42
    Robinson74

Poziom 16  

darajavahus napisał:
    To ciekawe co piszecie, że jakiś sprzęt jest bezawaryjny. Ja nie słyszałem o tym, aby jakakolwiek marka nie psuła się. Niektórzy po prostu mają mniej szczęścia. Czy jak kupujecie telefon komórkowy, samochód, komputer to też oczekujecie, że będziecie go użytkować przez najbliższe 10/20 lat ??
    Może jestem idealistą, ale ja co 2-3 lata nie zamierzam zmieniać telewizora ani pralki ani lodówki ani samochodu.
    Posiadam ok. 10-12 lat pralkę Ardo. Oczywiście teraz kupiłbym pralkę innej firmy, ale pralka działa i ma się w miarę dobrze (raz był naprawiany programator). Samochód użytkuję również 10 lat (ma 14 lat) i również spisuje się dobrze. Nieco gorzej jest z 7-letnią lodówką Mastercook, ale też działa, tylko w lecie żre dużo prądu.
    Nie przesadzajmy, że wszystko należy wymieniać po 3-5 latach użytkowania.
    No chyba że dysponujemy masą gotówki.

• #740 21 Maj 2010 09:10
    Robinson74

Poziom 16  

I jeszcze jedno.
    Właśnie zamówiłem pralkę WLX20362.
    Proszę o informację w jaki sposób zdejmuje się blokady przed uruchomieniem pralki? Ile tych blokad jest?
    Z góry dziękuję za info, bo gdzieś czytałem, że ktoś zaczął prać z blokadą i nawet siedząc na pralce, pralka podskakiwała. :D

• #742 31 Maj 2010 17:18
    deka87
    Poziom 20  

Jaką polecacie pralkę ładowaną od góry, na 5-6 kg w cenie ok. 1000 zł ?
    W ogóle co się bardziej opłaca - ładowaną od góry czy "normalnie" ?

• #743 31 Maj 2010 19:04
    RNIC
    Poziom 14  

Do deka87.

Co do tego jaką ? nie odpowiem jednoznacznie. Generalnie taką, która da się serwisować w rozsądnych pieniądzach (np będzie można wymienić same łożyska bez wymiany całego zbiornika) Polecę też coś z silnikami bezszczotkowymi ze względu na trwałość silnika oraz zazwyczaj mniejszą głośność pracy tychże pralek.

Co do pytania jak ładowaną od przodu czy od góry to to chyba byłbym za ładowaną od przodu (pod warunkiem, że nie jesteś dramatycznie ograniczony -a miejscem). Z doświadczenia wiem, że pralki ładowane od przodu robią za dodatkową półkę w łazience. Poza tym łatwiej ją przewietrzać gdy nie jest używana (ładowane od góry zazwyczaj po jakimś czasie śmierdzą stęchlizną). No i wydaje mi się, że o ile załadunek pralki ładowanej od góry nie nastręcza trudności to jednak wyładunek mokrego prania jest przyjemniejszy w pralkach ładowanych od przodu.

• #744 02 Cze 2010 18:54
    Kubexx
    Poziom 8  

Jako, że moja pralka prawdopodobnie wyzionęła ducha poszukuje juz powoli czegoś nowego.
    Trochę się napaliłem na Pralko-suszarki, co prawda widzę, że bardziej radzicie osobno pralkę i suszarkę no ale nie mam miejsca na taki duecik. Porozglądałem się troche i znalazłem 3 modele.
    HOTPOINT ARISTON ARMXXD 109
    http://www.nokaut.pl/pralko-suszarki/pralko-s...ton-armxxd-109.html#ProductInfo=ProductOffers

Hotpoint-Ariston AQM9D 49 U EU
    http://www.nokaut.pl/pralko-suszarki/hotpoint-ariston-aqm9d-49-u-eu.html

Samsung WF9602SQR
    http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appli.../XEH/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=

Jak sprawdzają się takie urządzenia ? Jak bardzo są awaryjne i czy warto zawracać sobie nimi głowę, czy jeszcze dużo im do doskonałości ( o tym, że sa wodożerne to wiem)

A może jakies inne modele polecacie ?

• #745 09 Cze 2010 12:49
    Dinkss
    Poziom 11  

Noszę się z zamiarem kupna pralki, ale męczy mnie pytanie
    Czy w pralkach typu slim bęben ma taką samą objętość jak w normalnych?
    Oczywiście o tej samej wadze wsadu np 5 kg

• #746 09 Cze 2010 15:37
    ~wac
    Poziom 20  

Mają np. pralki Electrolux z serii EWS mają 6 kg ładowności

• #747 09 Cze 2010 20:31
    luki8L
    Poziom 9  

Witam!
    Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Miele W1614 od dwóch lat i napiszę szczerze, że już nigdy tej marki nie zmienię! (no chyba, że finanse nie pozwolą... ;))
    - Przede wszystkim 1400 obr./min. - pranie wyciąga się praktycznie suche! (no może nie tak całkiem ;), ale np. dżins schnie po takim wirowaniu tylko około 3h!
    - posiada wszystkie najbardziej potrzebne funkcje - żadnych bajerów,czy chwytów marketingowych,
    - podczas prania pralka jest praktycznie niesłyszalna (oprócz guzików, czy zamków obijających się o drzwiczki),
    - wirowanie przy 1400 obr./min. - przy zamkniętych drzwiach łazienki dochodzi jedynie delikatny świst, przy otwartych - nie ma co się oszukiwać, taka prędkość musi być słyszalna, ale można to porównać do szybkiej jazdy autem - słychać bardziej szum, niż rozpędzony do granicy wytrzymałości silnik!
    - cokolwiek postawicie na pralce, podczas wirowania nawet nie drga,
    - pralkę kupiłem nową w Niemczech, gdy euro było po 3,20zł - po przeliczeniu wyszło 2250zł - jeżeli komuś się nie spieszy z kupnem, warto poczekać na dobry kurs. Przy dzisiejszej sytuacji na giełdzie nie potrwa to długo... :)
    - co do innych marek, jak nie miele to na pewno byłby to Siemens - bardziej ceniona marka i polecana, za zachodnią granicą, niż Bosch.
    Pozdrawiam!

• #750 15 Cze 2010 11:25
    egon12
    Poziom 13  

Hi,

Krotko i na temat :)

1. Simens WM10E460PL
    2. Indesit PWE 7128 W
    3. Hotpoint Ariston AQ7D 29U

Moze cos innego z LG ? a moze jeszcze inna firma cicha wytrzymala i oszczedna .... Prosze o model co warto kupic w tej klasie cenowej 1k-1.5kzl

Pozdr
    egon12

Szukaj w 5mln produktów