Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką pralkę kupić? - kontynuacja

kriss53 28 Apr 2009 10:04 606968 1515
    ro7
    Level 12  
    Witam !

Czy Bosch WLX 20361 PL to dobry wybór ? (cena 1253 zł w sklepie internetowym) ?

Ew. Siemens WS10F26RPL (ale to chyba starszy model i osobne ustawianie temperatury jakoś mojej Mamie nie pasuje) ?

Pozdrawiam
    ro7
  • SterControlSterControl
    __pawelos__
    Level 9  
    Ludzie nie kupujcie IDNESITA

Mam model witl 105 skończyła się gwarancja i padła po 2 latach. Rdzewieje, guma porażka i zepsuła się facet od serwisu nie wie co jej jest już sprawdził moduły i dalej nie wie - NIE KUPOWAĆ
    ro7
    Level 12  
    Witam.
    Cóż jak widać aktualnie żaden z posiadaczy lub osób znających te Bosch'e nie pojawia się na Forum :cry:

Bo nadal zastanawiam się czy wybrać tą BOSCH WLX 20361 PL czy może WLF 20261 PL ...
    Pierwsza jest z serii Maxx 5, a druga Classixx 5 - jakieś różnice ?
    I może ktoś wie coś na temat tych symboli WLX, WLF ??

Czekam na pomoc ... sprawa już jest pilna ...

Pozdrawiam
    ro7
  • SterControlSterControl
    widuch sławomir
    Level 11  
    ja radził bym ci abyś wybrał pralke z plastikowym zbiornikiem i najlepiej z starszym programatorem taka pralka jest prosta w obsłudze a jak coś padnie np programator to nie kosztuje jak u indesita 640zł tylkonico ponad 100 jak u whirpoola najlepszym rozwiązaniem dla ciebie byłby właśnie whirpool ma plastikowy zbiornik sam możesz naprawić prosta w obsłudze a jeżeli cie interesuje coś pożądniejszego to polecam miele super wytrzymała ale wybór należy do ciebie
    leszelka
    Level 16  
    widuch sławomir wrote:
    ja radził bym ci abyś wybrał pralke z plastikowym zbiornikiem i najlepiej z starszym programatorem taka pralka jest prosta w obsłudze a jak coś padnie np programator to nie kosztuje jak u indesita 640zł tylkonico ponad 100 jak u whirpoola najlepszym rozwiązaniem dla ciebie byłby właśnie whirpool ma plastikowy zbiornik sam możesz naprawić prosta w obsłudze a jeżeli cie interesuje coś pożądniejszego to polecam miele super wytrzymała ale wybór należy do ciebie

Programator do mojego 3 letniego whirlpoola kosztuje w najtańszym sklepie 530 zł, wiec nie wiem skąd te 100 zl, chyba do modelu sprzed 10 lat, a takiego juz sie nie kupi.
    joker6000
    Level 11  
    Panowie.
    Już 2 pralka mi sie rozwaliła.Najpierw Polar a teraz Amica już ze 3 razy ten super programator.
    Powiedzcie jaka pralke kupić zeby była na lata???
    onna
    Level 2  
    Obawiam się, że co by nie kupić i tak się zepsuje po upływie terminu gwarancji. Biegamy z mężem po wszystkich sklepach AGD, wypytujemy, czytamy opinie i taki wniosek się właśnie nasuwa. Ja również nie wiem co kupić cry: Co do Bosha również się psuje - posuł się mojej koleżance i jej siostrze. Bądź tu mądra...
    Jan_Werbinski
    Level 33  
    Niektórzy mają np iskrzące styki w instalacji elektrycznej i wszystko będzie im się psuło. Po prostu przyczyna może być zupełnie w innym miejscu. Ja tak mam, że mi się żarówki energooszczędne w jednym miejscu przepalają po miesiącu i przyczyną jest właśnie wysmażony styk w skrzyce.
    mich_maz
    Level 1  
    hej!

przeczytalem caly watek, zarowno ten, jak i wszystkie poprzednie. i wciaz nie mam jasnosci w jednej kwestii - chodzi mi mianowicie o pralki marki hoover. konkretnie chodzi mi o ten model: http://www.ceneo.pl/1888310

zalezy mi na pralce ladowanej od frontu i bardzo plytkiej (mam mala lazienke), a akurat ten hoover ma zaledwie 33 cm glebokosci. piore rzadko, bo mieszkam sam. czy ta pralka da rade? bo niestety naczytalem sie o niej, a to ze glosna, a to ze guma sie walkuje, itp itd

a moze jestescie w stanie polecic mi inna pralke, spelniajaca moje wymagania? od razu zaznaczam, ze 40 cm glebokosci to dla mnie chyba jednak za duzo. pozdrawiam!
    jola 83
    Level 1  
    Mam problem i potrzebuje rady. Zastanawiam się czy różnica między wielkością wsadu 4,5 a 5 kg jest duża. Mam rodzinę 4 osobową i w związku z tym sporo prania, ale pralkę muszę kupiś wąską do 45cm głębokości. Zastanawiam się nad Elektroluxem EWS 10410W (dużo pozytywnych opinii, ale 4,5 kg ład.), Whirlpoolem AWG 912D (ona ma 5kg i do tego 39 cm gł., ale opinie są różne) i Candy COS 125D (też 5kg, ale żadnych opinii nie mogę znaleźć)
    Dlatego prosze, jeśli ktoś może mi doradzić będę niezwykle wdzięczna.
    szumek5837
    Level 10  
    Najprosciej -> wejdz do jakiegos lumpexa i zobacz ile to 0,5kg ubran.. wg mnie niewiele i roznica bedzie niezauwazalna... :)
    barnio
    Level 10  
    Tym razem ja proszę o pomoc:

do wyboru

AEG 72850 - ogólnie znana i polecana, chociaz wcale nie tak oszczedna w porównaniu z

Bosch WLF2427 - oszczędna (40l, 0,76kW)

Whirlpool AWOE8758 - niezbyt oszczędna ale ładowność 8kg i szybkość wirowania 1400 obr. I jak wygląda !:)
    slupeks
    Level 2  
    Zastanawiam się miedzy dwoma pralkami BEKO Pralka BEKO WMD 25105 T a BOSCH WLX 20361 PL.

Pierwsza kosztuje ok. 875zl druga 1300zl. Wiadomo Bosch powinien pociągnąć dłużej niż BEKO, ale BEKO daje aktualnie 5 lat gwarancji, czyli teoretycznie na 5 lat ma się spokój a zaoszczędzić można ponad 425zl, czyli niemało, a jedyne czego się nauczyłem czytając poprzednie posty to iż wszystko się psuje, nie psuje się Miele, ale Miele się nie opłaca kupić ze względu na cenę :). Niestety wyraźnie tańsze Bosche są głębokie na 60cm więc odpadają.
    madxdog
    Level 2  
    Witam

Cóż, mój 5-letni Siemens poszedł z dymem (padł moduł sterowania), w tym roku zaczęło pranie śmierdzieć oraz zaczeła niedopierać (białe ślady na ciemnych rzeczach) w związku z tym stwierdziliśmy z żoną, że zakupimy nową pralkę ale tym razem ma to być pralka ładowana od góry aby zaoszczędzić trochę miejsca w łazience.

Tym razem chcemy wypróbować pralkę innej firmy i mam na oku AEG Lavamat 46210. Czy ktoś z Was miał lub ma do czynienia z tym modelem?. Ewentualnie jakie modele są jeszcze warte zakupu - cena do 1700 zł. Pralka musi być solidna, niezawodna ponieważ mamy 2 małych dzieci i pralka będzie wykorzystywana niemal codziennie.

Pozdrawiam
    airbites
    Level 22  
    może być, tylko pytanie czy ty odłączasz pralkę od gniazdka sieciowego jak nie jest używana??bo jak nie to nie dziw ze 5 lat wytrzymała.
    madxdog
    Level 2  
    airbites wrote:
    może być, tylko pytanie czy ty odłączasz pralkę od gniazdka sieciowego jak nie jest używana??bo jak nie to nie dziw ze 5 lat wytrzymała.

Pralka była odłączana po każdym praniu. Wszystko przez grzałkę która wybuchła :). Przy okazji poszło jakieś duże przepięcie na moduł sterowania i niestety naprawa będzie na 90% nieopłacalna. Jutro jeszcze będę dzwonił do serwisu Siemensa ale takie moduły tanie nie są jak wiemy. Zresztą pogodziłem się już z tym faktem także raczej na pewno jutro bedę brał jakąś nową pralkę.
    Jurek2805
    Level 21  
    barnio wrote:

AEG 72850 - ogólnie znana i polecana, chociaz wcale nie tak oszczedna w porównaniu z

Bosch WLF2427 - oszczędna (40l, 0,76kW)

No cóż, to AEG to pralka pełnogabarytowa (60 cm głebokości i 7 kg wsadu), a ten BOSCH to slim (40 cm głębokości i 4,5 kg wsadu). Stąd różnica w zużyciu wody i energii. Inaczej być nie może. ;)
    Jan_Werbinski
    Level 33  
    Po co odłączać z gniazdka?
    punkwsieci
    Level 20  
    Witam
    Jestem ludkiem który nie ma pojęcia o pralkach, ale potrzebuje jakąś kupić. Fundusze moje to jakieś 1150 zl. Potrzebuje jakiegoś Slima bo łazienka, jak fundusze mała. Wsadu nie musi mieć dużo, najlepiej 4 - 5 kg. Fajnie jakby miała długą gwarancje, a i najlepiej jakby sama dobierała sobie ilość wody do ilości prania. Wiem, że za te pieniądze nie a co liczyć na wiele, ale bardzo potrzebuje jakiejś porady.
    Z góry DZIĘKI. Pozdrawiam
    leszelka
    Level 16  
    W tej cenie to chyba tylko amica. Do końca maja dają 5 lat gwarancji producenta.
    Jurek2805
    Level 21  
    Jan_Werbinski wrote:
    AEG LAVAMAT 1246EL http://www.ceneo.pl/9414
    Kupiłem mojej mamie i jak na razie jedyną wadą jest zbyt duża ilość funkcji. :-)

Co ciekawe, ten model Lavamat jest już w ofercie AEG Electrolux od 4 lat ( w dzisiejszych czasach to chyba rekord). Jedną z niewielu zmian w stosunku do wcześniejszych wersji jest zastosowanie innych zawiasów drzwiczek (pierwsze miały zawias chowający się w obudowie) .
    Jan_Werbinski
    Level 33  
    Nie wiedziałem. To chyba potwierdza, że jest to dopracowany i udany model? W fotografii analogowej udane aparaty były produkowane znacznie dłużej, a nawet w komputerach są udane produkty, które są na rynku np 5 lat - Matrox G550
    Lelouch
    Level 11  
    punkwsieci wrote:
    Witam
    Jestem ludkiem który nie ma pojęcia o pralkach, ale potrzebuje jakąś kupić. Fundusze moje to jakieś 1150 zl. Potrzebuje jakiegoś Slima bo łazienka, jak fundusze mała. Wsadu nie musi mieć dużo, najlepiej 4 - 5 kg. Fajnie jakby miała długą gwarancje, a i najlepiej jakby sama dobierała sobie ilość wody do ilości prania. Wiem, że za te pieniądze nie a co liczyć na wiele, ale bardzo potrzebuje jakiejś porady.
    Z góry DZIĘKI. Pozdrawiam

Ja mogę polecić taką praleczkę - http://www.ceneo.pl/224141
    Jurek2805
    Level 21  
    Jan_Werbinski wrote:
    W fotografii analogowej udane aparaty były produkowane znacznie dłużej,

Tylko kiedy to było? Już bardzo dawno i nieprawda. Kto dzisiaj pamięta o fotografii analogowej ? Tylko fascynaci i profesjonaliści.
    Z pralkami było podobnie, kiedyś latami tłuczono Polary z mechanicznymi programatorami ;) Co najważniejsze pralki te były naprawialne i za środki nieporównywalnie mniejsze do ceny urządzenia, a części tanie. Teraz specjaliści od marketingu dbają, żeby co rok -dwa lata wchodził na rynek nowy model z pseudounowocześnieniami i w atrakcyjniejszej cenie. Wcale nie lepszy od poprzednika i jednorazowy. Ale co nowsze, to lepsze w świadomości szarego klienta - tak to działa.
    guslarka
    Level 1  
    Witam :)
    Ja pierwszy raz tutaj aktywnie, a czytam ten wątek od samego początku, w archiwach. I mam wielką prośbę do zawodowców bywających na tym forum - napiszcie, co myślicie o tych pralkach: AMICA AWSE 12 DA AMICA AWSE 10 DA AMICA AWSE 08 D. Tu ich porównanie http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?c...ctID=892780&productID=892781&productID=892783
    Jesteśmy "świeżym" małżeństwem ;) i mamy do dyspozycji ograniczone fundusze , i ograniczony metraż, a tu kusi i cena, i 5 lat gwarancji...
    Bardzo proszę o podpowiedzi, na co zwrócić uwagę.
    Z góry dziękuję :)
    bocheno
    Level 2  
    Witam.
    Chciałbym kupić pralkę z funkcją namaczania (rozumiem że ta funkcja będzie działała tak że pralka zaczyna prać następnie zatrzymuje się na jakiś czas - powiedzmy godzinę - a następnie przechodzi do konkretnego ustawionego wcześniej prania). Możecie mi podpowiedzieć jakie modele mają taką funkcjonalność (o ile jakieś mają).
    A generalnie to interesowała by mnie pralka z ładowaniem od góry. Kwota do wydania - 2500zł.
    leclerk
    Level 11  
    polecam miele - może na allegro w tej cenie da radę nową znaleźć?. Mam z tą funkcją otwieraną od góry. W zeszłym roku widziałam taką nową za 1600 na allegro.
    Nonaq
    Level 10  
    Witam
    Chcę nabyć pralkę, interesuje mnie firma bosch i tak czy ktoś wie czym się różnią poszczególne modele ? Chce made in germany pralkę, po czym to można rozpoznać ?

Modele ( czym się różnią ) ? Który najnowszy ? :

WLX 20361PL
    WLX 24461PL
    WLX 20461 PL
    WLX 16461PL
    WLX 20461 BY
    WLX 24361 PL
    WLX 20441PL
    WLX 2047 KPL

czy PL i BY coś oznacza ? początek 20 a 16 a 24 ? No i które linie sa najnowsze, czym się różnią ?