Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić? - kontynuacja

kriss53 01 Gru 2010 17:25 586811 1515
  • #901 01 Gru 2010 17:25
    britin
    Poziom 1  

W temacie pralek jestem dosyć zielony.

Zastanawiam się nad zakupem pralki Siemens WS10F27RPL bądź Boscha o podobnych parametrach.

Zupełnie nie mam pojęcia czy jest to dobry wybór.

Doradzono mi abym zakupił pralkę ładowaną od góry gdyż posiadają dwa łożyska i są mniej awaryjne.

Czy wymiana łożyska w tym modelu siemensa jest możliwa? kosztowna?

Może jakieś inne pralki slim ?! albo może jednak grubsze modele?! (w ostateczności mogą być), choć pralka raczej dużo prać nie będzie (dwa razy w tygodniu)

• SterControl
  • #902 08 Gru 2010 16:06
    mat3oosh
    Poziom 16  

mam od roku Gorenje WA72125. Pracuje praktycznie codziennie (nawet w niedziele) - 2 dzieci robi swoje.

Od poczatku zero jakichkolwiek klopotow. Moj maly (2.5 roku)syn nie dal rady niczego w niej uszkodzic, choc ewidentnie sie starał(szarpanie programatorem jak tylko sie daje, wieszanie sie na drzwiach, szarpanie szuflady) Nie potwierdzam, ze wciaga ciuchy pod uszczelke, nigdy nic takiego sie nie zdarzylo. Jest relatywnie cicha. Polecam.

• #903 09 Gru 2010 07:42
    Robinson74

Poziom 16  

mat3oosh napisał:
    Jest relatywnie cicha.
    Może dzieci zagłuszają? ;)

• #904 10 Gru 2010 11:24
    (aga)
    Poziom 2  

Witam,

Nie wiem, czy ten watek jest właściwy do pytania, które mnie nurtuje - zadałam to pytanie na forum AGD użytkowy, ale nikt nie odpowiedział, a ja nie wiem czy moja pralka działa prawidłowo, więc pozwalam sobie zapytać i tutaj.

Otóż właśnie kupiłam pralkę elektrolux EWF 127440. Niestety zawiódł mnie program 14 minutowy, który ma prać w 30 stopniach, a wcale nie grzeje wody, tylko pierze w temperaturze takiej jaka leci z rury bezpośrednio. Program 20 minutowy już wodę grzeje (zapala się ikonka z termometrem). Czy we wszystkich pralkach posiadajacych tego typu programy ( około 15 minut) będzie tak, że woda nie będzie grzana, czy to tylko przypadłość tego modelu (firmy)?
    Link do pralki EWF127440W.

Siemens i Bosche też mają takie krótkie 15 min. programy - czy w tych pralkach woda przy króetki praniu jest podgrzewana do 30 st. czy pranie, podobnie jak w moim electroluxie, odbywa się w zimnej wodzie?

• #905 10 Gru 2010 12:53
    ~wac
    Poziom 20  

U mnie w Boschu napewno grzeje. Prog. 15 min. jest na 30 stopni ,a na 40 st. pierze około 20 min.Ja wole dać na Syntetyki 30 stopni ,który trwa u mnie 39 min.Wtedy jest 10 min. prania ,a reszta to dokładne 3-krotne płukanie ,które u mnie w domu jest bardzo ważne ,bo są alergicy.Na 20 min. to piore w lecie kilka bawełnianek w jakimś płynie ,bo reszta ubrań nie nadaje się prać na tak krótkim programie bo ,albo nie zdąży rozłożyć prania i nie odwiruje ,albo jest słabo wypłukane

• SterControl
  • #906 10 Gru 2010 17:59
    (aga)
    Poziom 2  

wac, dziękuję za odpowiedź. Ja też mogę włączyć pranie na inny program, np. "koszule" i wtedy pralka pierze ok. 20-kilku minut i grzeje wodę.
    Tym nie mniej wkurza mnie, że pralka jest nowa, niemało kosztowała a rzeczywistość nie do końca zgadza się z opisem w instrukcji i tym co się wyświetla na pralce - po co podświetlona jest temperatura 30 st, skoro woda nie jest podgrzewana? Jeśli pralka z założenia w tym programie pierze w zimnej wodzie, to powinno się podświetlać po prostu "pranie w zimnej wodzie". Trochę czuję się nabita w butelkę....

No chyba, że to jakiś błąd i powinnam pralkę wymienić lub reklamować, stąd próbuję dociec prawdy.

Może wypowie się ktoś, kto używa Elektroluxa z funkcją 15-minutowego programu?

• #907 12 Gru 2010 19:31
    przemek22t
    Poziom 12  

Witam.
    Potrzebuję kupić pralkę bo stara padła.
    Jako, że nie kupuję często pralek proszę o pomoc w wyborze.
    Do wydania mam 1000 zł. (max.1200 ). Z wymagań które chciałbym aby pralka spełniała to tani serwis i części (ogólnodostępne), mała awaryjność no i może być choć niekoniecznie gwarancja 5 lat. Co możecie polecić?

Wstępnie porozglądałem się po sieci i z tego co widzę trochę ludzi chwali sobie Siemensa WS10F27R. Co sądzicie o nim?

• #908 14 Gru 2010 09:20
    przemek22t
    Poziom 12  

przemek22t napisał:
    Witam.

Wstępnie porozglądałem się po sieci i z tego co widzę trochę ludzi chwali sobie Siemensa WS10F27R. Co sądzicie o nim?

Tak jak pisałem powyżej zainteresowałem się pralka Siemens WS10F27RPL i pewnie ją kupię. Zanim podjąłem decyzje o kupnie wysłałem do siemensa zapytanie ( bo na forum nie znalazłem odpowiedzi) czy łożyska są zintegrowane z zbiornikiem, czy można je spokojnie wymienić bez potrzeby kupna nowego zbiornika. I dla zainteresowanych tym tematem wklejam odpowiedź jaka otrzymałem (mam nadzieję, że wolno mi ja tu wkleić):
    Cytat:
    Model pralki WS10F27RPL posiada rozbieralny zbiornik. Łożyska są częścią wymienną.

• #909 19 Gru 2010 11:25
    fake80
    Poziom 1  

Witam,
    Aktualnie staję przed wyborem zakupu całego sprzętu AGD.
    Jednak pralka z doświadczenia będzie firmy Boscha.

W akademikach tylko bosch dawał radę - a prał programem 2h, 8 razy dziennie przez 7 dni tygodniu przez około 40 tygodni w roku (w wakacje rzadziej). Czyli ponad 2000 razy w roku.

Czy ktoś jest w stanie odradzić czy polecić coś lepszego w tych pieniądzach i tej klasie niż ten model:

http://www.bosch-home.pl/produkty/pralki-i-su...%99boko%C5%9Bci/WAS24463PL.html?source=browse

WAS24462PL - da się go zdobyć za około 1800 PLN

Jedyne wymaganie co do pralki to aby jak najdłużej posłużyła. (Na razie 3os rodzina)
    Miejsce pralni to garaż więc może być głośna itd.

• #910 20 Gru 2010 22:19
    slav23
    Poziom 8  

Proszę o pomoc. Pilnie potrzebna jest mi pralka. Jedyną sensowną i w dobrej cenie sprzedawca polecił mi następujący model : Mastercook ptd-116. Czy to dobry wybór?

• #911 21 Gru 2010 13:44
    pawel.der
    Poziom 1  

Witam, zmuszony jestem kupić nową pralkę w cenie tak 1000-1100 plus ewentualnie jeszcze jakiś rok gwarancji dodatkowo.
    Po przeanalizowaniu potrzeb swojej rodziny doszłem do wniosku że najleprzym wyborem dla mnie była by pralka :
    http://www.electro.pl/produkt-SAMSUNG_Pralka_..._WYSYlKI_29-52398,76.html#show_technical_data

Czy ten samsung to dobry wybór czy poszukać czegoś innego (może jakaś Gorenje albo LG )?

• #912 21 Gru 2010 14:47
    agatabj
    Poziom 10  

Witam serdecznie, przede mną wybór pralki (ariston 5-letnia padła i nie mam zamiaru jej naprawiać po raz kolejny...). Budżet na pralkę do 1700, siemens lub bosch, 1000-1200obrotów, wsad 5-6kg i to co też dość ważne nie za głośna-mieszkam w bloku; podoba mi się siemens ws12m340, ale produkcja made in china i sama już nie wiem (piekarnik boscha też mam made in China od ponad 2 lat i jest ok., zmywarkę mam boscha made in germany i po roku była wymiana pompy), może spróbować pralki made in poland? wiem, że bosch to seria WAE, a jak to jest z siemensem?
    Dość dobre opinie ma LG F1222ND Slim DirectDrive,jest cichy 67dB przy wirowaniu tylko jakoś brak mi przekonania do AGD tej firmy.
    Pomóżcie proszę w wyborze. Dziękuję

• #913 21 Gru 2010 15:52
    ~wac
    Poziom 20  

Seria Boscha WAE to jedna z najlepszych serii Boscha.
    Polecam

• #914 22 Gru 2010 13:51
    agatabj
    Poziom 10  

A co myślicie o pralce siemens ws10x462 pl, produkowana w Niemczech (informacja od producenta)? wsad mniejszy, bo 4,5 kg, ale wąziutka - w sam raz do małej blokowej łazienki; 72 dB przy wirowaniu, bosch najmniej ma 74 a wiem, że 2 dB to dość duża różnica.

• #915 22 Gru 2010 14:39
    przemek22t
    Poziom 12  

agatabj napisał:
    A co myślicie o pralce siemens ws10x462 pl,

od dwóch tygodni mam siemensa WS10F27RPL o podobnych wymiarach i jestem z niego bardzo zadowolony

• #916 22 Gru 2010 15:42
    smarcin
    Poziom 8  

Witam.

Po wstępnym rozeznaniu na rynku pralek (ładowanych od góry, bo takie mnie interesują) na polu bitwy zostały 4:

- AEG LAVAMAT 48540 - najdroższa (ok. 2800 zł), ciężko dostać, wśród ciekawszych funkcji znalazłoby się zapamiętywanie wybranych ustawień
    - BOSCH WOT26352BY - cena 1500 zł - o co chodzi z tym BY? są jeszcze topy z PL w nazwie, czy to rzeczywiście chodzi o miejsce składania? BY to przecież Białoruś, gdybym miał się na nią decydować to chyba tylko ze względu na markę, pozostałe pralki bardziej do mnie "przemawiają" ;) na plus można zaliczyć zamontowane rolki ułatwiające przesuwanie, niestety największy apetyt na wodę wśród wszystkich pralek (48l)
    - ELECTROLUX EWT136580W - cena 1750 zł - ta pralka chyba mnie najbardziej urzekła ;)
    - duży wyświetlacz LCD prezentujący informacje o nastawach i czasie zakończenia prania, dobrą opcją jest opóźniony start, który działa mam wrażenie w trochę inny (lepszy wg mnie) sposób: nastawiamy nie kiedy pralka ma się uruchomić, a kiedy ma zakończyć pranie.
    - GORENJE WT63130 - cena 1600 zł - w sumie jest to dla mnie pewna niewiadoma, zasugerowałem się opiniami co niektórych użytkowników tego forum
    Co sądzicie o tych pralkach?

• #917 22 Gru 2010 19:44
    soundscape
    Poziom 11  

smarcin napisał:
    o co chodzi z tym BY? są jeszcze topy z PL w nazwie, czy to rzeczywiście chodzi o miejsce składania? BY to przecież Białoruś, gdybym miał się na nią decydować to chyba tylko ze względu na markę, pozostałe pralki bardziej do mnie "przemawiają" ;) na plus można zaliczyć zamontowane rolki ułatwiające przesuwanie, niestety największy apetyt na wodę wśród wszystkich pralek (48l)

BY oznacza rodzaj nadruków na panelu, w tym przypadku model jest dedykowany na wschodnią europę, napisy w j. angielskim + piktogramy.
    Wersja PL ma napisy polskie i tyle z różnic.

• #918 22 Gru 2010 20:08
    Gwiazda665
    Poziom 10  

Wiem Tyle ze pralki Electroluxa są zabezpieczone przed korozją , w sklepie polecali mi tą właśnie markę

• #919 25 Gru 2010 20:11
    mechatronik77
    Poziom 2  

Może i są zabezpieczone przed korozją ale ceny części do electroluxów są ogromne. Do bosha podobnie to wygląda. Człowiek skusi się bajerami, ciekawymi opcjami a gdy przyjdzie wymienić część to radość zniknie

• #920 25 Gru 2010 20:53
    massiwo
    Poziom 10  

hej

macie jakies zdanie o Amica AWSN 12 DA
    jest za 950zl, ma klase A plus, 1200obr i bierze malo wody ;) oprocz tego male gabaryty, dorzucaja gratis zelazko i suszarke... mozna tez podbic gw do 5lat ;) macie cos lepszego w tej cenie?

• #921 29 Gru 2010 02:13
    Kosiarz*
    Poziom 15  

agatabj napisał:
    Witam serdecznie, przede mną wybór pralki (ariston 5-letnia padła [...]że bosch to seria WAE, a jak to jest z siemensem?

Odpowiednik u Siemensa to seria WMxxE.

mechatronik77 napisał:

Może i są zabezpieczone przed korozją ale ceny części do electroluxów są ogromne. Do bosha podobnie to wygląda. Człowiek skusi się bajerami, ciekawymi opcjami a gdy przyjdzie wymienić część to radość zniknie

Wybór jest zwykle taki... albo klient kupuje "shit" i ma tanie części + zazwyczaj częste naprawy (dodatkowo przez czas serwisowania właściciel takiego sprzętu prać może sobie np. w misce), albo kupuje konkretny model pralki uznanego producenta z małym prawdopodobieństwem wystąpienia awarii. Cena i koszty ewentualnego serwisowania są wyższe, ale cóż - coś za coś.

• #922 29 Gru 2010 14:43
    agatabj
    Poziom 10  

przemek22t napisał:

od dwóch tygodni mam siemensa WS10F27RPL o podobnych wymiarach i jestem z niego bardzo zadowolony

Mam pytanie o kraj produkcji tej pralki (jest o 400zł tańsza od upatrzonego przeze mnie modelu i ma blokadę panelu sterowania), dzięki

• #923 29 Gru 2010 15:25
    konrado9
    Poziom 11  

Jaka pralke siemens Bosh bo one sa te same praktycznie do 1300zł chodzi mi o te robione w łodzi lub w niemczech , te bez wyswietlacza sa robione w turcji bez wyminych lorzysk itd wiec odpadaja ? moze ktos poradzic ktora ma wymienie i ktore byly robione w polsce lub w niemczech

• #924 30 Gru 2010 04:57
    freda50
    Poziom 10  

Witam wszystkich serdecznie :)
    Na gwałt potrzebuję pralki. Musi być SLIM ze względu na małą łazienkę. Już dostaję oczopląsu od wertowania internetu w tym kierunku i nadal nie wiem jaką mam kupić by mi jak najdłużej bezawaryjnie słuzyła.
    Zastanawiam się nad SIEMENS WS 10F27RPL i ELEKTROLUX EWS 106110W.
    Która lepsza i dlaczego? A może macie inne propozycje w tej klasie cenowej?
    Chodzi mi głównie o bezawaryjność, tani serwis i ogólnodostępne części zamienne. Nie zależy mi na bajerach typu wyświetlacz.

• #925 30 Gru 2010 07:06
    przemek22t
    Poziom 12  

freda50 napisał:

Zastanawiam się nad SIEMENS WS 10F27RPL

Mam ją od 3 tygodni. Za wiele ci o niej nie powiem bo to za krótki okres aby mieć jakąś wyrobiona opinię na jej temat
    Ogólnie pralka pierze, płucze, ma dokładnie opisane funkcje i takie które mi są potrzebne. Wyświetlacz fajna sprawa bo sam jak wybierzesz program pokazuje przypisane do tego parametry a wiec temperaturę, obroty i czas jaki zajmie pranie(który podczas pracy jest odliczany do końca pracy). Dwa pierwsze możesz w pewnym zakresie korygować według swoich upodobań. Ogólnie jestem bardzo zadowolony porównując ją do pralki która miałem wcześniej.
    A co najważniejsze to co wielu tutaj krytykowało m.in u pewnych modeli Boscha. Aby wymienić łożyska nie trzeba kupować całego zbiornika. Łożyska sa częścią wymienną ( Informacja z Siemensa)

• #926 30 Gru 2010 13:22
    agatabj
    Poziom 10  

do przemek22t: proszę o podanie kraju produkcji Twojej pralki, dzięki

• #927 30 Gru 2010 13:25
    przemek22t
    Poziom 12  

agatabj napisał:
    do przemek22t: proszę o podanie kraju produkcji Twojej pralki, dzięki

na pralce / na tabliczce widnieje napis made in germany a czy tak jest faktycznie to nie wiem

• #928 30 Gru 2010 18:56
    freda50
    Poziom 10  

Witajcie :)
    Tego Siemensa WS 10F27RPL mogłam niedawno kupić w promocji w sklepie Avans, ale był tylko jeden egzemplarz z bardzo pofałdowanym gumowym fartuchem przy otworze drzwiowym (chyba tak to się nazywa), co moim zdaniem dyskwalifikuje pralkę jako pełnowartościowy produkt. A może ja się mylę, może to nie miałoby żadnego negatywnego wpływu na funkcjonowanie pralki, na jej szczelność? Pracownik Avansa stwierdził, że takie pofałdowanie to nic złego.
    Zdziwiło mnie tylko, że solidni Niemcy mogą robić takie fuszerki, bo na tabliczce znamionowej było Made in Germany.
    Poprosiłam by sprowadzili mi z magazynu inny egzemplarz tej pralki, ale nie mieli na stanie.
    Dziękuję Przemku za informacje, wiem że wyświetlacz jest tez przydatny, ale nie niezbędny, a wiem też z wypowiedzi innych, że im mniej elektroniki, tym mniej pralka powinna się psuć. Przynajmniej teoretycznie :)
    Liczyłam na to, iż może będzie na forum ktoś, kto zajmuje się naprawianiem sprzętu AGD i wypowie się na temat awaryjnosci obu pralek

• #929 31 Gru 2010 08:47
    przemek22t
    Poziom 12  

freda50 napisał:
    Witajcie :)
    Tego Siemensa WS 10F27RPL mogłam niedawno kupić w promocji w sklepie Avans,

ja kupiłem w media expert na promocji za 1180 zł.

freda50 napisał:
    Zdziwiło mnie tylko, że solidni Niemcy mogą robić takie fuszerki, bo na tabliczce znamionowej było Made in Germany.

a może to nie była wina Niemców tylko ktoś w Polsce może chciał upchnąć jakąś po ekspozycyjna albo nie daj boże używaną pralkę

EDIT: teraz spojrzałem do siebie do pralki, uszczelnia tylko zewnętrzna część fartucha tzn. ta co styka sie z drzwiczkami czyli dalsza częśc fartucha nie wpływa na szczelność

freda50 napisał:

Dziękuję Przemku za informacje, wiem że wyświetlacz jest tez przydatny, ale nie niezbędny, a wiem też z wypowiedzi innych, że im mniej elektroniki, tym mniej pralka powinna się psuć. Przynajmniej teoretycznie :)

Dokładnie tak samo uważałem i mówiłem przed kupnem a nawet dzisiaj uważam, że elektronika to zło i im mniej jej jest tym lepiej.
    Ale w tym przypadku jestem bardzo zadowolony, że jednak zdecydowałem się ną tą pralkę z wyświetlaczem bo nie licząc już zmiany parametrów to bardzo ważne jest dla mnie, że wiem za ile skończy się pranie albo zanim włączę pranie wiem ile dany program będzie trwał przy zadanych parametrach(bo wraz ze zmiana parametrów zmienia się czas w stosunku do standardowo zapisanego do programu)

• #930 31 Gru 2010 12:50
    Kosiarz*
    Poziom 15  

Skoro elektronika jest takim złem, to w ogóle kupujcie pralki z programatorem mechanicznym, da się jeszcze ich znaleźć. Heh.
    Obstawiam że po kilku miesiącach zmienilibyście zdanie.