Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Abit BE6 - podkręcanie procesora Celeron 400

Mateusz Bujak 22 Kwi 2004 23:48 1533 6
  • #1 22 Kwi 2004 23:48
    Mateusz Bujak
    Poziom 9  

Nie mogę podkręcić procesora celeron 400 na płycie abit BE6.
    W biosie gdy zmienię na mnożnik na wyższy to poprostu monitor się nie właczy tak jak by nie było procesora. A zeby powrócić do dawnych ustawień muszę wyciągnąc baterię aby zresetować bios.
    Ja nie wiem może mam jakieś zabezpieczenie czy coś.
    Morze wiecie jak to zrobić?
    Jesli tak to piszcie.
    A tak z ciekawości chciałbym sie tez dowiedzieć jaki największy procesor do tej płyty podejdzie.
    Czekam!!!

0 6
  • #2 23 Kwi 2004 00:22
    Krystian14
    Poziom 17  

Abit BE6 tak samo jak BH6 jest na złącze krawędziowe. Maksimum dasz na nim Celeron\Pentium III 700 Mhz. Maksimum płyty pod Slot 1 z przejściówką Socket 370 FCPGA mogą obsłużyć Pentium III 1.13 Ghz, Celeron 1,2 Ghz. W tych płytach dominuje magistrala 66\100 Mhz, a w lepszych 133. Mnożnik 8x

W podkręcanie procka się nie bawie :D Sprawdź czy na płycie nie masz ręcznych zworek\DIPÓW do zmiany ustawień

http://www.abit-usa.com/products/mb/products.php?categories=1&model=117

0
  • #3 23 Kwi 2004 16:01
    karolinter
    Poziom 18  

Jeśli po podkręceniu procesora komputer nie rusza (nie uruchamia się monitor) to prawdopodobnie w większości przypadków jest już za duża częstotliwość i płyta nie umie jej obsłużyć. Spróbuj zacząć podkręcanie od najmniejszej częstotliwości (najmniejszy mnożnik itd.) później stopniowo zwiększaj. Poszukaj zworek na płycie. Jeśli masz instrukcję tej płyty nie powinno być z tym problemu.

0
  • #4 23 Kwi 2004 20:49
    (LIDER)
    Poziom 17  

Ja mam tak samo na Athlon'ie XP1700+ tylko że na tym Athlon'ie jak zmienie mnożnik to się nieodpala bo blokada jest założona. Nie mogę wogule używać mnożnika.

0
  • #5 23 Kwi 2004 21:19
    kazik70
    Poziom 28  

Mateusz
    Mnożnik jest zablokowany, dlatego nie można go zwiększyć.
    A z tym postem to chyba w niewłaściwy dział trafiłeś.
    Przejdź do działu OverCloking tam jego miejsce i poszukaj
    starych postów, na ten temat było już wiele powiedziane i chyba
    nie warto tego powtarzać.

0
  • #6 24 Kwi 2004 06:21
    szaryy
    Poziom 11  

Mateusz.
    1. Celerona możesz podkręcić tylko poprzez zmianę FSB. Tylko uważaj żeby nie ustawić zbyt wysokiej częstotliwości na PCI, bo możesz spalić np. dysk twardy.

2. Poszukaj sobie też w BIOSIE ustawień napięcia na procesorze, często jest konieczne nieduże podniesienie napięcia (na Abicie powinieneś mieć Softmenu)

EWENEMENT. W Athlonach mnożnik można odblokować, trzeba się tylko z nimi trochę pobawić. Sprawdź sobie jaki masz model, czy Palomino czy Thoroughbred to powiem Ci więcej. Użyj do tego jakiegoś programu odczytującego CPU ID, np.: WCPUID pod Wins**t.

A tutaj są wyniki jakie uzyskali maniacy podkręcania i przy jakich napięciach. Wszystkie procesory x86 Intela i AMD od P200 poczynając.

0
  • #7 12 Maj 2004 09:00
    fakir7
    Poziom 14  

szaryy
    masz może inne wyniki? chodzi mi tutaj do AMD durona 800

0