Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
CSICSI
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil MADE IN POLAND koniec produkcji...

bmisilo 29 Mar 2009 23:50 44013 275
    Micharlito
    Poziom 35  
    Może ktoś to potępi ale taka jest prawda że od dłuższego czasu o czym pisałem już w dziale nagłośnienie. Jakość wyrobów drastycznie spadła często można było przeczytać lub osobiście mogłem usłyszeć o niedociągnięciach głośników jakieś odklejające się zawieszenie itd a przecież na to klient patrzy !! Jeżeli się nie zna na dźwięku to patrzy na to jak sprzęt wygląda! Kolejny sęk to brak nowych produktów klepania starych Altusów bez nowych produktów nie zrobi się dziś nic dla przykładu STX który się rozwija aż miło i mimo że niektóre głośniki są lepsze lub gorsze ale są starania i widać postępy! Kolejna sprawa to reklama jeżeli coś się chce sprzedać to nie można polegać na tych co tylko o tej firmie wiedzą bo jest grono osób które może by i kupiło sprzęt od Tonsila ale skąd mają wiedzieć że wogle taka firma jest jak np pracują w pralni i wiedzą że Persil jest OK na prawdę rzadko widywałem jakieś produkty Tonsila w jakimś sklepie a przecież reklama dziś napędza całą sprzedaż i handel. To właśnie taki brak rozwoju dostosowania firmy pod dzisiejsze czasy marketingu i konkurencji wprost udusił Tonsila i nie ma tu wytłumaczenia że mieli problemy co z tego jak chcieli sprzedawać altusy po 1500zł ? Za te pieniądze kupuje się o niebo lepiej grające kolumny, jeżeli już chcemy wyjść z długów to lepiej sprzedać to taniej ale sprzedać niż jak to miało by stać i czekać aż ktoś tyle da. Jeżeli nawet tak by zrobili więcej osób by to kupiło znajomi też by widzieli że coś fajnego kupiliśmy oni też się może skuszą znajomy kupi kolejny znajomy też i już mamy kolejnych klientów. Wiadomo trzeba wyprodukować więcej dać więcej pracownikom ale nie wierzę że wyprodukowanie Altusów kosztuje powiedzmy te 1000zł bo reszta to marże sprzedawców. Dalej można ciągnąć przykład STX w ostatnim czasie wyszło przynajmniej kilka lepszych lub gorszych głośników i nawet jeżeli była by to lipa ale każdy kupi przetestuje posłucha może komuś się spodoba większy asortyment to większe szanse na sprzedaż. Tonsil nie upada od tak sobie z powodu kryzysu gospodarczego bo dla nas drogie euro to dla nich tania złotówka i tym bardziej opłacalny staje się eksport. jak już ktoś pisał ta firma upadła jakiś czas temu a to co widzieliśmy to było tylko tymczasowe przytrzymanie jej przy życiu wcześniej czy później z takim podejściem musiało się to skończyć. Szkoda wielka skoda ale takie są dziś realia rynku. I niech mi ktoś nie pisze że nie wytrzymali konkurencji niech zobaczy ile na allegro jest firm audio i niech nie gada głupot że tonsil przy wielu z nich by się nie utrzymał dlaczego tonsil a nie np magnat upada ? Było oczywiście wiele firm audio które upadły ale jak też wiele które są do dziś i nie wiem dlaczego tak wielu krytykuje alpharda ? Bo był konkurencją dla Tonsila ? Różnica jest taka że Alphard zostaje a Tonsil odchodzi i co wy na to ? Nie chwale tu Alpharda bo też nie jestem ich zwolennikiem ale oni wiedzieli jak się zareklamować jak sprzedać bubel także nie uwierzę że to konkurencja nie pozwoliła sprzedać tonsilowi swoich produktów które byle jakie mimo wszystko nie były i gdyby trochę się więcej postarać trochę obniżyć ceny żeby wyjść z długów na pewno firma rozwinęła by się z czasem i wyszła na prostą ale tego trzeba chcieć a takich chęci u nich widać.
  • CSICSI
    DJ Volt
    Poziom 25  
    Cytat:
    Wybór Tonsilu jako jednego z pilotów prywatyzacji kapitałowej wydawał się ze wszech miar trafny. Ale już w 1991 r. spółka znalazła się pod kreską. Przy niezwykle wysokim oprocentowaniu kredytów ciążył na niej garb długów powstałych u progu prywatyzacji - prawie 60 mld zł. W Ministerstwie Przekształceń Własnościowych szybko zdano sobie sprawę, że prywatyzacja Tonsilu - bez uprzedniej naprawy finansów firmy - była błędem. Swarzędz, niemal sąsiad fabryki we Wrześni, na giełdę wszedł jako szósta spółka - po wcześniejszym oddłużeniu.

Tonsil musiał się z wierzycielami układać. Część jego długów skupił Aleksander Gawronik, by odsprzedać je FSO, które długami Tonsilu uregulowało zobowiązania podatkowe.

Wprowadzenie tonącej w długach spółki na giełdę i zostawienie samopas złodziejom okresu przekształceń za pewne było rozsądnym posunięciem. W dniu wprowadzania Tonsila na giełdę wiadome było, że firma zostanie zamknięta.
  • CSICSI
    Tommy82
    Poziom 40  
    No tak bo należało jeszcze wpieprzyć ciężarówkę pieniędzy w tonsil i wtedy sprywatyzować odzyskując je albo nie. W po prywatyzacji był to już problem kogoś innego. Poza tym tonsil nie nabrał długów w momencie prywatyzacji tylko ze je maił a sprywatyzowany musiał się zacząć martwic o swoją kondycje finansową. Tak naprawdę to to ze firmy były u nas państwowe było nienormalne. Bo jak generują stratę to trzeba dopłacać a jak wygenerują jakiś zysk to zaraz palą się opony i związki zawodowe kładą na tym łapę za za chwile przez brak re inwestycji znowu trzeba dopłacać.
    Nie wprowadzenie jej na giełdę skończyło by się dokładnie tak samo a dokapitalizowanie jej było by dokapitalizowaniem złodziei w twoim mniemaniu wiec jak by nie rozumie Twojej logiki. Trzeba się było trupa pozbyć i tyle. Dlatego poszedł na pierwszy strzał.
    bmisilo
    Poziom 19  
    Z wypowiedzią poprzednika moge się zgodzić .
    DJ Volt
    Poziom 25  
    No to trzeba było się pozbyć w roku 90 całego nierentownego trupa zwanym PRL. Oddać Rosjanom, trochę Niemcom, z południa też by się ktoś zgłosił. Przecież wtedy każdy sektor gospodarki był pod kreską. Oczywiście teraz po tylu latach gdy widać które prywatyzacje były przeprowadzone źle, wielce się burzycie, że dość dopłacania do tego interesu.
    revolt
    Poziom 34  
    Opel bankrutuje, motorola dział GSM cienko przędzie także złe zarządzanie widać nie tylko w Polsce się zdarza.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    lord_blaha
    Poziom 33  
    Przesadzasz. Tonsil to firma prywatna i żadne pisma nic nie dadzą. Zresztą, jak zabraknie głośników Tonsila to świat się nie zawali- są na świecie jeszcze dobrzy producenci, nie tylko z Chin... Oczywiście, są drożsi ale w parze z ceną w wielu przypadkach idzie także jakość....
    Do Tonsila po prostu wszyscy mamy sentyment....
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Helmans
    Poziom 20  
    Jelsi chodzi o reklame to Tonsil jej nie miał.
    Pamiętam jak kupowałem Bolero 200 od jednego kolesia to twierdził że Tonsila już nie ma - myśli tak dużo osób.
    DJ Volt
    Poziom 25  
    Helmans napisał:
    Jelsi chodzi o reklame to Tonsil jej nie miał.
    Pamiętam jak kupowałem Bolero 200 od jednego kolesia to twierdził że Tonsila już nie ma - myśli tak dużo osób.

Nie wspomnę o podobnej sytuacji, która mnie spotkała przy zakupie Scherzo 200 ;).

Z reklam Tonsila to widziałem tylko krótki spot pokazywany w programie "Jaka to melodia" informujący o tym, że nagrody sponsoruje ProTonsil.
    Grabo
    Poziom 17  
    telefon123 napisał:

I podobnie pewnie będzie z tonsilem.
    Może komuś zależało żeby wszystkie firmy, które kiedyś należały do zjednoczenia UNITRA upadły, ponieważ sam chciał "rozkręcić" swój interes sprowadzając bardzo awaryjny sprzęt z chin, któy po gwarancji się psuł i człowiek poszedł kupić drugi.
    A unitra działała 20-30 i więcej lat bezawaryjnie.
    Mam wzmacniacz pw8010 i ktoś w przeszłości przegrzał jeden kanał, wymieniłem darlington i działa.
    A w chińskich wzmacniaczach tak się nie da, musiałbym z połowę wzmacniacza wymienić, i zamiast kosztować to 5zł, przerosło by koszty nowego wzmacniacza.

Chciałbym żebyśmy produkowali tak zawansowane technologicznie produkty jak Chińczycy.
    telefon123 napisał:

Przecież równie dobrze zamiast chińskich głośników itp. mogłyby stać tonsile, i byłoby to bardzo możliwe gdyby przez ostatnie 10-15 lat tonsilem rządził mądry prezes.
    Jednak jak ktoś ma pieniądze i chce doprowadzić jakąś firmę do upadku, by mieć tych pieniędzy jeszcze więcej to to zrobi, bez względu na wszystko.
    Chyba że by był prezydent który by do tego nie dopuścił, lub jakiś człowiek który widząc sytuację wykupił by całą firmę.

Całe szczęście że prezydent nie zajmuje się firmami produkującymi głośniki, wzmacniacze, paier toaletowy czy deski klozetowe. Od tego są przedsiębiorcy, żeby się tym zajmować.

telefon123 napisał:

Nie checie by wasze podatki poszły, na tosnila, to gdzie mają iść? Na pensje wszystkich posłow, polityków którzy i tak mają kasy jak lodu?
    Gdyby obniżono im pensje o 10% spokojnie wystarczyłoby na uratowanie nie tylko tonsila ale pewnie z 10 takich firm.

Ja bym chciał żeby w ogóle nie szły. To jest droga donikąd. Wysokie podatki tylko niszczą gospodarkę. Pomyśl sobie że nałożysz wysokie podatki na inne firmy i ludzi, żeby ratować Tonsila, a potem się okaże że taki np. Radmor bankrutuje, bo produkcja przestaje się już opłacać...

telefon123 napisał:

Ja osobiście mam nadzieję że ten mój "scenariusz" ale ten pozytywny się spełni, że znajdzie się jakiś inwestor i nie będę musiał za 20 lat wspominać tonsila trzymając w ręku głośnik tonsil a na co dzień słuchać nie wiadomo czego, tylko będę mógł pójść do sklepu i jak człowiek kupić zestaw głośnikowy "altus", "siesta" lub jeszcze jakiś inny.

Dziękuję wszystkim co cały ten post przeczytali, i miejmy nadzieję że tonsil "przeżyje" ten kryzys.
    Pozdrawiam, Michał.

To jest jedyne wyjście - inwestor, który będzie znateresowany produkcją głośników i jej rozwijaniem.
    telefon123 napisał:

p.s. Dużym problemem stało się to że tonsil stoi na czyimś terenie.
    Jednak jeśli właściciel jest młody, a tonsil by się z nim dogadał to mogliby spłacić ten teren za droższą cenę w zamian za to że właściciel poczekał by z 5-10 lat.
    Ale łatwo się mówi, ...

Tak jak ktoś wyżej napisał, tereny to nie jest taki problem. Firmy przenoszą produkcję do innych krajów czy na inne kontynenty, więc tym bardziej do sąsiedniej wioski się da.
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra
    bmisilo napisał:
    Tonsil. Koniec legendarnej Polskiej firmy znanej wszystkim Polakom.Dlaczego...
    A ja pisałem z jednym gościem z Wrześni (sprzedawca Tonsila na allegro) i pisał że po świętach, tonsila kupuje jakaś prywatna spółka i ma nadzieję że wszystko dobrze się skończy.
    Micharlito
    Poziom 35  
    I tak wiele tu nie pomogą inni jak nie będzie miał kto tego kupić reklama działa cuda ale Tonsil nie ma takich cen jak VK o którym możemy również w tym dziale przeczytać jakie też to ich produkty są rewelacyjne. Kupując VK wspierasz upadłość Tonsila ! Wolał bym zapłacić nawet 100zł więcej za kolumny czy wzmacniacz ale wspierać Polską produkcję bo to zostaje w kraju a nie u Chińczyków. Ale wiele ludzi o tym nie wie lub wiedzieć nie chce a zaś się dziwimy że nasze Polskie w końcu dobre a się sypie. Why ... ??
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    graba001
    Poziom 12  
    Moim zdaniem to sami jesteśmy sobie winni, bo zamiast kupować porządne polskie głośniki Tonsila co prawda nie zbyt tanie, ale za to ładnie grające, to wolicie kupować jakieś buble typu alphard, dibelsi, stx, czy jeszcze jakieś inne hłamy ;/ ale co zrobić taka jest mentalność Polaków że wolą kupić coś tańszego a kilka razy za tą rzecz zapłacić jak kupić coś raz a porządnego i mieć na dłuższy czas, dlatego tak jest ze zamykają różne fabryki w Polsce bo nasz cudowny naród woli sobie kupić coś od chińczyków ;/ no ale cóż właśnie tak jest że wraz z importowaniem produktów zza granicy "importujecie" bezrobocie, więc nie ma sie co dziwić że tonsil upadł... a wielka szkoda bo ja mam wielki sentyment do tej firmy :(
    000andrzej
    Poziom 37  
    graba001 napisał:
    Moim zdaniem to sami jesteśmy sobie winni, bo zamiast kupować porządne polskie głośniki Tonsila co prawda nie zbyt tanie, ale za to ładnie grające, to wolicie kupować jakieś buble typu alphard, dibelsi, stx, czy jeszcze jakieś inne hłamy ;/ ale co zrobić taka jest mentalność Polaków że wolą kupić coś tańszego a kilka razy za tą rzecz zapłacić jak kupić coś raz a porządnego i mieć na dłuższy czas, dlatego tak jest ze zamykają różne fabryki w Polsce bo nasz cudowny naród woli sobie kupić coś od chińczyków ;/ no ale cóż właśnie tak jest że wraz z importowaniem produktów zza granicy "importujecie" bezrobocie, więc nie ma sie co dziwić że tonsil upadł... a wielka szkoda bo ja mam wielki sentyment do tej firmy :(

No właśnie... Dlatego też padły Unitry (Unimor i inne), bo nikt już nie chciał kupować rewelacyjnych Neptunów, Heliosów tylko wszyscy przerzucili się na Samsungi GoldStary, Otake i inne "badziewia" nie wspominając o Siescie zastąpionych przez Sony, Philipsach i innych markowych. Do dziś można było by je przecież produkować. :D
    graba001
    Poziom 12  
    Dokładnie, nawet polski sprzęt jest sporo wytrzymalszy od tych nowoczesnych bubli, sam mam staruszka eltrona wm 100 i altusy 110 :] i jestem z tego bardzo zadowolony :) sprzęt kupiny za grosze wsumie bo wiadomo używki troche tam małych napraw które kosztowały grosze i śmiga dalej... ehh... ale no co czasu sie nie cofnie....
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    mdm150
    Poziom 26  
    Z całą pewnością to brak reklamy jest też jedną z przyczyn które to spowodowały takie problemy tonsilu. Marna sieć dystrybucji też można zaliczyć. Jakoś nie widziałem Tonsila w normalnym markecie rtv/agd poza autoryzowanymi sklepami. Ktoś pisał czy mamy coś z tonsila. Ja mam u siebie 2x samba250, jedne altus 110 z nowym basem i średniakiem bo stare były kompletnie zniszczone. mam jeszcze coś takiego: https://obrazki.elektroda.pl/42_1218909757.jpg . W tych kolumienkach basy pójdą do wymiany na oryginały oczywiście, jak dostanę je jeszcze. Jeden oryginał sie posypał a drugi to regenerowany ale to nie to.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    000andrzej
    Poziom 37  
    Nie bucz... w garażu se złożysz :D
    graba001
    Poziom 12  
    elektrit napisał:
    Ja już od tygodnia płaczę, nie będzie Altusów, buuuuu :(:(:(
    A tak długo zbierałem na nie, po co? :(:(:(

Zawsze możesz kupić używane :) i ew zregenerować je :) jak co to z chęcią pomoge, zupełnie bezinteresownie (ehh.... ta miłość do polskiego sprzętu audio :D ) a co do braku reklamy to zupełna racja... nigdy nie widziałem reklamy tonsila :( co też robi swoje... no i ze znalezieniem prawdziwych oryginalnych tonsili teżbyło ciężko... bo często w sklepach nawet jak były dostępne to nie zawsze był to ten polski dobry tonsil...
    mdm150
    Poziom 26  
    Ja swoje tonsile kupiłem kilka miesięcy temu i mam na nie gwarancję.
    Gdyby Tonsil padł całkiem to i gwarancje by też szlag trafił.
    graba001
    Poziom 12  
    mdm150 napisał:

Gdyby Tonsil padł całkiem to i gwarancje by też szlag trafił.

ale chyba ta gwarancja już jest nie ważna ?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    music
    Poziom 27  
    telefon123 napisał:
    :arrow: grabo Najlepiej żeby te podatki w ogóle nie "szły", ale jeżeli już muszą je zabierać to wolałbym żeby "poszły" na tonsila.

To może już lepiej na ledwie żywą służbę zdrowia i autostrady?
    mdm150
    Poziom 26  
    :arrow: telefon123
    Podejrzewam , że to wersja eksportowa. Pod jedną z maskownic zachowała się nalepka "MAXTON" Z tyłu jest taka nalepka:
    Basy w nich to GDN20/40 8Ω, a kopułki to nie wiem bo ich nie wyciągałem.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto