Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LARK 35.0 zmiana motywów (wyglądu Menu) jak?

delsen_p 26 Mar 2009 09:19 14881 12
IGE-XAO
    delsen_p
    Level 15  
    W Larku 35.0 producent zainstalował jedynie dwa schematy (skórki) wyglądu menu. Zielony, i czarny...

Czy zna ktoś jakieś miejsce w Necie, skąd mógł bym pobrać inne skórki? ew. program do Edycji tych zainstalowanych?

Wygląd samej Czerni jest tragiczny, a zielone MENU raczej dziecinne...

Proszę o porady, linki itp.
    Przekopałem fora i google, ale...
    to co znalazłem, zmusza do edycji plików systemowych larka, których ... wolał by nie ruszać... , ew. jedynie zrobić kopię, schować, i podmienić je innymi...
  • IGE-XAO
    Freddy
    Level 43  
    Tak, zobacz TUTAJ
    artur.as
    Level 1  
    No niestety strona juz nie istnieje ;(
    marek216

Level 43  
    Istnieje istnieje - tylko admin zaspał :). Cierpliwości
  • IGE-XAO
    krzychu22t
    Level 13  
    faktycznie my-navia nie działa ostatnio, może znowu bedzie przeprowadzka na nowy adres? Poki co to spróbuj tak: wpisz w google taki tekst: nowe menu lark chomikuj
    jafra
    Level 11  
    Mogę poradzić co zrobić, tak jak ja to zrobiłem.
    UWAGA !!! Jest to sposób bez odblokowywania urządzenia, nie pracują żadne nakładki - modyfikujemy oryginalne pliki i ustawienia Larka - Pamiętać należy o zrobieniu sobie kopii oryginalnych plików !
    Metoda: - Wchodzimy przez Total Commandera (z pluginem wincefs) do pamieci Larka 35.0. W lokalizacji Otoczenie sieciowe\WinCe Device\mesada\$MSD$\App\Skin - znajdują sie pliki *.Skin które zawierają w sobie obrazy (bitmapy) pulpitu startowego.Sa to pliki - ImageViewer_Black.Skin i ImageViewer_Green.Skin. Wypakować je możemy programem Nirsoft ResourcesExtract. Zmieniamy nazwę pliku dodając na końcu rozszerzenie .dll (aby extraktor go widział) - i wypakowywujemy obrazki do jakiegoś folderu. Wypakowane bitmapy mozna wykorzystać jako materiał wyjściowy do modyfikacji, wybieramy ikonę i edytujemy ją - przy zapisie należy pamiętać o identycznych rozmiarach i głębi kolorów - (86x67px - 8bit/Channel - Indexed Color). Do zamiany bitmapy na nową w pliku .Skin używamy programu Resource Hacker. Otwieramy plik, wybieramy ikonę do zmiany, wybieramy naszą wyedytowaną i
    podmieniamy. Następnie zapisujemy plik .Skin pod oryginalną nazwą. Przy pomocy Total Commandera podmieniamy oryginalny plik na zmodyfikowany (pamiętając o wczesniejszym zrobieniu sobie kopii oryginałów).
    Plik z napisami to jest "mesada/app/LauncherLang.msd"
    Następnie kopiujesz go na dysk, otwierasz go (wystarczy notatnikiem). Jedziesz w dół, aż znajdziesz polskie nazwy, wtedy możesz zmieniać każdy napis wg. potrzeb.
    Zapisujesz i wklejasz do mesady, - zastąp i gotowe.
    Po restarcie Larka będą napisy podmienione.
    Mozna tez zmienic logo startowe.
    Pozdrawiam - link do obrazka
    LARK 35.0 zmiana motywów (wyglądu Menu) jak?
    Rób kopie zapasowe!
    Pitmen
    Level 11  
    jafra wrote:
    Mogę poradzić co zrobić, tak jak ja to zrobiłem.
    UWAGA !!! Jest to sposób bez odblokowywania urządzenia, nie pracują żadne nakładki - modyfikujemy oryginalne pliki i ustawienia Larka - Pamiętać należy o zrobieniu sobie kopii oryginalnych plików !
    Metoda: - Wchodzimy przez Total Commandera (z pluginem wincefs) do pamieci Larka 35.0. W lokalizacji Otoczenie sieciowe\WinCe Device\mesada\$MSD$\App\Skin - znajdują sie pliki *.Skin które zawierają w sobie obrazy (bitmapy) pulpitu startowego.Sa to pliki - ImageViewer_Black.Skin i ImageViewer_Green.Skin. Wypakować je możemy programem Nirsoft ResourcesExtract. Zmieniamy nazwę pliku dodając na końcu rozszerzenie .dll (aby extraktor go widział) - i wypakowywujemy obrazki do jakiegoś folderu. Wypakowane bitmapy mozna wykorzystać jako materiał wyjściowy do modyfikacji, wybieramy ikonę i edytujemy ją - przy zapisie należy pamiętać o identycznych rozmiarach i głębi kolorów - (86x67px - 8bit/Channel - Indexed Color). Do zamiany bitmapy na nową w pliku .Skin używamy programu Resource Hacker. Otwieramy plik, wybieramy ikonę do zmiany, wybieramy naszą wyedytowaną i
    podmieniamy. Następnie zapisujemy plik .Skin pod oryginalną nazwą. Przy pomocy Total Commandera podmieniamy oryginalny plik na zmodyfikowany (pamiętając o wczesniejszym zrobieniu sobie kopii oryginałów).
    Plik z napisami to jest "mesada/app/LauncherLang.msd"
    Następnie kopiujesz go na dysk, otwierasz go (wystarczy notatnikiem). Jedziesz w dół, aż znajdziesz polskie nazwy, wtedy możesz zmieniać każdy napis wg. potrzeb.
    Zapisujesz i wklejasz do mesady, - zastąp i gotowe.
    Po restarcie Larka będą napisy podmienione.
    Mozna tez zmienic logo startowe.

Możesz podać "przepis"jak zrobić/podmienić logo startowe w lark'u 35.0
    Czy zostaje ono po restarcie ?
    jafra
    Level 11  
    Hej, sorry ze tak długo, ale brak czasu - Najpierw należy przygotować sobie nowe logo. Format to .bmp 320x240pixeli w 16bitach koloru. Należy pamiętać, że część ekaranu starowego przesłoni pasek postępu. Kopiujemy plik na Larka na Nandflash lub StorageCard, a następnie przy pomocy Commandera zainstalowanego na Larku uruchamiamy SysUpdater.exe znajdujący się w katalogu Windows. Zaznaczamy checkbox przy "Logo" (koniecznie tylko ten jeden) i wybieramy lokalizację naszego logo za pomocą ikonki z kropkami. Po wybraniu naciskamy "Update" i czekamy kilka sekund (powinien się pojawić napis, że zakończono), wyłączamy program a następnie Larka. Po włączeniu powinno się pojawić nowe logo.
    Jest to sposób wymyślony przez kogoś z forum >My Navia< nie mój. Pamietaj też o tym, że aby odzyskać firmowe logo (np. w razie potrzeby skorzystania z gwarancji) bedziesz musiał sam wyrzeźbić coś jak najbardziej przypominającego oryginał. Ja nie wiem w którym miejscu system to trzyma, sam zrobiłem fotke z ekranu i powalczyłem w Photoshopie - ale to było na Larku 43. Zadziałało - naprawili.
    Pitmen
    Level 11  
    Super działa, ale jest jedno ale jak wrzucam jakąś fotke oczywiście przerobioną do .bmp 320x240 w 16bit to na kompie fotka jest ok, a na larku jako logo startowe tak jakby był negatyw, jakby brakowało/obcinało część kolorów :( (czyżby za "bogate" foto)?
    https://obrazki.elektroda.pl/46_1244316382.jpg
    jafra
    Level 11  
    Na 100% wina lezy po stronie głebi kolorów, być może program w którym przygotowujesz grafikę coś miesza - u mnie jest OK. Jedyny minus który zauważam, to lekka pikseloza pojawiajaca się przy konwersji na 16 bitów. Panowie z Mesady mają jakiś lepszy konwerter.