Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitoring parkingu kolo bloku

piecia100 26 Mar 2009 09:58 5358 15
  • #1 26 Mar 2009 09:58
    piecia100
    Poziom 10  

Witam prosze o pomoc chciałem zrobic monitoring parkignu kolo bloku, bo ostatnio zdemolowali nam 7 aut i nikt nic nie widział:

Zakupiony sprzęt to

Kamera 520 linii 0 lux 1/3 cala HIGH RESOLUTNION CCD, KLASA SZCZELNOŚCI = IP67, MODEL: KPC139ZCP

DANE TECHNICZNE

Przetwornik:

1/3'' CCD HIGH RESOLUTION

Obiektyw:3.6mm

Kąt widzenia:82°

Ilość diod 35

Liczba linii:520 TVL

Wyjście Video:1 Vpp / 75 Ω

Zasięg oświetlacza:25 m

Współczynnik S/N> 48 dB

White Ballance(BALANS BIELI) W

AGC (Automatyczna kontrola wzmocnienia)AUTO

Iris Mode AES

Klasa szczelności IP67

Elektroniczna migawka 1/60 do 1/100,000 sekund

Liczba pixeli 752(H) x 582(V) PAL

Masa: 0.43 kg

Wymiary: 140(H) x 74(fi) mm

Zasilanie: 12V/90mA(wyłączony IR), 340mA(włączony IR

Karta DVR AJ314 50kl/s

DANE TECHNICZNE:

- Ilosć kanałów : 4
    - Szybkość wyświetlania ( wszystkie kanały łącznie ) : 60 kl/s w NTSC , 50 kl/s w PAL
    - Zapis na HDD ( wszystkie kanały łącznie ) : 60 kl/s w NTSC , 50 kl/s w PAL
    - Rozdzielczość obrazu : 640 X 480, 352 X 288, 320 X 240
    - Kompresja : H.264- MPEG-4
    - Wielkość kompresji na 1 godzinę : od 30 do 150 Mb ( w zależności od stopnia kompresji )
    - Opcja zapisu : manualna , po wykryciu ruchu , w określonym czasie
    - Odtwarzanie: inteligentne wyszukiwanie i odtwarzanie kilku kanałów w jednym czasie
    - Przesyłanie obrazu: wysokiej jakości transmisja obrazu poprzez sieć LAN i internet
    - System operacyjny: Windows2000 Professional / Server / XP
    - Minimalne zalecenia sprzętowe: procesor Intel 1000 Mhz , 256 RAM karta graficzna 32 Mb ( najlepiej z serii ATI Radeon ), rozdzielczość 1024 x 768
    - Protokól sieciowy : TCP/ UDP
    - Kontroler PTZ : RS232-485, dekoder cyfrowy

Programy

programy: DVR , DVP oraz DVR Player.

serwerek

procek 2400 sempron
    płyta K7S41GX http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl...-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26hs%3DiBE
    pamiec 256 mb
    dysk twardy 60 g
    grafika zintegrowana na sis 64mb
    nagrywarka dvd
    system xp professional

neostrada o szybkości 1024kb/s

Ruter cerebusa z adsl-m

Wiec proszę o pomoc w umożliwieniu przesyłania obrazu do sieci internetowej i możliwości oglądania tego parkingu z każdego innego kompa w internecie POZDRAWIAM

P.S.

Prosze o pilna pomoc !!!, mój adres zeton55(malpa)o2.pl

0 15
  • #2 26 Mar 2009 10:22
    basman123
    Poziom 23  

Musisz założyć konta na jednym z serwerem np. DynDNS albo podobne, aby pomimo zmiennego IP neostrady mieć stały dostęp do komputera. Ewentualnie Twoj router może mieć wbudowaną taką opcję

0
  • #3 26 Mar 2009 10:27
    piecia100
    Poziom 10  

basman123 napisał:
    Musisz założyć konta na jednym z serwerem np. DynDNS albo podobne, aby pomimo zmiennego IP neostrady mieć stały dostęp do komputera. Ewentualnie Twoj router może mieć wbudowaną taką opcję

ok zakładam konto na dyndns, pomozesz mi skonfigurować mi te programy do karty co mam, a stały dostęp do kompa mam

0
  • #4 26 Mar 2009 10:33
    basman123
    Poziom 23  

Chodzi o to, że za każdym razem jak łączysz się z Neostradą uzyskujesz innym numer IP. Programik (konto na DynDNS) pozwoli Ci na to, aby zamiast wpisywać za każdym razem aktualnym numer IP Twojego połączenia na serwerze, wpisać domenę, która będzie wiedziała jaki jest ten Twój aktualny numer IP.

Od strony kart konfigurujesz to dokladnie tak samo jak w przypadku stałego numeru IP.

Nie pomogę Ci w konfiguracji bo nie znam tego programu

0
  • #5 26 Mar 2009 16:35
    zola3
    Poziom 14  

co do dyndns to poczytaj sobie np. Link
    PS. Ten asrok jest na czipie sis'a?

Cytat:
    - Minimalne zalecenia sprzętowe: procesor Intel 1000 Mhz , 256 RAM karta graficzna 32 Mb ( najlepiej z serii ATI Radeon ), rozdzielczość 1024 x 768

Znaczy, że możesz mieć problemy ze stabilnością swojego monitoringu a nawet z odpaleniem go wogóle...
    Ogólnie kiepsko to widzę.

0
  • #6 26 Mar 2009 17:41
    piecia100
    Poziom 10  

sorki koledzy prosze o pomoc bo troszkę jestem zielony wiec prosze o wyrozumiałość i pomoc, gnoje nam zdemolowali 7 aut i nikt nic nie wiedział albo sie boja, a ja nie moge nie reagować na wandalizm

0
  • #7 27 Mar 2009 13:48
    RafalRadom
    Poziom 17  

Witam.
    Szkoda, że sprzęt już zakupiłeś. Wracając do sprawy.

1. Kamerki. nikt ci nie powie, czy akurat te kamery spełnią twoje oczekiwania. Kamerki nie są złe, lecz ważne jest miejsce ich montażu, oświetlenie terenu i jeszcze parę innych czynników. Kamerki mają obiektyw o stałej ogniskowej 3,6mm. Będą więc widzieć dość szeroko. Tak naprawdę będziesz mógł rozpoznać osobę, jeśli ta stanie od kamerki max jakieś 5 m. Należy więc ich rolę wsystemie ograniczyć do stwierdzenia obecności intruza na danym terenie, a nie do identyfikacji osoby.
    Oświetlacz podczerwieni będzie "rzucał wiązkę światła" o szerokości jakieś 30 st. Efekt będzie taki, że w nocy, jeśli nie masz tam innego oświetlenia, będziesz widział środek oświetlony i czarne obszary wokół.

2. Karta DVR. Sam podałeś minimalne wymagania sprzętowe, jakie powinie spełniać komputer, aby ta karta chodziła poprawnie. Teoretycznie, powinno wszystko chodzić, ale.... Z kartami jest tak, że są one zazwyczaj testowane przez producentów przy określonych konfiguracjach sprzętowych komputera. Zazwyczaj więc tylko przy danych konfiguracjach producent gwarantuje poprawną pracę danej karty. Ma to oczywiście związek z wielością i różnorodnością urządzeń jakie są dostępne na rynku i jakie można wepchnąć do komputera.
    Dodatkowo problem może (nie musi) sprawiać zintegrowana karta graficzna. Rozwiązanie problemu? Podłącz i przetestuj czy wszystko poprawnie działa.

3. Internet. Neostrada 1024kb/s ma faktycznie 1024kb/s lecz na wejściu, a na wyjściu chyba 256kb/s. Łącza internetowe zazwyczaj nie są symetryczne. Nie wiem ile będziesz chciał podłączyć tych kamer, lecz kiepsko widzę transfer obrazu przez internet.

4. Konfiguracja urządzeń. Poczytaj informacje z linku, który podał zola3 jeśli chodzi o dyndns. Jeśli chodzi o kartę DVR, to polecam instrukcję urządzenia. Na pewno są tam zawarte wszystkie potrzebne informacje. Podłącz wszystko, uruchom i przetestuj, nawet rozkładając na biurku. Potem napisz na forum z czym konkretnie masz problem. Nie możesz napisać, że nie wiem jak to wszystko skonfigurować, bo to może oznaczać, że nie wiesz nawet jak zarobić końcówki kabli. Nie wiem, czy znajdzie się ktoś, kto będzie cię "prowaddził za rączkę" i krok po kroku omawiał każdą opcję w progframie karty. To wszystko jest w instrukcji.

Określ precyzyjnie problem.

Pozdrawiam

0
  • #8 27 Mar 2009 19:54
    piecia100
    Poziom 10  

Rafał

Odpowiadam na pytania:

-to bedzie tylko jedna kamerka
    -parking jest prawie w centrum miasta czyli dosc dobrze oświetlony ( a mimo tego gnojki nic sobie z tego nie robia),
    -kamera bedzie na wysokosci około 2 pietra i pod ukosem w dół kierunku parkingu
    - odległosc od kamery do parkingu 25 m,
    -net szybkosc1024kb/s na 256kb/s,
    - podglad tylko przez neta ale nic wiecej,
    - po za tym podłącze wszystko i powiem co i jak narazie dziękuje za pomoc proszę o dalsze wasze koledzy dygresje i podpowiedzi

0
  • #9 27 Mar 2009 21:12
    pkhenr
    Poziom 32  

daj więcej kamer z wiekszym powiększeniem,podziel obszar ,użyj H.264,IR pewnie sie nie przyda.
    i jak sobie tego nie dopracujesz to i tak nie bedziesz miał pożytku,Podgląd przez net bedzie marnie chodził
    > net szybkosc1024kb/s na 256kb/s, <ale to tylko do zobaczenia czy cos sie dzieje ,odtwarzać bedziesz i tak z rejestratora.

0
  • #11 28 Mar 2009 01:52
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Wysokość zamontowania-2 piętro, 25m od parkingu, kamera AVTECHA z IR, obiektyw 3,6 mm, rejestracja w trybie 352 X 288... Jak się to pozbiera w całość to nic dobrego nie wyjdzie. Nic w nocy nie zobaczysz. Te diodki IR nawet do połowy nie doświetlą. Zobaczysz co najwyżej masę latających śmieci.Nie tędy droga.

0
  • #12 28 Mar 2009 20:09
    piecia100
    Poziom 10  

a tak jest oświetlony cały parking w nocy przez całą noc !!!!!

0
  • #13 28 Mar 2009 22:01
    pkhenr
    Poziom 32  

czyli lipa z IR a bez trzech kamer nie obejdzie się(żeby coś rozpoznać )

0
  • #14 29 Mar 2009 20:56
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Skoro oświetlony przez całą noc to po co wybrałeś kamerę z IR? Trzeba było normalne pieniądze zainwestować w jakąś kompaktową z wydłużoną migawką i cyfrową obróbką.
    A tak będzie wyglądała klatka zarejestrowana na karcie którą zakupiłeś (albo gorzej).
    Jak dla mnie to minimum 3 kamery z obiektywami 8~10mm, no i rejestrator albo karta co potrafi zapisywać w pełnym PALu

0
  • #15 30 Mar 2009 22:59
    piecia100
    Poziom 10  

Koledzy powiem tak kamerka zdaje egzamin widac wszystko moze nie dokładnie twarze ale auta rodzaj marke, jak ktos wylada git teraz mysle na konfiguracja przez neta bo w sieci juz maja i jest zajefajnie , jak skończę podam linka

0
  • #16 31 Mar 2009 09:17
    RafalRadom
    Poziom 17  

Przepraszam za tą moją lekką dygresję na końcu mojej poprzedniej wypowiedzi. Jeśli wystarczy ci taka jakość obrazu jak pokazałeś na wklejonej fotce... ok. Jednak, wiedz, że przy takim oświetleniu (obecności latarnii na parkingu) i zastosowaniu odpowiednich kamer, obraz miałbyś prawie jak w dzień.
    Pisz jakie masz problemy z konfiguracją.
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów