Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LCD Samsung LE 37 B 650

kris1313 26 Sty 2010 11:31 86190 58
    fazil
    Poziom 2  
    Karol 889:
    Jesli chodzi o wielkosc plikow to ntfs musi byc jako format nosnika. Najbardziej meczy brak DTSu. Ja radze sobie tak - przerabiam DTS do AC3 i calosc leci po DLNA Samsung PC Share Manager (LANem). MKV 1080 leca bez mrugniecia okiem, napiski w SRT i jestem zadowolony. Kompresja filmu z DTS na AC3 troche trwa no ale zawsze mozna sobie taki film/filmy wczesniej przygotowac.
    DTS z tego co mi odpisal Samsung:
    "Obsługa formatu DTS zarówno w postaci bezpośredniego dekodowania jak
    również Pass Through nie została fabrycznie zaimplementowana. Firma
    SAMSUNG pracuje nad rozwojem oprogramowania, niestety nie jesteśmy w
    stanie określić czy ta możliwość zostanie dodana."

Jesli bylby ten DTS to telewizor bylby niemal idealny (ja mam le46b651)
    harnasx
    Poziom 22  
    Witajcie

Właśnie przeglądnąłem w sklepach ofertę na 37b651 i okazuje sie że jest droższy od 40b651 ( pokój mam 4x4m a do tv ma byc ok 3m z kanapy wiec padło na 37') ALE okazuje się że 37' jest drozszy od 40" (w MM 37 3300zł a 40" 2990zł to samo w EuroAGD) dodatkowo sprzedawca w MM zapewniał mnie że w 37" siedzi chinska matryca podał nazwę producenta a w 40" "oryginalna" matryca Samsunga!?!?

na stronach samsunga nic takiego nie mozna znaleść (co oczywiscie mnie nie dziwi)

CO Wy o tym sądzicie?

ps
    kupiłbym 40" ale żona się zawzieła :) że za duzy :)
    hagare
    Poziom 2  
    Witam,posiadam Samsung 32" LCD LE32A656,czy da się w nim przez USB oglądać filmy?Bo standardowo jest tylko dźwięk i zdjęcia,da coś zmiana softu?Albo jakieś zmiany w menu serwisowym?Jeśli tak to jakie?Z góry dzięki
    cavalier1983
    Poziom 10  
    Cytat:
    Witam mam pytanie odnośnie Samsung LE40B650
    mianowice, jaki największy rozmiar filmu hd odtwarzanego z pendrive czyta tv?
    bo gdy wgram film 4 czy 7 gb na pendrive to tv tego filmu nie widzi,
    a gdzy podziele taki filma na powiedzmy 3 części po 1,5 gb to odtwarza bez problem.
    tylko że takie dzielenie a raczej czekanie jest wkurzające.

pzdr

mialem ten sam problem i wyglada na to, ze trzeba przede wszystkim przelaczyc tryb podgladu na "Tryb podstawowy" (chodzi o to menu na gorze jak juz sie wejdzie do "Movies") - problem jest taki, ze jak sie wgra plik np 7GB to od razu pojawia sie komunikat "Brak filmu w urzadzeniu..." - zeby to obejsc, wgraj sobie na tego pena jeszcze jakis inny chocby maluitki plik divxowy, wtedy przelacz na tryb podstawowy, a nastepnym razem na penie bedzie mogl byc juz tylko sam film .mkv. U mnie zadzialalo.

Zastanawiam sie tylko nad tym, czy jak kupie sobie dysk zewnetrzny, powiedzmy 500GB, to czy po wgraniu filmow 1080P, zajmujacych czasem po kilkanascie GB, nie bedzie problemow z ich odtworzeniem? Oczywiscie po formacie NTFS. Czy ktos juz to moze sprawdzal?
    BlackJack1
    Poziom 2  
    No i mam problem. Ustawiłem widok "podstawowy", TV zobaczył film ale... nie chce go odtworzyć. Wyswietla: nieobsługiwany format danych obrazu ! A przecież to mkv z dzwiekiem AC3.
    Oto info nt pliku:
    Code:
    Wideo

ID                              : 1
    Format                          : AVC
    Format/Informacja               : Advanced Video Codec
    Profil formatu                  : High(malpa)L5.1
    Ustawienia formatu, CABAC       : Tak
    Ustawienia formatu, poklatkowy  : 8 klatek
    Tryb multipleksowania           : Container profile=Unknown@5.1
    ID kodeka                       : V_MPEG4/ISO/AVC
    Czas trwania                    : 1h 25 min.
    Przepływność bitów              : 6.741 Kb/s
    Szerokość                       : 1.920 pikseli
    Wysokość                        : 1.072 pikseli
    Proporcje obrazu                : 16/9
    Szybkość wyświetlania klatek    : 25,000 kl/s
    Rozdzielczość                   : 24 bity
    Kolorymetria                    : 4:2:0
    Rodzaj skanu                    : Progresywny
    bity/(piksele*ramki)            : 0.131
    Rozmiar strumienia              : 4,04 GB (93%)
    Język                           : Angielski

Audio
    ID                              : 2
    Format                          : AC-3
    Format/Informacja               : Audio Coding 3
    ID kodeka                       : A_AC3
    Czas trwania                    : 1h 25 min.
    Rodzaj przepływności            : Stała
    Przepływność bitów              : 384 Kb/s
    Kanały                          : 6 kanałów
    Rozmieszczenie kanałów          : Front: L C R, Surround: L R, LFE
    Częstotliwość próbkowania       : 48,0 KHz
    Rozmiar strumienia              : 236 MB (5%)
    Tytuł                           : Polski AC3 384 kbps 5.1 dubbing
    Język                           : Polski

Czy odtwarzacz takiego nie obsługuje?
    Pozdrawiam.
    hojlo1
    Poziom 35  
    Standardowy profil to 4:1 (ten ma 5:1, czyli ten film to jakaś "ręczna robota"). :cry:
    (albo film musi być ponownie "przekodowany" do 4:1, albo jakiś update biosu w TV jest ratunkiem, co mało prawdopodobne).
    neomob
    Poziom 1  
    Witam! Mam pytanko. Oglądając film przez USB napisy mogę jedynie powiększyć. Czy jest opcja zmiany kolorów czcionki bądź ustawienia tła? Ta druga opcja jest dla mnie istotniejsza gdyż oglądając film napisy są niewidoczne na białym planie.
    alfred09
    Poziom 2  
    Jak już to update softu a nie BIOS bo ten telewizor jest na linuxie - i ma już alternatywny soft SamyGO, który daje wiele poprawek miedzy innymi możliwość zmiany koloru i wielkości napisów.
    Ja bym nie liczył na możliwość odtwarzania profilu 5.1 bo Samsung jest bierny w aktualizacjach softu - najbliższa prawdopodobnie będzie w lipcu 2010 bo planują prowadzić sprzedaż dodatków (widgetów, dodatków do contentu), niedługo SamyGO ma też przynieść funkcję PVR - dla serii B650 już jest właściwie gotowa, ale jeszcze ją dopracowują.
    bambino35
    Poziom 1  
    Witam.Panowie mam taki problem na niektórych filmach czyta mi napisy na niektórych nie,czy można wejść w jakieś ustawienia i ustawić tak aby widział we wszystkich?(chodzi o filmy DIVX,XVID)
    robert1333
    Poziom 2  
    Panowie podłacze sie do tematu gdyż mam problem z dyskiem twardym zewnetrznym 320Gb podlaczonym do tego telewizora. Formatowałem ten dysk na rozne juz sposoby a telewizor nadal nie widzi go. Pendrive 4 Gb widzi bez problema. W telewizorze mam firware z 30-10-2009 nowszego patrzyłem niema.
    Pomocy
    Mirtar13
    Poziom 2  
    Telewizor ma dwa wejścia USB : jedno dla pendrive, a drugie do przenośnego dysku twardego. Próbowałem różne dyski : formatowane FAT32 i NTFS czytane są bez problemu. Aktualnie uzywam dwóch przenośnych Samsunga 500GB i 300GB.
    Uwaga : trzeba trochę poczekać, aż dysk zostanie wykryty.
    Odtwarza z katalogu głównego i katalogów wewnętrznych.
    BUCKS
    Poziom 36  
    co do dysku to LE40B650 bez problemu radzi sobie z dyskiem SATA Samsung 3.5" 1TB podpiętym do stacji dokującej Welland ME-601J. Po podłączeniu drugiej stacji dokującej Unitek Y-1040B z wbudowanym czytnikiem kart można na TV odczytywać dane z dysku oraz z kart pamięci.

Tylko jak już wszyscy wiedzą ograniczone możliwości odtwarzania filmów bezpośrednio na TV powodują, że ten sposób jest mało praktyczny, lepiej podłączyć PC do TV i ewentualnie stację dokująca do kompa i wtedy każdy film pójdzie bez problemu :)
    ferduson
    Poziom 9  
    a ja mam problem z napisami do filmów po upgrade do wersji firmware 3000.2 nie są wyświetlane. co zrobić?
    Iceman31
    Poziom 20  
    LOCOLOCO napisał:
    łatwo sprawdzisz na stronach producenta. Pytanie jak jest w rzeczywistosci ?
    Ja stawiam na Samsunga
    :D

Ja też ... Bo mam w domu co prawda trochę inny model Samsunga bo LE40A656 ale mam też Toshibę Regza, którą kupiłem córce.
    Jak dla mnie Samsung w tym momencie rządzi.
    kuczera30
    Poziom 9  
    Witam. Mam problem z odtwarzaniem plików przez DLNA. CHodzi o to że podłączyłem kompa LANem do routera i od routera do TV tak jak w opisie.
    Programem Samsung PC Share Manager udostępniam pliki . Załańczam filmik i wszystko śmiga jak należy ale tylko przez ok. 3 min. a potem najzwyczajniej się rozłańcza. Jaka może być przyczyna? Proszę o pomoc
    foxypl
    Poziom 9  
    witam wszystkich ja sie tu tez podlacze bo mam maly problem z tv samsung LE37A551P2R podlaczylem dekoder przez hdmi i na niektorych programach mam poucinany obraz a zmiana w menu nic nie daje.
    Czy upgrade firmware coc da, robil ktos cos takiego ?
    Iceman31
    Poziom 20  
    foxypl napisał:
    witam wszystkich ja sie tu tez podlacze bo mam maly problem z tv samsung LE37A551P2R podlaczylem dekoder przez hdmi i na niektorych programach mam poucinany obraz a zmiana w menu nic nie daje.
    Czy upgrade firmware coc da, robil ktos cos takiego ?

Podejrzewam, że masz źle ustawiony dekoder a nie TV......
    Ustawienia dekodera sprawdź.
    zabek7
    Poziom 9  
    Witam

Może mi ktoś pomóc podłączyć net do TV.
    Mam router linksys i bezprzewodowy net do laptopa.
    Ale jak zadziałać by mieć na TV?

I druga sprawa.

Często oglądam TV w nocy i do tej pory miałem słuchawki bezprzewodowe.
    Ale w tym TV gniazdo słuchawek jest z tyłu i nie mam do niego łatwego dojścia.
    Może jest jakiś inny sposób by nie wciskać się za szafę?

HELP
    scotty^
    Poziom 10  
    temp78 napisał:
    Od kilku miesięcy posiadam LE32B650. W sumie jedyny problem, jaki mam, to brak "współpracy" telewizora z filmami z dźwiękiem w DTS. Pomimo regularnej aktualizacji firmware'u (obecnie wersja 2005) TV nie przekierowuje strumienia audio na wyjście cyfrowe, a to w moim przypadku rozwiązałoby problem (mam podpięte kino kablem optycznym), tak, jak np. w przypadku DVD.
    Dzwoniłem już nawet do techników Samsunga z prośbą o przekazanie takiej poprawki do "centrali", tak czy inaczej pytanie: czy ktoś z Was poradził sobie jakoś z tym kłopotem?
    Coraz więcej materiałów w H.264 ma audio w DTSie, a nie każdy lubi oglądać filmy na kompie - będę wdzięczny za jakiś odkrywczy pomysł :-)

Do tej pory żyłem w przekonaniu, że jeśli nie posiadam podłączonego do tv kina domowego to nie ma szans na dźwięk DTS przez wbudowane głośniczki tego tv. Teraz widzę, że nawet jak podłącze do tego tv zestaw kina domowego to też nie będzie dźwięku w filmach z DTS'em ? To jak tu coś oglądać z płyty dvd ze ściężką dźwiękową w DTS'ie ?? Nie da się ? A zwykłe 5.1 gra ?
    harnasx
    Poziom 22  
    Koledzy wiecie moze jak wyłączyć albo maxymalnie ściszyć dzwięk który jest odtwarzany przy właczaniu i wyłączaniu tego tv??
    No cholera mnie bierze - małe dziecko śpi w pokoju obok a tu nocą taki "jingiel"
    Iceman31
    Poziom 20  
    Teraz jestem w pracy wiec nie pokieruję Cię krok po kroku po menu ale tam właśnie wszystko znajdziesz. W MENU w którejś tam zakładce jest możliwość wyłączenia całkowicie tego dźwięku. Menu masz polskie to łatwo znajdziesz. Powodzenia w wyłączaniu :-)
    Solfernus666
    Poziom 10  
    Instrukcja wyłaczenia lub zciszenia melodii ON/OFF dla modelu LE 37 C630

1.Wchodzimy w Menu
    2.Plug&Play
    3.Ogólne
    4.Melodia
    5.I wybieramy odpowiedni zakres
    6.Exit

:)
    harnasx
    Poziom 22  
    Dziekuje bardzo za wskazówki Iceman33 i Solfernus666 (niestety w tym dziale nie ma opcji pomógł :(

udało się już po sugestii Iceman'a i jest dokładnie tak jak psze Solfernus666 - ta melodia jest myląca :)
    andre1978
    Poziom 1  
    Witam serdecznie na forum,
    Odświeżam problem z dźwiękiem, posiadam LE40B651. Puszczam na nim filmy z lapka poprzez kabelek HDMI i chciałbym usłyszeć pełny 5.1. Niestety laptop nie posiada wyjścia SPDIF, jedyne wyjście to dźwięk z HDMI. Amplituner jest starej daty i nie posiada "przelotki" HDMI. Teraz pytanie, jeśli wyślę poprzez HDMI do telewizora 5.1 to czy on prześle go na wyjście optyczne, może ktoś już tak próbował
    Dziękuję za wszelkie sygestie i pozdrawiam.
    Iceman31
    Poziom 20  
    andre1978, a nie prościej i szybciej było by spróbować?? To taka moja mała sugestia, bo piszesz, czekasz na odpowiedź a tak już byś miał sprawdzone i sam mógł napisać forumowiczom czy to działa czy też nie :-)
    harnasx
    Poziom 22  
    Koledzy męczy mnie jeszcze problem z dopasowaniem wielkości obrazu (filmy avi/mkv/mp4 z dysku przez usb) - u mnie znalazłem tylko 2 możliwości (rozmiar oryginalny oraz dopasuj (gdzie automatycznie powiększa obraz ale tylko tak jak ma gdzieś zaprogramowane ) jest może sposób żeby samemu sobie poprawić to dopasowanie?
    ten automat przy niektórych filmach działa tak beznadziejnie ze oglądać się odechciewa -duże pasy czerni od góry i dołu albo po bokach (przydała by się jakaś opcja PANSCAN (jak w niektórych odtwarzaczach na PC)?

ps. duże podziękowania dla osoby która zgłosiła mój post do raportu z powodu braku kilku "ogonków" i wyrazy uznania dla moderatora który natychmiast go przeniósł do kosza - musimy dbać o poprawną pisownię!
    zaplon1
    Poziom 9  
    Witam,

zmieniłem ostatnio tuner SD na HD. Wraz z tą zmianą, tuner podłączyłem kablem HDMI zamiast dotychczasowego euro. Od tego momentu, po uruchomieniu tunera obraz automatycznie się nie włącza, jak to było w przypadku sprzętu SD i euro.

Czy w TV należy coś ustawić, czy teraz za każdym razem będę musiał pilotem od TV przełączać między tv naziemną oraz innymi urządzeniami pod euro na złącze HDMI?

z góry dziękuję za pomoc
    pozdrawiam

dotuch
    Poziom 2  
    Co do rozjechanych napisów to problemem jest fps napisów które jest inne niż filmu. Komputer sobie z tym radzi - Samsung nie. Ja konwertuje napisy programem Subtitle Workshop i do formatu Subrip i wszystko wtedy działa idealnie.
    virgo
    Poziom 10  
    witam serdecznie
    Czytam temat i czytam ale nadal nie wiem jak rozwiązać problem,który mam ze swoim LE 32B551. Według instrukcji na forum uruchomiłam odtwarzanie filmów przez USB i wyświetla się teraz model LE 32B650 ale moje pytanie dotyczy wi-fi.Czy jest taka możliwość aby przez kartę TP-Link USB połączyć się z siecią domową?W sieci mam serwer Zyxel NSU210 i chciałabym przez TV oglądać filmy.
    Co należałoby zrobić aby telewizor odbierał przez wi-fi?