Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

głośnik basowy w maluchu

pigini 26 Mar 2009 10:54 846 2
  • #1 26 Mar 2009 10:54
    pigini
    Poziom 9  

mam drobny dylemat odnośnie zamontowania suba w malaczu, wpadłem może na nie nowy pomysł zamontowania głośnika w bagażniku wycinając otwór montując go wprost na wewnętrzną blachę bagażnika. wtedy pojemność bagażnika pełniłaby role obudowy a membrana skierowana do środka kabiny powinna dawać znośny efekt. jednak to tylko niesprawdzone domysły.
    mam nadzieje ze ktoś bardziej doświadczony coś doradzi :)

• #2 03 Maj 2009 13:30
    xxKumas
    Poziom 11  

mało kto wie że maluch ma seryjnie przewidziane miejsce na sub ;D
    więc z tyłu masz półkę z bocznych wlotów wpada do niej powietrze i z niej dopiero do silnika ;) kupujemy tzw. baleronik taką rurę pomarszczoną i dolot powietrza do silnika robimy bezpośrednio z tych właśnie bocznych wlotów ;)
    półkę uszczelniamy pakujemy wygłuszenie w postaci gąbki i mieszczą nam się pięknie dwa 8calowe albo 10calowe np Alphardy ;) może być każdy inny głośnik akurat na takich widziałem taką instalację bo miał znajomy ;)

pozdrawiam ;)

• #3 04 Maj 2009 01:46
    pigini
    Poziom 9  

ten pomysł już przerabiałem dzieki temu z tyłu mogłem niższa pulkę zastosować tylko do tego jeszcze tak czegoś mocniejszego mi brakowało:D
    teraz juz zrealizowałem ten pomysł tłucze niemiłosiernie przy pierwszych próbach wypadł mi jeden reflektor ale to nic maluchy tak mają:P tubek napędzany tda 1562Q na głośniku 12" dibesi co prawda półka i głosniki w drzwiach wystarczają i suba włączam sporadycznie ale warto mieć coś takiego chociażby dla bezcennych min zaskoczonych i zbitych z tropu cwaniaczków szpanujących car audio za parę tysięcy:D