Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark T430 włącza się ale nie drukuje

qwerty123454321 26 Mar 2009 10:54 3747 7
    qwerty123454321
    Level 11  
    Witam.
    Mam problem z drukarka Lexmark T430.
    Mianowicei drukarka po podłączeniu do prądu włącza się, przechodzi autotest i sygnalizuje gotowośc do pracy. Jednak nie słychać żadnych oznak mechanicznego testowania drukarki, po prostu nic sie nie kręci.
    Po wysłaniu jakiegoś dokumentu do druku lub próbie wydruku strony testowej z drukarki zaczyna migać zielona dioda równomiernie 0,5 s świeci 0,5 s nie świeci ale nic nie jest drukowane i nie kręcą się żadne wałki.
    Komunikacja z komputerem jest dobra, sprawdziłem fuser jest dobry, toner też wygląda na dobry. Nie mam pomysłu juz co to może być.
    Czy ktoś ma jakis pomysł co może jej dolegać ?
    may-boy
    Level 11  
    a nie są zatkane w tuszu głowice albo brudne w drukarce, a jak nie to coś jest z elektroniką w tej drukarce, jak masz gwarancje to ją oddaj

Moderated By rys57:

Ostrzeżenie nr 2. Proszę powstrzymać się od udzielania bezsensownych porad

agatorn
    Level 19  
    qwerty123454321 wrote:
    Witam.
    Mam problem z drukarka Lexmark T430.
    Mianowicei drukarka po podłączeniu do prądu włącza się, przechodzi autotest i sygnalizuje gotowośc do pracy. Jednak nie słychać żadnych oznak mechanicznego testowania drukarki, poprostu nic sie nie kręci.
    Po wysłaniu jakiegoś dokumentu do druku lub próbie wydruku strony testowej z drukarki zaczyna migać zielona dioda równomiernie 0,5 s świeci 0,5 s nie świeci ale nic nie jest drukowane i nie kręcą się żadne wałki.
    Komunikacja z komputerem jest dobra, sprawdziłem fuser jest dobry, toner też wygląda na dobry. Niemam pomysłu juz co to może być.
    Czy ktoś ma jakis pomysł co może jej dolegać ?

Ta drukarka ma wyświetlacz. Napisz jaki komunikat (kod błędu wyskakuje). Opisz kiedy i w jakich warunkach to się stało. Co to znaczy, że komunikacja z komputerem jest dobra? Z jakiego portu drukujesz do drukarki, co jeszcze oprócz niej wisi na tym porcie?

Dodano po 51 [sekundy]:

may-boy wrote:
    a nie są zatkane w tuszu głowice albo brudne w drukarce, a jak nie to coś jest z elektroniką w tej drukarce, jak masz gwarancje to ją oddaj

Kolego! To jest drukarka laserowa, a nie atramentowa.
    qwerty123454321
    Level 11  
    Na wyświetlaczu niema żadnego komunikatu. Po wysłaniu dokumentu z komputera zaczyna migotać dioda ale niema zadnego komunikatu na wyswietlaczu pisze tylko gotowa. Niewiem w jakich warunkach sie to stało bo to nie moja drukarka. Podłączałem ją przez USB i LPT i te same objawy. Nic niema na tych portach z których drukuje.
    agatorn
    Level 19  
    qwerty123454321 wrote:
    Na wyświetlaczu niema żadnego komunikatu. Po wysłaniu dokumentu z komputera zaczyna migotać dioda ale niema zadnego komunikatu na wyswietlaczu pisze tylko gotowa. Niewiem w jakich warunkach sie to stało bo to nie moja drukarka. Podłączałem ją przez USB i LPT i te same objawy. Nic niema na tych portach z których drukuje.

Czy kartridż ma chip? Podmień kartridż. Sprawdź, czy nie wisi któryś z czujników (co prawda powinien być komunikat o zacięciu albo braku papieru, kasety, ale nic nie wiadomo). Stawiałbym jednak na kartridż.
    Jeszcze jedno. Jeśli drukarka ma kartę sieciową i nie jest to karta onboard, to wyjmij ją i sprawdź. Miałem kiedyś dziwny przypadek lexmarka-nie drukowła z usb albo lpt (nie pamiętam), a po wyjęciu karty wszystko było OK. Nie wiem do dzisiaj o co chodziło z tą kartą, ale to ona była przyczyną. Po wymianie karty port ruszył.
    qwerty123454321
    Level 11  
    Czujniki sa OK, sprawdziłem. Karty sieciowej nie ma. Jedynie została kwestia tonera, postaram sie na dziś załatwić jakiś inny i zobacze. Swoja droga najbardziej zastanawia mnie brak jakichkolwiek komunikatów. Czy może to być elektronika ?
    No nic zmienie toner i zobacze co z tym badziewiem.

Dodano po 4 [godziny] 36 [minuty]:

sprawdziłem toner, jest dobry , w innej drukarce drukuje, natomiast inny toner w tej takze nie drukuje.
    Jest moze jakis program do przetestowania drukarki czy cos ? Niemem juz pomysłu
    agatorn
    Level 19  
    Czy kartridź ma chip? Jeśli tak, to sprawdź, czy złącze sprawdzające chipa w drukarce nie oberwało się.
    qwerty123454321
    Level 11  
    Witam.
    Drukarka naprawiona. Przyczyną takiego stanu i dziwnych objawów był zasilacz.
    Jak dla mnie kosmos , no ale najważniejsze, ze działa.