Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President GEORGE

23 Kwi 2004 08:46 4770 4
  • Poziom 20  
    Potrzebuje informacji na temat tego CB.
    Mam takie radyjko tylko nie wiem jak przejść na "0"bo teraz jest cały czas w "5",a druga sprawa jak zwiekszyć moc nadawania na AM??Teraz mam cały czas góra 5W a powinno być więcej.

Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Sproboj uzyc pokretla FINE/COARSE (strojenia precyzyjne/zgrubne) i sie wstroisz w"zera" . A jezeliu chodzi o moc to nie wiem... Byc moze homologacja ... i jest zablokowane na dana moc. Zreszta nadawanie z wieksza moca niz 4W (AM + papiery) chyba jest zlamaniem prawa (podobno cos sie zmienilo w przepisach jezeli chodzi o AM) . Pozdrawiam :)
  • Poziom 20  
    Jeśli chodzi o te "0" to idzie to zrobić jeszcze jakoś inaczej tak żeby na wyświetlaczu była pokazana częstotliwość w "0"???
    A co do tej mocy nadawania to pytam sie tak z ciekawości bo w danych technicznych na WWW pisze że ma 15W w AM i ciekawy jestem jak to w końcu jest z tą mocą?
  • Poziom 15  
    Jeśli to radio jest "rozblokowane" i ma taką opcję, to powinno się to włączyć ostatnim przełącznikiem nad potencjometrem MIC. Po naciśnięciu i przytrzymaniu tego przełącznika wyświetlacz powinien zacząć migać, gałką zmiany kanałów wtedy powinno dać się zmieniać częstotliwość co 5kHz. Moc nadajnika może być ustawiona na 4W (AM i FM), reguluje się to odpowiednimi potencjometrami nastawczymi (podkówkami) wewnątrz radia. Oba potencjometry (osobno AM i osobno FM) są oznaczone i położone przy ekranie stopnia końcowego (z tyłu radia). Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z obowiązujących przepisów dotyczących mocy nadajników w paśmie obywatelskim.
    Pozdrawiam - Jerzy
  • Poziom 16  
    aspekty prawne dopuszczalnych poziomow mocy pomijam, bo od tego sa inne grupy :wink:
    aby korespondent wyraznie odczul wzrost odbieranego sygnalu - musielibysmy zwiekszyc moc _CZTEROKROTNIE_, a w 'george' nie ma takiej mozliwosci, pnadto bezkrytyczne podnoszenie mocy o dowolna wartosc mija sie z celem, jesli nie bierzemy pod uwage automatycznego zmniejszenie sie glebokosci modulacji, czego uniknac sie nie da, z reguly jedenym skutkiem takiej operacji jest tylko i wylacznie strata pradu :twisted:
    jesli chcemy, aby radio dzialalo absolutnie poprawnie, to bezsensownym jest ustawianie poziomu fali nosnej wiekszego, niz 1/4 PEP SSB
    krecenie 'podkowkami' wewnatrz radia bez pojecia i przyrzadow jest co najmniej glupie i jedyny tego skutek, to zwiekszona emisja 'smieci' w eter

o 'wrodzonych' niedoskonalosciach pracy am i ssb 'george'a juz nie wspomne, jakosc jego modulacji jest mowiac delikatnie malo przyjemna

pzdr.,
    Krzysztof