Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-1710P przesunięty i brudny wydruk

26 Mar 2009 15:47 2384 5
 • Poziom 9  
  Witam mam drukarkę Samsung ML-1710P problem polega na tym ,że to co powinno się znajdować na kartce jest przesunięte z jakieś 20 cm w prawo, cala kartka jest pobrudzona i ma pionowe czarne/białe paski. Drukarkę rozłożyłem i czyściłem, lasera nie dotykałem. Ma ktoś jakiś pomysł??
  Pozdrawiam :!:
 • Poziom 24  
  Cześć. Zrób zdjęcie lub skan wydruku i wrzuć jako mały plik, w formacie jpg, bez prowizji punktów. Wtedy się nam wyświetli od razu w poście. Jak to brudna kartka? Dokładniej proszę!
  Obejrzymy, podumamy.
  Jak to ci się stało? Jeżeli te paski na wydruku są nie do końca strony, są jak niedokończony kod kreskowy i są ostre brzegami to może być laser. Przesunięcie obrazu z lewej na prawą także. Patrzyłeś czy nie zwęża druku po szerokości?
  Przesunięcie może też być wynikiem nieustawionych brzegów poboru.
  Zbieg dwóch klasycznych okoliczności raczej wskazywałby na moduł lasera.
  Może silnik lasera ma kłopot ze stałą zasilania?
 • Poziom 9  
  Drukarkę kupiłem od znajomego mojego kolegi trochę zawiłe ale taniutko.. wydawało mi się, że dam radę ją naprawić, jak mi powiedział drukarka z dnia na dzień zaczęła tak drukować. Po wydrukowaniu kilku kartek sytuacja się nieco zmieniła, ustawiłem na wydrukowanie 6 linijek literek "a" czcionka 70. w rezultacie wydrukowała 3 kartki jedna cala ciemna, druga ciemniejsza lecz tu widać 1 linijkę literek a i trzecia na której wydrukowała 4 linijki na czarnym tle. Zamieszczam zdjęcia na pierwszym są te 3 kartki a na drugim są 2 kartki na których jest jakakolwiek linijka wydrukowana

  Samsung ML-1710P przesunięty i brudny wydruk

  Samsung ML-1710P przesunięty i brudny wydruk
 • Poziom 9  
  nikt mi nie pomoże?
 • Poziom 24  
  Cześć, Sory nie miałem czasu zajrzeć tutaj. Dzięki za skany. po obejrzeniu podtrzymuję moje przypuszczenie. To wygląda na moduł lasera lub jego zasilanie. Wiązka skupiona rozpraszana jest przez pryzmat który może nie być zasilany stabilnie. Stąd raz takie wielkości a raz inne.
  Martwią mnie jeszcze te różne odcienie tła. To tak jak by wiązka fali lasera była zbyt słaba. Na bębnie św. nie wybijała wszędzie powierzchni naładowanych. Nie miała potencjału. Tylko w miejscach przerw sygnału (litery) na powierzchni bębna św. skupia się ładunek przebijający odwrotny potencjał naładowanego przeciwnie powierzchni bębna.
  Może to generator (taki mały i mocny led, przed soczewką skupiającą w mod. lasera) ? Włącza się i wyłącza na moment. W tych subtelnych momentach następuje bezwładna kumulacja mocy. Litera na druku i moment prawidłowego (mocnego) rozładowania jej sąsiedztwa. Dalej słaba szarość lub czerń, a nie czystość czyli rozładowanie pow. bębna.
  Jeżeli nie łapiesz o co mi chodzi przeanalizuj proces elektrostatyki, rozładowania powierzchni bębna po przez wiązkę rozproszoną lasera. To laser nakłada, a dokładniej rozładowuje miejsca w których podczepią się drobiny toneru.
  Moim zdaniem to laser lub jego zasilanie.
  Może znajdę gdzieś filmik poglądowy to go wrzucę tutaj. Gdzieś miałem takowy, rysunkowy, muszę go poszukać. Ułatwi sprawę, wgląd w procesy.
 • Poziom 9  
  Ok Dziękuję, spróbuje coś poczytać na ten temat, i może znajdę jakiś inny laser w razie czego będę pisać dalej.

  Pozdrawiam!