Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KX-T61610B - brak sygnalu na LM (wej i wyj)

26 Mar 2009 18:20 1808 18
  • Poziom 9  
    Witam.

W zwiazku z problemem przy programowaniu i uzytkowaniu centrali KX-T30810BS (wer. niemiecka) zafundowalem sobie centrale KX-T616110B.
    Niby wszystko w porzadku - centrala sie daje programowac, pamieta ustawienia ale nie dzialaja linie miejskie :cry: Nie wiem czy mam jakiegos pecha czy cos jest zle skonfigurowane. Centrala przez poprzedniego wlasciciela zostala przywrocona do ustawien fabrycznych. Szukalem w instrukcji ale nic nie ma nt aktywacji linii miejskich. Przy wybraniu z aparatu wewnetrznego (systemowego czy zwyklego) jakiej kolwiek linii miejskiej (oczywiscie do odpowiedniego gniazda w centrali jest podpieta sprawna linia) jest cisza. Dzwonienie z zewnatrz - tez cisza, zadnego klepania przekaznikami itp.
    Nie mowicie tylko, ze centrala ma ala ....

Pozdr.
    PL
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Musisz mieć zle linie wpięte.
    Wpinasz w gniazda CO1-CO6 na srodkowe piny wtyczki/gniazda.
    Tak jak w kablu od zwykłego telefonu PSTN.
    jak jest wyzerowana to powinna byc zajmowana CO1
    możesz przepinać linie w kolejne CO i zajmowac je przez 81,82...86
    bo może pierwsza jest walnieta :(
  • Poziom 9  
    Tak - linie sa na dwoch srodkowych pinach wtyczki - jak wepne ta wtyczke do zwyklego aparatu to mam sygnal i mozna dzwonic. Kazde wejscie zachowuje sie tak samo - cisza w obydwie strony.

PL
    Pozostaje wyprowadzic 4 druty z wtyczki i pokombinować bo to może znowu jakaś wersja od germańca ..
  • Poziom 9  
    W gniazdach CO1-6 wyraznie widac dwa druciki...
    Ech ja to mam pecha ... :cry:

PL
    Może na wszelki wypadek zrób program 98 i 99 ,żeby powtórzć "Cliear-owanie"
  • Poziom 9  
    Ok, sprobuje...

PL
  • Poziom 9  
    Zrobliem 99 i 98 i dalej nic. Przypuszczenie bylo, ze sa uszkodzone LM ale sa sprawne w momencie gdy centrala nie jest podlaczona do pradu. W momencie wlaczenia do pradu i zapalenia sie kontrolki DAY automatycznie nie ma wyjscia na zewnatrz... Chyba trza cos dokonfigurowac lub jest cos uszkodzone w torze LM ale w elektronice. Pozostaje oddanie centrali do serwisu chyba...

PL
  • Poziom 27  
    Po wyłączeniu zasilania centrala automatycznie zajmuje linię miejską, odpowiednio: port 11-CO1, 12-CO2 itd.W twoim przypadku masz ewidentnie uszkodzone wejścia LM, lub scalak odpowiedzialny za te funkcje.
  • Poziom 9  
    Centralka poszla do serwisu.

PL
  • Poziom 2  
    Witam

Mam bodajże podobny problem z ta centralką. Mianowicie mam dwie linie podpięte pod nią, z tym, że jedna nie działa poprawnie (można dzwonić na zewnątrz, ale nie przebijają się połączenia z zewnątrz). Chciałbym żeby jeden aparat tel. był podpięty pod jedną miastową, tak samo drugi... Mam manual, ale zero pomysłu jak to zrobić.:cry:

Dodano po 1 [minuty]:

Proszę o pomoc :cry:
  • Poziom 27  
    Co to znaczy " aparat podpiety pod jedna miastową"? Ta centrala ma 6 portów LM i 16 wewnętrznych. Skoro jak piszesz " nie przebijają się z miasta" to znaczy że masz wyłączone dzwonienie na danym porcie wewnętrznym. Funkcja 9 i 10. Sprecyzuj o co chodzi, bo nie da się ciebie zrozumieć.
  • Poziom 2  
    Witam

Dziękuję, bo już mi pomogłeś podając numer funkcji. Jestem całkowicie zielony w temacie centralek i stąd moje problemy.

Czy mógłbym prosić o pomoc w wyjaśnieniu takiej kwestii:

- w punkcie 3 instalacji do Funkcji 09 jest cos takiego ,,wybierz numery linii miejskich, które będą powodowały uruchomienie dzwonka''

Jakie numery wpisać:?:

Z góry dziękuję i przepraszam za nieprofesjonalne słownictwo, ale poprostu nie wiem o co chodzi z tymi centralkami...

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Po wybraniu F09 naciskasz klawisz " Next" i na wyświetlaczu pokaże się nr11, czyli numer linii wewnetrznej. Każde naciśnięcie Next przechodzisz do następnej wew. czyli 12,13 itd. Naciskasz przycisk "Transfer" wpisujesz numer LM z której ma dzwonić i zatwierdzasz. Np: 1, 2 itd.Jak bedziesz miec problem to napisz na GG12540774, to ci dokładnie napiszę jak to zrobić.
    Powodzenia.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź!

To juz udało mi się ustawic z tym, że po jakimś czasie centralka zaczęła wariowac i teraz nie chce się dac zaprogramować. Jak ustawiam tryb Program to na wyświetlaczu mam tylko ,,Program Mode'', centralka nie przyjmuje poleceń... masakra
  • Poziom 27  
    Po załączeniu "Program" na wyswietlaczu ma być Program Mode. Czyli jest prawidłowo. Teraz wpisz numer funkcji n.p 00. Jeśli nie da się wpisać numeru funkcji to zresetuj ją wyłączając z sieci, lub naciśnij czarny okrągły przycisk- Reset.
  • Poziom 2  
    Już wszystko wiem!

Jak podłaczałem systemowy do centralki to przestawiałem na telefonie i na centralce z SET na PROGRAM, a trzeba tylko na centralce przestawić :)

Najlepsze jest to, że wcześniej postępowałem zgodnie z anwajzung :)

Dzięki za odpowiedź jeszcze raz!
  • Poziom 1  
    Witam,
    Również mam problem z centralą KX-T61610B, ale chyba Lucjan 52 jest dobrym duchem tego tematu więc z góry podziękuję za jakąkolwiek pomoc z Twojej strony.
    Otóż problem przedstawia się tak:
    - w słuchawce jest sygnał, ale po wybraniu numeru znika, nie ma sygnału oczekiwania na połączenie - są tylko szumy
    - połączenie z zewnątrz nie może się przebić - dzwoniący do nas słyszą w słuchawce ,,abonent czasowo niedostępny''
    - oczywiście nieodbieramy faksów

Co zrobiłam do dzisiaj:
    - skorzystałam z funkcji 07, 08, 09 i 10
    - próbowałam wariacji TONE/PULSE

Bez skutku.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję!
  • Poziom 27  
    To co słyszysz w słuchawce to sygnał lokalnego generatora centrali. Zapewne możesz łączyć się po wewnętrznych, natomiast nie masz połączenia z linią miejską. Są dwie możliwości, albo masz uszkodzony moduł LM, albo źle skonfigurowana centrala. Czy tak się dzieje na wszystkich liniach zewnętrznych? Spróbuj wybrać LM manualnie. Numery od 81 do 86 odpowiadają poszczególnym portom LM.Załącz linię miejską n.p na LM2 i wybierz 82. Powinieneś słyszeć sygnał centrali miejskiej. Jeśli tego nie ma to uszkodzone są linie miejskie.