Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Separacja galwaniczna 485

26 Mar 2009 18:23 953 1
  • Poziom 10  
    Często czytając w internecie różne opisy budowy interfejsów, czy to rs232, czy 485 czy, itp. często jest opisane, żeby stosować separację galwaniczną. Wiem, żeby używać transoptory, ale co z tego, jeżeli będę miał sprzężone zasilanie z transciverem 485, a resztą układu (mikrokontrolerem). Trzeba, jakoś odizolować zasilanie. Chciałem zastosować przetworniczkę 1W, albo nawet mniejszą żeby rozdzielić te zasilania. Co do takiej przetwornicy mam dołączyć? Bezpośrednio do wejścia napięcie, od zasilania, a na wyjście już mogę podłączyć transciver? Czy trzeba stosować jakieś kondenstatory filtrujące? Jeśli tak to jak je dobrać? Przykłady przetworniczek jakie chciałem użyć to: AM1P-0505SZ lub AM1L-0505SH30-NZ SMD z oferty Seguro .
  • Poziom 36  
    Witam.
    ploteklotek napisał:
    ... Co do takiej przetwornicy mam dołączyć? Bezpośrednio do wejścia napięcie, od zasilania, a na wyjście już mogę podłączyć transciver?
    To powinno byc jasne ... Dziala jak transformator separujacy, tyle ze dla napiec stalych.
    ploteklotek napisał:
    ... Czy trzeba stosować jakieś kondenstatory filtrujące? Jeśli tak to jak je dobrać?
    Zasadniczo takie konwertery maja wewnetrznie filtrowane wyjscia, niemniej, dobra praktyka jest blokowanie szyn zasilajacych, niezaleznie od filtrow wyjsciowych jakiegokolwiek zasilacza. Rutynowo: kondensator elektrolityczny pare uF lub wiecej, zaleznie od charakteru pracy ukladu zasilanego (amplitud impulsow pradu) plus ceramiczny 10...100nF.
    Ale pomysl tez o zabezpieczeniu linii przed przepieciami ...
    http://www.google.pl/search?q=data+telephone+...rvoltage+protection&btnG=Suche&hl=pl&lr=&sa=2
    Pozdrawiam