Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiornik SMXI i piloty Smilo 2 przyciskowe

Marek09 26 Mar 2009 20:16 5510 4
  • #1 26 Mar 2009 20:16
    Marek09
    Poziom 24  

Witam.
    Mam mały problem z ustaleniem wyjść odbiornika SMXI. Odbiornik jest wkładany na wtyk do centrali od bramy uchylnej nice. Chodzi mi o to, że w tej chwili obydwa przyciski działają w ten sam sposób, tj otwierają i zamykają bramę.
    Chciałbym uzyskać tak, że po wciśnięciu jednego przycisku otwiera i zamyka sie brama ( tak jak jest w tej chwili ), a drugi przycisk chciałbym wykorzystać do sterowania wejściem AUX centrali ( po konfiguracji otwierała by się tylko 1 połówka bramy )
    Szukam dokumentacji podłączenie i wyprowadzeń odbiornika SMXI. Nie chodzi mi o programowanie, bo to akurat mam. Jak podłączone są wyjścia w tym odbiorniku?

1 4
  • #2 26 Mar 2009 20:24
    dedus2
    Poziom 12  

witam.zależy jaką centrale posiadasz.w mindy a 400 przypisane fabrycznie masz na drugim kanale funkcje otwórz całość a na mniejszym tak zwane funkcja furtki.każda centrala ma opisane funkcje przypisane do poszczególnych kanałów.pozdrowienia

0
  • #3 26 Mar 2009 22:30
    Marek09
    Poziom 24  

Centrala MC424 i ma opcję furtki.
    Podłączone mam w ten sposób.
    Odbiornik SMXI i piloty Smilo 2 przyciskowe
    Z tym, że wejście 11 i 13 podłączone jest do fotokomórki NC, wejścia 12 i 14 zwarte z 11 czyli do masy.

Funkcja furtki jest ustawiona fabrycznie, ale który bym przycisk nie nacisnął to i tak otwiera lub zamyka się cała brama.
    Funkcja realizowana jest poprzez wejście AUX które umożliwia realizowanie 6 funkcji: furtka, 2 bramy do połowy, tylko otwarcie, tylko zamknięcie, foto2 i wyłączone.
    Nie wiem czy powinienem wejście aux podłaczyć do masy i wtedy będzie aktywna ta funkcja? A być może funkcja ta nie jest dostępna z pilota, tylko ręcznie przyciskiem włączana? Trochę zagmatwana jest instrukcja dlatego się zakręciłem przy tym.
    No a pilot to SMILO 2 kanałowy a odbiornik SMIXS 4 kanałowy.

0
  • #4 27 Mar 2009 21:23
    dedus2
    Poziom 12  

witam .odbiornik smx jest podłączony przez złącze sm wtwojej centrali chyba niema takiego złącza i masz podłączenie na kabelkach.pierwsze piny o ile pamiętam są zasilające następne kanał 1 itd ostanie to chyba antena.odbiornik musisz zaprogranować nie sposobem pierwszym tylko każdy guzik przypisać do osobnego wyjścia.pierwszy kanał odbiornika do step by step drugi do wyjścia aux.pozdrawiam

0
  • #5 28 Mar 2009 07:38
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Poziom 17  

witam

przydałby sie odbiornik uniwersalny 2 kanałowy .

0