Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiornik SMXI i piloty Smilo 2 przyciskowe

26 Mar 2009 20:16 5822 4
 • Poziom 24  
  Witam.
  Mam mały problem z ustaleniem wyjść odbiornika SMXI. Odbiornik jest wkładany na wtyk do centrali od bramy uchylnej nice. Chodzi mi o to, że w tej chwili obydwa przyciski działają w ten sam sposób, tj otwierają i zamykają bramę.
  Chciałbym uzyskać tak, że po wciśnięciu jednego przycisku otwiera i zamyka sie brama ( tak jak jest w tej chwili ), a drugi przycisk chciałbym wykorzystać do sterowania wejściem AUX centrali ( po konfiguracji otwierała by się tylko 1 połówka bramy )
  Szukam dokumentacji podłączenie i wyprowadzeń odbiornika SMXI. Nie chodzi mi o programowanie, bo to akurat mam. Jak podłączone są wyjścia w tym odbiorniku?
 • Poziom 12  
  witam.zależy jaką centrale posiadasz.w mindy a 400 przypisane fabrycznie masz na drugim kanale funkcje otwórz całość a na mniejszym tak zwane funkcja furtki.każda centrala ma opisane funkcje przypisane do poszczególnych kanałów.pozdrowienia
 • Poziom 24  
  Centrala MC424 i ma opcję furtki.
  Podłączone mam w ten sposób.
  Odbiornik SMXI i piloty Smilo 2 przyciskowe
  Z tym, że wejście 11 i 13 podłączone jest do fotokomórki NC, wejścia 12 i 14 zwarte z 11 czyli do masy.

  Funkcja furtki jest ustawiona fabrycznie, ale który bym przycisk nie nacisnął to i tak otwiera lub zamyka się cała brama.
  Funkcja realizowana jest poprzez wejście AUX które umożliwia realizowanie 6 funkcji: furtka, 2 bramy do połowy, tylko otwarcie, tylko zamknięcie, foto2 i wyłączone.
  Nie wiem czy powinienem wejście aux podłaczyć do masy i wtedy będzie aktywna ta funkcja? A być może funkcja ta nie jest dostępna z pilota, tylko ręcznie przyciskiem włączana? Trochę zagmatwana jest instrukcja dlatego się zakręciłem przy tym.
  No a pilot to SMILO 2 kanałowy a odbiornik SMIXS 4 kanałowy.
 • Poziom 12  
  witam .odbiornik smx jest podłączony przez złącze sm wtwojej centrali chyba niema takiego złącza i masz podłączenie na kabelkach.pierwsze piny o ile pamiętam są zasilające następne kanał 1 itd ostanie to chyba antena.odbiornik musisz zaprogranować nie sposobem pierwszym tylko każdy guzik przypisać do osobnego wyjścia.pierwszy kanał odbiornika do step by step drugi do wyjścia aux.pozdrawiam
 • Poziom 17  
  witam

  przydałby sie odbiornik uniwersalny 2 kanałowy .