Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony 25 cali.

gdkj 23 Kwi 2004 11:20 1574 6
  • #1 23 Kwi 2004 11:20
    gdkj
    Poziom 26  

takie stare już sony .konstrukcja modułowa ,stereo a2 ,przestrajany.nie pamiętam dokładnie modelu ale pamiętam procka sda2083-8024.problem jest taki że jak pogra z 5min.
    to nagle zaczyna trzszczeć (obraz i dźwiek) i pochwili
    głuchnie.na ekranie pojawia się numer oglądanego kanału.wystarczy dotknąć pilota i wszystko jest ok.aż do następnego razu. podstawowe zimne luty sprawdziłem i nie znalazłem (złącza itp)podejrzewam głowicę (jak też jest w innych postach) ale watpliwość mam taką że czasami (nie zawsze) gdy to się stanie to dodatkowo jeszcze się zeruje (zamiast wyświetlać nr. oglądanego kanału(jak przy wyjętym wtyku antenowym) wyświetla 00)czy jakies zimne luty w głowicy moga ustawiać procesor?nie mam dużej praktyki w tv a to stary grat (obraz już nie taki i poczekać trzeba).
    pozdrawiam.

0 6
  • #2 23 Kwi 2004 11:41
    NPN
    Poziom 12  

Zacznij od podstawienia pamięci,może resetuje procesor

0
  • #3 23 Kwi 2004 13:41
    h jaworski
    Specjalista AGD

nie wiem dokładne o jaki sony chodzi ( nie znalazłem takiej wersji programu ) ale ja bym sprawdził czy w module pcz na filtrach i na układzie nie ma zimnych lutów to nabminne uszkodzene w tv sony przerwa na filtrze powoduje złe działanie układu arcz i wyskok stacji poza odbierany zakres

0
  • #4 23 Kwi 2004 14:10
    witold świerzyński
    Poziom 17  

Pamięć SDA2546 musi być z wsadem. Można skopiować ze starej. Zamiennie wkładam 24c16 zwierając 7 nogę do masy (usterka się nie powtarza w odróżnieniu do SDA2586)
    W.

0
  • #5 28 Kwi 2004 21:40
    Arti_25
    Poziom 16  

Witam czy mogli by mi panowie pomuc , gdzie znajde wsad do pamieci do tv Sony KV14-M1D . ( a problem mam taki ze tv nie wlancza sie tylko 6 razy mryga dioda - po sprawdzeniu pamieci okazalo sie ze jest ona pusta ) byc moze ze jast tego powodem jakas inna przyczyna dlatego tez bardzo prosze o pomoz i z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam.

0
  • #6 28 Kwi 2004 22:24
    emik
    Poziom 23  

Arti-25 użyj "szukaj" niezbyt dawno temu podawałem wsad do KV 14 T1,bo miałem podobny problem.Na tym wsadzie telewizor powinien się uruchomić,reszta w trybie serwisowym. gdkj twój procek to sda 2083-B024 nie 8024.Dwa miesiące temu miałem bardzo podobny przypadek z tym prockiem i pomogła jego wymiana.

0
  • #7 30 Kwi 2004 09:52
    gdkj
    Poziom 26  

serdeczne dzięki. ostatnio miałem jekieś problemy z umieszczaniem postów na elektrodzie ale coś się poprawiło.
    ten model to taki starszy i bardzo popularny.kupiony co prawda w sklepie ale przestrajany fonią równoległą.
    za bardzo w tv nie siedzę.nie sprawdzałem zimnych lutów w samej głowicy.na razie z okoliczności nie mam na to czasu ale jak sprawdzę dam znać.
    pozdrawiam.

0