Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja meteorologiczna na PIC18F452

Defenestrator 26 Mar 2009 20:36 7720 1
  • Stacja meteorologiczna na PIC18F452

Dobrze znać warunki, jakie panują na zewnątrz. Można je sprawdzić włączając odpowiedni kanał TV, albo spoglądając na ekran opisywanej tu stacji meteo. Elektronika została zbudowana na bazie mikrokontrolera PIC18F452, a cały projekt jest bardzo dokładnie opisany. Urządzenie to mierzy wartości takie jak: ciśnienie, wilgotność względna i oczywiście temperatura, oraz obsługuje 2 wyświetlacze, jeden w domu, a drugi na zewnątrz. Temperatura może być wyświetlana jako stopnie Celsjusza lub Fahrenheita, a ciśnienie jako mBar/hPa albo milimetry słupa rtęci. Cały interfejs składa się z tylko trzech przycisków. Innymi ciekawymi funkcjami urządzenia są: zegar, kalendarz, 24 godzinny zapis danych(wyświetlany w postaci wykresu) oraz zapamiętywanie wartości ekstremalnych. Mikrokontroler oszczędza prąd, bo przez większość czasu jest uśpiony, podobnie jak czujniki, które są włączane tylko na czas pomiaru.

Źródło

Stacja meteorologiczna na PIC18F452 Stacja meteorologiczna na PIC18F452

Fajne!
  • Fibaro
  • #2 03 Kwi 2009 08:54
    byrrt
    Poziom 21  

Dokładność pomiaru ciśnienia chyba nie powala? Nie wiem jaki tam jest ADC w tym procku ale myślę że nie więcej jak 12bit więc przy tym czujniku mamy rozdzielczość mniejszą jak 1hPa.. Wyłączanie czujników mosfetami też chyba to nie do końca trafiony pomysł.. Te mpxy są bardzo czułe na zmiany napięcia zasilania i z doświadczenia wiem że zaraz po włączeniu nie przekazują odpowienich wartości.. Te parę sekund muszą działać aby napięcie na wyjściu się ustabilizowało.. Projekt na moje trochę przesadzony ale ogólnie mi się podoba..

Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo