Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak spalić trocinę - producent przystawek do pieca

+222+ 26 Mar 2009 21:40 6835 3
  • #1 26 Mar 2009 21:40
    +222+
    Poziom 9  

Witam wszystkich poszukuję rzemieślnika który produkuje przystawki do pieca do spalania zrębek i trocin typu Hajnówka ,Konmet tylko w rozsądniejszej cenie zależy mi na dużym zasobniku na opał przedpalenisku i podajniku plus sterowanie wszystkie pomysły mile widzianePozdrawiam

0 3
  • #2 27 Mar 2009 02:22
    daduszeryf
    Poziom 28  

Cześć.Sterowania do tego typów pieców to robiłem trzy sztuki dwa według starej firmowej dokumentacji a jedno ostatnie to wykorzystałem gotowy wyłącznik czasowy dorobiłem tylko resztę sterowania.Dorabiałem bo koledzy kupili bez sterowania.Pamiętam że ślimak w podajniku to od jakiejś maszyny rolniczej.To jak byś sam zrobił wsyp i podajnik to byś musiał dokupić tylko zbiornik do spalania przed piecem bo myślę że samemu trochę trudno to jest przecież podwójny zbiornik stalowy wyłożony szamotem.Jak masz dostęp do tanich trocin to jest bomba.Działa to bardzo dobrze jak się teraz pytałem to nie mogą się nachwalić a mają już to kilka ładnych zim.

0
  • #3 27 Mar 2009 18:55
    +222+
    Poziom 9  

Widziałem takie urządzenie w akcji zdaje to egzamin trocina jeszcze jest miejsca w kotłowni sporo więc można poszaleć może ktoś może mi podrzucić zdjęcia takich urządzeń wykonanych metodą domową z góry dziękuję

2
  • #4 27 Mar 2009 19:54
    daduszeryf
    Poziom 28  

Cześć.Ja to tylko widziałem urządzenia kupione ze złomu i trochę przerobione(chodzi o pojemnik na trociny dołożony kołnierz żeby był większy pojemnik) no i remont nowy ślimak,sterownik,silnik i poprawienie wszelkich łączeń.Ale jak widziałeś gotowy z Hajnówki to wystarczy się wzorować na nim.Niektóre wymiary można zmienić.Dostosować do materiałów jakie znajdziesz na złomie.

1
  Szukaj w 5mln produktów