Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 2003r. 1.2 benzyna - nie zapali

26 Mar 2009 22:18 5499 12
  • Poziom 17  
    Koledzy wczoraj byłem na serwisie, wymieniłem olej, filtr, podkładkę, zrobiłem może 45km od wymiany, dzisiaj rano wsiadam do auta, i wogóle nie pali, rozrusznik kręci i nic, nawet nie załapie. Nigdy do tej pory nie miałem żadnego problemu, zawsze na strzała palił. Koledzy co się mogło stać? Co może być przyczyną? Servis coś zawinił? ( ta wymiana oleju) , czy to zbieg okoliczności? Co się mogło stać, kręci rozrusznik, a nie zapali. akumulator OK, paliwo OK. Proszę o pomoc
  • Poziom 17  
    pompa w zbiorniku pracuje włącza się
    masz iskrę

Dodano po 39 [sekundy]:

kontrolka imobilajzera gasinie
  • Poziom 17  
    Kolego pompa paliwowa pracuje, podaje paliwo, iskra mam, kontrolka od imobilajzera gaśnie, próbowałem nawet z kluczyka matki i nic. jest to możliwe że podczas gaszenia auta przeskoczył łańcuszek rozrządu np o 1 lub 2 ząbki ??? i mogło by to być przyczyną

?
  • Poziom 17  
    tam masz pasek mogło ale by było słychac metaliczny stukot bądź silnik by się nie obracał a jak tylko o zęba to by próbował odpalić bądź odpalił ino nie miał mocy sprawdź kod błędu na komputerze
  • Poziom 17  
    Kolego pompa paliwowa pracuje, podaje paliwo, iskra mam, kontrolka od imobilajzera gaśnie, próbowałem nawet z kluczyka matki i nic. jest to możliwe że podczas gaszenia auta przeskoczył łańcuszek rozrządu np o 1 lub 2 ząbki ??? i mogło by to być przyczyną

?

Dodano po 1 [minuty]:

kolego tam jest łańcuszek, a nie pasek. na komputerze nie pokazuje żadnego błędu
  • Poziom 17  
    masz kolego w nim instalkę lpg
  • Poziom 17  
    Kolego nie mam w nim instalacji LPG. tylko czysta benzyna. Czy to prawda, bo słyszałem że ten silnik jest jakiś bez obsługowy, i jest w nim dużo hydrauliki? jest to możliwe że mi na serwisie wlali jakiś olej szais? Zapłaciłem niby za mobil 1 5w50 + filter + podkładka. Możliwe że zrobili jakąś ścieme i wlali jakiś szais olej i hydraulika w tym silniku nie poszła? i np. przeskoczył łańcuszek? albo coś? bo już sam nie wiem.
  • Poziom 12  
    Sprawdź rozrząd kolego bardzo częsta przyczyna w tych autach przeskakuje o jeden ząbek i nie pali. Przy dłuższym kręceniu nie zapala CI się kontrolka od oleju??
  • Poziom 17  
    Kolego jak dłużej kręciłem to zaczynała migać kontrolka od oleju i zaczynało coś pikać. A co jest przyczyną że ten rozrząd przeskoczył o jeden ząbek? wina oleju?

Dodano po 9 [minuty]:

Kolego jak dłużej kręciłem to zaczynała migać kontrolka od oleju i zaczynało coś pikać. A co jest przyczyną że ten rozrząd przeskoczył o jeden ząbek? wina oleju?
  • Poziom 19  
    Kolego a sprawdziłeś stan oleju ?? To pierwsza sprawa jak zaczęło pikać to masz na pewno zapisany jakiś błąd to go odczytaj.
  • Poziom 17  
    Tak kolego poziom oleju sprawdziłem i jest OK. ale to pika tylko jak się dłużej kręci i zaczyna migać kontrolka od oleju. Po sprawdzeniu okazuje się że mieszankę wywala na kolektor ssący.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    rozrząd na 100% wada tych silników