Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Detekcja ruchu oraz rejestracja nagrań z kamery CCTV

27 Mar 2009 08:47 4132 9
  • Poziom 9  
    Witam, mam zainstalowaną przed domem kamerę - dzięki modulatorowi oglądam obraz w TV na ustalonym kanale (po kablu antenowym). Jako, że pracuję w domu mam również obraz na jednym z monitorów przy komputerze (monitor wyposażony w tuner TV) - i tu mam pytanie - czy jest jakiś program, który umożliwia analizę obrazu (detekcja ruchu) oraz ewentualną rejestrację na komputerze. W sieci jest cała masa softu który obsługuje webcamy oraz kamery sieciowe ale nie mogę znaleźć czegoś odpowiedniego do mojego schemtau podłączenia.
  • Napad.pl
  • Poziom 24  
    Witam.
    A nie możesz podłączyć czujnika ruch pod urządzenie nagrywające .
  • Napad.pl
  • Poziom 10  
    A może wypróbuj coś takiego http://www.ferrocctv.com lub pozostaje zakupić z allegro jakąś kartę do rejestracji za 90-120 PLN.

Linka poprawiłem. [sharp]
  • Poziom 9  
    FERRO CCTV nie obsługuje kamer podłączonych bespośrednio po kablu TV do monitora (z tunerem) - coraz bardziej obawiam się, że nie znajdę softu obsługującego z poziomu peceta sygnału wyświetlanego bezpośrednio na monitorze (z pominięciem komputera). A nie chcę wydawać dodatkowych pieniędzy na jakikolwiek hardware.
  • Poziom 27  
    Być może pośpieszyłeś się z zakupem kamery.
    Są kamery, które w menu mają wbudowane ustawienia detekcji ruchu np. WK-N341R. Nie jest to oczywiście kamera zewnętrzna, ale być może są dostępna z parametrami odpowiadającymi Twoim potrzebom.
    Prawdę mówiąc nie używałem nigdy tej funkcji z poziomu menu kamery - nie była potrzebna przy kartach rejestracji wizji.
  • Poziom 9  
    Mam rozumieć, że nie ma softu obsługującego kamerę podpiętą do monitora z tunerem TV po kablu antenowym (bez pośrednictwa komputera a raczej karty TV w komputerze)?
  • Poziom 31  
    a jak sobie to wyobrażasz??
    Jak sam piszesz masz kamere podpiętą do monitora a nie do kompa.
    Jeśli chcesz rejestrować obraz z kamery na kompie to musisz mieć kartę DVR , razem z nią dostaniesz program dzięki któremu nagrasz obraz na dysk.
    Innej możliwości nie ma.
  • Poziom 9  
    A gdybym kupił tuner USB - i przez niego przepuścił sygnał z kamery? Wtedy chyba nie byłoby problemu z nagrywaniem/detekcją ruchu? Softu obsługującego tunery jest trochę w necie. No chyba, że są przejściówki/adaptery/konwertery (?) "kablowe": TV na S-VIDEO - wtedy próbowałbym sygnał z kamery podać na wejście karty graficznej - czy to możliwe, czy bredzę?
  • Poziom 17  
    Jak dla mnie, to trochę .... przekombinowałeś. Jeśli chciałeś mieć tylko podgląd... zrobiłeś to dobrze. Jeśli jednak chcesz mieć także rejesrtację obrazu i detekcję ruchu, to najprostrzym rozwiązaniem jest zakup nawet najtańszej karty DVR. Będziesz miał już tam wszystko to, o czym piszesz. Po co wymyślać coś, co już ktoś wymyślił. W efekcie różnych kombinacji, może się okazać, że jednak coś nie działa, a tak, masz gotowe rozwiązanie.
    Mam kolegę, który ma podobne podejście do sprawy. W żaden sposób nie mogę mu wytłumaczyć zalet gotowych rozwiązań. Ostatnio zrobił sobie sam alarm w domu (podziwiam go, bo siedział nad tym kilka tygodni), na dość przedziwnych czasami urządzeniach, który o dziwo ... nawet działał przez pewien czas. Jego konstrukcja, dosłownie przypominała w porównaniu z najprostrzą nawet, dzisiejszą fabryczną centralką alarmową, jak przyłożyć komputer z lat 70, zajmujący całe pomieszczenie do dzisiejszego PCeta. Na koniec i tak przyszedł do mnie i chciał, abym mu zestawił jakiś system alarmowy, gdyż wszystkich zamierzonych przez siebie celów nie osiągnął. Wydał niepotrzebnie pieniądze, poświęcił sporo czasu i....?
    Może więc, ta historia cię przekona do zakupu jakieś karty DVR. Mnie jednak nie chiałoby się tworzyć czegoś, co jest gotowe.
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Ja używam Active WebCam ale kamerkę mam pod USB
    Aplikacja po polsku i ogromne możliwości konfigurowania.
    Ale do wyboru są 3 opcje:
    1. Kamera lokalna
    2. Zdalna kamera z IP
    3. Zdalna kamera - server

Nie ma nic o sygnale TV jak juz to tylko ferro tu coś zaradzi o ile da się coś zrobić.

Albo kupić coś takiego: "KARTA DVR" na allegro cena od 60 do ponad 200 zł w zależności od zastosowania.