Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopiarka Panasonic FP7713 - toner na bębnie

27 Mar 2009 10:15 2243 8

 • Poziom 35  
  Witam, kopiarka brudzi, widać, że jest toner na bębnie, jest brudny bęben, przebieg bębna jest ponad 30tys kopi - czy wymiana bębna wystarczy czy może jest inna przyczyna, stało się to jakoś nagle.
 • Pomocny post
  Specjalista - kserokopiarki
  A nie padła listwa bębna? To dość popularna usterka w tych kopiarkach. Poza tym czy kopiarka jest czysta? Wszystkie lustra wyczyszczone (łącznie z tymi pod soczewką). Toner nie jest przypadkiem słabej jakości podróbką? Przyczyn może być naprawdę dużo.

  C.

 • Poziom 35  
  W poniedziałek mam zamiar się zabrać za konserwacje, wydaje mi się, że zaczęło się to w momencie przesypania ze śmietniczki tonera...
  Sam toner jet oryginalny z Panasonica i już został zasypany nowy, ten nowy się już zużył i jest to samo.

  Załączam fotki

  Kopiarka Panasonic FP7713 - toner na bębnie

  kopia bez kartki Dark

  Kopiarka Panasonic FP7713 - toner na bębnie

  Light

  Kopiarka Panasonic FP7713 - toner na bębnie

  Normal

  Kopiarka Panasonic FP7713 - toner na bębnie


  Póki co wyczyściłem druty oraz siatke za bębnem ( listwe bębna oglądałem ale jakoś nic nie wypatrzyłem ), pozostaje mi wyczyścić jeszcze optykę a potem to nie wiem, może są jakies sposoby sprawdzenia czy to listwa czy co innego zanim zacznę kupować cześci.
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  A ile zrobił deweloper? Moja propozycja: rozbierz zespół(bęben i wywoływaczka) tak jak pisze kolega copyman wymień listwę czyszczącą bęben odkręć "doctor blade" nie wiem jak pisać nazwy(każdy podaje inną) wyczyść i najlepiej wymień deweloper lub go "przesiej" powinno pomóc.Zdjęcia to kopie przy otwartej pokrywie? A w jakim stanie są druty elektrod?
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Po tej kopii to nie widać żeby listwa przepuściła (profilaktycznie można) Tu bardziej sypanie tonerem od tego uszczelniacza nad listwą. Oczyść odzysk i odegnij go całą powierzchnią do góry (jak kiepski wymień) Natomiast to brudzenie to bardziej wygląda na brudną optykę, można podregulować ekspozycję i troche napięcie. Deweloper w tej maszynie wytrzyma dużo więcej. Oczywiście elektrodki mają być czyste. Na jednej kopii pojawiaja się takie lekkie paski ( nie naświetliłeś tego bębna)
 • Poziom 15  
  Ja bym tu postawił na brudne lustra, najbardziej te pod blachą z soczewką, mało kto tam zagląda. Zaczął bym od tego. Ogólnie to bardziej na optykę wygląda. Ewentualnie jak pisze kolega copyman to może być toner. Pozdrawiam

 • Poziom 35  
  Lustra wyczyściłem, jest mocna poprawa, kopia nawet czysta, jednak toner dalej jest na bębnie ( te kopie przy zamkniętej pokrywie bez kartki ), teraz rozbieram zespół bębna, więc pewnie znów będę miał pytania.

  a na teraz prosze o wyjaśnienie

  co znaczy przesiać developer ?

  Drugie pytanie, czy naświetlony bęben można jakość "naprawić" ? w ksero jest chyba naświetlanie bębna jednak języki obce sa mi obce i w serwisówce nie umiem nic znaleźć.

  Druty są wyczyszczone, korona także ( była od tonera brudna ) jenak to nie poprawiło sytuacji.
 • Pomocny post
  Specjalista - kserokopiarki
  Po pierwsze "gratuluje" pomysłu przesypania śmieci do toneru.
  A tak dalej to przesianie dewelopera to po prostu przesianie np przez bardzo gęste sitko a najlepiej to użyć do tego celu żony czy dziewczyny rajstop zwlaszcza tych gęstych zimowych ( i to wcale nie żart) po prostu odsiejesz od dewelopera te nieco większe śmieci.
  Z naświetlonym bębnem to już niewiele zrobisz.
  Mam jeszcze jedno pytanie czy na pewno wyczyściłeś wszystkie lustra .Najczęściej czyści się lustra 1 do 4 a zapomina że jest jeszcze 5 i 6
  Lustro 5 i 6 jest normalnie niewidoczne aby je wyczyścić należy zdemontować kawałek metalowej obudowy na której jest zamontowany jest objektyw. Również należy dokładnie wyczyscić żótą szybkę w zespole przysłony. Jeżeli dobrze wyczyścisz 5 i 6 lustro to może się okazać że obraz uzyskasz całkiem dobry

 • Poziom 35  
  Zużyty toner został przesypany z "musu" :)

  Po przesianiu developera czy należy wykonywac jakąś inicjalizację ?

  Rozebrałem ten moduł bębna, tam widzę listwę która zbiera śmieci, rozumiem że nalezy wymienić tą część odkręcaną z grubym silikonem jeśłi toner zostaje na bębnie ?

  Co do luster i żółtej szybki to są już czyste ( ocywiście na początku zdjąłem tylko obudowe soczewki więc 5 i 6 pominąłem ;) ).

  Developer ma przebieg jak licznik wskazuje chyba, czyli 74tys, tyle jest.


  ps. mam jeszcze jeden kłopot ale dam nowy temat.