Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie głośniki i radio kupić? Paramtery, dane techniczne.

piotrek power 11 Apr 2009 13:36 10697 44
    Kłosiol
    Level 29  
    piotrek power wrote:

Chodziło mi o to, że jak pod urządzenie grające które ma przykładowo 50W RMS, podłączę wzmacniacz który by miał przykładowo również 50W RMS, to na wyjściu moc się podwoi czy nadal zostanie 50W ?

"Urzadzenie" ma 17-22 wat + wzmak 50 wat RMS = dobre 50 wat RMS :D
    User removed account
    User removed account  
    powalla
    Moderator of CarAudio
    sylwekzz poczytaj cały temat, a nie tylko post Kłosiola. Takie liczenie jak podał Kłosiol właśnie wynika z rozumowania kolegi zakładającego temat.
    piotrek power
    Level 27  
    Na wstępie dziękuję wszystkim za pomoc, wiem już zdecydowanie więcej.

Pozostaje mi tylko wobór radia.

Kenwood ma opcję Bass Boost i wyjsćie przedwzmacniacza 2,0V - nie za bardzo co to oznacza.
    "System Q (7 ustawień plus ustawienie użytkownika )" - czyli ma eqalizer ?

JVC chyba też: "....podczas gdy korektor cEQ oferuje możliwość różnych ustawień w zależności od typu słuchanej muzyki..."
    Nie ma opcji Bass Boost.

Może i obydwa podobnie grają, jednak nie wiem które zamówić.

Chyba bardziej funkcyjny jest Kenwood.
    Trudny wybór.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Tak bass boost i Loudnes to najpotrzebniejszy element na pokładzie radyjka, no i duuużo korektorów musi być :)

PS:tak serio to Kenio jest naprawdę OK ... zresztą poczytaj tematy na forum o tanich radyjkach
    Kłosiol
    Level 29  
    sylwekzz wrote:
    Chyba kolega zapomnial,ze jak podlacza wzmacniacz do radia to nie pod koncowki mocy tylko pod wyjscia RCA a tam nie ma zadnych 50w ani nawet tych 17w:) Radzil bym poczytac troche o podstawach CA:)

Nie rozumiesz ? "Metafory są zawiłe" ??

Sory ... poczytam podstawy i dam znać :D

Co do autora tematu - w tej klasie $$ najlepszą opcja jest Kenwood lub JVC. Najwiecej oferuja za ta kase
    User removed account
    User removed account  
    piotrek power
    Level 27  
    Znalazłem w instrukcji takie coś:

Sekcja Audio:
    Maksymalna moc wyjściowa
    KDC-W3041/W312/W241: 50W x 4
    KDC-241: 45W x 4

Moc pełnej szerokości pasma
    (przy mniejszych szukamch niż 1% THD)
    KDC-W3041/W312/W241: 30W x 4
    KDC-241: 28W x 4

Co to jest ta moc pełnej szerokości pasma ??
    piotrek power
    Level 27  
    Pod długim szukaniu, gdzieś na forum znalazłem że, Kenwood ma 30W x 4 W przy THD 10%
    Pioneer 30W przy THD 36%. Jednak interesuje mnie jeszcze jakie zniekształcenia THD ma JVC przy 30W ??

Podobnie do Pioneera czy do Kenwooda ??
    wit007
    Level 24  
    A jakie to ma znaczenie? Czy 10 czy 36% - nie da sie tego sluchac przy maks. glosnosci i tyle.
    piotrek power
    Level 27  
    Odnośnie radia to kupiłem, jednak JVC :twisted:

Był w sklepie za 240,00 złotych.
    Model KD-G342

Cena jak najbardziej przystępna, taniej jak na allegro z wysyłką :cool:

I teraz czas na ocenę.

Mianowicie.
    Mój kaseciak Sony miał bezpiecznik 10A, JVC - 15A.
    Jakości to nie ma co porównywać nawet, bo nie mam do czego :lol: używając dotychczas kasety adapter i BELLWOODA albo telefonu SE W200i do MP3.

Regulacja głośności jest od 0 do 50, na upartego przy 40 nie ma jeszcze dużo zniekształceń, ale w zupełności wystarczy mi do 30.

Bass jest, ale ...
    Słyszę teraz, że to w tej półce nie będzie.
    Drzwi nie będę przerabiał, ale chcę zrobić obudowę do tych głośniczków.

I tutaj proszę o pomoc.
    Czytałem że obudowy, robi się z MDF ?? Czy nie może być sklejka, albo drewno - jak drewno to z jakiego drzewa, i co będzie najlepsze ??

Od środka trzeba obkleić jakimś materiałem ?

Czytałem, że obkleja się 1cm od ścianek, trochę to skoplikowane, czy nie można tak normalnie bezpośrednio na drewno/płytę, i jakim klejem ? A może wystarczy przypiąć pineskami ten materiał ??

Jaka powinna być pojemność, wymiary takowej obudowy.
    Wg. poradnika można przyjąć 25cm = 25L pojemność.
    Tak więc ja mam 16cm = 16L na jeden głośnik ?
    Nie można trochę mniejszej tej obudowy, 32L to mi koło zaposowe nie wejdzie do bagażnika :wink:

Uno jest dość krótkie, głośniki może będą z tyłu, ale w odległości dość bliskiej, więc nie powinno być źle, a w obudowie powinny grać podobnie jak w drzwiach.
    Tylko jak zrobić odpowiednią obudowę, duże znaczenie mają wymiary, czy raczej od pojemności więcej zależy ?

Z góry dziękuję, za wszelkie porady dotyczące wykonania obudowy.
    piotrek power
    Level 27  
    W Krośnie niestety, nie kupi płyty MDF.

W związku z tym, jako że posiadam trochę desek lipowych.
    Wykonam obudowę drewnianą, myślę że będzie równie dobra, a może nawet lepsza niż z MDFu ?

Już chyba całkiem zboczyłem z tematu, w temacie pytałem jakie kupić głośniki, po drodze jakie radio, a na końcu jak zrobić obudowę, chyba to nie ten dział. Jednak nie będę zakład nowego tematu, a informacje jakie udało mi się zgromadzić, powinny mi wystarczyć do wykonania obudowy.
    Zresztą trochę na tym forum, było o obudowach.

Ciekawe jaki będzie efekt :), A najważniejsze, czy będę z niego zadowolony.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Jak zrobię obudowę tj. w sobotę, edytuję ten post i napisze jaki jest efekt.

Pozdrawiam
    Piotrek
    piotrek power
    Level 27  
    A więc tak.

Nie udało mi się kupić jednak płyty MDF, po prostu nie ma.
    Kupiłem więc sklejkę, za płytę 150x150cm dałem 103,50zł 8-O
    Grubość: 12mm

Zrobiłem pułkę (obudowę) i teraz gra zdecydowanie lepiej.

Przy okazji pomyliłem + z - jeśli chodzi o tweetery, gdyż jestem przyzwyczajony że + jest z białym paseczkiem, i zawsze do kostki musiałem wpinać odwtornie aby mieć poprawnie, i tak samo podpiąłem tweetery a przecież tam przewód jest oryginalnie wlutowany do głośniczka więc trzebabyło podpiąć przwody zgodnie z paseczkami, ten z paskiem do tego z paskiem i bez paska do tego bez paska. Zgadza się? W efekcie po przemieniu teraz niej syczą tweetery trochę, i mogę ustwić TRE +6 przy niskich głośnościach, wcześniej nawet przy niskich głośnościach przy TRE na +6 nie dało się słuchać, nie znaczy że słucham przy TRE na +6, tylko wcześniej te teetery nie "wydalały" jak dałem TRE na max. Może to przez tą pomyloną biegunowość ?
    piotrek power
    Level 27  
    Witam serdecznie wszystkich pod dłużej przerwie.
    Nie mogę edytować, bo pisze mi że post za stary.

Kupiłem już 2 samochody a problem z nagłośnieniem cały czas pozostaje :)

Aktualnie mam Opla Astrę F Hatchback diesel
    Głośniczki zostały blaupunkt, radio nowe kenwood USB - rok temu 299zł na allegro, najtańsze z serii, nie pamiętam modelu podam jak odpiszę z radia. Co ciekawe miało być mocniejsze?? No może bass ma większy ale gra ciszej od JVC 8-O

Blaupunkty miałem na półce - tragedia, potem w skrzynce 60L w bagażniku ze sklejki, teraz mam w kwadratowej skrzynce zamkniętej drewnianej 20L te głośniki.
    Gdzie by nie były, to nie grają ładnie, szczególnie jak się do nich zbliży, z dalsza da się wytrzymać, syczki też mierne. Z przodu mam 13tki GMS - lepiej zdecydowanie grają, nie krzyczą tak jak blaupunkt.

Mam zamiar kupić wzmacniacz CarPower HPB602 - aby wzmocnić te 2 głośniki w bagażniku, teraz z radia mają 2x20W, a wzmacniacz 2x70W podaje, tylko głośniki 50W nie wiadomo czy się nie spalą ??
    Te GMS z przodu mają tylko 30W RMS, muszę drzwi poprawić bo teraz to tragedia jest z ich mocowaniem, wygłuszenia brak.

Co do głośników i półki tylnej, ojciec ma punto - były tam zamontowane w półce elipsowe głośniki Helix 3drożne - gra to kapitalnie, piękny dźwięk z nich się wydobywa, można dać na max i ucho dostawić, nic nie krzyczy nie wrzeszczy tylko ładnie gra. Półka jest twarda, bass jest dobry nie rozlatuje się, nie pierdzi. Można otworzyć bagażnik i słuchać muzyki na zewnątrz, pięknie gra. Na blaupunktach tak się nie da, nie dość że bass schodzi do zera to dźwięk fatalny. Tylko w puncie znowu kiepski przód, a jak się z przodu siedzi to z samej półki - niby fajnie ale tak jakoś za uchem mi gra, trzeba na tylnej kanapie siedzieć to jest ok :)

No ale mam opla, więc punto zostawmy w spokoju, dla ojca to aż za dość :D

Mam takie pytanie, jakbym kupił jakieś dobre głośniki co grają nie krzyczą w drzwi 16tki 70W RMS + wzmank to jaki dźwięk uzyskam ? Tej skrzynki z tyłu to raczej nie usłyszę ?? W takim przypadku. Najlepszym rozwiązaniem byłoby 16tki przód 70Wx2, tył sub 200W, ale to za drogo. Jakieś helixy na przód pewnie 200zł, sub 350zł, wzmank 400zł i wyszło ponad 1000zł :)

A tak w ogóle duża jest różnica z głośnikami z przodu zasilanymi radiem a wzmacniaczem ? No różnica mocy dość duża, 18W a 70W to trochę jest.
    Więc może zrezygnowałbym z suba.
    Jakie obecnie głośniki 16tki zagrają fajnie ze wzmacniaczem 70W ?
    Te helicy grają kapitalnie, ale to raczej starszy model, jak tam z tą firmą, no i chce okrągłe nie elipsy :) Narazie bym kupił wzmacniacz i podłączył do mojej skrzynki za balupuntkowaconej a za miesiąc kupił głośniki do przodu.
    Gorzej jak teraz te 13tki i ta niby skrzynka basowa z blaupunktów pełnopasmowych zagrają lepiej niż potem sam przód 2x70W.

Może ktoś coś doradzić, bo nie wiem co robić.
    Z góry dzięki :D

Dodano po 14 [minuty]:

Chyba że WZMACNIACZ MAGNAT EDITION 44 - trochę słaby, 4x55W, 2x150W, czyli mogę podłączyć 2x55W + 1x150W sub ? Myślę że by mi wystarczyło, tylko czy ten wzmacniacz nie pogorszy jakości dźwięku, i ma faktycznie te moce są podane, cena przystępna 286zł, a Carpower 2 kanały kosztuje 269zł z wysyłką.

Proszę o odpowiedzi, na PW albo Link
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Może czas na lekturę zamiast pytać? Tematów masz w diabły !