Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki i radio kupić? Paramtery, dane techniczne.

piotrek power 11 Kwi 2009 13:36 10493 44
    Kłosiol
    Poziom 29  
    piotrek power napisał:

Chodziło mi o to, że jak pod urządzenie grające które ma przykładowo 50W RMS, podłączę wzmacniacz który by miał przykładowo również 50W RMS, to na wyjściu moc się podwoi czy nadal zostanie 50W ?

"Urzadzenie" ma 17-22 wat + wzmak 50 wat RMS = dobre 50 wat RMS :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    powalla
    Moderator CarAudio
    sylwekzz poczytaj cały temat, a nie tylko post Kłosiola. Takie liczenie jak podał Kłosiol właśnie wynika z rozumowania kolegi zakładającego temat.
    piotrek power
    Poziom 27  
    Na wstępie dziękuję wszystkim za pomoc, wiem już zdecydowanie więcej.

Pozostaje mi tylko wobór radia.

Kenwood ma opcję Bass Boost i wyjsćie przedwzmacniacza 2,0V - nie za bardzo co to oznacza.
    "System Q (7 ustawień plus ustawienie użytkownika )" - czyli ma eqalizer ?

JVC chyba też: "....podczas gdy korektor cEQ oferuje możliwość różnych ustawień w zależności od typu słuchanej muzyki..."
    Nie ma opcji Bass Boost.

Może i obydwa podobnie grają, jednak nie wiem które zamówić.

Chyba bardziej funkcyjny jest Kenwood.
    Trudny wybór.
    powalla
    Moderator CarAudio
    Tak bass boost i Loudnes to najpotrzebniejszy element na pokładzie radyjka, no i duuużo korektorów musi być :)

PS:tak serio to Kenio jest naprawdę OK ... zresztą poczytaj tematy na forum o tanich radyjkach
    Kłosiol
    Poziom 29  
    sylwekzz napisał:
    Chyba kolega zapomnial,ze jak podlacza wzmacniacz do radia to nie pod koncowki mocy tylko pod wyjscia RCA a tam nie ma zadnych 50w ani nawet tych 17w:) Radzil bym poczytac troche o podstawach CA:)

Nie rozumiesz ? "Metafory są zawiłe" ??

Sory ... poczytam podstawy i dam znać :D

Co do autora tematu - w tej klasie $$ najlepszą opcja jest Kenwood lub JVC. Najwiecej oferuja za ta kase
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    piotrek power
    Poziom 27  
    Znalazłem w instrukcji takie coś:

Sekcja Audio:
    Maksymalna moc wyjściowa
    KDC-W3041/W312/W241: 50W x 4
    KDC-241: 45W x 4

Moc pełnej szerokości pasma
    (przy mniejszych szukamch niż 1% THD)
    KDC-W3041/W312/W241: 30W x 4
    KDC-241: 28W x 4

Co to jest ta moc pełnej szerokości pasma ??
    piotrek power
    Poziom 27  
    Pod długim szukaniu, gdzieś na forum znalazłem że, Kenwood ma 30W x 4 W przy THD 10%
    Pioneer 30W przy THD 36%. Jednak interesuje mnie jeszcze jakie zniekształcenia THD ma JVC przy 30W ??

Podobnie do Pioneera czy do Kenwooda ??
    wit007
    Poziom 24  
    A jakie to ma znaczenie? Czy 10 czy 36% - nie da sie tego sluchac przy maks. glosnosci i tyle.
    piotrek power
    Poziom 27  
    Odnośnie radia to kupiłem, jednak JVC :twisted:

Był w sklepie za 240,00 złotych.
    Model KD-G342

Cena jak najbardziej przystępna, taniej jak na allegro z wysyłką :cool:

I teraz czas na ocenę.

Mianowicie.
    Mój kaseciak Sony miał bezpiecznik 10A, JVC - 15A.
    Jakości to nie ma co porównywać nawet, bo nie mam do czego :lol: używając dotychczas kasety adapter i BELLWOODA albo telefonu SE W200i do MP3.

Regulacja głośności jest od 0 do 50, na upartego przy 40 nie ma jeszcze dużo zniekształceń, ale w zupełności wystarczy mi do 30.

Bass jest, ale ...
    Słyszę teraz, że to w tej półce nie będzie.
    Drzwi nie będę przerabiał, ale chcę zrobić obudowę do tych głośniczków.

I tutaj proszę o pomoc.
    Czytałem że obudowy, robi się z MDF ?? Czy nie może być sklejka, albo drewno - jak drewno to z jakiego drzewa, i co będzie najlepsze ??

Od środka trzeba obkleić jakimś materiałem ?

Czytałem, że obkleja się 1cm od ścianek, trochę to skoplikowane, czy nie można tak normalnie bezpośrednio na drewno/płytę, i jakim klejem ? A może wystarczy przypiąć pineskami ten materiał ??

Jaka powinna być pojemność, wymiary takowej obudowy.
    Wg. poradnika można przyjąć 25cm = 25L pojemność.
    Tak więc ja mam 16cm = 16L na jeden głośnik ?
    Nie można trochę mniejszej tej obudowy, 32L to mi koło zaposowe nie wejdzie do bagażnika :wink:

Uno jest dość krótkie, głośniki może będą z tyłu, ale w odległości dość bliskiej, więc nie powinno być źle, a w obudowie powinny grać podobnie jak w drzwiach.
    Tylko jak zrobić odpowiednią obudowę, duże znaczenie mają wymiary, czy raczej od pojemności więcej zależy ?

Z góry dziękuję, za wszelkie porady dotyczące wykonania obudowy.
    piotrek power
    Poziom 27  
    W Krośnie niestety, nie kupi płyty MDF.

W związku z tym, jako że posiadam trochę desek lipowych.
    Wykonam obudowę drewnianą, myślę że będzie równie dobra, a może nawet lepsza niż z MDFu ?

Już chyba całkiem zboczyłem z tematu, w temacie pytałem jakie kupić głośniki, po drodze jakie radio, a na końcu jak zrobić obudowę, chyba to nie ten dział. Jednak nie będę zakład nowego tematu, a informacje jakie udało mi się zgromadzić, powinny mi wystarczyć do wykonania obudowy.
    Zresztą trochę na tym forum, było o obudowach.

Ciekawe jaki będzie efekt :), A najważniejsze, czy będę z niego zadowolony.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Jak zrobię obudowę tj. w sobotę, edytuję ten post i napisze jaki jest efekt.

Pozdrawiam
    Piotrek
    piotrek power
    Poziom 27  
    A więc tak.

Nie udało mi się kupić jednak płyty MDF, po prostu nie ma.
    Kupiłem więc sklejkę, za płytę 150x150cm dałem 103,50zł 8-O
    Grubość: 12mm

Zrobiłem pułkę (obudowę) i teraz gra zdecydowanie lepiej.

Przy okazji pomyliłem + z - jeśli chodzi o tweetery, gdyż jestem przyzwyczajony że + jest z białym paseczkiem, i zawsze do kostki musiałem wpinać odwtornie aby mieć poprawnie, i tak samo podpiąłem tweetery a przecież tam przewód jest oryginalnie wlutowany do głośniczka więc trzebabyło podpiąć przwody zgodnie z paseczkami, ten z paskiem do tego z paskiem i bez paska do tego bez paska. Zgadza się? W efekcie po przemieniu teraz niej syczą tweetery trochę, i mogę ustwić TRE +6 przy niskich głośnościach, wcześniej nawet przy niskich głośnościach przy TRE na +6 nie dało się słuchać, nie znaczy że słucham przy TRE na +6, tylko wcześniej te teetery nie "wydalały" jak dałem TRE na max. Może to przez tą pomyloną biegunowość ?
    piotrek power
    Poziom 27  
    Witam serdecznie wszystkich pod dłużej przerwie.
    Nie mogę edytować, bo pisze mi że post za stary.

Kupiłem już 2 samochody a problem z nagłośnieniem cały czas pozostaje :)

Aktualnie mam Opla Astrę F Hatchback diesel
    Głośniczki zostały blaupunkt, radio nowe kenwood USB - rok temu 299zł na allegro, najtańsze z serii, nie pamiętam modelu podam jak odpiszę z radia. Co ciekawe miało być mocniejsze?? No może bass ma większy ale gra ciszej od JVC 8-O

Blaupunkty miałem na półce - tragedia, potem w skrzynce 60L w bagażniku ze sklejki, teraz mam w kwadratowej skrzynce zamkniętej drewnianej 20L te głośniki.
    Gdzie by nie były, to nie grają ładnie, szczególnie jak się do nich zbliży, z dalsza da się wytrzymać, syczki też mierne. Z przodu mam 13tki GMS - lepiej zdecydowanie grają, nie krzyczą tak jak blaupunkt.

Mam zamiar kupić wzmacniacz CarPower HPB602 - aby wzmocnić te 2 głośniki w bagażniku, teraz z radia mają 2x20W, a wzmacniacz 2x70W podaje, tylko głośniki 50W nie wiadomo czy się nie spalą ??
    Te GMS z przodu mają tylko 30W RMS, muszę drzwi poprawić bo teraz to tragedia jest z ich mocowaniem, wygłuszenia brak.

Co do głośników i półki tylnej, ojciec ma punto - były tam zamontowane w półce elipsowe głośniki Helix 3drożne - gra to kapitalnie, piękny dźwięk z nich się wydobywa, można dać na max i ucho dostawić, nic nie krzyczy nie wrzeszczy tylko ładnie gra. Półka jest twarda, bass jest dobry nie rozlatuje się, nie pierdzi. Można otworzyć bagażnik i słuchać muzyki na zewnątrz, pięknie gra. Na blaupunktach tak się nie da, nie dość że bass schodzi do zera to dźwięk fatalny. Tylko w puncie znowu kiepski przód, a jak się z przodu siedzi to z samej półki - niby fajnie ale tak jakoś za uchem mi gra, trzeba na tylnej kanapie siedzieć to jest ok :)

No ale mam opla, więc punto zostawmy w spokoju, dla ojca to aż za dość :D

Mam takie pytanie, jakbym kupił jakieś dobre głośniki co grają nie krzyczą w drzwi 16tki 70W RMS + wzmank to jaki dźwięk uzyskam ? Tej skrzynki z tyłu to raczej nie usłyszę ?? W takim przypadku. Najlepszym rozwiązaniem byłoby 16tki przód 70Wx2, tył sub 200W, ale to za drogo. Jakieś helixy na przód pewnie 200zł, sub 350zł, wzmank 400zł i wyszło ponad 1000zł :)

A tak w ogóle duża jest różnica z głośnikami z przodu zasilanymi radiem a wzmacniaczem ? No różnica mocy dość duża, 18W a 70W to trochę jest.
    Więc może zrezygnowałbym z suba.
    Jakie obecnie głośniki 16tki zagrają fajnie ze wzmacniaczem 70W ?
    Te helicy grają kapitalnie, ale to raczej starszy model, jak tam z tą firmą, no i chce okrągłe nie elipsy :) Narazie bym kupił wzmacniacz i podłączył do mojej skrzynki za balupuntkowaconej a za miesiąc kupił głośniki do przodu.
    Gorzej jak teraz te 13tki i ta niby skrzynka basowa z blaupunktów pełnopasmowych zagrają lepiej niż potem sam przód 2x70W.

Może ktoś coś doradzić, bo nie wiem co robić.
    Z góry dzięki :D

Dodano po 14 [minuty]:

Chyba że WZMACNIACZ MAGNAT EDITION 44 - trochę słaby, 4x55W, 2x150W, czyli mogę podłączyć 2x55W + 1x150W sub ? Myślę że by mi wystarczyło, tylko czy ten wzmacniacz nie pogorszy jakości dźwięku, i ma faktycznie te moce są podane, cena przystępna 286zł, a Carpower 2 kanały kosztuje 269zł z wysyłką.

Proszę o odpowiedzi, na PW albo Link
    powalla
    Moderator CarAudio
    Może czas na lekturę zamiast pytać? Tematów masz w diabły !