Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lark FreeBird brak sygnalu GPS.

conrado300 14 Jun 2009 21:31 115239 115
    Henry(k)
    Level 30  
    Mam info że leży i kwiczy zewnętrzny odbiornik Navibe GB337 na MStar

Więc w tych Larkach coś producent ściemnił albo nie wiem...

Becker 7827 działa tak jak działał, bez zmian.
    skipi29
    Level 11  
    Dobry pomysł z tą stroną podaną przez Ciebie
    Pytak0703
    Level 2  
    Z tego co wypisuje mój Lark 35.0 w statusie gps/danych, to satelity identyfikują się, ale wysyłają puste dane o położeniu geograficznym - coś jak 000.000000N,000.000000E - navi traktuje pewnie to jako błąd i nie łączy się z nimi.
    nw8933
    Level 10  
    Berjal wrote:
    nw8933. A czy masz jakaś róźnice w sofcie między tymi larkami?Ja też mam "czrno-bialego" i ten padł właśnie.

Ten stary z czarnym softem to ver: 10040027
    a ten nowy z kolorowym softem to ver: 100500B2

A u Ciebie ile jest?
    Tamlin83
    Level 2  
    Z trzech Larków 43.0 jakie zakupiłem jakiś czas temu znajomym, wszystkie przestały dziś działać. Telefony się rozdzwoniły, że bubla im sprzedałem :p Moj również nie działa, ale na przykład Mio p560 działa bez zarzutu, a też przecież posiada sirfstar3...
    Pytak0703
    Level 2  
    Właśnie SIRFstar3 działają, to MStar'y (w Larkach) nie.
    skipi29
    Level 11  
    Znajomi kupili wczoraj 2 Larki i o 23ciej jeszcze wczoraj działały,a dzisiaj od rana już nie
    darek6913
    Level 11  
    Mój Lark 35.5c ma to samo, chyba to wina odbiornika GPS bo na Omni nawigacja działa bez żadnych problemów
    marcin130980
    Level 1  
    U mnie to samo na larku 3.5.0 brak sygnału.Pytałem znajomych którzy mają larki i tez brak sygnały myśle że to nie wina urządzenia.
    robwik
    Level 24  
    Na Lark 35.1 (pierwsza wersja) OK ale tu jest Centrality Atlas III.
    krzys-iek
    Level 20  
    robwik wrote:
    Na Lark 35.1 (pierwsza wersja) OK ale tu jest Centrality Atlas III.

Moj 35.3 dziala prawidłowo, fix na 5 satelitach zlapal po ok 30sekundach.
    wojtek_666
    Level 1  
    U mnie tez Lark freebird 35.0 ver.10040095 8-mio miesięczny od rana "ślepy" widzi satelity ale fixa nie łapie myślałem ze sie popsuł już miałem pakować ale poczekamy zobaczymy. Sprawdzełem jeszcze na 2 innych na Navia nv47 jest ok i na asusie A696 też jest ok
    Schabu77
    Level 2  
    Witam.Cieszę że znalazłem to forum,bo już zamierzałem reklamować sprzęt.Problem taki sam jak wszyscy czyli brak sygnału gps,a mam wgraną automapę.Dziś jechałem do Zatora i nawigacja odmówiła po raz pierwszy posłuszeństwa.Resety też nic nie dały.
    Burdzik
    Level 2  
    Mój Lark 35.0 z mapamap też dzisiaj zwariował, owszem widział satelity a było ich na początku 12 później 6 następnie 2 i koniec. Po wejściu w ustawienia i następnie w status GPS pokazuje się informacja: ''Register Com err'' i koniec, a jeszcze wczoraj działał i prowadził mnie do Bytomia i spowrotem. Już się bałem że odbiornik mi się skrzyczył doputy dopuki szukając rozwiązania tego problemu w necie natrafiłem na was !!!!, i widzę że nas jest więcej, wysłałem maila na serwis(malpa)lark.com.pl z zapytaniem co się dzieje oraz podałem odnośnik do naszego forum żeby i o waszych przypadkach sobie poczytali. I wy im to zgłaszajcie niech wydadzą chociaż jakieś oświadczenie w tej sprawie. Pozdrawiam Serdecznie was wszystkich oraz całą sytuacje śledzę dalej, jak będę wiedział coś nowego to napewno napiszę.
    vernik
    Level 11  
    na innym forum (my-navia) pisali ze serwery w larku już są zblokowane :)
    mborowski
    Level 1  
    Mój Lark 35.0 rano widział 6 satelit teraz 2
    vernik
    Level 11  
    za parę dni bedzie pewnie nowy firmware do pobrania na stronie larka. tak jak dali info o tym problemie z aktywacją mapymap w urządzeniach odebranych z promocji neo ;)
    adsk
    Level 1  
    Witam, mam Lark Free Bird i dziś po południu go właczyłem: mimo restartów itp, kilkunastu prób przez łącznie chyba godzinę - zarówno w trasie i jak i na postoju cały czas lokalizuje satelity - pojawia się ich kilka na zielono na moment i znów są białe... i tak w kółko.

Dziwne - czarna niedziela 14 czerwca... ??

Adam
    Jack57
    Level 2  
    Potwierdzam ten sam problem z Larkiem 35.0. Do niedzieli 14 czerwca działał bez zarzutu (AutoMapa, iGO, OziExporer. Próbuje znaleźć satelity. Bez skutku. Resety systemu nic nie dały. Myślałem, że to tylko mój problem a tu widzę że jest nas wielu.
    Piotr
    Burdzik
    Level 2  
    na to wychodzi adsk, tylko albo będzie ok albo będzie przelipa :/
    shmaniac
    Level 2  
    Witam!

Mój GPS Lark Freebird też dziś nie działa!

Pozdr!
    Kuba
    Mobil_klp
    Level 1  
    Witam.
    Potwierdzam ten sam problem, walczyłem dzisiaj po Warszawie z nawigacją, zwykła mapa była bardziej pomocna, myślałem że to tylko problem z moim Larkiem, ale widze że sam nie jestem, widzi satelity a pozycji nie. Pozdrawiam
    luckyboy
    Level 11  
    Witam!

Chcialem powiedziec ze mam ten sam problem i te same objawy:/ Bylem dzis w trasie w Holandii i do godz. 00:45 nawigacja dzialala, zdrzemnalem sie w aucie i o 4 nad ranem juz odmowila wspolpracy. Jezdzilem z nawigacja przesuwajac aktualna pozycje paluchem:)

Tak sobie pomyslalem ze u nas jest czas +1 GMT, czyli gdy u mnie byla 0:45 to w systemie satelit zapewne GMT czyli 23:45 dlatego dzialalo, a po zmianie daty padlo:/
    pitbullek27
    Level 2  
    Witam,cała zabawa polega na tym ze w Larkach zastosowali tani Chinski modół GPS Mstar a który stracił dzis śwoją magiczną moc,inne navigacjie na module SIRF działają ok,to jedno jest pewne,pytanie tylko co Lark zrobi z tyloma Nawi jeżeli Nawi na tym chipsecie Mstar to juz od dzis przeżytek???
    motomw
    Level 10  
    witam
    niedawno kupiłem Lark 35.5c Voyage. wszystko było pięknie do piątku do godziny mniej więcej 15 jechałem autem a tu nagle Lark zgubił sygnał i do dziś jak włączam urządzenie to znajduje max 1 satelitę i to nie zawsze i nie potrafi określić położenia tylko cały czas łączy się z satelitami :-/
    ciekawe co na to serwis jeśli napłynie tyle skarg...chyba muszą coś z tym zrobić.
    luki18luki
    Level 1  
    potwierdza mój lark też dzisiaj przestał działac... jak myślicie bedzie jeszcze cos z tych larków czy juz nie bardzo ???
    Jaru79
    Level 11  
    pitbullek27 wrote:
    Witam,cała zabawa polega na tym ze w Larkach zastosowali tani Chinski modół GPS Mstar a który stracił dzis śwoją magiczną moc,inne navigacjie na module SIRF działają ok,to jedno jest pewne,pytanie tylko co Lark zrobi z tyloma Nawi jeżeli Nawi na tym chipsecie Mstar to juz od dzis przeżytek???

Skąd masz informacje, że ten chipset już nie jest wspierany przez system GPS? Wydaje mi się, że takie rzeczy powinny być zapowiadane wcześniej, a jakoś nigdzie nie trąbili, że trzeba się wycofywać z Mstar, tym bardziej, że jest on nowszy od SirfStarIII.